Kuchnia przed, w trakcie i po remoncie!

Zaczęty przez nionczka, 20 Mar 2008, 14:23:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nionczka

Bo ja tak w ogole to najbardziej lubie nowoczesne kuchnie z jasnego drewna, ale akurat w kolekcji ikeowskiej to najtanszych nie naleza. Szukam dalej i moze uda sie J wyciagnac na ogladanie mebli w sobote.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

fasolka1980

nionczka, zegary sa super! Jasna kuchnia tez fajna!


nionczka

3 miesiace pozniej kuchnia brzydka jak byla, ale troche sie posunelismy z robota.
Przede wszystkim dostalicy kosztorysy w 3 roznych miejscach i czekamy na 4, ale chyba juz wiemy co i jak. Ceny byly od 1200 do 5000 za meble, blat, etc. Plus transport, montaz i remont. Wiec jak sie domyslacie wygrala najtansza opcja czyli Ikea. Zreszta ludzie nas tam najbardziej kompetenti obsluzyli. I to jest jedyne miejsce gdzie zgodzili sie zaslonic mi front grzejnika.

Juz raczej napewno nie bedzie kuchni pomaranczowej tylko zielona :-)
Dwie opcje, ktore jeszcze wchodza w gre to :
1. biale meble plus zielone kafelki
2. pistacjowe meble plus szare kafelki
Ale ze wzgledu na cene raczje bedzie to opcja nr.1


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

#53
A to byla kuchnia , ktora chcielismy. Ten model bo uklad zupelnie inny oczywiscie. Niestety ten blat kosztuje wiecej niz szafki na dwie sciany. Poza tym nie chcieli nam zaslonic grzejnika :-(

Jak juz skonczy sie ta cala historia z remontem kuchni (poki co jeszcze sie nie zaczela) chyba zamieszkam w kuchni i bede sie w nia godzinami wgapiac ze szczescia.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

no nasza kuchnia tez mam nadzieje w polowie sierpnia nabierze urody, bo ze bedzie piekna to watpie ;) postanowilismy jednak zamowic malarza, ktory ma przyjsc "za chwile" sciany beda na jasny brąz, do kafli pasuje, a je chcemy zostawic, do tego stare szafki przemalowujemy sami na bardzo jasny kolor taki kremowy, ale jakby z kropelka brazu, zmieniamy uchwyty, do tego zamowilismy u stolarza dodatkowe szafki, te beda mialy taka jasna okleine drewnopodobna ;) no mysle, ze wyjdzie to calkiem, calkiem, do tego dodatki, nowa lampa, zaslony i bedzie git....przeciez i tak sie stad wyprowadzimy, wiec chce inwestowac w kuchnie minimalnie, a efekt chce osiagnac max. ;) ciekawe jak to bedzie wygladalo
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

nionczka

Pochwal sie postepami Jusia (jak juz beda). To bardzo motywuje. My tez pewnie za jakies 3 lata no moze do 5 sprzedamy to mieszkanie. Chyba, ze wczesniej wyprowadzimy sie do innego kraju.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

a ja nie mam motywacji w ogole, zeby cos w tej kuchni robic. a mamy takie straszne szafki, ze zada z Was taka ohyda na pewno sie nie pochwali ;) bo ja mam szafki, ktorych fronty udaja marmur, takoz blaty, a uchwyty sa z bielego plastiku, na koncowkach pozloconego, aby byc bardziej jak metal ;) no, i ktos ma lepiej???????
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

nionczka

Cytat: panikarola w 10 Lip 2008, 13:46:14
a ja nie mam motywacji w ogole, zeby cos w tej kuchni robic. a mamy takie straszne szafki, ze zada z Was taka ohyda na pewno sie nie pochwali ;) bo ja mam szafki, ktorych fronty udaja marmur, takoz blaty, a uchwyty sa z bielego plastiku, na koncowkach pozloconego, aby byc bardziej jak metal ;) no, i ktos ma lepiej???????


A Ty widzialas moje???
Chyba masz szanse ze mna wygrac. POKAZUJ!!!

My wymieniamy bo jeszcze pare miesiecy i chyba bym zwariowala w tej kuchni. Zreszta nikt przy zdrowych zmyslach nie chcialby jej kupic (w Hiszp. trudno sprzedac mieszakanie do remontu)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

nionczka, zrobie i wrzuce! to trzeba zobaczyc :D
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

jusia

panikarola ja mam chyba taki marmurkowy blat, wiec łacze sie z Toba w bólu  przytul
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

panikarola

ee, mnie to nie boli, to jest tak brzydkie ze az ladne :D
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

nionczka

No to sie zaczelo! Kuchnia juz pusta, kafelki czekaja w salonie a jutro o 8.30 rano przychodza panowie z kilofami i zaczynaja demolke! Teoretycznie w ciagu tygodnia mamy miec nowe sciany i podloge, stare zbite, gruz wywieziony.
I wtedy kupimy meble i zabieramy sie do montowania...
Chcialabym zrobic mezowi kolacje urodzinowa w nowej kuchni na 4 pazdziernika... Trzymajcie kciuki...

Kafle zielone na sciane, szare na podloge...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

ale fajne, fajne kolory nionczka!!!!!!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

nionczka

No to mamy juz podloge (bez 3 kafli) i jakies 60% kafli na scianach. jeszcze duzo roboty przed nami, ale w domu robi sie coraz milej.
Dzisiaj mielismy chwilowy kryzys bo okazalo sie, ze natlukli i nacieli za duzo kafli i zabralo 3 sztuk na podloge. W Leroy Merlinie powiedzieli, ze zamówienie moga zrealizowac w ciagu miesiaca! Zadzwonilismy wec do producenta w Alicante i podal nam dwa adresy magazynów, ktore sprzedaja ich produkty w naszej i sasiedniej prowincji. Zadzwonilismy pod oba numery i okazalo sie, ze nie maja naszego tonu szarosci. Ale maja dwa sasiednie i czasem roznica jest znikoma. Wiec zapakowalismy sie do samochodu i 30 km, zeby zobaczyc ten inny odcien kafli. Mimo mojej ogromnej wrazliwosci na kolory nie widzialam roznicy wiec kupilismy paczke jasniejszego tonu. Po powrocie do domu przylozylam nowa plytke do zrobionej juz podlogi i dalej nie widze specjalnej roznicy.  Nie jest zle! Moze rzeczywiscie uda sie naszej ekipie wyrobic w tydzien.
Wracajac do domu kupilismy w Merlinie 5 nowych kontaktów, troche kabli elektrycznych, zaprawe do fug (biala na sciane i szara na podloge) i kant do kafli na kolumnie. I wyszlismy biedniejsi o 60 euro! Az sie boje wracac do tego sklepu ;-)

http://picasaweb.google.com/290607/RemontKuchni?authkey=qijZJ0dT5t8#
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

ale pieeekne te plytki ;) w ogole Twoj syf nie robi na mnie najmniejszego wrazenia lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rilla

super kolory... ciekawa jestem efektu koncowego

czyli ekipa ma zrobic wszystko w tydzien?

nionczka

#66
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 18 Wrz 2008, 02:28:47
ale pieeekne te plytki ;) w ogole Twoj syf nie robi na mnie najmniejszego wrazenia lol

Nie robi wrazenia bo Ty remontujesz cale mieszkanie. Ja tylko kuchnie :-)

Cytat: rilla84 w 18 Wrz 2008, 08:02:09
super kolory... ciekawa jestem efektu koncowego

czyli ekipa ma zrobic wszystko w tydzien?

Czesc remontowa tak. Wczoraj powiedzieli mezowi, ze raczej sie wyrobia w 2 dni z tym co zostalo. Zobaczymy, ale ja jestem dobrej mysli :-)

Dziewczyny, te plytki to z najtanszych z Leroy Merlina :-) Tyle, ze te same plytki inni sprzedaja 2 razy drozej. Wczoraj za metr zaplacilismy 18 euro netto a w Merlinie 11 brutto! Ten sam producent  :hammer:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

hm zawsze trzeba szukac i szukac...
te same rzeczy w roznych sklepach maja inne ceny...


jusia

nowy remontowy reportaż, jak ja to lubię :) jakość budownictwa porażająca, kafle na podłodze przepiękne, nie mogę się doczekac efektu koncowego..zawsze myślałam, ze podłogę robi sie na końcu  ???
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

nionczka

Cytat: jusia79 w 18 Wrz 2008, 08:41:10
nowy remontowy reportaż, jak ja to lubię :) jakość budownictwa porażająca, kafle na podłodze przepiękne, nie mogę się doczekac efektu koncowego..zawsze myślałam, ze podłogę robi sie na końcu  ???

Ja myslalam, ze zaczyna sie od wygladzania scian a wyglada na to, ze nie koniecznie. Wszystko mi jedno. Oby bylo tak jak ja chcialam i czysto.
Jusia, a gzdie Twoja kuchnia po zmianach?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

wlasnie, jusia, dawaj kuchnie!

nionczka, super to u ciebie wyglada!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

jusia

eeeee tam, moja kuchnia to nawet po zmianach jest srednia, no i nie mam zdjec before niestety :(
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

panikarola

no i co! gorsza od mojej na pewno nie jest, a poza tym na pewno nie na zawsze, nie marudz!!!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

nionczka

Kuchnia Panikaroli jest najbrzydsza! Nawet gorsza od mojej przed!!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

Cytat: nionczka w 18 Wrz 2008, 12:32:41
Kuchnia Panikaroli jest najbrzydsza! Nawet gorsza od mojej przed!!!
no tak, to jest fakt niezaprzeczalny, gdyby moja po remoncie nie wygladala lepiej niz panikaroli, chyba bym sie pochlastała :) (panikarolciu wybacz  :flowers:)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"