Kuchnia przed, w trakcie i po remoncie!

Zaczęty przez nionczka, 20 Mar 2008, 14:23:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

maraxela - no nie po suficie - tylko po scianie - jednej - zakret w kacie, drugiej, zakret w kacie i do wylotu po trzeciej ;) to brzmi tragicznie, ale da sie ;) wolalabym taka rure chyba niz parzyc sobie lokiec o garnek chcac jednoczesnie umyc miske i podgrzac zupe na przyklad ;)

nionczka - pochlaniacz porzadny jest fajna sprawa - ja mam takie dziadostwo za 120 zl i nie wymienilam filtra juz z 1,5 roku (zalecane przynajmniej co 3 miechy ponoc ) hihi i daje rade - cos tam wciaga ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marax

#26
a jabys przesunela lodowke pod ta najwieksza szafke ,zlew zostawila na swoim miejscu a kuchenke zamienila miejscami z lodowka.wtedy pozostaje jeszcze wolna sciana po lewej?? nic sie tam nie da zrobic jakiegos blatu ??

nionczka

Cytat: maraxela w 20 Mar 2008, 17:13:11
a jabys przesunela lodowke pod ta najwieksza szafke ,zlew zostawila na swoim miejscu a kuchenke zamienila miejscami z lodowka.wtedy pozostaje jeszcze wolna sciana po lewej?? nic sie tam nie da zrobic jakiegos blatu ??

Sciana po lewej, jakbym jeszcze malo ograniczen miala, jest z luksferów i daje swiatlo do salonu. wiec ani jej nie moge zastawiac ani wiercic w niej.

Kurcze, póki co chyba najbardziej mnie przekonuje kuchnia po drugiej stronie i zakup taniego pochlaniacza.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

ale przeciez mozesz dac tylko blat stijacy na delikatnych nozkach nie bedzie ci przeslanail luxferow a bedziesz miala swiatlo no albo ta rura tlyko ty amsz okno i bedziesz ja musiala ciagnac nad oknem

nionczka

Ok, drugi plan z kuchnia po drugiej stronie. ten nie przewiduje zadnego wyciagu. W koncu nie wiem na ile jest potzrebny, ja mam i wlasciwie nie uzywam. Mam duze okno i kuchnie oddzielnie od salonu. Co myslicie? Mozna miec kuchnie bez wyciagu?
Zdecydowana wada tego projektu? Trzeba bedzie rzucic kafle tez na druga strone kuchni (bo tu bedzie kuchenka) a wiec tez chyba na scianie z oknem? Od dolu? Ja myslalam tylko o pasku tak gdzie sie pracuje...
Tym razem pomalowalam na zielono, zeby odróznic od poprzednich.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

mysle ze to duzo lepszy pomysl-jak masz okno blisko i zbyt wiele nie gotujesz pochlaniacz jest tak sobie potrzebny

foszek

Ja nie mam 3 lata okapu i wcale mi go nie brakuje :-)

eva_luna

mi sie tez bardziej podoba drugi projekt. U mnie tez nie ma pochlaniacza, kuchenka jest po przeciwnej stronie niz zlew, ale to nie przeszkadza. Za duzo nie gotuje a jak juz cos zapachowego, to otwieram i po klopocie. Chociaz tluszcz niestety osiada (nie wiem jak by bylo przy pochlaniaczu).

salsa

nionczka, 2. zdecydowanie lepszy
płyta obok zlewu to mało praktyczny pomysł
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

rilla

hm a dlaczego nad kuchanka nie ma żadnych pułek? coś chyba przeoczyłam

nionczka

Cytat: rilla84 w 20 Mar 2008, 22:30:05
hm a dlaczego nad kuchanka nie ma żadnych pułek? coś chyba przeoczyłam

Nad kuchenka mysle o polce drewnianej  (albo nawet dwóch) w kolorze blatu na puszki i inne gadzety. Bo nie chce szafek ze wzgledu na pozycje okna i kolumne w scianie.

Gotowac gotuje duzo i bardzo lubie, ale smazenia prawie nie ma. Glownie uzywam piekarnika :-)

Dzieki dziewczyny za pomoc. Meza tez przekonuje przenoszenie kuchenki na druga strone. Pomysle jeszcze nad innymi rozwiazaniami (ja mysle, ze roboty to jakos na lato bedziemy planowac) i oczywiscie poddam je Waszej ocenie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

no niezly ten plan - szczegolnie tylko z poleczkami ;) podoba mnie sie to :D

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

#37
Rozkrecilam sie zachecona postepami w planowaniu i dziele sie kolejnytmi szczególami. Wybrane kafelki na sciane (tylko nad blatami do wysokosci górnych szafek/pólki):
Dwa rodzaje, jeszcze nie wiem które, ale prawie na 100%  w kolorze pomaranczowym:

Te paski tez mi sie podobaja, ale nie widzialam aranzacji z nich zrobionej i nie wiem jak to wyglada. Poza tym albo daja super efekt albo wrazenie balaganu i chaosu. No i chyba mój maz by raczej na to nie przystal, chociaz kto wie?

A blat taki drewniany.
A na okno zaluzja:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Ale te paski to jedna plytka w paski? Jesli tak, to ja bym tego nie polozyla na sciane, za duzy balagan.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Ale jestem nakrecona :-)
Jak juz bede miala te moja nieszczesna kuchnie gotowa, powiesze sobie taki zegar (wiem, ze jest kiczowaty, ale ja lubie troche kiczu ;-)) Albo taki z porami.
I moze sobie jeszcze zafunduje takiego kotka pod okno :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: mayagaramond w 21 Mar 2008, 17:43:30
Ale te paski to jedna plytka w paski? Jesli tak, to ja bym tego nie polozyla na sciane, za duzy balagan.

Tak, jedna. Na zywo nie widzialam, ale tez nie sadze, zebym do kuchni sie zdecydowala na takie paseczki. Ale jakbym miala jakis maly kibelek... Bardzo mi sie podoba to polaczenie kolorów. Ale akurat w kuchni tam gdzie sa kafle jest tez duzo zamieszania.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

ten kot to taka tablica do pisania? Mamy taka coca coli, nie wiem skad, pewnie z jakiegos targu starci.

Zegar z porami tez mi sie podoba (bardziej od tego ze sztuccami).
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Tak, kot jest tablica do pisania, w dodatku naklejka wiec mozna ja przykleic w sumie gdziekolwiek.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: nionczka w 21 Mar 2008, 18:13:10
Tak, kot jest tablica do pisania, w dodatku naklejka wiec mozna ja przykleic w sumie gdziekolwiek.

fajnie, nasza jest do wieszania.

Tak wlasnie patrze, ze moja kuchnia tez straszy (przede wszystkim szafki), ale nic, przeciez nie bede robic remontu w nie mojej kuchni.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Cytat: mayagaramond w 21 Mar 2008, 18:16:17
Tak wlasnie patrze, ze moja kuchnia tez straszy (przede wszystkim szafki), ale nic, przeciez nie bede robic remontu w nie mojej kuchni.

No szkoda, ze nie ma sensu remontowac wynajetej kuchni bo moglybysmy sie nawzajem wspierac. Mnie przeraza ten remont bo wiem juz co nie co na temat stylu pracy tutejszych fachowców ale staram sie myslec o efekcie koncowym.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

nionczka,
zegar z porami jest super. A nie ma takich w innym kolorze?

nionczka

Cytat: zuzia w 22 Mar 2008, 01:22:59
nionczka,
zegar z porami jest super. A nie ma takich w innym kolorze?

Sa zólte, zielone i chyba czerwone.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

#47
I wtedy maja inne rysunki. Zjem sniadanie i poszukam.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

W glowie mi dzis zamacili w pracy i zaczelam ogladac katalogi innych firm z kuchniami. Co powiecie na cos takiego? Mi sie bardzo podoba, ale nie wiem jakby to cenowo wyszlo bo policzony zestaw jest na jedna strone, bez dodatków i blatów. Chyba trzeba sie tam bedzie wybrac i zobaczyc na wlasne oczy :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Imagine there is no hate