Kuchnia przed, w trakcie i po remoncie!

Zaczęty przez nionczka, 20 Mar 2008, 14:23:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nionczka

Tak jak powiedzialam zaczynam nowy watek poswiecony mojej nieszczesnej kuchni.
Kuchnia musi zostac zmieniona zanim doprowadzi mnie do jakiejs nerwicy. Zrobil ja poprzedni wlasciciel mieszkania wlasnorecznie i ma wiele wad. Oprocz tego, ze jest brzydka jak noc.
W sumie mam tylko dwie szafki na jedzenie i naczynia chociaz przestrzeni jest dosyc duzo. Lodówka stoi w jedynym w tym momencie mozliwym miejscu i przyslania kawalek okna! Meble zbudowane z plyty gipsowo-kartonowej i kafli i musielismy kawale zburzyc bo zastawialy dostep do grzejnika, ktory trzeba otwierac co roku na obowiazkowy przeglad.

Remont musi byc tani bo nie mamy kasy do wyrzucenia, mieszkanie jest tymczasowe i byc mzoe niedlugo bedziemy musieli je wynajac jesli uda sie wyjechac do innego kraju. Wiec nie chcemy ani super drogich mebli i materialów ani ich nie potzrebujemy. Zreszta zamierzamy sami robic wiekoszsci roboty.

Tak wygladala kuchnia kiedy kupilismy mieszkanie. Dzis mamy w niej dodatkowo dwie szafki.

Zaraz opisze i wkleje 1 plan remontu i zapytam Was co ja tam jeszcze moge zrobic :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

#2
Pierwszy projekt kuchni.

Wady: za blisko kuchnia i zlew
Zalety: ukryty grzejnik i nie trzeba przenosic instalacji (boje sie tego bo to równiez robil poprzedni wlasciciel i moze okazac sie o wiele trudniejsze niz w normalnym domu).

Ta dziwna dziura po drugiej stronie to kolumna, ktorej nie potrafilam zrobic w programie Ikei. W z rzeczywstosci obie szafki dotykalyby sciany.

Ta duza szafka chowa grzejnik gazowy w gornej czesci i pralke w dolnej.

Co powiecie na takie rozwiaznie?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Na focie "kuchnia z gory" co to za blat naprzeciwko szafekß Bufet? Ale na zdjeciu "druga strona kuchni" ten balt jest za szafkami...

Czy bedziecie tez zrywac glazure? Ta pomaranczowa mozaika jest nawet fajna, ale niestety w polaczeniu z szarosci i roznym ulozeniem plytek powoduje u mnie zawroty glowy;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

#4
Blat po drugiej stronie przykrywa dwie szafki i troche wychodzi poza nie. Na drugim koncu beda nogi, ktorych zapomnialam dorysowac :-) Przy tej czesci bedzie mozna usiasc na krzesle.

Kafle bedziemy zrywac bo oporcz tego, ze niezby piekne (zielono-ceglaste w rzeczywistosci) i z czarnymi fugami sa zle polozone. Poza tym jak skujemy szafki (one sa wbudowane nie postawione czy zawieszone) beda slady i bedzie brakowalo kafli.
Chcemy zrobic kafle tylko tam gdzie sa na rysunku. Znalazlam nawet fajne i bardzo tanie w dwoch wersjach kolorystycznych: pomaranczowe i zielone. I chyab wybierzemy pomaranczowe.

Wybrane meble:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Pomaranczowe tez mi sie podobaja, a szafki jaki beda miala kolor? A sciany w jakim chcesz kolorze?

(to byl zwiastun programu 100 pytan do;))
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

ja bym ci goraco odradzala poloczenie zlewu i plyty a zwlaszcza juz plyty czarnej akzda kropla bedzie widoczna - ja mialam w rodzinnym domu czarna elektryczna plyte moja matka do dzis ja przeklina,kazdy pylek widac

marax

a gdzie bedziesz miala miejsce zeby cokolwiek naszykowac?? jak masz nosic wszytko z jednej czesci kuchni na druga to bedzie ciagly balagan-ciagle cos spadnie na podloge wyleje sie itd

mayagaramond

Ale plyta elektryczna chyba zawsze jest czarna...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

Cytat: mayagaramond w 20 Mar 2008, 16:37:39
Ale plyta elektryczna chyba zawsze jest czarna...

ja nei wiem ale ta u mnie w domu to najgorsza rzecz jaka moze byc.ciagle trzeba to myc i ciagle sa brudne smugii

nionczka

Cytat: mayagaramond w 20 Mar 2008, 16:27:30
Pomaranczowe tez mi sie podobaja, a szafki jaki beda miala kolor? A sciany w jakim chcesz kolorze?

(to byl zwiastun programu 100 pytan do;))

Szafki biale, blat drewniany.
Ja bym najchetniej zrobila meble w kolorze jasnego drewna, gladkie i nowoczesne, ale to ma byc tanio i ma sie podobac przecietnemu Hiszpanowi, ktory kupi nasez mieszkanie, czyli bialy :-)

Cytat: maraxela w 20 Mar 2008, 16:34:40
ja bym ci goraco odradzala poloczenie zlewu i plyty a zwlaszcza juz plyty czarnej akzda kropla bedzie widoczna - ja mialam w rodzinnym domu czarna elektryczna plyte moja matka do dzis ja przeklina,kazdy pylek widac

Wiem, ze to jest kiepski pomysl, ale to jedyne rozwiaznie, ktore nie zaklada przenoszenia wyciagu ani instalacji wodnej. Moja siostra tak ma w wynajmntym mieszkaniu i mówi, ze jest niewygodnie bo nie ma gdzie suszyc naczyn. Juz sama nie wiem. Pomyslalam tez, zeby zamienic ten waski modul z szufladkami miedzy kuchnia i grzejnikiem na druga strone. W ten sposób doda sie przynajmniej te 30 cm pomiedzy zlewem i kuchnia. na suszarke skladana na naczynia wystarczy.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: mayagaramond w 20 Mar 2008, 16:37:39
Ale plyta elektryczna chyba zawsze jest czarna...

Tak, akurat brud to moje najmniejsze zmartwienie. Bardziej niepoki mnie fakt, ze nie ma miejsca miedzy nimi na inne rzeczy.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

ale ja czegos nie rozumiem a nie mozna przeniesc kuchenki elektrycznej na druga strone??

marax

pytanienr 2 czy ta szafka po prawej stronie kuchenki musi tam byc?? ktora szafka jeszcze koniecznie musi byc?? zaznacz to na rysunku ze musi byc bedzie latwiej cos doradzic.
pytanie nr 3 -czy lodowka musi byc az taka wysoka ja mam w kawalerce mala lodowke tak ze blat kuchenny ja przykrywa i starcza nam w zupelnosci

nionczka

#14
Cytat: maraxela w 20 Mar 2008, 16:46:18
ale ja czegos nie rozumiem a nie mozna przeniesc kuchenki elektrycznej na druga strone??

Mozna i bralam to pod uwage. Ale nie wiem co bedzie z wyciagiem, ktory jest zainstalowany tam gdzie jest. Myslicie, ze przenoszenie wyciagu jest trudne? Kurcze, chyba jest bo uzywa wywietrznik instalacji gazowej.

Szafki, ktore musza byc: grzejnik i pralka.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

i czy ta szafka po prawej stronie zlewu ta wysoka nie moze sie skladac z 2 szafek?? takz eby miedzy wyszedl kawalek blatu??

marax

Cytat: nionczka w 20 Mar 2008, 16:50:07
Cytat: maraxela w 20 Mar 2008, 16:46:18
ale ja czegos nie rozumiem a nie mozna przeniesc kuchenki elektrycznej na druga strone??

musisz meic po drugiej stronei jakis komin do ktorego mozna sie podlaczyc

Mozna i bralam to pod uwage. Ale nie wiem co bedzie z wyciagiem, ktory jest zainstalowany tam gdzie jest. Myslicie, ze przenoszenie wyciagu jest trudne? Kurcze, chyba jest bo uzywa wywietrznik instalacji gazowej.

marax

ja bym przemyslala sprawe lodowki kupila taka zeby weszla pod blat mebli (zareczam nam spokojnie ona starcza) i wtedy masz problem z glowy

zwierzatko_mojej_mamy

wszystko cacy, ale nie ma blatu ;( tzn pomiedzy kuchenka i zlewem powinno byc minimum 80-90 - bedziesz latac z goracymi garnkami na druga strone... a jakby tak dziecko przebiegalo? wiem, ze moze przesadzam...

a nie mozecie zmienic grzejnika na mniejszy? i zabudowac atrapa szafki gornej?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

nionczka - o ile mi wiadomo, to rura moze miec sporo metrow ta do wywietrznika, jedyny minus to piekna dekoracja ciagnaca sie gora ;) - a poza tym mozecie kupic nie wyciag, tylko pochlaniacz, ktory nie potrzebuje podpiecia do wyciagu - ja mam i ciagnie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marax

eee tam rure sie opatuli paprotka i bedzie pieknie hahahaha albo nie wiem sztucznymi kwaitami :):):)_ nie no to ciagniecie rury przez srodek sufitu to kiepski pomysl

zwierzatko_mojej_mamy

maraxela - a co ty - ja bym ciagnela- nie przez sufit tylko bokiem - po scianie!! :) ja nowa kuchnie planuje i tak zabudowana do samego sufitu - wlasnie bez miejsca paprotki i inne ciekawe rzeczy ktore tam laduja - wiec co to za problem schowac tam rure? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marax

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 20 Mar 2008, 17:01:50
maraxela - a co ty - ja bym ciagnela- nie przez sufit tylko bokiem - po scianie!! :) ja nowa kuchnie planuje i tak zabudowana do samego sufitu - wlasnie bez miejsca paprotki i inne ciekawe rzeczy ktore tam laduja - wiec co to za problem schowac tam rure? :>


sorry ale cie nie rozumiem:)

inkageo

Nionczka trzeba przyznać, że obecnie macie bardzo oryginalną kuchnię :) :) :)
Wydaje mi się, że ta srebrna rura od okapu nie będzie bardzo szpecić, ale co z instalacją gazową?
Imagine there is no hate

nionczka

#24
a nie mozecie zmienic grzejnika na mniejszy? i zabudowac atrapa szafki gornej?
[/quote]
Cytat: maraxela w 20 Mar 2008, 16:54:23
ja bym przemyslala sprawe lodowki kupila taka zeby weszla pod blat mebli (zareczam nam spokojnie ona starcza) i wtedy masz problem z glowy

Maraxela, teoretycznie wszytsko mzona zrobic ale w tym przypadku odpadaja powazne roboty. Nie bedziemy zmieniac na mniejszy ani nowego grzejnika (ma 3 lata) bo wtedy nie bedziemy miec cieplej wody na prysznic dla dwojga (jak u moich tesciów), nie bedzimey zmieniac 2 letniej lodówki dla kuchni, ktora byc mzoe juz niedlugo bedzie dla kogos innego.
Z tego samego powodu wolalabym uniknac robienia szafek na wymiar bo to oznacza wspolprace z hiszpanskimi zdziercami i od 6 tys w gore. A my chcemy na to przeznaczyc jakies 2-3 maksymalnie.
Zwierzatko, ten pochlaniacz niezle brzmi. Wprawdzie mielismy zamiar zmienic tylko zlew, ale wyciag akurat nie jest pierwszej swiezosci wiec czemu nie?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login