jusia79 dołącza do grona ciężarówek ;)

Zaczęty przez jusia, 19 Mar 2008, 12:32:34

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jusia

już jestem po ;) było bardzo przyjemnie ;)
dziecko jest, jedno, żywe, duże (31 mm), serce bije, a na dodatek jest starsze wg USG 10 tydzień, czyli z dużą pewnością miałam @ a już byłam w ciąży ;)
mały człowiek ma już cztery zdjęcia ;) i wiecie widać i głowę i tułów, no i serce jak biło, no i zawiązki kończyn, no w ogóle bardzo to wzruszające, teraz to już jestem w ciąży naprawdę :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

zuzia


jo_miekka

Wow, Jusia! No to teraz gratulacje :D
I piweczko.

panikarola

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

nionczka

Cytat: jusia79 w 04 Kwi 2008, 16:38:55
już jestem po ;) było bardzo przyjemnie ;)
dziecko jest, jedno, żywe, duże (31 mm), serce bije, a na dodatek jest starsze wg USG 10 tydzień, czyli z dużą pewnością miałam @ a już byłam w ciąży ;)
mały człowiek ma już cztery zdjęcia ;) i wiecie widać i głowę i tułów, no i serce jak biło, no i zawiązki kończyn, no w ogóle bardzo to wzruszające, teraz to już jestem w ciąży naprawdę :)


Milo czytac takie teksty Jusia.
Gratulacje i zazdroszcze! Trzymajcie sie cieplo!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sweedee

jusia79, a gdzie byłaś na usg? U dr Dudarewicza może?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

mika

Jusia hip hip huuuuuraaaaa i piwko dla małego człowieka

bozena.dp

jusia gratuluje :D i cieszę się razem z tobą  :D

abkasia

juska gratuluje serdecznie!!! wzruszylam sie jak to przeczytalam...:)

foszek

Jusia wybierz se kiedys z mezem na USG, mina mojego meza jak zobaczyl dzidziusia w 14 tc i ten jeszcze mu pomachal (wyjal paluszek z buzi, pomachal i za cwile z powrotem), bezcenna.
Cytat: jusia79 w 04 Kwi 2008, 16:38:55teraz to już jestem w ciąży naprawdę :)

Wiec naprawde witam w gronie oficjalnych ciezarowek :)

A i jeszcze jedno, USG, zwlaszcza na poczatku ciazy moze "postarzac ciaze" mi ja na poczatku pokazalo ze termin niby na 30.08 ale lekarz od razu rzekl, ze minimum tydz pozniej i jak do tej pory za kazdym razem USG jednak pokazuje 5/6.09. Ostanio "liczylo" usg wiek na podtsawie wymiarow glowki :)

twinnie77

jusia, bardzo się cieszę, że wszystko w porządku :D
Mój mąż był ze mną na usg w 21 tygodniu. Był tak zachwycony i wzruszony, że mu mowę odebrało. I jeszcze teraz czasami sobie ogląda na dvd.
I od razu mi zapowiedział, że pod koniec kwietnia znowu ze mną jedzie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

jusia, trzymam mocno kciuki, zeby wszystko bylo ok :)

kamu2

Jusia no to super,dziewczyny mają racje warto zabrać ze sobą męża na USG mój to chyba bardziej przeżywał to ode mnie.Bo wtedy dotarło do niego że jednak w moim brzuchu rozwija się nowe życie
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

jusia

byłam dziś u lekarza, boli mnie brzuch i to nie jest dobry objaw, twardnieje i boli mnie w krzyżu bardzo,  mam zrobić znowu badania, a w poniedziałek USG, we wtorek ortopeda, no coż jak szaleć to szaleć  ;), w ogóle mam taki obniżony nastrój, ginka powiedziała, ze to normalne w ciąży, hormony szaleją, tym bardziej, ze biorę luteinę, teraz kazała mi się przerzucić na duphaston, przy przedłużającym się smętnym nastroju zaleciła konsultacje u psychologa/  psychiatry, bo to może zwiastować depresję...o co to to nie, od razu mi się uszy do góry podniosły  ;) (ze strachu) 
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

zuzia

Cytat: jusia79 w 24 Kwi 2008, 16:45:10
przy przedłużającym się smętnym nastroju zaleciła konsultacje u psychologa/  psychiatry, bo to może zwiastować depresję...o co to to nie, od razu mi się uszy do góry podniosły  ;) (ze strachu) 

lol lol lol

jo_miekka

jusia79 koniecznie trzeba się zająć tym bolacym brzuchem, faktycznie.

I bój się tej depresji, bój, skoro Ci to dobrze robi :)

abkasia

jusia, tzrymam kciuki, odpoczywaj i nie poddawaj sie depresji..

Kata

jusia trzymaj sie, będzie dobrze, tylko odpoczywaj i słuchaj zaleceń lekarza
Pozdrawiam

Kata

nionczka

Jusia, trzymaj sie!!!  przytul przytul przytul
Jak bylam w stanie przeddepresyjnym to samo myslenie, ze moze byc gorzej poprawialo mi nastrój. Bo wiedzialam, ze oporcz wszystkich innych problemów nie moge sobie pozwolic na jeszcze jeden. Mysl o maluchu i badz dzielna dla niego :-) :baby:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

talula

Jusiu, trzymaj się cieplutko! i dbaj o siebie i Maleństwo...

jusia

dziś mieliśmy kolejne USG :) tata też był obecny, ale tak jak wspomniałam, za wczorajsze awantury mały uraczył tatusia tylko pleckami ;) (kręgosłupek było ślicznie widać), ginka potwierdziła, że to 13 tydzień ciąży, dziecko ma dwie rączki i dwie nóżki (nóżki ugięte)- mam schizę na tym punkcie, wiec musiała mi pokazać, na określenie płci wg ginki to jeszcze za wcześnie (mowiła o 16 tyg.), zrobiła też pomiar przepływów (?) zaraz sobie sprawdzę w necie, powiedziała, ze na ten moment nie widzi nic niepokojącego, przezierność karku prawidłowa, w ogóle dziecko ruszało się ciagle, machało łapką i słyszeliśmy bicie serducha (b. szybko, ale podobno to dobrze), aha i jak robiła to badanie tych przpływów, to oprócz szumów, co jakiś czas było słychac takie walenie (podobno to ruchy dziecka), w ogóle ginka stwierdziła, że się niezle rozbójnik rusza (wiec może już tam cos niecoś zauważyła :) to chyba tyle, mąż koniecznie chce znać płeć, a mnie to jest chyba juz obojętne...za 3 tygodnie się dowiemy, chociaż teraz to USG to chyba dopiero w 20 tygodniu?
jedna uwaga, te moje ginki (bo od USG jest inna) to one są tak lakoniczne w swych odpowiedziach, a ja bym chciała, żeby mi wszystko objasniały...hmmm...w środę mam wizytę u ginki w przychodni, moze ona okaze sie tą jedyną   ;) a jutro ortopeda...nic tylko po lekarzach latam ;)       
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

foszek

Cytat: jusia79 w 28 Kwi 2008, 21:29:40
dziecko ma dwie rączki i dwie nóżki (nóżki ugięte)- mam schizę na tym punkcie, wiec musiała mi pokazać,
Jusia ze mnie tez sie lekarz smial, ale grzecznie pokazywal.
Zazdroszcze Ci ze slyszalas malucha, ja jeszcze nie mialam przyjemnosci :(
A maz ma teraz nauczke na przyszlosc ;)

twinnie77

Mojemu dzidziulkowi serducho bije średnio 140 x minutę, i to jest bardzo dobry wynik.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

dobra, po dokształceniu się w necie na temat wszystkich symboli, które mam na opisie USG jestem juz o niebo mądrzejsza, a więc :
1) CRL to "długość ciemieniowo-siedzeniowa, czyli od czubka główki do pupki maleństwa"  u mnie 71,5 mm
2) hbd- to aktualny tydzień ciąży, u mnie 13
3) nastepnie informacja- trofoblast na ścianie tylnej,
Trofoblast to warstwa komórek zewnętrznych błony płodowej (kosmówki), wyodrębniająca się u ssaków we wczesnym stadium rozwojowym zarodka, odpowiedzialna za tworzenie się łożyska oraz transportowane przez nie substancje odżywcze. U człowieka łożysko powstaje w 12 tyg. ciąży z tkanki łącznej błony śluzowej macicy (część matczyna) oraz z zewnętrznej warstwy komórek otaczających zarodek.
Łożysko może być umiejscowione na przedniej, tylnej lub bocznej ścianie albo w dnie macicy (czyli w jej najwyższej części). Jego położenie nie ma praktycznie znaczenia dla przebiegu ciąży. Ważne jest, by łożysko nie zakrywało ujścia wewnętrznego szyjki macicy lub nie leżało w jego bezpośredniej bliskości, czyli w najniższej części macicy. Taka sytuacja zwana jest przodowaniem łożyska i grozi krwawieniami. Niskie umiejscowienie łożyska może się zdarzyć przy jego położeniu na każdej ze ścian. Częściej obserwujemy łożysko nisko umiejscowione lub przodujące we wcześniejszej ciąży, potem w miarę wzrostu macicy łożysko często odsuwa się ku górze na bezpieczną odległość od ujścia wewnętrznego.
4) NT  czyli przezierność fałdu karkowego (ang. nuchal translucency, NT) – parametr oceniany w badaniu USG płodu, odzwierciedlający obrzęk tkanki podskórnej w okolicy karkowej; jest to odległość między tkanką podskórną a skórą na wysokości karku płodu. Zwiększenie wartości NT występuje w niektórych zespołach spowodowanych aberracjami chromosomalnymi: zespole Downa, zespole Edwardsa, a zwłaszcza w zespole Turnera.
Pomiar NT jest najbardziej miarodajny między 11. a 14. tygodniem ciąży. Norma NT, określona dla danej populacji, obejmuje wartości do 95 percentyla i jest uzależniona od wymiaru ciemieniowo-siedzeniowego (CRL); w praktyce NT nie powinno przekraczać 2,5 mm- u mnie 1,7 mm
5) następnie badanie przepływu krwi (metodą kolorowego Dopplera) symbole DV (przepływ krwi w przewodzie żylnym)- PI (indeks pulsacji)- u mnie 0,69, jakie sa normy, nie mogłam znaleźć nic konkretnego.
Powyższe badanie pozwala na ocenę krążenia maciczno-łożyskowo-płodowego, cyt. "Prawidłowy przepływ krwi w krążeniu maciczno-łożyskowo-płodowym jest bardzo ważnym elementem rozwoju i niezbędnym czynnikiem prawidłowego wzrastania płodu. Badanie ultrasonograficzne za pomocą kolorowego Dopplera przeprowadzamy w tętnicach macicznych, w tętnicy i żyle pępowinowej oraz w naczyniach płodowych. Ocenę przepływu krwi w badanych naczyniach wykonujemy na podstawie specjalistycznych parametrów: indeksu pulsacji (PI), indeksu oporu (RI), wskaźnika skurczowo-rozkurczowego (S/D), oraz kształtu fali dopplerowskiej z oceną obecności fali rozkurczowej i obecnością wcięcia wczesnorozkurczowego ,,NOTCH".
Na zdjęciach  USG doszukałam sie jeszcze symboli S/D 2,23 oraz RI 0,55, hmm...
Myślę, ze ginka powinna mi to sama wytłumaczyć i wyjaśnić, a nie ja błądzę niczym ślepy we mgle ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

goga

jusia79 wyniki masz super - tylko się cieszyć, a moja znajoma właśnie dziś się dowiedziała że maluch ma zespół Edwardsa,
więc zero depresji - sama radość u ciebie ma być
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)