ceremonia w USC

Zaczęty przez malybob, 17 Mar 2008, 22:09:32

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malybob

Hej, mam pytanie dotyczące ceremonii w USC- czy wymiana obrączek jest konieczna?  Mam nadzieję,że nie, bo jeśli zdecydujemy sie na osobny cywilny, to i tak zaraz po nim będzie kościelny.. i jakoś mi nie pasuje 2 razy zakładać obrączki...

mary

jest konieczna. Po co cywilny skoro ma być kościelny?

sznapkowa

A ja mam pytanie dotyczace muzyki podczas ceremonii. Bedziemy mieć wynajetą skrzypaczkę - kiedy ona ma grać? Podczas podpisywania papierów to na pewno, na wyjście ... czy przy wymianie obrączek tęz - czy to za krótko trwa ?


P.s. też jestem tego zdania żejak jest cywilny i zaraz potem kościelny to beż sensu- albo jedno albo drugie. Chyba że to "zaraz" jest np za rok.

nionczka

My mielismy muzyke na poczatek, na wejscie panny mlodej i po samej ceremonii. Bo w sumie nie ma kiedy. Obraczki to kwestia minut. Bralam slubw Kraju basków i na koniec mielismy tez baskijski taniec w holdzie mlodym (zawsze sie tanczy na waznych uroczystosciach, wizytach, etc).
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sierpniowajulka

Muzyka w czasie cywilnej ceremonii zalecana jest:
- przy wejściu (jeżeli goście wchodzą przed młodymi, to powinna być już wtedy)
- przy wymianie obrączek
- przy podpisywaniu dokumentów
- na wyjściu młodych
- (i jeżeli to możliwe) przy składaniu życzeń.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malybob

Dla nas cywilny to byłaby tylko kwestia dokumentów, na jakieś dwa miesiące przed ślubem kościelnym. Też nie jestem do tego przekonana, ale zaraz po kościelnym wyjeżdżamy za granicę (nie wiadomo kiedy wrócimy) i dlatego chciałabym wcześniej wymienić dokumenty.. Tylko nie chcę dwóch ślubów w pełnym znaczeniu tego słowa, stąd pytanie o obrączki.

sznapkowa

Dzięki za odpowiedzi.
Czyli muszę skrzypaczkę wepchnąć do sali zaraz po tym jak wyjdą z niej goście poprzedniej pary. Dobry pomysł z muzyką przy składaniu życzeń. W moim urzędzie jest możliwość wzniesienia toastu szampanem ale w obskurnym bufecie urzędu więc odpuszczamy.

elizapj

#7
Cytat: malybob w 17 Mar 2008, 22:09:32
Hej, mam pytanie dotyczące ceremonii w USC- czy wymiana obrączek jest konieczna?  Mam nadzieję,że nie, bo jeśli zdecydujemy sie na osobny cywilny, to i tak zaraz po nim będzie kościelny.. i jakoś mi nie pasuje 2 razy zakładać obrączki...
wg mnie nie jest. ja obraczek do tej pory nie wybralam - a jestesmy po slubie cyw juz 5 miesiecy:) co prawda nasz cyw odbyl sie we wloszech, ale po prostu zostalo wyjasnione (pewnie przez tescia) zeby nie czytac formuly dot obraczek. i ani formuly, ani wymiany nie bylo. nei sadze by tego rodzaju wyjasnienie bylo trudniejsze do przyjecie w polskiej adm niz we wloskiej:)

te same wzgledy i u nas. slub kosc byl i tak zaplanowany wczesniej niz cyw, kt byl potrzebny chronologicznie wczesniej dla papierow roznych:) wiec nie chcielismy pierwszego slubu traktowac z wieksza 'powage', stad nie bylo obraczek. nie bylo tez muzyki, fotografa, prezentow:) Byly za to 3 sukienki, 3 stroiki i 2 pary butow - haha ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login