Jak sie ubrac do pracy?

Zaczęty przez nionczka, 16 Mar 2008, 11:15:52

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nionczka

Jak juz mówilam ubieram sie zle, ale bardzo inspiruje mnie ta dziewczyna:
http://www.flickr.com/photos/77607616@N00/page12/

Bardzo lubie jej zestawy, chociaz czasami jest dla mnie zbyt ekstrawagancka. Ale ogolnie mamy podobny styl i jestesmy troche podobne (kolor wlosów, okulary...)

Wersja biala koszula z dzinsami jest u mnie bardzo czesta. Do tego turkusowa torba i turkusowe buty plus kolczyki wlasnej roboty.
Wersja letnia zamiast dzisnów bezowe lniane spodnie.

http://www.flickr.com/photos/77607616@N00/1339353531/
http://www.flickr.com/photos/77607616@N00/1318492388/
http://www.flickr.com/photos/77607616@N00/1282811260/
http://www.flickr.com/photos/77607616@N00/2235729951/

Chyba sie wezme za fotografowanie zestawów do biura i mam nadzieje, ze bedziemy sie wzajemnie wspierac, zeby ladnie sie ubierac do biura. Bo jak nie do biura to gdzie? ;-)


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Świetne te zestawy :) Ja na razie nie tęsknię za ubieraniem się do biura, ale to pewnie tylko kwiestia czasu ;) Dobrze mi się pracuje w domu :)
Imagine there is no hate

mayagaramond

Bardzo dobry watek!

U mnie w biurze dominuje raczej styl na luzaka, chyba juz pisalam, ze moj szef chodzi po biurze w kapciach...
Na codzien nie mamy prawie zadnego kontaktu z klientem, bo wszystko zalatwiana jest mailem i telefonicznie. Wiec nie ukrywam, ze czesto chodze w dzinsach...
Ale zakladam tez spodnice, sukienki.

Czego nie nosze to topy na ramiaczka, tzn moze byc top ale na to jakis sweterek. No i latem nosze spodnice bez rajstop, nie powinno sie, ale skoro nie mam kontaktu z klientem, a szef w kaciach chodzi to naprawde nie widze powodu, by zakladac rajstopy (nie lubie cienkich rajstop).
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Ja nosze topy na ramiaczka ale z biustonoszem bez ramiaczek czym odrozniam sie od Hiszpanek i rajstop oczywiscie tez nie. Za topami na ramiaczka nie przepadam i lubie do tego miec koszule cienka lub z krotkim rekawkiem, ale czasami po prostu trzeba sie ubrac odpowiednio do temperatury. A u nas goraco jak diabli i nie mamy klimy w biurze :-) Pracujemy w wielkim lofcie, ktory ma swoj wlasny klimat :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Dopoki w pracy nikt sie nie czepia, mozna nosic co sie chce. Ja tam nosze tez miniowy do pracy. Ale jak mam tlumaczyc np. u notariusza, to ju sie troche inaczej ubieram. 

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Ide fotografowac moje zestawy! Zobaczymy co z tego wyjdzie. Potem dodadm etykietki w stylu cieplo, zimno, deszcz, dlugi dzien, wazne spotkanie i zrobie sobie baze danych, ktora sama mi bedzie proponowala zestawy na konkretna okolicznosc :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: nionczka w 16 Mar 2008, 12:55:41
Ide fotografowac moje zestawy! Zobaczymy co z tego wyjdzie. Potem dodadm etykietki w stylu cieplo, zimno, deszcz, dlugi dzien, wazne spotkanie i zrobie sobie baze danych, ktora sama mi bedzie proponowala zestawy na konkretna okolicznosc :-)

Super pomysl, moze ja tez cos sfotografuje (i dzieki temu przestane ciagle chodzic w tym samym ;))
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

adrianna79

swietny pomysl!!!!!!! wreszcie na cos przyda mi sie moj nowy aparat :-)...

nionczka

#8
A ja chyba bede musialam kupic nowy, mniej czuly na moj puls. Kiepskie zdjecia mi wyszly. I o perspektywe trudno bo robie sobie zdjecia sama w lustrze i z góry (przez co wygladam na jeszcze nizsza i grubsza niz w rzeczywistosci :-()
Zaraz wklejam :-)

Poniewaz nie udalo mi sie wkleic zdjec na forum, wrzucam link z picasy. Ale tylko kilka zdejc sie nadawalo do pokazania ludziom. Ostatnie trzy to sukienka, ktorej nie mam gzdie nosic a tak bym chciala :-) A poza tym nie mam do niej butów wiec nawet gdyby okazja nie moglabym jej raczej zalozyc.

http://picasaweb.google.es/290607/Ciuchy
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Zachecam Was dziewczyny do fotografowania (chociaz trudna to robota) i pokazywania na forum. Ktora nastepna?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

#10
mam ta sama sukienke:

http://picasaweb.google.es/290607/Ciuchy/photo#5178331577718093138

kochana, ty zrobilas prawdziwy look book!

Ja tylko pare ciuchow polozylam na lozku i zrobilam foty:

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

foszek

nionczka zakochalam sie w Twojej oliwkowej marynarce !!

inkageo

Fajnie Ci to wyszło, wszystko mi się podoba z wyjątkiem ostatniej sukienki :) Świetna ta zielona marynarka, spódnica z groszkami na dole, turkusowa torebka też bombowa :) A ta granatowa podłoga...rewelacja ;)
Imagine there is no hate

mayagaramond

Ta spodnica z groszkami tez bardzo mi sie podoba.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Cytat: foszek w 16 Mar 2008, 14:50:20
nionczka zakochalam sie w Twojej oliwkowej marynarce !!


Ona nie jest oliwkowa! Jest w kolrze szczypiorku! Chociaz po ostatniej wizycie w pralni chemicznej wydaje mi sie, ze jest bardziej zoltawa :-) Ale ma juz 2 labo 3 lata.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Cytat: nionczka w 16 Mar 2008, 14:54:19
Ona nie jest oliwkowa!
Wybacz, nie dosc ze mam nowy monitor i jeszcze nie ustawione kolory, to siedze bez okularkow i na dodatek nie rozroznim kolorkow.
W sumie jak dasz mi dwa odcienie zeileni i kazesz nazwy dopasowac do nich, to potrafie, sama nazwac nie potrafie :-)
A marynarka dalej mi sie podoba, mimo ze to nie oliwka tylko szczypiorek :-)

golinda

u mnie są same zakazy - za krótka spódniczka - nei, brak rajstop - nie, odkryte palce - nie, dekolt - nie
ileż to razy wylądowałam na dywaniku :-)
ja się ubieram elegancko, ale nie "bankowo"
jak na marketing, to wg mnie za mało w tym polotu, no ale u nas polot by nie przeszedł
zawsze mam szpilki, bez względu na porę roku, temperaturę etc. - obcas musi być obowiązkowo, bez tego czuję się źle
no i zazwyczaj zakładam spódnicę, najbardziej lubię tzw. ołówki, również w wersji 15cm przed kolano (co już jest neimile widziane)

mayagaramond

Cytat: golinda w 16 Mar 2008, 15:09:16
u mnie są same zakazy - za krótka spódniczka - nei, brak rajstop - nie, odkryte palce - nie, dekolt - nie

prawie jak w Ernst&Young;) Kiedys krazyl regulamin dot. ubioru z tejze firmy, stworzony rzekomo przez jakas nadgorliwa oszolomke.

A dekolt jaki nie? Wiadomo, ze nie do pepka, ale w serek tez nie??? Moja bialo-czarna sukienka by na 100% nie przeszla ;D

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elve

Mam w domu ten regulamin.... jest nawet o stroju na popracy :-)

nionczka

Mayagaramond, fajna ta szara marynarka na 1 zdjeciu, ale malo widac.
Widze, ze obie mamy duzo bialo-czarnego. Ja na codzien nosze o wiele wiecej kolorów (gl. pistacjowy i inne zielenie, turkus i czerwony) a tu jakos dziwnie wrzucilam bialo-czarne :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: nionczka w 16 Mar 2008, 15:30:27
Widze, ze obie mamy duzo bialo-czarnego. Ja na codzien nosze o wiele wiecej kolorów (gl. pistacjowy i inne zielenie, turkus i czerwony) a tu jakos dziwnie wrzucilam bialo-czarne :-)

Ja w zasadzie tez, lubie amarant, fiolet.

No wlasnie nic nie widac na tych fotach, chyba musze zrobic tak jak ty, zabawa w przebieranie. Aha, czy Twojego meza tez nie ma w domu? Bo H. jakby byl, to by sie tylko w czolo postukal na moj widok;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Jest w domu i nawet mu sie wydal fajny pomysl. Ale poszedl sie kapac, golic i sama nie wiem co jeszcze wiec zdjecia musialam robic sama. Dopiero to z czerwona sciana zrobil on. Nastepnym razem ja sie bede stroic a on fotografowac :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

A co nosicie na głowie? Ja mam świra na punkcie czapek :)
Imagine there is no hate

nionczka

Cytat: inkageo w 16 Mar 2008, 15:49:07
A co nosicie na głowie? Ja mam świra na punkcie czapek :)

Ja mam czewrony beret (jak policja ;-)) i dwoe zapeczki welniane (cienkie) turkusowa i ciemna morska z wydzierganym kwiatkiem. Ale prawie nigdy ich nie nosze.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Juz za ciemno na zdjecia...zrobilam jedno ale nic kompletnie nie widac:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"