ciasto 3bit bez pieczenia

Zaczęty przez mika, 15 Mar 2008, 14:10:23

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gdziezby

Mika rewelacja! Wyszło pyszne. Stawiam piwko :-).
Nawet świnka może wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

gatka2804

Mika, zrobiłam to ciasto z podanego przez Ciebie przepisu. Zrobiłam je wczoraj także teraz już się nim zajadam. Pyszne.
Robiąc masę budyniową bałam się że wyszła za rzadka i nie zastygnie, będzie się rozlewała. Myślałam nawet, że może należy zrobić budyń na połowie podanej na opakowaniu ilości mleka, ale wyszło w porządku.
Ciasto pycha, wygląda i smakuje wyśmienicie. Tak się elegancko prezentuje że nadawałoby się na specjalną okazję.

panikarola

dziewczyny, a ono nie za slodkie wychodzi?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

gatka2804

ciasto jest dość słodkie, mój mąż stwierdził, że zjedzenie 1 kawałka to super nagroda, ale zjedzenie 3 kawałków na jeden raz to już kara.
To ciasto pasuje zrobić jak ma się mieć gości, wypada się całkiem nieźle. Jednak dla naszej dwójki okazało się go być za dużo.

bozena.dp

mika masz piwo za ten przepis :) ciasto dobre nawet po dwóch dniach ;)

marlen_ka

to i ja debiutuję, bo dziś pierwszy raz odzywam sie w sprawie gotowania :)

ja robię to ciasto dość często i mam parę wskazówek do niego:
1. do masy budyniowej dobrze jest dodać sok z połowy (ja dodaję z całej) cytryny- ciasto nie będzie takie słodkie i taki lten krem będzie wyraźniejszy w smaku
2. można też zamiast masy budyniowej dodac gotowego kremu karpatka (super smakuje)
3. ja trochę inaczej układam warstwy- najpierw masa budyniowa (lub krem karpatka), potem mleko skondensowane) a na końcu bita śmietana- ciasto lepiej sie trzyma i świetnie wyglądają te warstwy
4 do bitej śmietany nie dodaję śnieżki tylko trochę żelatyny (ok. łyżka) rozpuszczonej w małej ilosci wody- ciasto nie jest aż tak bardzo słodkie:)

rozpisałam sie trochę, ale pieczenie ciast to moja pasja i mam na pewno bede tu zaglądać cześciej zeby podzielić sie moimi przepisami
3.

marlen_ka

5. a czekolada to najlepiej gorzka deserowa żeby ciasto nie było az tak słodkie bo mleko skondensowane juz w zupełności wystarczy (jest baaardzo słodkie)

golinda

jezu, ile to musi mieć kalorii!!!!!!!!!

magdarynka

Cytat: marlen_ka w 22 Kwi 2008, 14:35:10
5. a czekolada to najlepiej gorzka deserowa żeby ciasto nie było az tak słodkie bo mleko skondensowane juz w zupełności wystarczy (jest baaardzo słodkie)
ja sypie kakao
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Słuchajcie no, tyle z Was już robiło to ciasto i ani jedna zdjęcia nie zrobiła?!
Trza to nadrobić!

magdarynka

Cytat: jo_miekka w 24 Kwi 2008, 10:46:50
Słuchajcie no, tyle z Was już robiło to ciasto i ani jedna zdjęcia nie zrobiła?!
Trza to nadrobić!
ja bardzo chetnie jak tylko dorobimy sie aparatu tzn. w piatek, bedzie okazja do swietowania
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kataniera

Dziewczęta, wybaczcie, że się podpinam pod wątek "trzybitowy", ale robię czasem podobne ciasto, no, może odrobinę bardziej pracochłonne. Ale równie pyszne, składniki podobne. Jakby którejś się chciało...
CIASTO BALOWE

BISZKOPT:

4 jajka
1 szklanka cukru
1 szklanka mąki (można dołożyć dwie łyżki mąki ziemniaczanej)
1 łyżeczka proszku do pieczenia

Jajka ubić z cukrem na puszysty krem, następnie dodać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia.

KREM:

2 ½  szklanki mleka
3 żółtka
¾ szklanki mąki pszennej
Cukier (ok. 5 łyżek)

½ kostki margaryny KASI

Zagotować 2 szklanki mleka.  Do pozostałej połowy wsypać mąkę, dodać żółtka i dokładnie rozprowadzić. Wlać do zagotowanego mleka, gotować jak budyń. Ostudzić, utrzeć margarynę i dodawać do niej po łyżce zimnego budyniu. Ucierać, aż krem stanie się puszysty.

Na krem położyć warstwę herbatników (około 30 sztuk na dużą blachę).

Puszkę mleka skondensowanego słodzonego wrzucić do garnka z wodą, gotować ok. 2 – 2,5 godziny. Ostudzoną krówką posmarować herbatniki.
Na krówkę wyłożyć warstwę krakersów.

Śmietanę 30 % ubić według przepisu ze śmietanfixem (dodać 2 łyżki cukru pudru), wyłożyć na krakersy.

Wierzch ciasta można posypać kakao. Przechowywać w lodówce.


Życzę smacznego :)

eva_luna

a ja tylko dorzuce info do wiadomosci Miki, ze wczoraj widzialam w sklepie taki gotowy karmel w puszce i nie trzeba tego gotowac! Puszka wyglada jak ta z mlekiem skondensowanym, tyle, ze juz w formie ciagnaco krowkowej. Znaczne ulatwienie i przyspieszenie przygotowania.

jusia

mika  :'( :'( :'( :'( spieprzylam Twoje ciasto i to jeszcze w jaki sposób, zapomnialam zmiksowac budyn z maslem i rozlozylam sam budyn, co za niewybaczalny błąd w sztuce, jakbym byla zupelnym ciastowym debiutantem  :'( :'( :'( sis twierdzi, ze goscie sie nie poznaja, ale...ja swoje wiem i jak mysle, jakie cudo moglo wyjsc, a co wyszlo....dobrze chociaz, że karpatka i palmiery jo sie sie udaly..
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

mika

oj Jusiol nie panikuj, z samym budyniem też będzie dobre i na pewno nikt się nie pozna :D i zawsze trochę mniej kalorii :D lol

panikarola

jusia, a jaka karpatke? masz jakis sprawdzony przepis czy z pudelka?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

jusia

Cytat: panikarola w 27 Wrz 2008, 16:05:32
jusia, a jaka karpatke? masz jakis sprawdzony przepis czy z pudelka?
z pudelka  :hammer:  :hammer:  phi ;) przepis sprawdzony, ale strasznie duzo z nim zachodu, w wolnej chwili zaloze karaptkowy watek, bo wielbie to ciasto bezgranicznie :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

panikarola

ooooops, jusia, nie bij, tylko watek zakladaj :)
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

ishka82

Cytat: panikarola w 27 Wrz 2008, 16:05:32
jusia, a jaka karpatke? masz jakis sprawdzony przepis czy z pudelka?
Ja mam sprawdzony przepis na karpatkę, nie z proszku i ciasto i krem własnej roboty. Postaram się poszukać i zamieścić ;;)

Lwica

Na wczorajsze ucztowanie zrobiłam 3 Bit (dawno już go nie robiłam). Wyszedł wyjątkowo dobrze wszystko miało idealną konsystencję! Goście (panowie) pałaszowali aż miło się robiło na ten widok.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

emcia



wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Cytat: mika w 15 Mar 2008, 15:10:23Mleko skondensowane gotować w puszce ok/ 2-3 godzin.

Mnie przeraża czas tego gotowania, tylko dlatego jeszcze nie zrobiłam tego ciasta ( mam w domu piecyk gazowy na butlę).

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: rudasekawf w 04 Paź 2011, 13:04:34Mnie przeraża czas tego gotowania
mnie tez zawsze lol przy andrucie tak samo lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl