ALASKA/Skandynawia/etc.ZIMNE/pln klimaty- pomysly na podroz poslubna

Zaczęty przez elizapj, 14 Mar 2008, 17:44:09

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

Zadzwonie do nich w weekend i popytam. Z innych przygodowych propozycji:

Großglockernhochalpenstraße

http://www.grossglockner.com/
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elizapj

Cytat: mayagaramond w 14 Mar 2008, 19:51:06
http://www.grossglockner.com/
slicznie tam!
ale ta strona to tylko opis rejonu tak? nie namiar na jakis konretny hotel? bo widze same info o tej drodze i atrakcjach na niej...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: elizapj w 14 Mar 2008, 20:58:20
Cytat: mayagaramond w 14 Mar 2008, 19:51:06
http://www.grossglockner.com/
slicznie tam!
ale ta strona to tylko opis rejonu tak? nie namiar na jakis konretny hotel? bo widze same info o tej drodze i atrakcjach na niej...

tak tam namiaru na hotel pewnie nie ma, ale sprawdze w naszym przewodniku.

Hotel w Heiligenblut:(swietna nazwa - krew swietych...)

http://www.tiscover.at/at/guide/52497at,en,SCH1/objectId,ACC151296at,season,at2/home.html

H. podpowiada tez Kärnten:

http://www.kaernten.at/?siid=2&page=_HP&typ=_content&lid=EN&jid=SO
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elizapj

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rubin04

Moi znajomi byli na Islandii i Wyspach Owczych. Noclegi w Hotelach lub pod namiotem - byli własnym autem i zorbili sobie obajzdówkę. Zdjęcia piekne, oni b.zadowoleni.

Mi z takich chłodnejszych miejsc marzy się Nowa Funladnia (kronik Portowych się naoglądałam ;)) No i jak zawsze Syberia, ale o tym to już pisałam nie raz..

Co do USA - jechałam z N na S autem. Popieram Zuzię - zmieniają sie tylko uprawy na poalch.. No w Luizianie sa bagna dla odmiany. Ale polecam Nowy Orlean - obłędne miasto, zwłaszcza jak trafisz gdzies do kanjpy mniej dla turystów..

A na ryby na Alaskę sama bym się wybrałą :) Łowienie ryb może byc fascynujące!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kffiatek

Ja z północnych, które zwiedziłam najbardziej lubię Norwegię.... Na Islandię w końcu nie udało mi się popłynąć, w ostatniej chwili coś wypadło :( No i przeraża mnie troszkę średnia temperatura w najcieplejszym miesiącu  (sierpniu) 5 stopni.

Ale podróż po stanach samochodem polecam :) W trzy tygodnie zrobilismy z R. 23 tys. kilometrów, największe miasta i wszystkie rzeczy, które chcielismy zobaczyć i jeszcze kilka po drodze przypadkowych :) I taką tez podróż planujemy- w przyszłym roku na 4 tygodnie :) Odwiedzić stare miejsca i zobaczyć jeszcze kilka :)

kffiatek

I jesli dobrze rozplanujecie trasę- nie będziecie się nudzić :) Ale to oczywiście zależy jakie klimaty lubicie :) Dla mnie było ogromną przyjemnością oglądanie zapomnianych miasteczek z jedną, nieczynną stacją benzynową ;) Spędzenie wspólnie tyle czasu we dwójkę w samochodzie  jest nie lada wyzwaniem - ale ja wspominam to jako najpiękniejsze trzy tygodnie mojego życia...

mayagaramond

Eliza znalazlam jeszcze cos takiego:

http://www.hofgut.info/news.php

Kliknij na Bilderbuch
Jetzt das Bilderbuch öffnen

Unter Wohnen mozesz poogladac poszczegolne pokoje/domki.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elizapj

Cytat: mayagaramond w 19 Mar 2008, 23:00:37
Eliza znalazlam jeszcze cos takiego:

http://www.hofgut.info/news.php

Kliknij na Bilderbuch
Jetzt das Bilderbuch öffnen

Unter Wohnen mozesz poogladac poszczegolne pokoje/domki.
dzieki:) jak zwykle moge liczyc na wiele pomyslow z Twojej strony
ale moj maz sie cos krzywi na niemcy;/
nie wiem z bardzo czemu, w koncu oni byli po tej samej stronie w 39;)...ale sie krzywi...chyba nadal mu ta alaska mocno po glowie chodzi...a on nie lubi gdy ja sie, jak on to nazywa, rozpraszam na inne inne rozwiazania...wiec musze dalej brnac ...z nadzieja, ze znajde bardziej lounge'owe klimaty w domkach reklamowanych na polow ryb
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: elizapj w 20 Mar 2008, 05:45:36

dzieki:) jak zwykle moge liczyc na wiele pomyslow z Twojej strony
ale moj maz sie cos krzywi na niemcy;/
nie wiem z bardzo czemu, w koncu oni byli po tej samej stronie w 39;)...


moj szef (ma zone wloszke) zawsze sie smieje z hucznego obchodzenia przez wlochy zwyciestwa nad niemcami...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

fajny watek :)

my chcielibysmy jechac na Islandie, oczywiscie z biurem podróży "K&M" :D Na razie ostro odkładamy kaske, bo droga tam jak pierun :)

W sierpniu nie widza mi sie kraje Morza Srodziemnego, bo upal niesamowity, Azja nie wchodzi w gre bo monsuny, wiec trzeba bylo wymyslec cos innego.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

cala moja wena tworcza poszla w las...
za to fotek mamy mase. zachecam do odwiedzenia alaski, bo jest przewielka, przerozna, zielona i piekna, rosna gigantyczne rosliny (nawet miejskie rabatki dekorowane sa kapusta, pietruszka i karczochami w w giga formacie:)

kilka fotek na zachete:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

i rosna piwonie w sierpniu :hihi:  o czym juz pisalam w innych watkach:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Kapusta slusznej wielkosci! Ile to golabkow mozna by zrobic ;)

Hehe, wiekszosc nowozencow ciagnie na hawaje/karaiby, a Wam sie zachcialo tylko odmrozic ;)
Pewnie wcale tak zimno nie bylo. Kolezanka H. z pracy byla z rodziny w Szwecji, miesli ponad 25°, wynajeli jakis domek w gluszy, w okolicy tylko oni, jezioro i las.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Jak ktos mieszka na Karaibach to wiadomo,z e tam nie bedzie chcial w podroz poslubna leciec :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

katgoli

eliza..strasznie sie ciesze ze podroz Wam sie udala  jupi

i jak bylas w Elmo?

elizapj

elmo chyba nie stnieje hahha
nie szuaklam specjalnie, ale na zadnej mapie mi sie nie rzucilo;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

katgoli

Cytat: elizapj w 01 Wrz 2008, 13:54:09
elmo chyba nie stnieje hahha
nie szuaklam specjalnie, ale na zadnej mapie mi sie nie rzucilo;)

tak wlasnie myslalam ale dokladnie nie sprawdzalam  :hihi:

myslalam moze ze znalazlas dla mnie tego cudownego pana z ' Men in Trees'  :hihi: zawsze siedze zahipnotyzowana przed telewizorem jak ogladam ten serial  :love: