Pytanie dot. prawa pracy

Zaczęty przez feeling.good, 13 Mar 2008, 22:00:37

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

feeling.good

Dobry wieczór dziewczyny:)
Nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, więc pomyślalam, że może Wy pomożecie.
Pracuję przeszło półtora roku na pół etatu, a od marca teoretycznie przeszłam na cały. Teoretycznie bo jeszcze nie podpisałam aneksu. Dziś okazało się, że na nowej umowie nie mam dwukrotności zarobków z połówki etatu, ale a o 500 yotzch mniej. Cyz pracodawca ma do tego prawo? Dziwne mi się to wydaje, bo tym samym wynagrodzenie za godzinę mojej pracy jest sporo niższe.
Pomóżcie proszę...
Na razie powiedziałam, ze aneksu nie podpiszę. Muszę się upewnić jak to naprawdę jest.

zuzia

Generalnie, z tego co mi wiadomo, jest to nowa umowa bądź porozumienie zmieniające warunki pracy/placy. Pracodawca coś ci proponuje - albo to przyjmujesz albo nie.
Nie sądzę, żeby KP mial tu coś do powiedzenia. Ale negocjuj - warto!

feeling.good

KP mówi o zasadzie proporcjonalności jeśli ktoś pracuje w niepełnym wymiarze godzin. Znaczy to, że musi mieć co najmniej połowę tego, co mają pracownicy zatrudnieni na cały etat. Dziwne, jeśli przy zmianie wymi8aru to już nie działa. Nowa szefowa uznała, że w październiku dostałam zbyt wysoką podwyżkę. Tylko, że przy warunkach jakie mi proponuje tak naprawdę zabiera mi tżkę. Nie wiem już co robić. Połowa miesiąca, a dopiero teraz dostaję aneks i to na takich warunkach.:(

zuzia

Cytat: feeling.good w 13 Mar 2008, 22:35:48
KP mówi o zasadzie proporcjonalności jeśli ktoś pracuje w niepełnym wymiarze godzin. Znaczy to, że musi mieć co najmniej połowę tego, co mają pracownicy zatrudnieni na cały etat. Dziwne, jeśli przy zmianie wymi8aru to już nie działa. Nowa szefowa uznała, że w październiku dostałam zbyt wysoką podwyżkę. Tylko, że przy warunkach jakie mi proponuje tak naprawdę zabiera mi tżkę. Nie wiem już co robić. Połowa miesiąca, a dopiero teraz dostaję aneks i to na takich warunkach.:(
możesz postawić im twarde warunki. Są zmuszeni podpisać z tobą umowę przynajmniej na ten miesiąc bo w tej chwili pracujesz nielegalnie i moglabyś im PIP naslać, ale to chyba by się zemścilo :(

salsa

Feeling, zuzia ma racje
to jest nowa umowa i nowe warunki
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

magdalinska

spacjalistka od prawa pracy nie jestem... ale tez wydaje mi sie tak jak napisala zuzia, ze jest to pewnie porozumienie, wiec jesli chcesz to przyjmujesz, jesli nie to nie, ale pewnosci nie mam

Kasia

Pracodawca nie musi Ci dać dwukrotności dotyczczasowych zarobków

NIESTETY tego nie regulują zadne przepisy i nie ma nakazu aby proponować pracownikowi dwukrotnie wyższe wynagrodzenie
nie ma nakazu = nie ma obowiazku


ellena

Zadzwoń do PIP i zapytaj anonimowo jak być powinno, na pewno Ci doradzą.

kamelia04.08.2007

jeśli wynagrodzenie, które ci teraz proponują za cały etat jest równe lub wyższe od wynagrodzenia minimalnego, to ustawodawcy w tej kwestii nic do tego, bo działa autonomia woli stron.

Negocjuj i upominaj się o swoje
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane