Niezbędnik Eleganckiej Kobiety

Zaczęty przez elve, 13 Mar 2008, 20:47:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

siog

Cytat: mayagaramond w 13 Mar 2008, 23:07:57
Cytat: golinda w 13 Mar 2008, 23:01:46
siog, proponujesz jej granat?
ja stanowczo odradzam!!!

spodnie granatowe moga byc, gora granatowa raczej nie.

Granatu bede bronic nogami i rekami i caly cialem!!!!!!!! ha ha ha!!!!!!

http://www.groszki.pl/groszki/51,80239,4529181.html?i=7

przy wlosach evelve bedzie zjawiskowo!!!!!!!!!





mayagaramond

Sadze, ze kwestia kolorow, to tez sprawa makijazu. I dlatego mysle, ze czarny przy odpowiednim makijazu wielu osobom pasuje.

siog - kolor piekny, ale jesli elvelve jest jesienia i ma rudawe wlosy, to nie wiem czy taki kolor jej pasuje. Raczej butelkowa zielen, odcienie rudosci, wspomniane beze, brazy.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

siog

Cytat: mayagaramond w 13 Mar 2008, 23:20:37

siog - kolor piekny, ale jesli elvelve jest jesienia i ma rudawe wlosy, to nie wiem czy taki kolor jej pasuje. Raczej butelkowa zielen, odcienie rudosci, wspomniane beze, brazy.

dokladnie taki jak dziewczyna na zdjeciu!
kladac reke na sercu i z cala pewnoscia moge powiedziec ze co znam najlepiej na swiecie to laczenie kolorow! pracuje z tym latami i operuje gama 420 odcieni, po kursach, projektowaniu wzorow wymagajacej dokladnej lacznosci odcieni itp. wiec jest to jedyna jedyna rzecz ktora z pewnoscia powiem ze na 100% znam:)

siog

a propos pytania glownego to mam odpowiedz  ;)

elgancka kobieta miec powinna (niezbedne)

* zamiast kilku badziewiastych chociaz jedna dobra skorzana torebke na codzien i kopertowke/inna torebke na wyjscie.
* porzadnego zaufanego fryzjera
* znalezsc dobra krawcowa
* miec swietna kosmetyczke/dermatologa

reszta jest wzgledna, kto co lubi i jaki styl ma  ;D

mayagaramond

Znalazlam zdjeci marcii w niebieskim, nie jest zle, ale w zieleni wyglada o niebo lepiej. Na zdjeciu w niebieskiej sukience ma taz ciemniejsze wlosy.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mayagaramond

#30
Cytat: siog w 13 Mar 2008, 23:39:04
a propos pytania glownego to mam odpowiedz  ;)

elgancka kobieta miec powinna (niezbedne)

* zamiast kilku badziewiastych chociaz jedna dobra skorzana torebke na codzien i kopertowke/inna torebke na wyjscie.
* porzadnego zaufanego fryzjera
* znalezsc dobra krawcowa
* miec swietna kosmetyczke/dermatologa

reszta jest wzgledna, kto co lubi i jaki styl ma  ;D

3 ostatnie punkty to zajecie na cale zycie :)

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elve


elve

siog popracuje nad tymi 4 punktami
co do kolorów, większość garderoby mam w ciepłych, ciemnych brązach, lubię czerwienie, pomarańczowy, marzy mi się śliwka, ale nigdy nie miałam (tylko w makijażu), chabrowy...hmmm
martwi mnie czarny.... jest taki bezpieczny i traktuję go jako bazę
co do granatu, stanowcze fuj, kojarzy mi się z fartuszkami szkolnymi i nijak nie mogę się tego skojarzenia pozbyć (poza tym już dawno nie widziałam w sklepie ładnego, ciepłego granatu)
grafit ok, ale nie wiem czy umiałabym wybrać odpowiedni odcień

siog

Cytat: mayagaramond w 13 Mar 2008, 23:40:40
Znalazlam zdjeci marcii w niebieskim, nie jest zle, ale w zieleni wyglada o niebo lepiej. Na zdjeciu w niebieskiej sukience ma taz ciemniejsze wlosy.

Maya , na tej fotce widac ze Marcia ma przede wszystkim zupelnie inny odcien rudych wlosow od Evelve i zupelnie inny odcien niebieskiego o ktorym mowie

mayagaramond

Moim zdaniem mozesz nosic czarny, tylko pewnie musisz sie podmalowac. Chybrowy to wlasnie taki jak na zdjeciach, ktore siog wkleila. Kolor jest piekny.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

siog

Cytat: elvelve w 14 Mar 2008, 00:02:50
siog popracuje nad tymi 4 punktami
co do kolorów, większość garderoby mam w ciepłych, ciemnych brązach, lubię czerwienie, pomarańczowy, marzy mi się śliwka, ale nigdy nie miałam (tylko w makijażu), chabrowy...hmmm
martwi mnie czarny.... jest taki bezpieczny i traktuję go jako bazę
co do granatu, stanowcze fuj, kojarzy mi się z fartuszkami szkolnymi i nijak nie mogę się tego skojarzenia pozbyć (poza tym już dawno nie widziałam w sklepie ładnego, ciepłego granatu)
grafit ok, ale nie wiem czy umiałabym wybrać odpowiedni odcień

sliwka bedzie pieknie , ciemne cieple odcienie + baklazan (cudownie)

nie mam na mysli takiego granatu jak szkolny uniform Bron Boze!granat mam na mysli ciemny chabrowy, nasycony kobalt. np. jako baze ladnie skrojony welniany garnitur w tym kolorze.

siog

Evelve postaram sie poszukac duzo zdjec-przykladow i przesle tobie.
p.s. przychodzi mi na mysl jedna prezenterka naszej TV, za ktora nie przepadam ale musze oddac jej nalezne ze kolory ma dorane fenomenalnie! ma rude wlosy i tak dobiera kolory ze szczeka opada:) przepieknie:)

elve

Stawiam piwa... jutro idę na rekonesans. Najpierw buty.
Mam trochę ładnych spodni w garderobie, ale są do kompletnie płaskich butów. Muszę kupić zestaw do obcasów
siog... byłabym zobowiązana. Martwie się tylko gdzie ja te wszystki ciuchy znajdę...

mayagaramond

Cytat: siog w 14 Mar 2008, 00:03:51
Cytat: mayagaramond w 13 Mar 2008, 23:40:40
Znalazlam zdjeci marcii w niebieskim, nie jest zle, ale w zieleni wyglada o niebo lepiej. Na zdjeciu w niebieskiej sukience ma taz ciemniejsze wlosy.

Maya , na tej fotce widac ze Marcia ma przede wszystkim zupelnie inny odcien rudych wlosow od Evelve i zupelnie inny odcien niebieskiego o ktorym mowie

siog, wiem :) Ona ma tym zdjeciu tez inny odcien wlosow niz na tym w zielonej sukience. Ale moim zdaniem w ciemnej zieleni wyglada przepieknie, w niebieskiej tak sobie. Oczywiscie sa rozne odcienie i w oczojebnym zielonym tez by pewnie nie zachwycila ;)


"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elve

w oczojebnej zieleni akurat wyglądam nieźle, ja, nie wiem jak Marcia

elizapj

#40
to ja jeszcze dorzuce cos co powyzej chyba nie zostalo wymienione (czytalam tak po lebkach)
otoz, dobrze jest krytycznie spojrzec na siebie i okreslic gdzie sie ma niedoskonalosci (osob bez owych prawie nie ma, wiec sie nie obraz!:). ja ze zdjec slubnych nie potrafie wymienic co to u Ciebie moze byc, ale zawsze kazdy cos ma, co efektowi koncowemu lepiej sluzy, jesli zostanie ukryte/zakamuflowane:)

wiec jak juz okreslisz co to jest, to latwiej bedzie Ci wybierac ciuchy przez selekcje negatywna:) ja np uwielbiam waskie w rekawkach bluzki, sweterki, kurtki, plaszcze...ale odkad przytylam (wlasnie pomiedzy lokciem a ramieniem!) nic w tym stylu na mnie dobrze nie wyglada:)

czyli poza w/w przez dziewczyny konkretnymi elementami garderoby, warto jeszcze zawsze na kazdy ciuch spojrzec krytycznie przed kupnem - jesli eksponuja to co z gory uznasz, ze powinnas kamuflowac, to efekt elegancji bedzie tylko w polowie osiagniety:(
no i oczywiscie, to samo z tym co chcech wyeksponowac, bo jest zniewalajaco piekne - jesli swietny obojczyk, to duzo  V, etc:)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: elvelve w 14 Mar 2008, 00:14:10
w oczojebnej zieleni akurat wyglądam nieźle, ja, nie wiem jak Marcia

Masz na mysli taki oczojebny :):

http://esklepy.eu/produkty,4f6466eeadfb9e78cd848ef1e34ba48b.html

Jak chcesz to sobie tutaj poogladaj:

To jest Barbara, ktora w zeszlym roku wygrala casting w germany's next topmodel. Uprzedzam, ze nie wszystkie ciuchy jaki ma na sobie mi sie podobaja (a raczej ona w nich), ale to sa kreacje stylistow, ktorzy mieli baaardzo rozne pomysly (np. ubrali ja w srebrna sukienke):

http://www.prosieben.de/lifestyle_magazine/next_topmodel/popup_gallery/36859/index_1.php



"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

gdziezby

O kurcze siog szczęka opada! Czy moge sie do Ciebie zapisać na analize kolorystyczna?????????
Jestem pod wrazeniem!


:-)
Nawet świnka może wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

nionczka

Cytat: mayagaramond w 13 Mar 2008, 21:50:31
Mala czarna (nie musi byc nawet, wazne zeby kolor ci pasowal, ale byl raczej neutralny)

:-) Nigdy nie mialam czarnej sukienki, moze sobie kiedys kupie?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: nionczka w 14 Mar 2008, 12:33:52
Cytat: mayagaramond w 13 Mar 2008, 21:50:31
Mala czarna (nie musi byc nawet, wazne zeby kolor ci pasowal, ale byl raczej neutralny)

:-) Nigdy nie mialam czarnej sukienki, moze sobie kiedys kupie?

Ja mam dwie czarne, jedna z odkrytymi plecami, ale mozna ja kombinowac z golfem i nadaje sie tez na dzien. A druga jest a la sweter (kiedys nawet wklejalam fote) - nadaje sie i na sukienke i do dzinsow.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jusia

siog jestem pod wrażeniem, Ty to się znasz na rzeczy...chyba się ustawię w oklejce po dokładne wskazówki jak wyglądać pięknie, o ile to w ogóle możliwe ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

nionczka

Ty t
Cytat: jusia79 w 14 Mar 2008, 13:59:02
siog jestem pod wrażeniem, Ty to się znasz na rzeczy...chyba się ustawię w oklejce po dokładne wskazówki jak wyglądać pięknie, o ile to w ogóle możliwe ;)

Ty Jusia to w strefie ciazowej szukaj inspiracji ubraniowych :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

Cytat: nionczka w 14 Mar 2008, 14:47:31
Ty t
Cytat: jusia79 w 14 Mar 2008, 13:59:02
siog jestem pod wrażeniem, Ty to się znasz na rzeczy...chyba się ustawię w oklejce po dokładne wskazówki jak wyglądać pięknie, o ile to w ogóle możliwe ;)

Ty Jusia to w strefie ciazowej szukaj inspiracji ubraniowych :-)
tak założę wątek "Niezbędnik eleganckiej ciężarówki" ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

elve

Byłam dziś na rekonesansie w jednej z krakowskich Galerii.... jestem załamana. Kupiłam spódnicę, jedną, ołówkową, czarną i tyle. Same pastele, żólcie...

golinda

elvelve,

nie wiem jaki budzet chcesz na to przeznaczyc, ale piękne eleganckie rzeczy widziałam w Simple i Solarze
ładne kompleciki widziałam w H&M, spódnicę nawet nabyłam  - stalowa ołówkówka (ale taka sporo przed kolano) i do tego krótki żakiecik
zresztą sporo jest w H&M ubrań w stonowanych kolorach i wcale nie są to pastele
może tam też zajrzyj