Niezbędnik Eleganckiej Kobiety

Zaczęty przez elve, 13 Mar 2008, 20:47:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elve

Co powinno znaleźć się w garderobie każdej kobiety. Zaraz opiszę w czym rzecz... moja garderoba, po latach grzbania w szczurkach i komórkach (mam na myśli robienie doktoratu), jest w opłakanym stanie. Trzeba skompletować na nowo i to szybko... no i może nie bardzo drogo. Co i przede wszystkim gdzie kupić?

zwierzatko_mojej_mamy

elvelve- podlazam sie do prosby - moge wkleic 3 rzeczy, ktore kupilam ostatnio w zarze, zgodnie z zaleceniami dziewczyn i uwazam, ze to wlasnie takie superwygladajace, uniwersalne, zamieniajace swoje przeznaczenie w zaleznosci od dodatkow ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond



Mala czarna (nie musi byc nawet, wazne zeby kolor ci pasowal, ale byl raczej neutralny)

Klasyczne spodnie
Dobrze skrojony zakiet (nie ma przebacz, zakiet musi pasowac jak ulal)
Zwykla biala bluzka koszulowa
Dobrze dopasowane dzinsy
Trench
Dobrej jakosci cardigan
Golfik





"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

dołączam się do mayi:
czarny obcisły golfik

dodam od siebie:
czarne klasyczne szpilki (tak, te z czubem, nie jakieś zaokrąglone baleriny, które niewiele z elegancją mają wspólnego)
spódnica typu ołówek (oczywiście jeśli figura pozwala)
elegancka biżuteria pasująca do garderoby

elve

zwierzatko_mojej_mamy nooooo wklej, jestem w desperacji, mam dwa tygodnie...
Maya, Golinda, jest od czego zacząć...
Jak ja nienawidzę chodzenia po sklepach, nawet kupowanie kiecki ślubnej mnie nie ekscytowało.

mayagaramond

Cytat: elvelve w 13 Mar 2008, 21:57:31
Jak ja nienawidzę chodzenia po sklepach, nawet kupowanie kiecki ślubnej mnie nie ekscytowało.

zanim czasniesz chodzenie po sklepach zrob remanent w szafie - rzeczy ktorych nie nosisz, nie podobaja ci sie itp. - won.  :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

elvelve - ja teraz wlasnie stawiam na dodatki - wszystku kupuje tak jak dziewczyny mowia - bazowe rzeczy proste, klasyczne, w jednolitych kolorach - roznych acz raczej jednolitych - jak wzorkowe cos mi sie teraz upatrzy to rozwazam zasade przeze mnie wymyslona - "jesli znajdziemy w umysle 3 kombinacje ulozenia fajnego ubioru przynajmniej na 3 okazje do tej rzeczy z rzeczy juz posiadanych to kupujemy" - nie dotyczy  to ubran na wesela, sylwestra  itp okazje
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

Cytat: mayagaramond w 13 Mar 2008, 22:00:14
zanim czasniesz chodzenie po sklepach zrob remanent w szafie - rzeczy ktorych nie nosisz, nie podobaja ci sie itp. - won.  :)
no właśnie to zrobiłam podczas przymusowego dwutygodniowego urlopu no i w szafie pustka.

golinda

jak wstawisz swoje zdjęcie to będzie łatwiej doradzić

mayagaramond

Cytat: elvelve w 13 Mar 2008, 22:10:09
Cytat: mayagaramond w 13 Mar 2008, 22:00:14
zanim czasniesz chodzenie po sklepach zrob remanent w szafie - rzeczy ktorych nie nosisz, nie podobaja ci sie itp. - won.  :)
no właśnie to zrobiłam podczas przymusowego dwutygodniowego urlopu no i w szafie pustka.

Kup najpierw to, co najbardziej potrzebne, jesli do pracy musisz sie ubierac elegancko, to zacznij od tego, jesli mozesz bardziej na luzie to od dzinsow.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elve


golinda

no to już wykreślam czarny golfik, bo nie będzie ci w nim dobrze
ale elegancki golfik w ogóle to zawsze przydatna rzecz, do tego wąska spódniaca do kolan (chyba jesteś szczupła, więc będzie ok), szpilki na pewno
jakoś nie widzę cię w białej bluzce, biały w ogóle mało komu pasuje, a jeśli już to osobie o ciemnych włosach i karnacji
garniturowe spodnie dopasowane do figury
no i powtórzę za mayą: żakiet - dopasowany

siog

#12
Evelve pisze na szybko bo padam na pysk ze zmeczenia:) ale obiecuje ze napisze wiecej jutro i w sobote rano!

po pierwsze masz zjawiskowa urode! jestes piekna jesienia i latwo bedzie dobrac kolory i ubrania!

Sukces=
1. kolory dobrze dobrane
2. wybranie stylu jaki wolisz czy bardziej klasyczny czy taki with twist?

1. kolory dla ciebie: (cieple odcienie)
*wszystkie kolory ziemi
*oliwka
*zielen nasycona i zielen butelkowa
*cieple czerwienie: karminowa, cegliasta, wisnia (nie mylic z bordo)
*czekoladowy braz
* sliwkowy, cieple odcienie fioletu
* chabrowy, nasycony cieply granat, kobalt
* mocny zgaszony pomarancz

unikaj wszelkich pasteli, musisz miec mocne kolory. zamiast bieli wybieraj szampan i kremowe odcienie.

dodatki:zlote, unikaj srebra

Out:
* czarny
* bialy
*szary (ewentualnie cieply ciemny grafit)

Baze (spodnie,sukienki) formuj na tych kolorach : czekoladowy i cieply granat. do tego reszte dobieraj w/w kolorach.
te kolory sa dopasowane do siebie i kazdy mozna laczyc z kazdym.

2. nie ma czegos takiego jak baza uniwersana dl kazdego. zastanow sie w czym dobrze sie czujesz klasyka czy troche "z jajem" ?
jako baze wybierz doslownie kilka rzeczy ale zainwestuj w jakosc! jezel masz mozliwosc omin sieciowki i poszukaj cos poza z dobrych materialow.
zalezy tez jaki tryb zycia prowadzisz? pracujesz? jaki ubior jest wymagany w paracy? formalny czy na luzie?

wybierz spodnie w kolorze ciemnej czekolady lub granat (twoje bazowe kolory)

moze na poczatek zamiast spodnic wybierz jedna-dwie dobrej jakosci sukienki. latwe do komponowania i masz juz stroj, potrzebne tylko dodatki. spodnica wymaga juz kupna wiecej rzeczy np.topow, koszul itp.



aniak1211

Kolory dla Ciebie to cieple,jesienne,
Zlote,brazy,zielenie....
Bialy zastap jakims cieplejszym odcieniem,przelamana biel,
czarny tez bron Boze,jak juz to ciemna czekolada

aniak1211

Siog bardziej dokladnie opisala co mialam na mysli ;)

siog

Cytat: aniak1211 w 13 Mar 2008, 22:59:35
Kolory dla Ciebie to cieple,jesienne,
Zlote,brazy,zielenie....
Bialy zastap jakims cieplejszym odcieniem,przelamana biel,
czarny tez bron Boze,jak juz to ciemna czekolada

napisalysmy to samo:)))

golinda

siog, proponujesz jej granat?
ja stanowczo odradzam!!!

aniak1211


aniak1211

golinda masz racje ale grafit bedzie duzo lepszy od czerni.

golinda

grafit też jej nie będzie pasował
to za zimny kolor do tej jesiennej urody

siog

Cytat: golinda w 13 Mar 2008, 23:01:46
siog, proponujesz jej granat?
ja stanowczo odradzam!!!

granat mam na mysli nie ciemny tylko takie wieczorne niebo, mocny nasycony widoczny kolor> jaknajbardziej

siog

Cytat: golinda w 13 Mar 2008, 23:05:10
grafit też jej nie będzie pasował
to za zimny kolor do tej jesiennej urody


grafit tez ale cieply odcien taka mieszanka w kierunku brazu. kazdy kolor ma cieply i zimny odcien. surowy grafit nie ale ten ciepljeszy tak

mayagaramond

Cytat: golinda w 13 Mar 2008, 23:01:46
siog, proponujesz jej granat?
ja stanowczo odradzam!!!

spodnie granatowe moga byc, gora granatowa raczej nie. Ja np. nie moge nosic zoltego, ale zolta torbe juz tak :) Albo zolte buty ;D



"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

aniak1211

Najlepiej jak te grafity i czern zastapi czekoladowym brazem

aniak1211

Najwazniejsze co jest przy twarzy,spodnie grafitowe z polaczona odpowiednia bluzka przejda