do sierpniowa_julka

Zaczęty przez sznapkowa, 13 Mar 2008, 11:08:42

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sznapkowa

Mam pytanie dot. ślubnej fryzury sierpniowej .... Chodzi mi o kwestię techniczna czyli czy fale były na jakieś klipsy robione czy jak?



importerka2008

Wprawdzie ja to nie julka, ale znalazłam na gazetowym forum ten opis (wysłany przez julkę), więc wklejam - może pomoże:

"Fryzjer zrobił mi tę fryzurę przy pomocy najzwyklejszej w świecie lokówki.
Nakręcał mi pasma. Wyglądałam po tym jak pastereczka z burzą loków na głowie.
Utrwalił mi to wszystko lakierem i dwoma innymi sprayami, a następnie zbierał po
kilka takich sprężynek i formował z nich fale. Następnie w zagłębienia tych fal
wpinał długaśne klipsy. Potem podpiął mi włosy z boku pod spód (bo w
rzeczywistości miałam włosy aż do łopatek) i całość znowu spryskał masą
specyfików. Zostawił mi na głowie część klipsów mówiąc, że mam je wyjąć dopiero
przed samym ślubem. Fryzura dotrwała do 4 rano... Z grubsza, bo jeden niesforny
kosmyk z tyłu głowy wyśliznął się pod koniec wesela... ale już wtedy mi się nie
chciało go poprawiać. :-P"

mayagaramond

importerka - Postawilam Ci piwo za sygnaturke!
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

A Julka nam zaginęła :( Już chyba ponad tydzień jej nie ma..
Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytat: inkageo w 13 Mar 2008, 11:21:40
A Julka nam zaginęła :( Już chyba ponad tydzień jej nie ma..

pewnie pisze albo moze pojechala na narty?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mika

ja miałam fale też tak robione tylko że na potrójnej lokówce

importerka2008

Cytat: mayagaramond w 13 Mar 2008, 11:21:10
importerka - Postawilam Ci piwo za sygnaturke!

To już moje drugie! I z tej samej okazji  ;D

sznapkowa

Dzięki za odpowiedzi. Moja fryzjerka ma teorię zakładania jakichś klipsów... Na szczęśćie mam alterantywę jak nie wyjdzie :)

sierpniowajulka

Importerka na szczęście mnie uprzedziła, bo ja dopiero teraz znalazłam ten wątek. :) Tak, jak przypuszczała Maya, byłam na nartach. A z nartami forum stety/niestety przegrywa. :P
Życzę powodzenia z formowaniem fal. I czekam na jakieś zdjęcia z próby. :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Anupka

sznapkowa, sorki, ze sie podpinam do Twojego watku, ale tez mam pytanie do julki...

Tak wiec:

sierpniowajulka, swojego czasu padlo gdzies pytanie do Ciebie o namiary na dzieczyne, ktora Cie malowala. Pamietam, ze obiecywalas dowiedziec sie, czy ona jeszcze sie tym zajmuje. Nie moge znalezc tego watku z pytaniem, nie pamietam gdzie to bylo i nie wiem, czy jzu odpowiadalas na to pytanie, dlatego mam do Ciebie prosbe: czy moglabys sie wypowiedziec, czy ta dziewczyna jeszcze maluje i podac jakies namiary na nia?
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

Cytat: Anupka w 18 Mar 2008, 18:18:13
Nie moge znalezc tego watku z pytaniem, nie pamietam gdzie to bylo i nie wiem, czy jzu odpowiadalas na to pytanie, dlatego mam do Ciebie prosbe: czy moglabys sie wypowiedziec, czy ta dziewczyna jeszcze maluje i podac jakies namiary na nia?
to pytanie padlo tu: http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,1383.20.html
odp jeszcze nie bylo...pewnei przez przegrywanie forum z nartami;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sierpniowajulka

ekm... well... zapomniałam totalnie o tej sprawie przed wyjazdem. sorki! :(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sierpniowajulka

Eliza, wysłałam Ci wiadomość na priva. :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

snieg moze niejednemu w glowie zawrocic;) noł łoris
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sznapkowa

Fryzura ślubna będzie dopiero na początku maja - nie omieszkam wkleić fotek jeśli tylko będę znośnie wyglądać  :)
Jeszcze raz dzięki.

zosanka

A ja mam pytanie o zdjęcie na zaproszeniach Sierpniowej-Julki. W jakim programie były obrabiane i jakąś mini instrukcję poproszę :) Ze zwykłego zdjęcia uzyskam taki efekt?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Mężczyźni działają na mnie bez przerwy, czasem na zmysły, częściej na nerwy...

sierpniowajulka

Zosanka, obrabiane były ze zwykłego zdjęcia w Adobe Illustrator. Robiła to nam przyjaciółka, gdyż nasze umiejętności nie sięgają poza Photoshopa.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosanka

Dzikuję za odpowiedź. Muszę w takim razie poszperać z czym to się je :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Mężczyźni działają na mnie bez przerwy, czasem na zmysły, częściej na nerwy...

Anupka

sierpniowa_julka, ponawiam swoja prosbe:

Cytat: Anupka w 18 Mar 2008, 18:18:13

[sierpniowajulka, swojego czasu padlo gdzies pytanie do Ciebie o namiary na dzieczyne, ktora Cie malowala. Pamietam, ze obiecywalas dowiedziec sie, czy ona jeszcze sie tym zajmuje. Nie moge znalezc tego watku z pytaniem, nie pamietam gdzie to bylo i nie wiem, czy juz odpowiadalas na to pytanie, dlatego mam do Ciebie prosbe: czy moglabys sie wypowiedziec, czy ta dziewczyna jeszcze maluje i podac jakies namiary na nia?

Jesli ona sie tym juz nie zajmuje, lub z jakichs powodow nie mozesz/nie chcesz podac tych namiarow, to tez to napisz, wtedy nie bede Ci juz glowy zawracac tym pytaniem ;-)

I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Anupka

sierpniowa_julka, dzieki za PW, polalam :-)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

5czwartych

Cytat: zosanka w 20 Mar 2008, 14:42:29
Dzikuję za odpowiedź. Muszę w takim razie poszperać z czym to się je :)

Adobe Illustrator to odpowiednik Corel Draw. taki program do rysunków wektorowych. IHMO rysunek na zaproszeniach Julki jest czymś bazującym na zdjęciu, aczkolwiek nie jest to 'click&go' filtrem komputerowym. trochę ktoś przy tym popracował. generalnie bazą do takiej grafiki może być efekt filtra posteryzacji czyli ograniczenia odcieni do np. 4 czy 8 kolorów, natomiast zdjęcie musi być dość dobrze oświetlone i kontrastowe. ot tak nie wyjdzie to. dlatego też efekt na Julkowym zaproszeniu urzeka - ktoś to ze smakiem zrobił ręką/myszką a nie uzyskał dwoma klikami filtra. tak rzekłem (grafik z wykształcenia i poprzedniego zawodu) i mogę nie mieć racji :)