co teraz fajnego czytacie? co ostatnio czytalyscie?

Zaczęty przez panikarola, 11 Mar 2008, 22:31:16

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szelma

- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

malutenka

szelma, to brawo dla znajomego. Dobrą robotę wykonał.

wrobelek0403

Wyspa wezy Malgorzaty Szejnert.

Dopiero zaczelam, a kompletnie mnie wciagnela. Jest swietnie napisana. Takie rozwiazywanie tejemnicy rodzinnej. Na faktach - o obozie internacyjnym dla polskich oficerow w Szkocji ... prowadzonym przez polskie wladze wojskowe. Nie mialam pojecia o tym.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Justynna

"Anders morderca i przyjaciele oraz kilkoro wiernych nieprzyjaciół" - książka autora "Stulatka, który wyskoczył przez okno...", ale Anders jest słaby i raczej nie polecam.
No i mam "Patriotów" Sany Krasikov, zobaczymy czy hit czy kit ;)

jusia

Dziewczyny nic nie czytamy w czasach zarazy?
Ja aktualnie Nowy Jork Rutherfurda, ale ta kobyła ma ponad 1000 stron!
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"


jusia

"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

Justynna

jusia, wyciągnęłam z półki "Sto lat samotności".I kończę kolejny tom C.Lackberg.

salsa

Ja teraz Siedem sióstr
Lekkie wciagajace idealne przy kwarantannie  :P
Słucham też na empik go, bo 60 dni za darmo jest teraz
Potem sie skuszę na abonament na storytel
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

malutenka

#4284
Ja teraz czytam "Była sobie rzeka" bo jestem leń i czekałam na polski przekład. Ale przyznam, że momentami trochę nużące.
salsa, miałam Storytel, byłam zadowolona, później zrezygnowałam, bo więcej było podcastów na Spotify, w tym miesiącu wróciłam bo mają całego Wiedźmina w super produkcji, z aktorami i efektami dźwiękowymi - bomba. Bardzo miła rzecz, przy powrocie pierwszy miesiąc jest za 99 groszy :)

magdalinska

Cytat: salsa w 23 Mar 2020, 16:17:04
Ja teraz Siedem sióstr
Lekkie wciagajace idealne przy kwarantannie  :P
Słucham też na empik go, bo 60 dni za darmo jest teraz
Potem sie skuszę na abonament na storytel
czytałam, fajne, przyjemne :)

brawurka


Justynna

Przeczytałam "Sto lat samotności", a teraz zaczęłam "Miłość w czasach zarazy". O mamo! Dlaczego tak późno ja się pytam? :D
No i jeszcze czytam "Górę Tajget" Anny Dziewit-Meller, a przeczytałam już "Pypcie na języku" Michała Rusinka. Wszystko dobre.

ddu

100 lat i Miłość czytałam 100 lat temu :D
chętnie bym powtórzyła, ale mam ze 100 innych książek do przeczytania :D

połknęłam w weekend "To jest wojna" Klementyny Suchanow
książka składa się z dwóch części: Kronika feministyczna - o narodzinach Strajku kobiet i w ogóle ruchu protestów na rzecz praw kobiet w Polsce, wzrusza mnie to, czuję się mikroelementem tego, pamiętam, jak nocą dostałam zaproszenie do grupy Dziewuch a następnego dnia już stałyśmy pod Kopernikiem...

druga dotyczy powiązań  różnych radykalnych grup na całym świecie .
oczywiście odpuściłam sobie szczegóły dotyczące meksykańskich grup mafijnych, czasem wydaje mi się to przesadzone, co ta Klementyna taka radykalna,
ale wszystko ma uzasadnienie (i wiem, że książka długo leżała u prawników, kt. sprawdzali, czy można coś tam zaskarżyć),
wydaje mi się to bardzo ciekawe, czyta się jak niezły kryminał.
wynotowałam sobie kilka nazwisk i organizacji, od kt trzeba się trzymać z daleka, choć ich nazwy i statuty brzmią łagodnie...

polecam!


malutenka


jusia

"Pikantne historie dla pendżabskich wdów" fajne, lekkie, chociaż tematy ciężkie, no i są pikantne historie ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

Justynna

Czytam "Zimowlę" Dominiki Slownik. Książkę, która w 2019 została nagrodzona Paszportem Polityki.

No i kupiłam "Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę" M. Musierowicz.

malutenka

Czytam właśnie książkę naszego weterynarza 'Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli' i powiem Wam, że jest tak pięknie napisana, taka właśnie baśniowa, oniryczna, jak się ją czyta to jakby się na żywo oglądało. Polecam bardzo!


wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Justynna

Czytam "27 śmierci Toby'ego Obeda".

A potem będzie znaleziony pod choinką Michał Nogaś "Z niejednej półki. Wywiady" 😊

Angie

Justyna 27 śmierci to najbardziej wstrząsająca książka jaką czytałam. Musiałam momentami odkładać, bo mnie zatykało. 


jo_miekka

Cytat: Angie w 05 Sty 2021, 17:19:37
Justyna 27 śmierci to najbardziej wstrząsająca książka jaką czytałam. Musiałam momentami odkładać, bo mnie zatykało. 

Zbieram się do tego już jakiś czas.
Masz w e-booku może?

Ja czytam "Dżentelmena w Moskwie" Amora Towlesa i to jest jak powrót do starych czasów!
Świetna historia,, ale napisana w takim starym dobrym stylu - dłuuugie opisy, dłuuugie dygresje, ozdobniki, styl rozwlekły, gdzie nie szczędzi się słów.
Przesłodkie doświadczenie!
Sama historia jest niesamowita. Rosyjski arystokrata i poeta za napisanie wiersza zostaje uznany za kontrrewolucjoniste. Karą dla niego jest areszt domowy. A że hrabia mieszka w ekskluzywnym Hotelu Metropol...
I to ratuje mu życie.

szelma

jo_miekka, ja mam od malutenkiej. Daj maila, to CI wyślę.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!