co teraz fajnego czytacie? co ostatnio czytalyscie?

Zaczęty przez panikarola, 11 Mar 2008, 22:31:16

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

Skończyłam Dynastię Romanowów. Ale to się czytało! Wow!

Nie wiem, co teraz czytać. Albo Katarzyna Wielka i Potiomkin albo jakaś beletrystyka. Ale jaka...?

Justynna

golinda, a coś Jakuba Małeckiego czytałaś? Polecam "Rdzę", "Dygot", "Ślady".

malutenka

Kończę "Instytut" Kinga i chcę powiedzieć, że po tylu ostatnio książkach w dół ta jest w górę :)

golinda

Justynna, biorę Dygot :)

malutenka, właśnie czytam o Instytucie. Masz ebooka? Podzielisz się? :)


golinda


golinda

Potem wakacje w III Rzeczy, potem Katarzyna Wielka i Potiomkin i jakoś jesień minie :)

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

Kryminał Kinga? ;)

To thriller bardziej niz horror

zwierzatko_mojej_mamy

golinda, noooo ;) wśród różnych głosów krytyków kryminały ma boskie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

malutenka

Cytat: golinda w 17 Wrz 2019, 21:14:26chyba nie mówisz o Dallas?
nieee, raczej o Outsiderze, tym czymś z prądem (to było tak złe, że nie pamiętam tytułu, na końcu był inny wymiar z wielkimi pająkami), Uniesieniu (taki wykastrowany Chudszy) i tej całej trylogii detektywistycznej.
Instytut trochę mi przypomina Talizman Kinga i Strauba, który mam zaczytany prawie na pamięć, trochę Mroczną Wieżę, Podpalaczkę, te klimaty :) Mnie się czyta bardzo dobrze, ma to rytm ten kingowski, fajny, który wciąga bardzo. Strasznie za tym tęskniłam, bo po Dallas, Joyland i Doktor sen tego mi bardzo w powieściach Kinga brakowało. Jeśli nie przeszkadza Ci, że główni bohaterowie to dzieci, jak w "To", będzie Ci się podobać. Ebookiem się nie podzielę, bo całego Kinga mam w papierze, bo ja nie umiem w Kinga elektronicznie, nie mam pojęcia dlaczego :D
Zwierzaku, to jest bardziej książka akcji z elementami paranormalnymi, trochę horroru, dużo takich spiskowych rzeczy. Nie klasyczny horror.

malutenka

#4235
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 17 Wrz 2019, 21:22:07kryminały ma boskie
mnie ta seria detektywistyczna w ogóle nie podeszła, jedynym kryminałem Kinga który lubię jest Joyland. No i Rose Madder, ale to jest bardziej dramat niż kryminał.



malutenka

Cytat: golinda w 18 Wrz 2019, 07:46:40
A Sklepik z marzeniami?

Cudowne!
tak, ale to jest ten starszy trochę King. Ja mam z jego niektórymi powieściami tak, że mogłabym po ostatniej stronie otworzyć znowu na pierwszej i czytać jeszcze raz :D
Bastion przeczytalabym raz jeszcze ale ktoś pożyczył i nie oddał :zbic:


malutenka

#4240
Cytat: golinda w 18 Wrz 2019, 11:16:16
malutenka, Bastion mam ebook :)
to wyślij mi proszę, bo zanim zakończę dochodzenie kto ma moją cegłę to trochę czasu minie :)

zwierzatko_mojej_mamy

oesu, jak ja nienawidzę bastionu lol lol ale tylko dlatego, że byłam zmuszona czytać go na czas, a to niezła cegła, pod namiotem przy latarce lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

malutenka

zwierzatko_mojej_mamy, bo na to trzeba mieć czas i to najlepiej dużo, bo wciąga strasznie, ile ja nocy zarwałam na Kinga :D jak byłam bezrobotna w Irlandii to czytałam "Mroczną Wieżę" i się kładłam spać jak mój mąż wstawał do pracy.
Jak sobie tak pomyslę, to mi King towarzyszy kawał życia, pierwsze co dorwałam to było Miasteczko Salem, miałam lat z 12? Później strugałam kołki i trzymałam pod poduszką lol
A jak mieliśmy kursy przedmałżeńskie, takie weekendowe to siedziałam w ostatnim rzędzie i w dwa dni łyknęłam Talizman po raz pierwszy :D

golinda

Cytat: Justynna w 17 Wrz 2019, 15:06:27
golinda, a coś Jakuba Małeckiego czytałaś? Polecam "Rdzę", "Dygot", "Ślady".

w życiu nie czytałam tak jednostajnie dołującej książki, gdzie każdemu przytrafia się coś złego, gdzie nie ma szczęścia ani radości, a jeśli jest to tylko na moment, żeby mocniej potem zabolało. styl ma świetny, zazdroszczę wyobraźni pisarskiej. ale więcej żadnej jego książki nie przeczytam.
nawet historie o holokauście tak nie dołują.

ddu

na mnie czeka Rdza....
ale na razie inne książki na tapecie

bardzo dobrze czytało mi się Deutsche nasz, Ewy Wanat
o Niemczech, przede wszystkim o Berlinie,
w kontekście emigracji (Polacy, Turcy, fala uchodźcza), praw kobiet, LGBT...
https://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/literatura-faktu-564/deutsche-nasz-reportaze-berlinskie-6380340-ksiazka.html

Justynna

golinda, no nie jest to książka ku pokrzepieniu serc. I czułam, że docenisz styl :)

golinda

Justynna, styl ma świetny, to prawda :) nietuzinkowy, ale tez nieprzekombinowany.
Moze go kiedys jeszcze wykorzysta do czegos przyjemniejszego :)

golinda


golinda

malutenka, moj maz skończył wlasnie Instytut i mowi, ze MEEEGA!

golinda

Jak wrócę z wakacji w Rzeszy, to wchodzę w Instytut!