co teraz fajnego czytacie? co ostatnio czytalyscie?

Zaczęty przez panikarola, 11 Mar 2008, 22:31:16

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


zwierzatko_mojej_mamy

bierz wszystko czerwone ;) tzn ja nie czuję do Lesia takiej strasznej słabości ;) typ osobowości jego mi nie podszedl zupełnie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


zwierzatko_mojej_mamy

golinda, e, bez przesady, ja tam jakiejś wielkiej polski lat 70 nie czułam, normalnie, jak to w latach ;) a podzielam w całości zdanie z lubimy czytać

"To nie jest zła książka ale to akurat zasługa poczucia humoru autorki. Jednak zdecydowanie wolę inną jej powieść, której akcja rozgrywa się również w biurze architektonicznym czyli fenomenalne ,,Wszyscy jesteśmy podejrzani". ,,Lesio" bawił, owszem, ale jednak głównie wywoływał we mnie pobłażliwy uśmiech i politowanie nad głównym bohaterem, który przez większość czasu jednak był dla mnie irytujący.

Z trzech części z której składa się powieść dwie pierwsze bym sobie darował. Wydawały się nazbyt grubymi nićmi szyte i absurdalne ale aż do przesady. Dopiero trzecia część uratowała honor całości, czytało się ją z dużo większość przyjemnością. Psuła ją odrobinę co prawda nad wyraz antypatyczna Barbara, ale to tylko drobny szczegół.

Komizm i poczucie humoru bez zarzutu. Dialogi tradycyjnie wspaniałe. Ale fabuła a tym bardziej postaci mnie nie porwały ani nie zachwyciły. Dla wielu ,,Lesio" to najlepsza i najzabawniejsza książka autorki. Ja tych ochów i achów nie podzielam."

po prostu Lesio mnie wku..iał mocno i irytował, jak przedmówcę, mogę uzasadnić, ale przeczytaj, sama zobaczysz, czy ten typ znajduje u Ciebie zrozumienie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

Lesio wkurza, ale jest śmieszny do wypęku :D Ale tak, Wszystko czerwone i Całe zdanie lepsze.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

zwierzatko_mojej_mamy

szelma, tzn wątki poboczne są śmieszne ;D teraz sobie przypomnam po kolei :D wszystkie sceny z nim jako z nim samym i jego monologiem mnie doprowadzały do rozpaczy ;) ale jak już akcja była jakaś, to zwykle pojawiały się inni bohaterowie i ratowali wątek ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

goga

O tak - Lesio mnie wkurzał niesamowicie

Natomiast Wszyscy jesteśmy podejrzani, Całe zdanie nieboszczyka i Wszystko czerwone niesamowicie mnie bawiły, dorzucilabym jeszcze Boczne drogi i Romans wszechczasów

No i te historyczne co Szelma wymieniła, szczególnie Przeklęta bariera.

Podobała mi się też Autobiografia
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

wrobelek0403

To ja podzielam ten poglad ze Lesio wkurza 😁😁

Krokodyl i Cale zdanie to dla mnie mistrzostwo 😀😀😀😀
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

goga, Bariera jest super, nie? Ja uwielbiam wszystkie takie historie o podróżach w czasie - Godzinę pasowej róży nadal sobie powtarzam co jakiś czas :D I jak w telewizji jest, jak jestem w PL, to zawsze z tata oglądamy.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

golinda

szelma, a czytalas Żonę podroznika w czasie?
A Dallas '63?

Bo ja tez uwielbiam te klimaty!


szelma

Jak zawsze tak. Pozostałych nie, ale Dallas mam na liście od dawna.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!


goga

W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)


goga

A gdzie proponujesz?

Polska - XIX wiek? Francja? Może carska Rosja?  ;)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)


goga

W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

suegro

Cytat: szelma w 18 Cze 2019, 17:28:11Godzinę pasowej róży

Jedna z moich ulubieńszych książek nastolatkowych! :)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Lyknelam wczoraj Klin. Dzisiaj Wszyscy jesteśmy podejrzani pójdą :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

jusia

Chyba też do Chmielewskiej wrócę :) mało co pamiętam bo czytałam w podstawówce   :) Teresa i Okrętka, oj ile razy to czytałam  :)
Nigdy nie czytałam nic S.Kinga ..
Za to popełniłam 1,5 książki Mroza o Forście...i to by było na tyle, Bonda po całkowitej kompromitacji Lampionami kompletnie przestała mnie interesować.
Ostatnio przeczytałam Czarodziejkę Agnieszki Płoszaj, literatura lekka, kryminał, czyta się dobrze, bohaterowie fajnie przedstawieni, wciąga...tym bardziej, że rzecz się dzieje w Łodzi, napisana przez łódzką autorkę, która na co dzień jest .. fryzjerką :) tym bardziej kibicuję
A teraz książka Marcina Wrony o Ameryce...
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

malutenka

Wypowiem tutaj herezję, ale za Chmielewską nigdy nie przepadałam :D
Za to jeśli chodzi o Kinga to w każdej ilości, hurtem i po wiele razy, byleby nie te nowe książki, chyba to wystartowało z serią "Pan Mercedes", a później było tylko gorzej : Outsider, Przebudzenie, jakiś twór z tego roku który jest gorszym Chudszym...

golinda

Przeczytałam za jednym zamachem Angielskiego pacjenta i Światła wojny tego samego autora.

Piekny jezyk , styl i forma. Jesli ktos oglądał film Angielski pacjent, to jest to tylko namiastka ksiazki. Adaptacja dla mas. Ksiazka jest trudna, ale piękna.
Światła wojny tez wspaniala.

Zaraz po tym siegnelam po Białą wilczyce spragniona na n9wo powieści z bolszewicką Rosją w tle.
Jak można wydac takie gówno?? Zamknelam po cierpieniu 20 stron.

Teraz mam Wszystko czerwone Chmielewskiej i daję temu szansę, choć styl i język mnie srednio zadowala.

golinda