co teraz fajnego czytacie? co ostatnio czytalyscie?

Zaczęty przez panikarola, 11 Mar 2008, 22:31:16

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

wrobelek0403, no wiesz, jakoś tak poszło, nie staralam się specjalnie ;) ale też nie mam w zwyczaju przeplatania dla zasady czymś innym ;) byłam na fali :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

zwierzatko_mojej_mamy, no spoko. Ja czytam od lat jak sie akurat cos pojawi. Wiec nie widze tak tych podobienstw. Choc anegdoty sie oczywiscie powtarzaja. Teraz bardziej patrze co wydaja. Za duzo sie tego zrobilo.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Ja ich nie czytam, bo mnie oni wkurwiają, szczególnie Ci wspinający się w PRLu :D
Ja mam teraz na tapecie "Polskie piękno. Sto lat mody i stylu", uwielbiam kanał tej dziewczyny na YT, książka też bardzo spoko napisana :)


jusia

A ja czytam "Cokolwiek wybierzesz " Jakuba Szamałka...kryminał/thriller...czyta się dobrze, zobaczymy co będzie dalej:)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

magdalinska

w tamtym tygodniu wpadła mi w rece Dziewczyna z pociągu
teraz pozycze chyba Służące, jak mowicie ze ciekawa

szelma

Służące są naprawdę super - fascynująca lektura. Instytucja frotera, który przychodził froterować i przejeżdżał za jednym zamachem przez cały pokój. I to, jak te służące były strasznie traktowane - niewolnictwo w nowoczesnym wydaniu. A przede wszystkim - ile się wtedy sprzątało! Dzień w dzień kurze i podłogi, co miesiąc wszystkie okna itd. Masakra. Teraz to by człowiek przy takim sprzątaniu żył w sterylnych warunkach :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

golinda

Cytat: szelma w 30 Sty 2019, 08:01:41przede wszystkim - ile się wtedy sprzątało! Dzień w dzień kurze i podłogi, co miesiąc wszystkie okna itd. Masakra.

Zeby miec porzadek tez musze codziennie sprzatac. Kurz bierze sie nie wiadomo skąd. Raz w tyg przychodzi Natalia i w efekcie mam po prostu spokoj z prasowaniem. Ale burdel jest juz dwa dni pozniej.

szelma

Ja nie mam burdelu ani jakiegoś strasznego brudu. Kurz widać w niektórych miejscach. Ale w książce są opisane domy z dwiema osobami i do tego służąca, która codziennie ogarnia wszystko. U mnie przy tylu godzinach (one pracowały od wczesnego rana do późnej nocy) to by było sterylnie.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

golinda

#4083
Cytat: szelma w 30 Sty 2019, 09:10:15nie mam burdelu ani jakiegoś strasznego brudu

Powód jest jakby oczywisty :D

Piszesz o Służących tej amerykańskiej pisarki (film potem był)?

szelma

Nie, Służące do wszystkiego Joanny Kuciel-Frydryszak.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

golinda

szelma, dzieki! Przeczytam bo zamierzam sie od jakiegos czasu.

Justynna


Cytat: jusia w 30 Sty 2019, 05:39:28
A ja czytam "Cokolwiek wybierzesz " Jakuba Szamałka...kryminał/thriller...czyta się dobrze, zobaczymy co będzie dalej:)
podobno bardzo dobra książka :)

wrobelek0403

Ja mam biale meble i kurze sciera p. Beata raz na 3-4 tygodnie lol Ja raz na tydzien lece odkurzaczem.

W Dowtown Abbey tez jewt pokazane jaka to ciezka praca. A jak "panstwo" na wakacje to dopiero zaczynalo sie gruntowne mycie wszystkiego, w tym rozkladanie krysztalowych zyrandoli na elementy.

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

tak, mnie tez uderzyło w tej ksiazce ile było tej roboty
i w ogole te zwyczaje - chrześcijańska służąca kontra zydowoski dom
wybieranie służących, nazywanie ich, utyskiwania, ze słuzba niemiecka lepsza niz polska
bardzo mi sie podobała anegdotka o pani z Ameryki , ktora sama wszystko robi i porównanie do pań z Polski
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

zwierzatko_mojej_mamy, wez sobie W strone Pysznej. To o Tatrach ns poczatku XX w i w miedzywojniu, powstawaniu TOPRu, pierwszych wspinaczkach, Zaruskim, Opennheimie. Cudowna lektura. Moja bezapelacyjnie ulubiona.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

wrobelek0403, oki doki, dzięki :) dopiszę do listy ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

Czytam te sluzace do wszyatkiego. Przygnebiajace. Choc jest.kilka ciekawych historii, np o ze prababka Angeli Merkel byla poznanska sluzaca i miala nieslubnego syna - dziadka Angeli ;)

Laski, czy w kindu mozna jakos zaznaczac miejsca zeby dp nich wrocic (zakladki, fiszki czy cos w ten desen)??
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Justynna

"Drach" Twardocha. Polecam! Wciąga, zaskakuje i nie daję się łatwo zapomnieć.



jusia

Genialna przyjaciółka...jest genialna, wspaniałe się to czyta.
Ma któraś z Was 2 część na e-booka?
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"


salsa

Ja widziałam tylko serial
A możecie mi przesłać obie części na @ ?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

jusia

Salsa ja pierwszą czytała na legimi- Mam pakiet biblioteczny, ale niestety drugiej tam nie ma :(
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"