co teraz fajnego czytacie? co ostatnio czytalyscie?

Zaczęty przez panikarola, 11 Mar 2008, 22:31:16

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

Cytat: Justynna w 25 Wrz 2017, 10:28:47nasycona cierpieniem i okrucieństwem

nie jest nasycona, nie ma opisów, które miałyby tanim sposobem działać na emocje

ja dostrzegłam głębię, okazuje się, że podobnie jak tysiące innych czytelników i krytyków :)

golinda

czym jest cała postać Jude'a, jego przeszłość, jego losy, jego relacje z innymi, jego próby życia - czym to jest, jeśli nie głęboką analizą psychiki i wpływu na nią wszystkiego, co się dookoła dzieje i działo w przeszłości? relacje rodzinne, partnerskie, przyjacielskie, nawet te brudne jak z bratem Luke'em. wszystko co dzieje się w jego głowie, jak wypływa na zewnątrz, nie dając mu normalnie żyć. próby znalezienia wyjścia z sytuacji... można by całe strony eseju o tym napisać...

Justynna

Cytat: golinda w 25 Wrz 2017, 10:39:55ja dostrzegłam głębię, okazuje się, że podobnie jak tysiące innych czytelników i krytyków :)
to ja jestem w tej drugiej grupie, którzy odebrali książkę jako "sezonową wydmuszkę" :)

golinda

patrząc na ogólną ocenę, ta grupa nie jest zbyt silna ;)


golinda

trzeba też wziąć pod uwagę jakość tych opinii

Samotności nie czytałam, więc się nie wypowiadam

zwierzatko_mojej_mamy

golinda, ej, skuś się :D zaraz przed lub po greyu lol greya w sumie też chętnie przeczytam, nadal nie bardzo wiem, o czym to jest lol 
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


golinda

poza tym 6.5 to średnio dość

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4597773/samotnosc-w-sieci

btw, Kirkus Prize nie jest dość prestiżową nagrodą?

Książka może się podobać lub nie, ale nie zgodzę się z opinią, że w tej jest tylko fabuła, bo to tak jakby mówić o sztuce teatralnej tylko w kontekście eksponatów na scenie.

golinda

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 25 Wrz 2017, 11:12:59golinda, ej, skuś się :D zaraz przed lub po greyu

to może po, bo w Greyu jest dużo seksu, a tu zima za oknem, trzeba się jakoś rozgrzać :D

mika

malutenka, prześlesz mi Rój? Dużo dobrego o tej książce słyszałam. Mój mail: mika9993@gazeta.pl

mika

Jak dla mnie Samotność w sieci to idealna książka do łóżka - pół strony i spałam do rana, nie zmęczyłam, porzuciłam po trzech czy czterech dobrze przespanych wieczorach .

golinda

Idealna do łóżka to Mansfield Park - pół strony i śpisz :D

wrobelek0403

Co Wy tam wiecie :D Najlepszy jest paragraf 22 lol Czytam od 3 lat lol lol spi sie po nim wybornie lol.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


golinda


Cytat: wrobelek0403 w 25 Wrz 2017, 17:44:10
Co Wy tam wiecie :D Najlepszy jest paragraf 22 lol Czytam od 3 lat lol lol spi sie po nim wybornie lol.

wybitnie dziwna książka, zaiste ;)

malutenka

mika, tak, wyślę z domu, dopiero teraz zobaczyłam wiadomość.

golinda

czytam Dallas '63 Kinga. Super napisane. Jednak King to King. Zawsze go lubiłam, kiedyś dużo czytałam, nie wiem jakim cudem umknęła mi ta książka

malutenka

Mika, Gmail mi odbija że nie ma takiego adresu.
golinda,  ta książka jest super, a i serial z Jamesem Franco nie najgorszy.

Justynna

A ja wzięłam się teraz za Amosa Oza "Opowieść o miłości i mroku".
Przyniosłam sobie jeszcze z bilioteki P. Huellego "Ostatnią wieczerzę", B. Kosmowskiej "Gorzko" i Z. Miłoszewskiego "Bezcenny".
No i dla M. kolejną część Harrego Pottera, która jest taka gruba, że nie wiem czy na moje mi wystarczy wieczoru :D

Justynna

golinda, o Kinga też lubię. W liceum przeczytałam wszystkie te jego książki, które znalazłam w bibliotece. Tej akurat nie czytałam.

jusia

A ja ostatnio (od wakacji) czytam regularnie... Tygodnik Powszechny :) wydanie internetowe za 4.50 bodajze,jakie to jest fajne (mozliwosc czytania na telefonie)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

tiliam

Ma któraś może Cień Wiatru Zafona na kindla i mogłaby mi podesłać na karoladl@gmail.com? Mogę się wymienić na jakaś inną moją!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tiliam

Ja papierowa wersje tez mam - chciałam wrócić po raz kolejny do tej książki ale dużo łatwiej i wygodniej czyta mi się na kindlu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login