co teraz fajnego czytacie? co ostatnio czytalyscie?

Zaczęty przez panikarola, 11 Mar 2008, 22:31:16

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malutenka

Kuczoka nie lubię.
Ja z polskich autorów trawię (poza fantastyką) tylko Łysiaka i Olgę Tokarczuk :)

Anupka

Strefe ;P  ;D

A tak powaznie to czytam sobie twor pt. Zycie z Merlem (aut. Ted Kerasote). Merl to pies, jeszcze nie wiem czy fajne, bo malo mam czasu na czytanie. Lubie sobie Pilcha zarzucic i jak bylam ostatnio w PL i w Empiku, coby braki Pilchowe uzupelnic, to mi R. do stosu dorzucil Merla, bo stwierdzil "pies na okladce wiec i tak bys pewnie chciala" . Coz bylo robic ;)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Pilch przez dłuuugi czas był  moim ulubionym pisarzem.

Maluteńska, czemu Kuczoka nie?

malutenka

Cytat: jo_miekka w 23 Wrz 2008, 10:27:41
Maluteńska, czemu Kuczoka nie?
bo nie :) mam z nim tak samo, jak z Pilchem i Masłowska, odrzuca mnie.
Ja ostatnio ciągne 'Lód' Dukaja, i ciągne, w międzyczasie przewijaja mi się rózne głupie ksiązki, o których az mi wstyd opowiadać :D

jo_miekka

rozumiem

no ja z tych wszystkich "twoich" autorów to Dukaja bym poczytała, ale reszta fantastyki to nie dla mnie
może kiedyś mi się odmieni

zwierzatko_mojej_mamy

a ja odkrylam 2 ksiazki z herculesem poirot, ktorych o dziwo nie przeczytalam jeszcze i zajely mi kapiel + lozko w jeden wieczor.. no nie cieszylam sie zbyt dlugo ... ;(
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

Ja czesto mam problem z literatura polska, ze nie moge sie w niej odnalezc bo nie identyfikuje sie z tematyka, problemami, etc. Szczegolnie jest autor jest mezczyzna.
Chcialabym znalezc polskiego autora, ktory bylby mi bliski.
A probowalam roznych... szkoda, ze mam utrudniony dostep do polskich ksiazek.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 23 Wrz 2008, 10:51:30
a ja odkrylam 2 ksiazki z herculesem poirot, ktorych o dziwo nie przeczytalam jeszcze i zajely mi kapiel + lozko w jeden wieczor.. no nie cieszylam sie zbyt dlugo ... ;(

ajkei, jakie?????????????????
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

zwierzatko_mojej_mamy

"pani mcGinty nie zyje" i "tragedia w trzech aktach" :)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

panikarola

a, to znam, mialam nadzieje ze tez przoczylam
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

jo_miekka

Cytat: nionczka w 23 Wrz 2008, 13:57:40
Ja czesto mam problem z literatura polska, ze nie moge sie w niej odnalezc bo nie identyfikuje sie z tematyka, problemami, etc. Szczegolnie jest autor jest mezczyzna.
Chcialabym znalezc polskiego autora, ktory bylby mi bliski.
A probowalam roznych... szkoda, ze mam utrudniony dostep do polskich ksiazek.

To pewnie dlatego tak rzadko nasi współcześni pisarze są tłumaczeni na obce języki.
A powiedz, którzy Ci tak nie przypadli do gustu.
Mi się zdaje, że większość polskiej literatury współczesnej jest raczej kiepska, zwłaszcza jeśli dotyka współczesnych problemów. Ale część autorów obraca się wciąż wokół tematów z przeszłości, są ukształtowani przez tę samą kulturę, ten system, co my i chyba nie ma szans, żeby to do kogoś, kto w Polsce dorastał nie trafiało.
Ale nie wiem, może patrząc na to z dystansu kilku lat i wielu kilometrów, widzisz to inaczej.
Myślę, że Masłowską czy Michała Witkowskiego bez ciągłego kontaktu z dzisiejszą Polska trudno rozumieć, ale np. "Gnój" W. Kuczoka - opowieść o polskiej rodzinie, jakich wiele. Choć dramatyczna. Albo W. Myśliwski - literatura wspomnieniowa i sentymentalna. Albo Olga Tokarczuk - właściwie realizm magiczny, tyle że osadzony w polskich realiach.
Lub ukochany przez wielu Dukaj, ale to chyba trzeba lubić fantastykę.
Zawsze jeszcze pozostaje literatura non-fiction.

Ciekawe zagadnienie zresztą to postrzeganie literatury ojczystej z oddali...

fasolka1980

jo_miekka a czytałaś może ostatnią powieść Ingi Iwasiów - Bambino? Zastanawiałam się nad zakupem ze względu na lokalny patriotyzm  ;D

jo_miekka

nie, nie czytałam
jakoś chyba się nie lubimy

fasolka1980

Cytat: jo_miekka w 24 Wrz 2008, 08:51:55
nie, nie czytałam
jakoś chyba się nie lubimy

ale personalnie sie nie lubicie? hmm...

jo_miekka

Cytat: fasolka1980 w 24 Wrz 2008, 08:58:05
Cytat: jo_miekka w 24 Wrz 2008, 08:51:55
nie, nie czytałam
jakoś chyba się nie lubimy

ale personalnie sie nie lubicie? hmm...

nieeeee no, personalnie się nie znamy, chyba ;)

jusia

Cytat: fasolka1980 w 24 Wrz 2008, 08:30:36
jo_miekka a czytałaś może ostatnią powieść Ingi Iwasiów - Bambino? Zastanawiałam się nad zakupem ze względu na lokalny patriotyzm  ;D
a ja to mam, czeka w kolejce, jak przeczytam podziele sie wrazeniami :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

sznapkowa

Dorzucam bo właśnie przeczytałam: "Jeździec Miedziany" i kolejne części "Tatiana i Aleksander" oraz "Ogród Letni" i niezmiennie kolejne kryminały Mankela i Marininy.

suegro

Cytat: sznapkowa w 25 Wrz 2008, 12:09:23
Dorzucam bo właśnie przeczytałam: "Jeździec Miedziany" i kolejne części "Tatiana i Aleksander" oraz "Ogród Letni" i niezmiennie kolejne kryminały Mankela i Marininy.

Hehe....Jeździec Miedziany nas tak wciagnal( mnie i koleżanke) jakies trzy lata temu na wyjezdzie wakacyjnym, że robiłyśmy podchody by podkraść sobie ksiazke  :) Pozniej czytalam "Tatiane i Aleksandra" (vel Tanię i Szurę :) )

Ale w sumie to mnie śmieszyła ta historia  :ag: Zwłaszcza jak Tatiana po przebyciu długiej drogi przez lądy i morza uodziła "największego i najpiękniejszego syna, jakiego świat widział" :point_lol:
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

sznapkowa, a jakie mankelle? kurcze, taka mam nadzieje, ze cos przeoczylam...
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

Cytat: jo_miekka w 23 Wrz 2008, 19:54:21
Ciekawe zagadnienie zresztą to postrzeganie literatury ojczystej z oddali...

mnie chlop panszczyzniany i powstancy to juz w liceum meczyli  ;) I bardzo zalowalam, ze nie bylo w Polsce muszkieterow ;) Moze malo ambitna jestem, ale bardzo lubilam Sienkiewicza. A z innych bardzo podobalo mi sie "Sprzysiezenie" Kisielewskiego i jego dzienniki, chlopa panszczyznianego nie lubie, ale ksiazki o czasach socjalizmu tak.

A teraz czytam po angielsku "Janus Man" Colina Forbsa, kryminal agentach specjalnych w czasach zimnej wojny :D

Nie lubie ksiazek, w ktorych nic sie nie dzieje, metafizyka to nie dla mnie (coehlo...) ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

didi_loczek

"Dżuma w Breslau" Marek Krajewski, to 5 książka z serii. Jak ktoś lubi kryminały, trochę horroru i międzywojenny Wrocław to polecam!

jo_miekka

Cytat: mayagaramond w 25 Wrz 2008, 22:53:57
Cytat: jo_miekka w 23 Wrz 2008, 19:54:21
Ciekawe zagadnienie zresztą to postrzeganie literatury ojczystej z oddali...

mnie chlop panszczyzniany i powstancy to juz w liceum meczyli  ;)

no ale mi chodziło o współczesną polską, a nie o chłopa i powstańców ;)

zuzia

ja przeczytałam "Apelacja" Johna Grishama.
jest ok. ale to nie jest ten stary dobry Grisham z czasów "Wspólnika" czy "Ławy przysięgłych", chociaż książka mi się podobała.

sweedee

zamówiłam dzisiaj: "Na złotej górze" Lisy See i Mendozy "Sekret hiszpańskiej pensjonarki" i " Oliwkowy labirynt"  :dance:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

zosia2007