London calling

Zaczęty przez mayagaramond, 11 Mar 2008, 16:16:59

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond


Pod koniec kwietnia jade na 2 dni do Londynu. Moze znacie jakis ukryte male butiki, second handy,do ktorych warto zajrzec? Znam niesmiertelna Oxford Street, Regent Street, Covent Garden itp. Notting Hill i Camden Town. Czy jest sens jechac w poniedzialek rano do Notting Hill? Pchli targ jest chyba tylko w weekend, ale co ze sklepami, sa otwarte?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Camden sie chyba spalilo niedawno, nie?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: nionczka w 11 Mar 2008, 16:31:16
Camden sie chyba spalilo niedawno, nie?

o rety! Ja nic nie wiem :-[
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gdziezby

Ja zawsze buty z Office, często Urban Outfitters, Clarks czasem Past Caring i Portobello!
Miłego buszowania!
Nawet świnka może wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

mayagaramond

Cytat: gdziezby w 11 Mar 2008, 17:42:09
Ja zawsze buty z Office, często Urban Outfitters, Clarks czasem Past Caring i Portobello!
Miłego buszowania!

Dzieki gdziezby. Stawiam piwko! A na Portobello oplaca sie jechac w poniedzialek rano?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

dragonfly

mayagarmond, a przeszlabys sie na polnoc? Np. Angel Islington... moje rejony, fajne sklepiki, troche znajdziesz informacji na tej stronie...
http://www.myvillage.com/islington/shops-Islington.htm
na Porobello nigdy nie bylam w poniedzialek, nie moge nic poradzic, ale sie popytam dziewczyn jutro...

gdziezby

Maya dzięki za bro! Nie ukrywam, że na portobello to najlepiej w sobotę. Niedzielne ciuchy na Middlesex.
Nawet świnka może wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

mayagaramond

dragnofly - stawiam piwko.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"


beesok

Co do Portobello - sklepy na samej ulicy sa chyba otwarte ale czy ja wiem czy warto tam jechac? Nawet sobotni targ ostatnio jeste jakis taki nijaki :)

Wszystko zalezy co dokladnie Cie interesuje i w jakim budzecie :) jezeli bedziesz w okolicach Oxford Street to polecam Ci ominac wlasnie Oxford i przejsc w St Christopher's place (2 min od Selfridges) a stamtad na Marylebone High Street - otwarli tu ostatnio sporo nowych butikow i jest tez kilka sieciowych marek typu Paul & Joe, Whistles, Coast - jest sklep z ballerinami Mascaro, i kilka niezaleznych butikow - niestety - ceny raczej polka srednia i wyzsza.

Popieram wczesniejsza opinie o Islington - szczegolnie Upper Street - bardzo dluuga ulica i jest na niej mnostwo sklepow i tez kilka dobrych typu vintage czy designer resale

Ciezko mi Ci doradzic - w kazdej dzielnicy masz klebowiska sklepow/butikow....masz Sloane Square i King's Road, Bond Street, Westbourne Park Road, Brompton Road (okolice Harrods i Harvey Nichols) etc + duza ilosc butikow porozrzucanych po calym miescie - Koh Samui i Poste Mistress w Covent Garden np naleza do moich ulubionych.
Selfridges tez jest wart "obchodu" ostatnio wprowadzili tu sporo nowych i fajnych marek amerykanskich

Co do second handow - jest ich kilka w Covent Garden, na Portobello Road, King's Road, ok Charlotte Street

2 dni to stanowczo za malo :) mam nadzieje, ze Ci nie pomieszalam w glowie...

Moze zaplanuj wypady dzielnicami? Gdzie sie zatrzymujesz?

PS Wez cieple ciuchy - w Londynie zimno i wieje strasznie

Camden sie spalilo owszem ale i tak tam nic ciekawego nigdy nie bylo - straszny chlam dla turystow moim zdaniem - tanie chinskie ciuchy i torebki z PVC......wyjatek stanowilo kilka galerii ktore sprzedawaly oryginalne meble i dodatki do mieszkania


beesok

spiaca jestem - nie doczytalam - myslalam, ze jedziesz za 2 dni --- pod koniec kwietnia to juz mam nadzieje, bedzie cieplo i slonecznie !!!!!

mayagaramond

beesok - polalam Ci.  ;D

jade tylko na dwa dni, bo spotykam sie tam z dawno niewidziana kolezanka z Boliwii, ktore akurat bedzie sluzbowo w Londynie. Wiec zakupy to tylko przy okazji. Duzo pieniedzy nie zamierzam/nie moge wydac, uwielbiam second handy, ta radocha ze znalezienia czegos oryginalnego jest niesamowita. Jesli cos mnie intersuje to buty, bo w DE ciezko dostac cos w rozmiarze 35...
Teraz pamietam, ze sporo jest na King's Street, tam jest tez duzo antykwariatow, dobrze pamietam? Z Anglii zawsze przywozilam tony ksiazek, najczesciej wlasnie z antykwariatow

aha - jade dopiero pod koniec kwietnia, wiec mam nadzieje, ze sie ocieplij.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Cytat: mayagaramond w 12 Mar 2008, 23:17:30
intersuje to buty, bo w DE ciezko dostac cos w rozmiarze 35...

Ty do nas przyjezdzaj. U nas takich malych butów mnóstwo i zawsze zostaja nawet po przecenach!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: nionczka w 12 Mar 2008, 23:20:58
Cytat: mayagaramond w 12 Mar 2008, 23:17:30
intersuje to buty, bo w DE ciezko dostac cos w rozmiarze 35...

Ty do nas przyjezdzaj. U nas takich malych butów mnóstwo i zawsze zostaja nawet po przecenach!

przyjezdzam we wrzesniu! Sklepy buciarne miejcie sie na bacznosci :D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"