JAk rozplanować TEN DZIEŃ?!

Zaczęty przez konwalia, 09 Mar 2008, 20:05:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konwalia

 ???
Naprawdę nie wiem ile czasu powinnam na to wszystko przeznaczyć? Ślub na 14, do kościoła mam jakieś 20km-40min. Wystarczy jak wyjedziemy o 13? A co z resztą? Makijaż, fryzjer, ubranie- ile to potrwa?
Zaczynam już planować, by przed wakacjami wszystko mieć dopięte :D

kffiatek

Przyłączam się do pytania Konwalii :)

Ja mam ślub na 15:30...

Fryzjer- 2 godziny???? Makijaż- godzina??? Paznokcie dzień wcześniej? Czy lepiej rano? Co zjeśc w ciągu dnia? i o której godzinie? ;) Pytanie może i głupie, ale z tego co pamietam kiedy siostra brała ślub tuż przed błogosławieństwem itp, kiedy ja i świadkowa byłysmy już odpicowane w sukienkach mama przyniosła nam kanapki :) I pochłonęłysmy je błyskawicznie, przykryte profilaktycznie wielkimi serwetami żeby sie nie zabrudzić i to był doskonały pomysł bo nic więcej nie jadłyśmy aż do 20:00...

mobka

Ja mam slub na 16:30 i chcialam sie do fryzjera umowic na 10:00, ale fryzjer stwierdzil, ze to troche pozno, bo ze 2,5h na czesanie trzeba liczyc, a pozniej jeszcze makijaz, wiec lepiej wczesniej, wiec na 9:00 mam fryzjera, na 12:00 umowie sie na makijaz, ok. 14 pewnie zjem jescze obiadek i wskocze juz pozniej w suknie ;) ok. 16 zjada sie przyszli tesciowie, blogoslawienstwo i do kosciola :)
Co mezatki o tym planie mysla? ;)

wrobelek0403

ja mam slub o 17.00.
Makijazytke mam juz umowiona - maluje mnie i mame i powiedziala, ze potrzebuje 40 min na osobe, wiec przychodzi o 14.30. JA w tym czasie wroce od fryzjera i ok. 14.15 siade na malowanie. Wole potem chwile usiasc,  niz sie denerowac, ze nie zdąże.
Fryzjera pewnie umowie na 12.30-13.00 zaleznie od tego, jak nam pojdzie na probnej.
MAnicure dzien wczesniej.

W ten sposob moze wyspie sie do 10.00, choc jak znam zycie obudze sie o 7.00 wyspana  ;D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: mobka w 09 Mar 2008, 20:53:07
bo ze 2,5h na czesanie trzeba liczyc,


hmmmmm??? Mnie fryzjerka mowila, ze max 1,5 godz. Kurcze, musze ja podpytac.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inspiracja

My mamy ślub na 13:00. Fryzjerke mam wstępnie umówioną na 9:00, ale juz zaczynam kombinować, czy by jej nie przesunąć na 8:00, coby zdążyć na spokojnie z makijażem... . Wstępnie własnie makijaż miał być 1wszy, ale coś mi się zdaje, że ta kolejność jest nie bardzo...  ??? A paznokietki dzień wcześniej  :) Mam tylko nadzieje, ze podczas "trzaskania" na niczym nie ucierpią <tfu..! tfu..!>  ;)

mary

my też ślub na 13:00 mamy. Mam zamiar góra na 9:00 umówić się z fryzjerem. Potem makijaż. A potem już błogosławieństwo i o 12:40 wyjazd do kościoła (mam jakieś 5 minut drogi).

ze_nitka

Ja mam ślub na 17, do fryzjera na 11, potem około 13-13.30 makijaż i o 14.40 planuje być w domu (fryz i makijaż mam w jednym salonie do którego będę musiała dojechać). Myślę że wybrałam dobrą porę. Wstępnie jeszcze był manicure miedzy fryzjerem a makijażem, ale 5 godzin to byłaby już przesada, więc albo umaluję paznokcie sama albo dzień wcześniej w tym samym salonie.

Ile trwa błogosławieństwo? Więcej niż 30minut? Świadkowie nie muszą być na nim , prawda?

ze_nitka

Ooo... zostały mi równo 2 miesiące... :) a ja już bym najchętniej staneła na ślubnym kobiercu ;)

spragnienie

Cytat: mary_popins w 10 Mar 2008, 15:07:07
my też ślub na 13:00 mamy.

a mi mówili, że msza na 15 za wcześnie ;)

mary

Cytat: spragnienie w 10 Mar 2008, 22:14:28
Cytat: mary_popins w 10 Mar 2008, 15:07:07
my też ślub na 13:00 mamy.

a mi mówili, że msza na 15 za wcześnie ;)
a kto Ci tak mówił?  ???
W K-c śluby są od 12:00. My chcieliśmy na 14:00, ale już była zajęta ta godzina. Późniejsze odpadały, bo wesele mamy w górach więc zejdzie nam trochę na dojazd.

maroonbug

Ja mam slub na 15. i tez myslalam, ze za wczesnie. Ale po zastanowieniu, zanim minie msza, zyczenia i dojazd do hotelu, potem szampan i toast, to do obiadu/kolacji zasiadziemy przed siodma. Wcale nie za wczesnie zatem. Jedyny minus to mniej czasu na przygotowanie- bedzie wszystko w biegu...

Louve

Nasz ślub był o 16-tej i miałam wrażenie, że strasznie wolno czas płynie do tej 16-tej...
U fryzjerki byłam po 9 - jeszcze czekałam, aż dokończy czesać moją mamę. Około 11 byłam w domu (robiąc po drodze małe śniadaniowe zakupy i spotykając męża wracającego ze spaceru po bukiet).
O 11.30 przyjechała makijażystka - mną zajmowała się mniej więcej godzinę.
Przystroiliśmy samochód, coś zjedliśmy i o 13 zaczęłam się przebierać.
Na 14-tą zaplanowaliśmy błogosławieństwo - czekaliśmy jeszcze chwilę na świadka, który nie dotrał do nas do domu :)
Około 14.30 pojechaliśmy na "małą sesję przedślubną", która nie odbyła się ze względu na deszcz - po odczekaniu dłuższej chwili - bo może deszcz przestanie padać, pojechaliśmy do Kościoła. Udaliśmy się do zakrystii i pozwoliło to nam na dodatkową spowiedź, rozmowę z księdzem i przygotowanie się (wyciszenie) przed samym ślubem... co bardzo polecam!

Doti

My mamy na 13,chciałam najpierw później ok 16 ale stwierdziłam,że taki dzień jest raz w życiu i po co go skracać więc zdecydowaliśmy na 13.Mam nadzieje ,że się wyrobie, fryzjera mam na 8:30,później makijaż,z ubiorem pewnie też nie będzie tak szybko,błogosławieństwo i na szczęście do kościoła mamy 5 min. Chyba dam rade
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

spragnienie

Cytat: mary_popins w 11 Mar 2008, 07:40:47
Cytat: spragnienie w 10 Mar 2008, 22:14:28
Cytat: mary_popins w 10 Mar 2008, 15:07:07

my też ślub na 13:00 mamy.

a mi mówili, że msza na 15 za wcześnie ;)
a kto Ci tak mówił?  ???
W K-c śluby są od 12:00. My chcieliśmy na 14:00, ale już była zajęta ta godzina. Późniejsze odpadały, bo wesele mamy w górach więc zejdzie nam trochę na dojazd.

kilka osób, zwłaszcza spośród tych które mają/miały ślub na 18 :) mialam wybór pomiędzy 18, a 15. tą..
ja mam we wrześniu (na początku)- o 15 w kościele będzie jeszcze jasno i po wyjściu też , głównie decydowało to żeby było jasno, w miarę ciepło i fakt, że sala jest do 4.00 - im szybciej goście zaczną tym szybciej się zmęczą ;) zresztą ja już wolę szybciej niż w nerwach do 18 :))
najbardziej mnie martwi to, że ja jestem strasznym śpiochem, mogę wstawać rano, ale nocą nie wysiedzę - z sylwestea się zmywam pół h po północy.. nie wiem jak ja wytrzymam do 4.00..

sznapkowa

Ja mam ślub na 13:20 - z domu jedzie się ok 15 minut. Fryzjer na 8:30, na 11 makijaż i chwilę po 12 powinnam być gotowa.

Tulipanna

My mamy slub o 16:00.
Fryzjera planuje na 10:00. Makijaz robie sobie sama z mama do pomocy   ;)
Manicure bedzie dzien wczesniej. Naczyn zmywac nie planuje  8)

Majeczka

 :'( niestety nie. przeszukam juz po raz kolejny strefe planowania i nie ma. tam byl bardzo szczegolowy i dlugi opis calego dnia kto, co i o ktorej ma robic.

Cholera pomylilam watki i nie tu gdzie trzeba dalam odpowiedz! a niech to :-[
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Ja miałam ślub o 19:00 (we wrześniu, było ciemno, kiedy wyszliśmy z kościoła, ale jakie to ma znaczenie?) Paznokcie zrobiła mi siostra rano, koło 9. Spokojnie sobie kawkowałyśmy, wzięłam prysznic, wysmarowałam się wszystkim, co stosowne, potem (chyba ok.12) był make-up + montowanie kwiatka we włosy (fryzjera nie było, bo włosy krótkie), odebrałam kwiaty, potem tort, zdążyłam jeszcze wypić kawę i dojechać 100km na miejsce ślubu i wesela.
Naprawdę cieszyłam się później, że miałam ślub o tak niepopularnej godzinie. Wszystko spokojniutko i bez nerwów.

mobka

Co do fryzjera, to 1h to malo. Bylam dzisiaj na probnej i w godzine powstalo cos na ksztalt fryzury ;) A fryzjerka bardzo sie spieszyla. Wiec mysle, ze 2h to min. Jeszcze zalezy od fryzury - ja mam takiego koka, ktorego sie z waskich pasm wlosow upina. A kazde pasmo trzeba podtapirowac, wyprostowac, wyszesac i dopiero upiac, wiec troche schodzi ;)

wis

Mary widać, że my ze śląska obie bo też mam na 13.00 ślub :) A w innych częściach kraju taka godzina to raczej za wcześnie ;)

Cytat: mary_popins w 10 Mar 2008, 15:07:07
my też ślub na 13:00 mamy. Mam zamiar góra na 9:00 umówić się z fryzjerem. Potem makijaż. A potem już błogosławieństwo i o 12:40 wyjazd do kościoła (mam jakieś 5 minut drogi).

konwalia

My z wlkp i mamy na 14, bo inne godziny były już zajęte!

trik26

Dziewczyny ja już też kilka rzeczy mam umówionych.
Ślub 16.30
8.00 - paznokcie (Pani powiedziała, ze zajmuje max 1h)
10.00 - fryzjer (podobno 1h mam proste czesanie, ale zarezerwowałam sobie 1,5h)
11.30 - mam kosmetyczkę (makijaż)
Myślę, ze koło 13.00 będę w domu (1h przerwy)
14.-14.30 (Młody ma odebrać kwiaty)
15.00 (błogosławieństwo)

marlen_ka

w moim regionie slub na 16 to jest wcześnie, a ja mam na 17. to wszystko zalezy od regionu Polski. a jak macie dziewczyny slub na 13-14 to wesele trwa do rana? tzn do 4-6 rano? czy ono kończy sie wczesniej

konwalia

Ja mam tylko przyjęcie z obiadem, więc 14 kościół jest ok. Zanim dojedziemy i usiądziemy do stołu będzie ok.16,30.