Klękosiad - opinie

Zaczęty przez ze_nitka, 06 Mar 2008, 15:39:35

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ze_nitka

Ostatnio zaczął mi bardzo dokuczać kręgosłup (dolna jego część), siedzę dużo przed komputerem, garbiąc się przy tym niesamowicie. Podobno dobrą alternatywą do zwykłego krzesła jest tzw. klękosiad. No i zaczęłam rozważać kupno czegoś takiego. Tyle że jedni piszą że to super zdrowe a drudzy że nie powinno się siedzieć na tym dłużej niż 2h dziennie.
Macie jakieś doświadczenia z tym meblem?
A tu zdjęcie:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Wazne jest zeby nie siedziec caly czas w tej samej pozycji. Najlepiej byloby troche na krzesle, na pilce, troche na stojaco.

Zajrzalam tu zastanawiajac sie co to za choroba ten "klekosiad":-)))))
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

#2
dwoch moich kolegow informoli ma takie klekosiady i jeden sie zastanawia, jak go przemycic do pracy - ponoc sie swietnie siedzi, jak juz sie czlowiek przezwyczai ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ze_nitka

Cytat: mayagaramond w 06 Mar 2008, 16:53:14
Zajrzalam tu zastanawiajac sie co to za choroba ten "klekosiad":-)))))
hihi, choroba ;) Maya, przyznam że zrobiło mi się wesoło. Dziękuje :)
A co do zmieniania pozycji, to dzisiaj sobie trochę poklęczałam przed komputerem i kolana zaczęły boleć. I się zastanawiam czy na tym klękosiadzie nie będą też boleć...
Ina nazwa tego to klęcznik, ale to to mi sie ze spowiedzią kojarzy ;)

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 06 Mar 2008, 16:55:06
ponoc sie swietnie siedzi, jak juz sie czlowiek przezwyczai ;)
Przymierzałam się raz, na imprezie, po pijaku i jakoś mi się średnio podobało, ale to może ze względu na stan umysłu ;)

nionczka

Moja kolezanka miala w liceum do nauki przy biurku. Mi sie podobaja bardzo te Stokke, jakzeby inaczej :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

a ja myślałam, że to jakaś pozycja rodzącej... ups

goga

jo_miekka bo ostatnio na tej strefie to wszystko zaczyna nam się z ciążą kojarzyć  ;D ;D ;D
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

noki

co prawda post z marca, ale odpowiadam. Mnie ten klekosiad nie odpowiada. Zle sie siedzi, pupa ucieka z siedziska, kolana sie poca, nie wiem, moze jakas kiepska produkcje nabylam. A na garbienie sie dostalam pajaczka - dziala, powoli sa rezultaty. Obowiazkowe przerwy w siedzeniu przed komputerem - tak co godzine przynajmniej na kilka minut.

ze_nitka

Noki, dziękuje za info, być może nabędę pajączka :) mniejszy wydatek niż klękosiad, który nie pasował mi jak przymierzałam się do niego u znajomych. Kolana bolałby i tak jak napisałaś, pupa uciekała.

margareta