Autor Wątek: USC - pogubiłam się  (Przeczytany 25173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rilla

USC - pogubiłam się
« dnia: 05 Mar 2008, 08:46:33 »
Urodziłam się w innej miejscowości, niż bierzemy ślub. Zadzwoniłam do tamtego USC i zapytałam Pani co mam zrobić. Powiedziała, że mam napisać prośbę o wydanie skróconego aktu urodzenia, zapłacić 22 zł i tyle. A co z zaświadczeniem o braku przeszkód małżeńskich? to coś innego? czy ten akt usc mi wystarczy?

w każdym opisie formalności ślubnych na necie jest coś takiego:  zaświadczenie z USC o braku okoliczności wykluczających zawarcie związku małżeńskiego - wystarczy uzyskać to w jednym usc?
« Ostatnia zmiana: 05 Mar 2008, 08:48:08 wysłana przez rilla84 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Notice: Undefined variable: context in /home/users/strefaslubna/public_html/forum/Sources/LoadAds.php on line 145

mika

Odp: USC - pogubiłam się
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Mar 2008, 08:53:34 »
jak dostaniesz z usc, na terenie którego się urodziłaś skrócony akt urodzenia to z tym aktem i z aktem przyszłego męża i z dowodami osobistymi idziecie do usc do którego teraz należycie lub do dowolnego innego bo nie ma rejonizacji i składacie wniosek o wydanie zaświadczenia o braku przeciwskazań dostajecie je od ręki i z tym dokumentem idziecie do księdza jeśli to ślub konkordatowy
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i

rilla

« Odpowiedź #2 dnia: 05 Mar 2008, 08:57:25 »
hm dzięki:) ale to będzie trwało:/

mika

« Odpowiedź #3 dnia: 05 Mar 2008, 08:59:04 »
wcale nie tak długo, ja też załatwiałam przesłanie pocztą mojego aktu urodzenia i wszystko razem z zaświadczeniem trwało tydzień

mary

« Odpowiedź #4 dnia: 05 Mar 2008, 12:10:50 »
Rilla, wszystko załatwisz w USC w Katowicach, jak już ten akt urodzenia będziesz miała, chyba w jeden dzień.
My na szczęście oboje urodzeni w K-cach, więc będzie szybko i sprawnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Stabilo

« Odpowiedź #5 dnia: 05 Mar 2008, 15:16:05 »
My na szczęście oboje urodzeni w K-cach, więc będzie szybko i sprawnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Ja już formalności w USC w Katowicach mam za sobą. Pani urzędniczka była zaskakująco miła i wszystko poszło rzeczywiście sprawnie. Nie spodziewałam się jednak, że będziemy musieli stawić się także przed kierownikiem USC, który uraczył nas uroczystą (i baaaaardzo dłuuuuuuuugą) mową o szacunku, miłości, prawach i obowiązkach małżeńskich. Niestety samego zaświadczenia nie dostaje się od ręki - jest do odbioru po tygodniu.

mary

« Odpowiedź #6 dnia: 06 Mar 2008, 07:51:29 »
Słyszałam o tych rozmowach z kierownikiem USC w K-c. Natomiast nikt nie mówił, że po tygodniu dopiero otrzymamy zaświadczenie. Chyba tam zadzwonić muszę. Ja mam w planie udać się rano do USC a po południu na spisanie protokołu i wtedy chyba muszę mieć to zaświadczenie?
Zaraz przejdę do koleżanki, która ma nadzór nad USC, żeby się czegoś dowiedzieć.

dragonfly

« Odpowiedź #7 dnia: 06 Mar 2008, 08:17:51 »
to ja tez sie pogubilam... ja biore tylko cywilny, wiec w pon idziemy z moim dowode, aktem urodzenia, jego-paszportem, aktem urodzenia, zaswiadczenien o braku przeciwskazan do zawarcia malzenstwa (chyba cos pogmatwalam w nazwie) i tlumaczem przysieglym (dla niego). Zakladam ze slub zamowimy tego samego dnia, tak? I juz wiecej do urzedu jezdzic nie musimy? Chyba, ze sie myle.... to by byla lipa...

zuzia

« Odpowiedź #8 dnia: 06 Mar 2008, 09:18:43 »
Natomiast nikt nie mówił, że po tygodniu dopiero otrzymamy zaświadczenie.

my to zaświadczenie dostaliśmy od ręki. Pan dzielnie wpisywał nasze decyzje odnośnie nazwisk, wydrukował, podstęplował i cacy. Jakbym miała odebrać po  tygodniu to ze ślubu byłby nici (dzień w którym to spisywaliśmy był ostatnim możliwym dniem na spisanie tego protokołu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj )

mary

« Odpowiedź #9 dnia: 06 Mar 2008, 10:06:47 »
Zuzia, jak to ostatnim możliwym? Przecież to zaświadczenie z USC można załatwiać dopiero od 3 mies. przed ślubem.

Kasia

« Odpowiedź #10 dnia: 06 Mar 2008, 11:19:08 »
I juz wiecej do urzedu jezdzic nie musimy? Chyba, ze sie myle.... to by byla lipa...

no jeszcze bedziecie musieli pojechac aby wziąć ślub Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Bądź taką kobietą, która poprawia koronę innej kobiecie, nie mówiąc światu, że się osunęła.

zuzia

« Odpowiedź #11 dnia: 06 Mar 2008, 11:42:45 »
Zuzia, jak to ostatnim możliwym? Przecież to zaświadczenie z USC można załatwiać dopiero od 3 mies. przed ślubem.
ale my się na cywilny zdecydowaliśmy pod koniec czerwca, a ślub na początku sierpnia. A że musisz to załatwić min. 1 miesiąc i 1 dzień przed ślubem to tak było.

amoitalia

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Mar 2008, 13:24:46 »
My występowaliśmy o Zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia małżeństwa w USC w Szczecinie i w Lublinie, w obu dostaliśmy je od ręki. Zuzia, my z kolei wystąpiliśmy o pubblicazione (takie cywilne zapowiedzi) w ostatnim możliwym dniu! Ważność naszych zaświadczeń z Polski zazębiała się tylko o jeden dzień z okresem 6 miesięcy przed naszą wybraną datą ślubu (we Włoszech nie można wystąpić o publikację wcześniej niż na 6 miesięcy przed wybraną datą  :Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj )

zuzia

« Odpowiedź #13 dnia: 06 Mar 2008, 13:27:03 »
My występowaliśmy o Zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia małżeństwa w USC w Szczecinie i w Lublinie, w obu dostaliśmy je od ręki.
a po co w obu miejscach? my występowaliśmy w jednym - wspólnie.

Zuzia, my z kolei wystąpiliśmy o pubblicazione (takie cywilne zapowiedzi) w ostatnim możliwym dniu! Ważność naszych zaświadczeń z Polski zazębiała się tylko o jeden dzień z okresem 6 miesięcy przed naszą wybraną datą ślubu (we Włoszech nie można wystąpić o publikację wcześniej niż na 6 miesięcy przed wybraną datą  :Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj )
a one są konieczne?

anulla

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Maj 2008, 20:45:07 »
ZAŚWIADCZENIE O BRAKU PRZESZKÓD FORMALNYCH DO ZAWARCIA ZWIĄZKU MAŁŻEŃSKIEGO (bo tak się toto nazywa) potrzebne jest oprócz odpisu aktu.Oboje narzeczonych załatwia to w USC w którym zameldowany jest jeden z nich.Odpis jest potrzebny dla osoby, która urodziła się w innej miejscowości niż będzie zawierała związek. Jeśli to jest ta sama miejscowość to tylko zaświadczenie.Przynajmiej u nas w urzędzie tak to funkcjonuje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Monika

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Maj 2008, 14:23:01 »
Powiedzcie mi dziewczyny jak to jest z tym 1 miesiącem i 1 dniem w przypadku ślubu konkordatowego? Bo jak mój J. był w Polsce to było powyżej 3 miesięcy i nie mogliśmy wziąć tego zaświadczenia, a jak przyjedzie to będzie mniej niż miesiąc. On niby dzwonił do USC i pani mu mówiła, że nie ma z tym problemu ale zaczynam się stresować...

wredotka

« Odpowiedź #16 dnia: 28 Maj 2008, 14:33:59 »
a moze ktos sie orientuje jak dlugo wazny jest ten skrocony akt urodzenia? Slyszalam ze podobno 3 miesiace, ale w jednym  urzedzie mi powiedzieli ze jest bez terminowy.

mika

« Odpowiedź #17 dnia: 28 Maj 2008, 14:35:41 »
skrócony akt urodzenia jest bezterminowy
Monika zaświadczenie o braku przeciwskazań do zawarcia związku małżeńskiego jest ważne 3 miesiące i musi być ważne do tygodnia po ślubie, więc jak weźmiecie 1 miesiąc przed ślubem to będzie jak najbardziej ok

Monika

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Maj 2008, 14:53:10 »
czyli ten termin miesiąc i dzień przed obowiązuje tylko jak się ślub w USC bierze? Pocieszyłaś mnie mika Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj stawiam piwko

mika

« Odpowiedź #19 dnia: 28 Maj 2008, 14:55:51 »
nigdy nie słyszałam o czymś takim żeby jakieś zaświadczenie z usc musiało być wydane 1 miesiąc i 1 dzień przed ślubem

Monika

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Maj 2008, 15:02:16 »
mika zdaje się, że jak się bierze ślub cywilny, to do USC trzeba się najpóźniej miesiąc i dzień przed planowanym ślubem zgłosić... Tylko ja zaczęłam mieć wątpliwości, czy to nie dotyczy też załatwiania formalności przed ślubem konkordatowym

wredotka

« Odpowiedź #21 dnia: 28 Maj 2008, 15:09:41 »
mika9983 dzieki wielkie, polewam.

wredotka

« Odpowiedź #22 dnia: 28 Maj 2008, 15:10:19 »
mika9983 dzieki , polewam

Kasia

« Odpowiedź #23 dnia: 28 Maj 2008, 18:45:53 »
ja słyszałam o czymś takim że chęć zawarcia związku małżeńskiego musi być wyrażona co najmniej 1 miesiąc i jeden dzień przed

ale konkretnych przepisów nie znam

wis

« Odpowiedź #24 dnia: 31 Maj 2008, 11:31:54 »
Słuchajcie, a czy my do USC po papierki do konkordatowego musimy iść razem ? Czy może każdy sam załatwić ? Bo mamy kredki z pracą i za nic nam razem nie pasuje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj