Fotograf- pomóżcie wybrać.

Zaczęty przez konwalia, 05 Mar 2008, 08:06:50

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konwalia


syrenka

Jako, że mam troszkę do czynienia z fotografią, to skomentuję wg. własnego gustu artystycznego ;)

1. Ładne zdjęcia, naturalne kolory, niekiedy ciekawie uchwycone chwile, ale jednak nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym

2. Bardzo ciekawe zdjęcia, super jest to, że wszystkie pozy są jakby na żywca, nic nie ustawiane, fotograf ma bardzo dobre wyczucie chwili w dynamicznych scenach i widać tą dynamikę. Widać, że fotograf pracuje "w tle", a to jest też dobra cecha. Nie podoba mi się jednak obróbka tych zdjęć - to kombinowanie z kolorami zdjęcia jest lekko przesadzone :(
Jednakże bazuje na naturalnym świetle zastanym i to się liczy

3. Również bardzo dobre zdjęcia, technicznie i ładnie zrobione, artystyczne... powiem Ci, że po zdjęciach widać, że tanim fotografem to on nie jest ;)

4. Już po wyglądzie strony niewiele się spodziewałam i miałam rację - zdecydowanie najgorsze zdjęcia

5. Bardzo minimalistyczne pomysły, to dla tych mniej romantycznych ;) Wieje trochę surowością - to trzeba lubić

6. Wyglądają nie najgorzej, ale jakoś do końca nie jestem przekonana. Niektóre pomysły ma bardzo ciekawe, a inne znowu zupełnie nieudane.

Generalnie wiele w zdjęciach ślubnych zależy od samej pary, bo co z tego, że fotograf będzie stawał na głowie w poszukiwaniu ciekawych pomysłów i kadru, jak para będzie tak sztywna i mało twórcza, że choćby nie wiem co, to zdjęcia będą nieciekawe. Zawsze staram się powtarzać - jeśli chodzi o samą ceremonię, to uśmiechać się dziewczyny!!! Ten stres potem wychodzi na zdjęciach. Znajdźcie w sobie trochę nutki aktorstwa i uśmiechajcie! :)

konwalia

I nikt więcej?
Co do nr3 ich zdjęcia lepiej wyglądają "na żywo".
Czekam na dalsze opinie.

kffiatek

To ja się wypowiem trochę na zapas- ostatni wymieniony to moja pani fotograf :)

Dostałam już trochę próbek na płycie- i jestem zachwycona :) W szczególności prezentacjami- Idealnie dobrana muzyka do klimatu sesji zdjęciowej, wzruszające, piękne zdjęcia :) Każda prezentacja (są różne w zależności od pakietu- z przygotowań, ze ślubu, z imprezy, plener) jest majtersztykiem... To znacznie więcej niż same zdjęcia. Ale termin 13.09 już zajęty  ;D

nie mogę się doczekać swoich ;)

cumberland

zastanów się przede wszystkim jakiego efektu oczekujesz? czy zależy Ci na typowych, trdycyjnych zdjęciach ślubnych czy coś innego stanowi podstawę wyboru fotografa ( nietypowe ujęcia i miejsca? charakterystyczne światło/kolory? artystyczna stylistyka? uchwycenie emocji/chwili?)
linki, które podałaś są dość rozbieżne jeśli chodzi o "wspólną linię"  więc i ocena subiektywna ;)

1. nie podobają mi się, banalne, oklepane ujęcia, nie skupiają uwagi na dłużej niż ułamek sekundy
2. o wiele bardziej w moim stylu, świeże, naturalne zdjęcia z pomysłem
3. blindman to klasyka ślubna, świetne zdjęcia
4. wydają mi sie dość "amatorskie", poza tym nie wzbudzają większych emocji
5. emocje są, "nastrój chwili" jest, lubię takie zdjęcia choć trochę brakuje mi w nich "magii"
6. poprawne i niby ciekawe a jednak trochę szablonowe, taki trochę "dobry rzemieślnik" ;)

dagi

Przejrzałam te zdjęcia i na pierwszym miejscu jak dla mnie blindman a potem ewentualnie rafał jagodziński - na tych zatrzymałam wzrok  ;) . Najmniej podoba mi się burzała , pozostałe poprawne ale czegoś mi w nich brakuje.
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

konwalia

I już nikt?
Niektórzy z tych fotografów do reportażu biorą podwykonawców. Warto? Z jednej strony firmują to nazwiskiem, a z drugiej sama nie wiem....

Kasia

podwykonawców od razu bym odrzuciła

nigdy nie wiesz na kogo trafisz

a zdjęcia ślubne są nie do powtórzenia

każdy fotograf ma inny warsztat i moim zdaniem nie jest możliwe aby np. jeden wiodący fotograf miała w zanadrzu podwykonawców robiących takie foty jak on ...

konwalia

Też mi się tak wydaje.
Hmm to wybór się zawęża....
A pomiędzy perfectmoment a blindmanem? Czekam jeszcze na opinie :)

Kasia

ciężki wybór :)

zdjęcia w podobnym stylu

takie jakie lubię

chociaż bildman ma ładniejszą stronkę

Basia

Ja zdecydowanie stawiam na blindmana.!

chciałam by robił zdjęcia też na naszym ślubie...

Czy oferty tych dwóch fotografów są porównywalne?

Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

konwalia

Nie oferty nie są porównywalne. Cenowo różne znacznie.
Wybrałam perfectmoment :) decyzja zapadła przed chwilą.

Basia

no to gratulacje!

mam nadzieję że pochwalisz się efektem!

Pzdr ;)
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

5czwartych

#13
Cytat: Kasia w 07 Mar 2008, 19:56:25każdy fotograf ma inny warsztat i moim zdaniem nie jest możliwe aby np. jeden wiodący fotograf miała w zanadrzu podwykonawców robiących takie foty jak on ...

Dennis Reggie, ojciec pojęcia "wedding photojournalism".

http://www.denisreggie.com/

natomiast faktycznie w naszym kraju patrzyłbym dość podejrzliwie na podwykonawców.

Cytat: konwalia w 07 Mar 2008, 20:58:56
Nie oferty nie są porównywalne. Cenowo różne znacznie.
Wybrałam perfectmoment :) decyzja zapadła przed chwilą.

myślę, że to dobry wybór, ale dramatu nie miałaś. aktualnie jeszcze przez niedługi czas w galerii OBOK ZPAF jest aktualnie wystawa Ewy, polecam.

Bodzioch Marek

gdybym, miał wybierać również wziąłbym Ewę...:)

5czwartych

Marek - dwoje fotografów, dwa style, oboje na poziomie - kwestia wielu czynników, żeby zadecydować. unikałbym jako fotograf na forum dla panien młodych formułowania publicznie opinii nt. innych fotografów. ja wolałbym Ascough'a bo lubię historie na zdjęciach, ale nijak ma się do tych dwojga fotografów - chociażby w kwesii cenowej. oboje sympatyczni i oboje robią dobre zdjęcia - każde w swoim stylu. po to są różne style, żeby każdy znalazł coś dla siebie.

w każdym razie chciałem nadmienić że rozumiem dramat wyborów fotografa, tym bardziej że zdjęć ze swojego ślubu nie posiadam (robił kolega i...) a będąc po drugiej stronie lustra wiem jak od wielu rzeczy zależy efekt. dobry fotograf jest w stanie zagwarantować najlepsze zdjęcia jakie można zrobić w danych warunkach i tyle. warunki już nie zależą od niego.

nowa_1

ja polecam Hektora Weriosa.Zdjęcia ślubne i zdjęcia plenerowe w jego wykonaniu wychodzą przepięknie. Koleżanka korzystała z jego usług, dlatego wiem, że jest bardzo dobry.  ;)
Sprawdź nic nie tracisz:)

janekzagar

Cytat: konwalia w 07 Mar 2008, 20:09:36
Też mi się tak wydaje.
Hmm to wybór się zawęża....
A pomiędzy perfectmoment a blindmanem? Czekam jeszcze na opinie :)
jak tam efekty? ciekaw jestem bo ja jadę w czerwcu z wojtkiem "blindmanem":)