wymiana dokumentów co? jak?

Zaczęty przez misiaczek187, 14 Sie 2007, 11:41:02

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anupka

Cytat: Kasia w 02 Paź 2008, 11:05:57
ja tam na razie żadnych dokumentów nie wymieniam

obcięłam włosy, wygladam jak pół d... zza krzaka
więc na zrobienie normalnego zdjęcia nie mam szans

a bez aktualnego normalnego zdjecia dokumentów nie mam zamiaru wymieniać :)



Kasia, a ja wymienilam dowod na starym zdjeciu. Jakos tydzien po slubie, tuz przed powrotem do NL. Poprzednio wymienialam zieloniaka w styczniu chyba, ale tez dalam stare zdjecie, bo mi w urzedzie pani zrobila takie, ze wygladalam jakbym byla pijana. Dalam wiec wtedy stare - nikt sie nie czepial.
Teraz, gdy skladalam dokumenty po slubie - dalam to samo zdjecie, bo po prostu nie mialam czasu na zrobienie nowego, a w urzedzie, gdzie robia od reki - nie chcialam ryzykowac. Pani urzedniczka popatrzyla na zdjecie, powiedziala, ze w zasadzie powinno byc juz nowe, ale usmiechnela sie i kazala podpisac, a na koniec zyczyla wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia.

Zmienialam nazwisko na podwojne, dokumenty potrzebne to dowod osobisty, chyba 2 zdjecia, akt malzenski, wniosek o zmiane DO i jakies tam oswiadzczenie o nazwisku (ale to wypelnia sie jeszcze przed zawarciem zwiazku malzenskiego). Acha, no i oplata skarbowa, u mnie to bylo chyba jakies 83 zl.

Paszportu jeszcze nie wymienilam, bo tam trzeba zdjecie z przodu z widocznymi uszami, a jak juz pisalam nie mialam czasu na fotografa. Ale pamietam, ze Pani z okienka mowila, ze lepiej jak wymienie przed koncem lutego, bo potem cos tam sie zmienia i beda wyzsze oplaty.
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Anupka no wiem


ale ja chcę mieć dowód z nowym zdjęciem, taka fanaberia  :hihi:

starego złego nie mam ale było ono robione z 10 lat temu i wygladam "troszkę" inaczej  ;)


dzieki za info o tym lutym  :piwko: do lutego włosy mi chyba odrosną :)

a z tym lutym to o dowód chodzi rozumiem, czy o paszport

Basia

Cytat: malybob w 02 Paź 2008, 11:28:44
ale w sumie, skoro jesteście z W-wy, to CHYBA nie musisz nawet jechać po akt małżeństwa. Jak już się pofatygowaliśmy po swój, doczytałam się,że małymi literami napisano na nim,że jeśli np. składa się wniosek o wymianę dowodu w miejscu, gdzie mogą wydać akt małżeństwa (a na terenie W-wy w każdym urzędzie), to nie musisz go dołączać, sami się mogą o niego postarać.

ja niestety muszę go w końcu wziąć bo jestem zameldowana na południu Polski!

dzięki dziewczyny!  :piwko:
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

cumberland

Cytat: sierpniowajulka w 02 Paź 2008, 13:35:48
Cytat: malybob w 02 Paź 2008, 11:28:44
ale w sumie, skoro jesteście z W-wy, to CHYBA nie musisz nawet jechać po akt małżeństwa. Jak już się pofatygowaliśmy po swój, doczytałam się,że małymi literami napisano na nim,że jeśli np. składa się wniosek o wymianę dowodu w miejscu, gdzie mogą wydać akt małżeństwa (a na terenie W-wy w każdym urzędzie), to nie musisz go dołączać, sami się mogą o niego postarać.

niby tak, ale mnie kazali dołączyć... i nic z tym zrobić nie mogłam.  :mad:

mnie tez początkowo kazali, ale zacytowałam im przepis i Pani grzecznie tylko sobie skserowała odpis oddając oryginał, zasada jest prosta i nie dajmy sobie wmówić że jest inaczej

Basia

Kasia mnie też zdjęcie powstrzymuje przed zrobieniem nowych dokumentów. a już to głupie do paszportu!
jakby do więzienia robili! 10 lat za sam wygląd!
a w starym paszporcie mam takie super zdjęcie- jedyne jaki mi się kiedykolwiek podobało!
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

Anupka

Cytat: Kasia w 02 Paź 2008, 14:01:23
a z tym lutym to o dowód chodzi rozumiem, czy o paszport

O paszport. Czy cos sie zmienia przy dowodach to nie wiem, bo juz zalatwilam. Tylko nie mam pojecia kiedy pojade do PL po odbior, hehe....

W ogole okazalo sie, ze paszport moge na luzie zalatwic w ambasdzie RP tutaj. Ale tez poczekam, az mi wlosy odrosna ;) ;)

A tak OT: a jak scielas wlosy?
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

niby troche skróciłam

ale efekt jest taki jakbym scieła tony włosów

no i mam lwią grzywę

Basia

Kasia nie chwaliłaś się !

ależ jestem Ciebie ciekawa!
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

kamelia04.08.2007

Cytat: Anupka w 02 Paź 2008, 13:50:01
Kasia, a ja wymienilam dowod na starym zdjeciu.

ja tez dałam stare zdjecie - sprzed 6 lat. Mam na nim krótkie włosy, a wniosek o wymiane DO skałdalam oczywiscie jako długowlosa. Pani nie była czepliwa, sprawdziła tylko czy lewe ucho odsloniete i wsio.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

Kasia

Cytat: Basia w 02 Paź 2008, 14:23:13
Kasia nie chwaliłaś się !

ależ jestem Ciebie ciekawa!


jakbym miała czym to bym się chwaliła


efekt jest taki że nie mogę sobie pozwolić na rozpuszczenie włosów a właściwie grzywki
chodzę cały czas z durną spineczką na głowie

sierpniowajulka

Cytat: Kasia w 02 Paź 2008, 18:20:36
Cytat: Basia w 02 Paź 2008, 14:23:13
Kasia nie chwaliłaś się !

ależ jestem Ciebie ciekawa!


jakbym miała czym to bym się chwaliła


efekt jest taki że nie mogę sobie pozwolić na rozpuszczenie włosów a właściwie grzywki
chodzę cały czas z durną spineczką na głowie

Kasia, a czy Ty wczoraj byłaś na Szucha? Widziałam na klatce bardzo podobną do Ciebie dziewczynę...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

nie to nie ja,   zresztą ja już nie jestem do siebie podobna w tej nowej fryzurze  :hihi: :hihi: :hihi: :hihi: :hihi:

sierpniowajulka

Cytat: Kasia w 08 Paź 2008, 17:10:30
nie to nie ja,   zresztą ja już nie jestem do siebie podobna w tej nowej fryzurze  :hihi: :hihi: :hihi: :hihi: :hihi:

Właśnie dlatego pomyślałam, że to mogłaś być Ty... fryzura była inna.  :hihi:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

sierpniowajulka  :rofl1: :rofl1: :rofl1: :rofl1: :rofl1: :rofl1: :rofl1: :rofl1: