Polędwiczka wieprzowa w bakłażanach i cukiniach

Zaczęty przez tiliam, 02 Mar 2008, 22:07:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tiliam

Dla lubiących dania mięsno - warzywne:

składniki:
1 polędwiczka wieprzowa - ja kupuję jedną takąśrednią (ok 20 cm długości 8))
1 duża cebula
1 baklażan
1 cukinia
olej
przyprawy-ja dodaje słodką paprykę czerwoną, pieprz, i przyprawy knorra w kosteczkach-czosnek i smażona cebulka.

Sposób przyrządzenia:
Kroimy cebulę w kostkę - wrzucamy na olej do dużego garnka (łatwiej sie przygotowuje).
Podsmażamy na małym ogniu - żeby zmiękła.
W międzyczasie sparzamy bakłażana wrzątkiem - kroimy go na pół i wydrążamy środek (miąższ-najlepiej małą łyżeczką). Następnie kroimy w podłużne paski.
Cukinię obieramy ze skóry-kroimy w kostkę.

Polędwiczkę wieprzową kroimy w kostkę lub paski (ja wolę w kostkę) i wrzucamy do smażonej wcześniej na oleju cebulki. Dodajemy troszkę wody i dusimy ok 20 min.

Następnie dodajemy do mięsa i cebulki warzywa: pokrojonego bakłażana i cukinie. Wszystko razem dusimy kolejne ok 10-15 min. Doprawiamy przyprawami według uznania.

Danie wyjątkowo sycące i bardzo aromatyczne.
SMACZNEGO! ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

tiliam zgubilas w skladnikach ilosc poledwiczki, ale jak wroce z delegacji to na pewno zrobie, uwielbia cukinie i baklazana ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Monika

mmmm... brzmi fantastycznie! Choć ja bym chyba do tego jeszcze przecieru pomidorowego/pomidorów dodała - ale ja na punkcie pomidorów to zboczona jestem! Muszę przetestować koniecznie!

malutenka

Mam pytanko, czy sparzyć bakłażana i wydrążyć to tak samo, jak posolić i odstawić, żeby nie był gorzki? a przepis smacznie brzmiący :)

tiliam

Cytat: Monika w 02 Mar 2008, 23:23:06
mmmm... brzmi fantastycznie! Choć ja bym chyba do tego jeszcze przecieru pomidorowego/pomidorów dodała - ale ja na punkcie pomidorów to zboczona jestem! Muszę przetestować koniecznie!


ja ostatnio dodałam trochę keczupu - włocławek pikantny :) pomidorki też mogą być :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tiliam

Cytat: malutenka5 w 03 Mar 2008, 11:19:01
Mam pytanko, czy sparzyć bakłażana i wydrążyć to tak samo, jak posolić i odstawić, żeby nie był gorzki? a przepis smacznie brzmiący :)

ja nie obieram bakłażana ze skórki - tylko ją sparzam wrzącą wodą - wydrażam cały miąższ dość dużo :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Mmm, brzmi pyszniowiaście!
Na pewno zrobię!

Ja bakłażana myję i kroję w całości, nie wydrążam nic, chyba że jest jakiś przerośnięty.


mobka

Sezon na cukienie sie zaczyna, wiec tez do gory :D