wyścigi wózków - jaki kupujecie/macie?

Zaczęty przez inkageo, 26 Lut 2008, 12:28:38

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lwica

http://www.allegro.pl/item346603409_fast_rider_tako_fotelik_sam_0_13kg.html

Ja się napaliłam na ten. Muszę teraz podejść do sklepu i popatrzeć na niego na żywo.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

mika

Dorotka one są piekielnie ciężkie, wiem bo szwagierka ma dla bliźniaków z tej firmy wózek a on waży tyle samo co ten pojedynczy, teraz czeka tylko żeby dzieci przesadzić do lekkiej spacerówki

mika


Lwica

mika9983 odpada ze względu na design. Mi się te wózki a la "taczki" (ja je tak z moim mężem nazywamy) nie podobają a po drugie jak widzę mamusie na spacerze które w parku albo na wertepach (których we Wrocławiu mnóstwo )  ledwo dają rade normalnie prowadzić wózek bo trochę błotka i już utknęły to mi się żal ich robi. 
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

mika

ale chodzi Ci że trójkołowy?? bo oxford jest też 4 kołowy

Lwica

mika9983 ogólnie o te takie sztywne, proste, łyse stelaże. to wszystko jakoś tak mnie w oczy razi.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

mika

aha rozumiem, ale mówię Ci zastanów się nad tym tako bo on jest naprawdę ciężki niemiłosiernie, chyba że mieszkacie w domku i nie będziesz musiała go taszczyć na któreś piętro w bloku


mika

ostatnio też widziałam takie całkiem ładnie się prezentują i wg auckji wagę mają spoko
http://www.allegro.pl/item348399758_gondola_spacer_pierre_cardin_basco_torba_.html

Lwica

mika9983 ciesze sie że chcesz mi pomóc. Ale ten Pierre Cardin to jest ohyda totalna i niewypał. TA wielka rączka a gondola i spacerówka przy tym taka mikra  te koła śmiesznie wyglądają i te ramy.... Nad tym Coneco jeszcze sie ewentualnie zastanawiałam gdyby nie te przednie koła i nie przekładana rączka a dla mnie to bardzo ważne.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

gatka2804

Również jestem na etapie szukania wózka. Jak na razie moim faworytem jest wózek Focus:
http://e-zygzak.pl/sklep/focus-wozek-dzieciecy-3funkcyjny-kolorow-p-753.html
Elementy na które zwracam uwagę i koniecznie muszą być jak dla mnie to:
- 4 duże pompowane koła - nie wyobrażam sobie trzepać dzieckiem po okolicznych krawężnikach, chodnikach z kostki brukowej, w wózku z piankowymi lub jeszcze gorzej plastikowymi kółkami
- łatwy dostęp do kosza na zakupy
- oddzielna gondola od spacerówki, a nie taka gondola, która przekształca się w spacerówkę

No i dobrze by było gdyby udało mi się znaleźć wózek tak jak ten Focus, tylko żeby miał jeszcze przekładaną rączkę... Ten nie ma.

Kasia

gatka2804 a ten Focus to Deltrim?

moja koleżanka miała deltrim Focus i była berdzo zadowolona
bo wózek można złożyć i zawiesić na ramieniu, gondolkę w rece i spokojnie można wejść na wyższe piętro :)


Lwica

gatka2804 zgadzam się z tobą w 100% koła najważniejsze. JA się już w życiu dużo dzieci nawoziłam wózkami i wiem jakie to ważne żeby był stabilny i dobrze się drogi trzymał. Teraz na wakacjach 2007 byłam z moją rodzinką na wakacjach na Kaszubach moją chrześnice 4 miesięczną  woziliśmy w podobno świetnej spacerówce Chicco a co się okazało jak pojechaliśmy zwiedzać Zamek w Bytowie to nie dawało rady na krzywym dziedzińcu na kostce starej pchać tego wózka 9dgyby miała już zęby na bank by je straciła) potem pojechaliśmy kamienne kręgi oglądać w Parku Narodowym to samo tatuś się poświęcił i został z małą przy aucie bo nie dało się wózka pchać po dziurach drogą prowadzącą przez szlak (dodam że było prościutko z pozoru). 
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!


mika

nie to nie jest deltim, Deltimy to te wózki które wcześniej wkleiłam

gatka2804

Dorotka1981 właśnie o to mi chodzi, jeśli chodzi o pompowane koła to zapieram się rękami i nogami. Zdaję sobie sprawę, że przez to wózek jest cięższy. Na szczęście mamy windę. Poza tym najważniejsza jest wygoda dziecka. A jak trzeba będzie taki wózek ładować do samochodu to będę liczyła w tej materii na męża

mika

nie wózek nie jest cięższy przez to że koła są pompowane, tzn przez to też ale główny  ciężar to stelaż, np. wózki quinny też mają pompowane koła a są jednymi z najlżejszych na rynku

gatka2804

mika9983 jeśli chodzi o wózek PIERRE CARDIN BASCO to też na początku mi się taki typ podobał. Ale widziałam ten wózek na żywo i dużym mankamentem wg mnie jest w spacerówce bardzo miało miejsca na nogi siedzącego dziecka. Przypuszczam że nasze dziecko będzie wysokie, bo oboje mamy troche centymetrów, więc taki wózek nie wystarczyłby na długo. 

mika

aha no i ja quinnim np też jeździłam po wertepach i dawał rade sobie bardzo dobrze :D

Kasia

mika9983 a no właśnie
ten Focus mnie zmylił

te deltimy sa bardzo fajne :)
i na allegro też możne je znaleźć :)


tutaj ich charakterystyka: http://www.alewozki.pl/product_info.php/pName/wozek-deltim-fokus-kolor-1/cName/wozki-glebokie-deltim-fokus?osCsid=f430bdfa34feb958b8acb2b4c5bb9935


mika

gatka2804 to możliwe, ja ten wózek widziałam tylko w wersji z gondolą i wyglądał całkiem ładnie

Lwica

A ostatnio to myślałam że zawału dostane i przekonałam się jeszcze bardziej że te małe lekkie wózki to tylko dobre są np dla tych co pracują a z dzieckiem na weekend na mały spacerek chodzą a zazwyczaj autem w foteliku wożą. Byłam na zakupach pod  marketem z tydzień temu i patrze a tu mama po odejściu od kasy na chwilkę powiesił jedną reklamówkę na rączce żeby za brać rachunek i resztę a ten wózek siup jej zrobił i w dół z tym biednym deckiem (na szczęście w pasy zapiętym) jej poleciał. Myślałam że padne tam na miejscu aż musiałam usiąść i się uspokoić bo moja mała na ten stres trochę zareagowała negatywnie w brzuszku.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

mika

gatka2804 jak ja będę wybierać wózek to też będę brała pod uwagę długość zarówno godnoli jak i spacerówki bo też jesteśmy wysocy

konwalia

Ja mogłabym kupić używaną gondolę, bo jej używa się jrótko, ale jeśli to ma być wóżek wielofunkcyjny-czyli na ok 3 lata, to stelaż wzięłabym nowy, a za pół roku dokupiła wkład spacerowy- można rozłożyć w czasie zakup droższego wózka :)
Nam najbardziej podoba się mutsy, bo często jeździmy za miasto i dlatego że gondola wisi wysoko i nie trzeba się duż schylać by podnieść malucha- moim zdaniem to ważne. Ważne też żeby spacerówkę można było na tym samym stelażu mocować dość nisko, by taki dwulatek mógł sam wysiadać bez wypadania.
No ale dla nas zakup wózka to jescze odległa przyszłość- najpierw ślub, potem zaczniemy nad tym pracować :D