Autor Wątek: Murzynek - po prostu  (Przeczytany 18246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

Odp: Murzynek - po prostu
« Odpowiedź #50 dnia: 08 Kwi 2008, 22:33:49 »
Dzięki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
A dla Ciebie za zdolności kulinarne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
W owczym pędzie giną owce
A ja schodzę na manowce

julka

• Gość
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Cze 2008, 10:55:48 »
Jako że spodziewam się gości, gorączkowo przeszukuję kulinaria w poszukiwaniu łatwego ciasta  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Murzynek bardzo mi się podoba - tylko gdzie jest przepis na polewę????
Kto mnie poratuje  ???

inkageo

« Odpowiedź #52 dnia: 20 Cze 2008, 10:58:34 »
5 łyżek cukru, 2-3 łyżki śmietany, 2 łyżki masła, 2 pełne łyżki kakao. Wymieszać i gotować na małym ogniu 2 minuty, przestudzić, polać ciasto, wylizać garnek Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

julka

• Gość
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Cze 2008, 11:03:25 »
inkageo - dzięki Ci pani, polewam  :drunk:
Ciekawe, co wyjdzie z moich zmagań, prześledziłam Twoje problemy, bo też mam elektryczny piekarnik  >Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #54 dnia: 20 Cze 2008, 11:04:33 »
Jedyne co jest pewne że wyjdzie to polewa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #54 dnia: 20 Cze 2008, 11:04:33 »

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #55 dnia: 20 Cze 2008, 11:04:47 »
a kto ma jeszcze inny nie elekrtyczny ? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj bo nawet moja babcia gazowego pozbyla sie jakies 5 lat temu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

panikarola

« Odpowiedź #56 dnia: 20 Cze 2008, 11:07:28 »
ja mam gazowy!!!!!!

i cala moja rodzina!

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #57 dnia: 20 Cze 2008, 11:08:59 »
panikarola takie co sie podnosi dekielek na dole, puszcza gaz i zapalka macha??

panikarola

« Odpowiedź #58 dnia: 20 Cze 2008, 11:12:22 »
o dekielku nic nie wiem, taki co sie otwiera piekarnik, wlacza gaz i zapalka macha - taki mam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

a u babci jeszcze sie dodatkowo najpiew butle z gazem odkreca Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

o ja cie, ale jestesmy niepostepowa rodzina...

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #59 dnia: 20 Cze 2008, 11:15:42 »
panikarola a daj spokoj - jedyne co babcia wymienila to ta kuchenka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

my jestesmy za to strasznie postepowi - w duzym pokoju mamy firanki - i na zdjeciach slubnych moich  i MOJEJ mamy sa te same firanki... Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj te same fotele, ten sam dywan, lawa, segment z laminatu.... tylko TV zmienione 15 lat temu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj one sa po prostu nienormalne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

golinda

• Gość
« Odpowiedź #60 dnia: 20 Cze 2008, 11:23:42 »

Ciekawe, co wyjdzie z moich zmagań, prześledziłam Twoje problemy, bo też mam elektryczny piekarnik  >Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ja też mam teraz elektryczny i murzynek wyszedł jak marzenie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

julka

• Gość
« Odpowiedź #61 dnia: 22 Cze 2008, 14:10:48 »
Zrobiłam!!!  :chef: Wyszedł, pyszny, tylko popękał i strasznie się sypie - Wy też tak macie? Ale nie ma zakalca, jest czarny, pyszny, a byłam tak zaaferowana, że nie zdążyłam fotki trzasnąć  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Ale się cieszę  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj To mój pierwszy murzynek   Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Inkageo - polewa palce lizać, garnek wylizał mąż  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zuzia

« Odpowiedź #62 dnia: 22 Cze 2008, 19:40:16 »
julka,
już to gdzieś pisałam. w te popękania dobrze jest wlać rozpuszczoną czekoladę. pycha!

julka

• Gość
« Odpowiedź #63 dnia: 27 Cze 2008, 15:32:01 »
zuzia - czekoladę, nie polewę? Ja myslałam, że wystarczy jak polewą zaleję  :-[

golinda

• Gość
« Odpowiedź #64 dnia: 15 Wrz 2008, 19:58:20 »
robię właśnie tego przepysznego murzynka! Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #64 dnia: 15 Wrz 2008, 19:58:20 »

aja

« Odpowiedź #65 dnia: 18 Wrz 2008, 14:13:06 »
golinda i jak ciacho?
ja idę włąsnie robic i mam pytanie
jakiej smietany używacie do polewy? ilu procentowej?

inkageo

« Odpowiedź #66 dnia: 18 Wrz 2008, 14:34:27 »
Ja używam 18% bo taką najczęściej mam w lodówce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Ale z 12% też chyba kiedyś robiłam.

aja

« Odpowiedź #67 dnia: 18 Wrz 2008, 15:02:12 »
dziękować   :smiley_worship:

ps. ale strasznie gęsta ta masa mi wyszła ???
nie chciała sie wylać z garnka  :o
zawsze jak robiłam to taka leista była - no ale inny przepis! zobaczymy co mi z tego wyjdzie
« Ostatnia zmiana: 18 Wrz 2008, 15:03:53 wysłana przez aja »

golinda

• Gość
« Odpowiedź #68 dnia: 18 Wrz 2008, 15:02:43 »
golinda i jak ciacho?
ja idę włąsnie robic i mam pytanie
jakiej smietany używacie do polewy? ilu procentowej?

śmietany?!?

ja polewę robię tak:
masło, mleko, kakao - podgrzać, aż będzie jednolita masa, na koniec dwie kostki ulubionej czekolady aż się rozpuści, na wierzch daję wiórki kokosowe

w tym przepisie zdecydowanie brakuje orzechów włoskich i rodzynek (do ciasta), ja dodaję i jest super!

a ciacho wyszło jak zwykle przesłodko!!! Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jo_miekka

« Odpowiedź #69 dnia: 18 Wrz 2008, 15:10:40 »
no właśnie, ja też nie znam polewy ze śmietany

inkageo

« Odpowiedź #70 dnia: 18 Wrz 2008, 16:13:03 »
Ja robię ze śmietaną zamiast mleka, ale zawsze polewa jest płynna.. Zastyga dopiero jak stygnie.. Może coś nie tak miałaś z proporcjami? Może łyżki za małe? Ja odmierzam dużą, taką stołową.

jo_miekka

« Odpowiedź #71 dnia: 18 Wrz 2008, 16:29:02 »
może spróbuj ja troche dłużej odparować, żeby zgestniała?
zreszta każda jest płynna i zastyga po wystygnieciu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aja

« Odpowiedź #72 dnia: 18 Wrz 2008, 18:06:45 »
wyszło całkiem zjadliwe - bardziej przypomina mi ciastko czekoladowe bo mało co urosło i jest super mocno kakowe no i ja bym je podała z gałką lodów waniliowych !!!
różni się nieco od mojego domowego murzynka - puszystego!
ale się zje  :yes:

jusia

« Odpowiedź #73 dnia: 21 Wrz 2008, 15:13:34 »
jeśli mąż wracając z działki wyposaży mnie w kostkę masła to też będę się dziś rozkoszować murzynkiem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

jusia

« Odpowiedź #74 dnia: 21 Wrz 2008, 17:45:17 »
no dobra ciasto juz w piekarniku, dodałam aromat rumowy i migdały, piecyk mam gazowy, bez termometra, tylko skala od 0 do 8, wiec nastawiłam na 6...nie mam pojecia ile to bedzie stopni, ale chyba sie upiecze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj