Autor Wątek: Murzynek - po prostu  (Przeczytany 17915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

crazy.live

Murzynek - po prostu
« dnia: 26 Lut 2008, 12:53:47 »
przedstawiam przepis na najlepsze ciasto czyli Murzynek. Dla mnie to taki smak  z dzieciństwa. :-P
Polecam wszystkim. Robota zajmuje 15 min (tylko piecze się dłużej)

MURZYNEK

Ciasto:

185 g masła lub margaryny
2 łyżeczki esencji waniliowej,
1 ½ szklanki cukru, drobnego,
3 jajka
2 szklanki mąki (tortowej)
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2/3 szkl (70 g) kakao,
1 szklanka wody

MAsło utrzeć z cukrem, potem dodawać resztę składników (jajka, mąkę, kakao a na końcu wodę) ucierac mikserem na wolnych obrotach az się składniki połączą. Następnie 3 minuty na średnich obrotach aż ciasto zjaśnieje i będzie gładkie. Przełożyć do nasmarowanej tłuszczem i posypanej bułką tartą formy.
Piekarnik nagrzać wcześniej do 180 stopni.
Piec ok. 1 ½ godz .

Zawsze się udaje i jest pyszny.
Powodzenia
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

Murzynek - po prostu
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lut 2008, 13:03:11 »
Oooo ja uwielbiam murzynka, ale mój przepis jest gorszy bo trzeba gotować, studzić, ubijać pianę z białek, a ciasto mi pęka przy pieczeniu, więc wypróbuję Twój Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Tylko jakoś tak dużo tego kakao, ale w moim przepisie było na łyżki, więc może w sumie to jest podobna ilość.
W owczym pędzie giną owce
A ja schodzę na manowce

crazy.live

Murzynek - po prostu
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Lut 2008, 13:05:35 »
no, tego kakao jest naprawdę duuużo ale murzynek wychodzi  czarny

magda_ok

Murzynek - po prostu
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lut 2008, 16:11:52 »
Moj przepis podobny do Inki, ja tez gotuje i chwile studze, i tez ubijam jajka! ( i wcale nie uwazam ze to gorszy przepis!!!)
W ramach modyfikacji dodaje mielone migdaly/orzechy i wtedy jeszcze lepsze!!!
Plusem przepisu mojego (i pewnie Inki) jest to ze nie trzeba w sumie posiadac miksera Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mayagaramond

Murzynek - po prostu
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lut 2008, 16:37:49 »
Cytat: "inkageo"
było na łyżki,

lyzka stolowa tak tak pi razy oko 10 g
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Strefa Ślubna

Murzynek - po prostu
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lut 2008, 16:37:49 »

inkageo

Murzynek - po prostu
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lut 2008, 17:11:43 »
Cytat: "magda_ok"
Plusem przepisu mojego (i pewnie Inki) jest to ze nie trzeba w sumie posiadac miksera  

Kochana, jak tu sposobem ręcznym pianę ubić, no way Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

crazy.live

Murzynek - po prostu
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Lut 2008, 20:38:14 »
Cytat: magda_ok
Moj przepis podobny do Inki, ja tez gotuje i chwile studze, i tez ubijam jajka! ( i wcale nie uwazam ze to gorszy przepis!!!)

Ja też kiedyś robiłam wedle tego przepisu, ale zawsze wychodził mi zakalec  :-/

inkageo

Odp: Murzynek - po prostu
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Mar 2008, 21:29:40 »
Nie wyszedł mi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Wygląda na to, że w środku niedopieczony, ale siedział w piekarniku 90 minut i z góry już się trochę przypalał Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Co ja źle zrobiłam ?  :'(

crazy.live

« Odpowiedź #8 dnia: 07 Mar 2008, 21:37:43 »
o kurcze :-[ nie mam pojęcia co się stało :Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj, mi zawsze wychodzi. Może długośc pieczenia zależy od piekarnika  ???? Ja mam piekarnik elektryczny, zawsze piekę ok 90 min i jest dobry

inkageo

« Odpowiedź #9 dnia: 07 Mar 2008, 21:39:22 »
Piekłam z termoobiegem, może w tym błąd.. Ze mnie to nieudacznik.. Wczoraj jeszcze zapowiadało się nieźle, pierwsze kawałki były ok, a w nocy tak się zbryliło, ściemniało w środku i jest twarde. Może nie wolno go dawać do zimnego..

jo_miekka

« Odpowiedź #10 dnia: 07 Mar 2008, 21:41:13 »
Cholera, Inka. Może Ty nie masz szczęścia do czarnuchów? Moje ciastka, teraz murzynek... Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #11 dnia: 07 Mar 2008, 21:47:48 »
Jeszcze trochę i mąż zamknie mi piekarnik na kłódkę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj W sprawie ciasteczek już się zrehabilitowałam!!!

crazy.live

« Odpowiedź #12 dnia: 07 Mar 2008, 21:48:47 »
Piekłam z termoobiegem, może w tym błąd.. Ze mnie to nieudacznik.. Wczoraj jeszcze zapowiadało się nieźle, pierwsze kawałki były ok, a w nocy tak się zbryliło, ściemniało w środku i jest twarde. Może nie wolno go dawać do zimnego..

Precz z termoobiegiem przy pieczeniu Murzynka!!! To właśnie spowodowało że z góry się przypalił a w środku niedopieczony. Następnym razem włącz piekarnik bez termoobiegu :-*

inkageo

« Odpowiedź #13 dnia: 07 Mar 2008, 21:55:54 »
Ale na co mam ustawić? Jakie grzanie? Góra, dół? Tam są takie proste kreski i fale, nie wiem o co chodzi, muszę poszukać instrukcji obsługi..

jo_miekka

« Odpowiedź #14 dnia: 07 Mar 2008, 21:56:06 »
W sprawie ciasteczek już się zrehabilitowałam!!!

Ja wiem, ja pamiętam, ja śledziłam Twoje poczynania, ja sie bardzo cieszę!
Ale nie pamietam, czy smakowały...?

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #14 dnia: 07 Mar 2008, 21:56:06 »

inkageo

« Odpowiedź #15 dnia: 07 Mar 2008, 21:58:35 »
Smakowały, zjadłam wszystkie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

crazy.live

« Odpowiedź #16 dnia: 07 Mar 2008, 21:58:53 »
Ale na co mam ustawić? Jakie grzanie? Góra, dół? Tam są takie proste kreski i fale, nie wiem o co chodzi, muszę poszukać instrukcji obsługi..

Mam w piekarniku tylko opcję góra-dół (jednocześnie), i tylko tego uzywam

vobi

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Mar 2008, 22:32:23 »
Precz z termoobiegiem przy pieczeniu Murzynka!!! To właśnie spowodowało że z góry się przypalił a w środku niedopieczony. Następnym razem włącz piekarnik bez termoobiegu :-*

crazy.live, czy to znaczy ze termoobiegu w ogole nie uzywa sie do pieczenia ciast? ???

Kasia

« Odpowiedź #18 dnia: 07 Mar 2008, 23:20:41 »
ja mam zwykły gazowy piekarnik więc pieczenie jest od dołu (gazowe)
- wszystkie ciasta wychodza jak trzeba Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mam dodatkowo funkcję górnego grzania (elektryczne) i zawsze jak sie skuszę z tego cuda skorzystać to mam spalone ciasto
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

crazy.live

« Odpowiedź #19 dnia: 08 Mar 2008, 12:03:27 »

crazy.live, czy to znaczy ze termoobiegu w ogole nie uzywa sie do pieczenia ciast? ???

Termoobiegu uzywa się głównie przy pieczeniu np. bez, wtedy fajnie się wysuszają. Ja jeszcze włączam przy okazji zapiekanek z serem, pizzy czy  lasagne (ale tylko na parę minut i zawsze pod koniec pieczenia).

golinda

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Mar 2008, 20:16:21 »
mój wyszedł pięknie! pachnie w całym domu!
a to ulubione ciasto moejgo męża :-)

marax

« Odpowiedź #21 dnia: 09 Mar 2008, 20:20:47 »
ja tam za murzynami nie przepadam a z murzynkiem nie mozemy dojsc do porozumienia ciagle jakis taki zapadniety

inkageo

« Odpowiedź #22 dnia: 09 Mar 2008, 20:28:57 »
mój wyszedł pięknie! pachnie w całym domu!
a to ulubione ciasto moejgo męża :-)
Weź mnie lepiej nie denerwuj! Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

marax

« Odpowiedź #23 dnia: 09 Mar 2008, 20:31:06 »
inka ja nie wime po co ty wogoe sie stresujesz ja piekarnika uzywam po pizzy,zapiekanek i zapieczenia sera na potrawie - i sie nei stresuje

golinda

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Mar 2008, 21:46:46 »

Weź mnie lepiej nie denerwuj! Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wybacz, ale wyszedł znakomity :-)