szybkie pytanko na temat protokołu

Zaczęty przez wisienka, 25 Lut 2008, 11:56:09

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wisienka

jako ze dzisiaj wraz  z moim lubym idziemy spisać protokół, chciałabym zapytać dziewczyny które już maja to za sobą czy "płaciły" coś za to ??? bo kompletnie nie wiem czy mam jakieś pieniądze szykować...???help:) :roll:

inkageo

Imagine there is no hate

mika

za sam protokół nie, ale można było zapłacić np. za zapowiedzi a w naszym przypadku za całą ceremonie ale to przełożyliśmy i przy protokole nie płaciliśmy za nic

malutenka

Przy protokole od razu zapłaciliśmy za zapowiedzi :) za samo spisywanie nic.

wisienka

uuuu ale odpowiedz szybka:D  to dobrze wiedzieć bo już mi się pomieszało, mój twierdzi że powinno się dać w końcu ksiądz poświęca dla nas czas,a tak na marginesie stwierdził ze spisanie protokołu zajmie mu z dwie godziny :-> też tyle was ta przyjemność czasu "kosztowała"??

zuzia

Cytat: "malutenka5"Przy protokole od razu zapłaciliśmy za zapowiedzi  za samo spisywanie nic.
my tak samo :)

mika

Cytat: "wisienka"mój twierdzi że powinno się dać w końcu ksiądz poświęca dla nas czas

tak tylko pamiętaj że on też jest w pracy ;-)

Cytat: "wisienka"ze spisanie protokołu zajmie mu z dwie godziny  też tyle was ta przyjemność czasu "kosztowała"??

u nas było pół godziny razem z pogadanką z księdzem o skakaniu na spadochronach - nasza parafia jest parafią garnizonową  ;-)

wisienka

hymm czy myślicie że tak szybko zapowiedzi można już ustalić, czy lepiej poczekać jeszcze?? no i jak już o tym piszecie to za w czasu może zapytam ile sie płaci już za zapowiedzi??

Louve

u nas była ustalona cena - przy odbiorze pozwolenia na ślub w 3 parafii płaciliśmy 150 PLN, ale w tym, czytaj "w cenie"  :-D  było spisywanie protokołu, zapowiedzi i owe pozwolenie

zwierzatko_mojej_mamy

wisienka, ale do protokolu potrzebujecie zaswiadczenia z USC i chrztu, ktore sa wazne 3 miesiace - a jak widze do slubu macie jeszcze 5 - czyli w dniu slubu zaswiadczenia beda niewazne i bedziecie musieli 2 razy po nie latac - jest sens protokolu juz teraz????
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Louve

samo spisywanie trwało około 40 minut - trochę też czekaliśmy na księdza, który zaspał na umowione spotkanie o 16:00  :mrgreen:

inkageo

My nie płaciliśmy za zapowiedzi w mojej parafii (tam gdzie był ślub i spisywany protokół, bo to chyba już jest w cenie samego ślubu), za to mąż płacił 50 zł za zapowiedzi w swojej parafii. Co ciekawe, w jego parafii wywiesili na dworze nasze dane łącznie z miejscem zamieszkania! Byłam trochę oburzona.. Gdzie ochrona danych osobowych ;) Mogli napisać Inkageo ;)
Imagine there is no hate

Agaaa

zwierzatko_mojej_mamy, zalezy od parafii. W mojej np. mozna spisac wczesniej, trzeba miec tylko zaświadczenie chrztu i dowod osobisty, reszte papierkow czyli zaswiadczenie z USC i nauki mozna doniesc pozniej...

inkageo

Papier z USC można donieść później (ten jest ważny 3 miesiące), a ten o chrzcie i bierzmowaniu jest ważny podobno pół roku, więc nie ma problemu.
Imagine there is no hate

Louve

Cytat: "mika9983"
Cytat: "wisienka"mój twierdzi że powinno się dać w końcu ksiądz poświęca dla nas czas
tak tylko pamiętaj że on też jest w pracy ;-)

mika i za takie podjeście dostajesz ode mnie piwo!

wisienka

zwierzątko też tak na poczatku myślałam.. tyle że dobrze ,ze poszliśmy spytać sie do parafii ( zyjemy aktualnie w Londynie ślub w Polsce) bo chcemy wszystkie papierki  załatwić tutaj w Londynie ksiądz nam powiedział, że papiery "tutaj" załatwia sie juz pół roku wcześniej ponieważ jakieś tam biskup czy ktoś tam stwierdził, że papiery muszą przez kurie przejść czy coś takiego, a to trwa teraz bo dużo par chce załatwiać sprawy z zagranicy ... wiec pojawił sie problem :) a co do papierow ksiadz powiedział ze potrzebny jest tylko akt chrztu na nim jest widoczna data bierzmowania  i czy jakies zawierane małzenstwo bylo , dodał tylko ze data wydania tego papierka nie moze byc za "daleka" ... takze nie wiem nam to jest na ręke:) zreszta moja "tesciowa" jak poszła do parafi mojego spytać czy wydałby jej akt chrztu to on jej powiedzial ze przeciez od lipca zeszlego roku sie nic nie zmienilo wiec to jakas parodia kazdy mowi co innego:)

olgaaa1

A nie za wcześnie idziecie spisać ten protokuł? My aby spisać protokuł musieliśmy mieć wszystkie dokumenty i musiały być one ważne 3 miesiące w dzień ślubu. Czyli protokuł idzie się spisać 3 miesiące przed, kiedy masz wszystke dokumenty. A ja widze, że masz jeszcze 5 miesięcy.
A co do płatności, to tylko daliśmy 100zł na zapowiedzi.

wisienka

aha w czasie kiedy my bylismy pytac sie o szczegóły była para przed nami do ich slubu bylo chyba z trzy miesiace (podsłuchiwałam :oops: ) nio i ksiadz im powiedzieł, ze jest mu przykro ale on nie moze juz dla nich nic zrobic bo jest za pozno :shock: takze duzo szczescia mielismy ze tak wczesnie poszlismy spytac bo ja wiem ze nie bede miala jak tego zalatwic w Polsce:)

tak na marginesie komus zdarzyło sie protokół spisywać a nie miał jeszcze nawet nauk przed małżeńskich??:)

[ Dodano: 25-02-2008, 12:32 ]
piwka za szybką odpowiedz sie należą... :-D trzeba sobie uprzyjemnić poniedziałek ;-)

zuzia

Cytat: "wisienka"tak na marginesie komus zdarzyło sie protokół spisywać a nie miał jeszcze nawet nauk przed małżeńskich??:)
u mnie w parafii nauki trwają 10 tygodni. My zrobiliśmy przed protokołem, ale wiem, że różnie to bywało. Generalnie nauki do protokołu nie są potrzebne. My musieliśmy pokazać  tylko karteczki przed ślubem, bo tam była też spowiedź.

Louve

Cytat: "wisienka"aha w czasie kiedy my bylismy pytac sie o szczegóły była para przed nami do ich slubu bylo chyba z trzy miesiace (podsłuchiwałam :oops: ) nio i ksiadz im powiedzieł, ze jest mu przykro ale on nie moze juz dla nich nic zrobic bo jest za pozno :shock: takze duzo szczescia mielismy ze tak wczesnie poszlismy spytac bo ja wiem ze nie bede miala jak tego zalatwic w Polsce:)
tak na marginesie komus zdarzyło sie protokół spisywać a nie miał jeszcze nawet nauk przed małżeńskich??:)

Poszłam do księdza zapytać się co i jak 3 miesiące przed ślubem - powiedział, że z kompletem papierów mam się pojawić za miesiąc w celu spisania protokołu i ustalenia zapowiedzi - tak więc my protokół spisywaliśmy 2 miesiące przed ślubem  8-)
Nie mieliśmy ani nauk, ani poradni (zostaliśmy wielkodusznie zwolnieni) i ksiądz nawet specjalnie w ten temat nie wnikał...

zwierzatko_mojej_mamy

wisienka, a to przepraszam ;) u nas musi byc wszystko ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wisienka

hymmm no widać zostaliśmy wyróżnieni ;-) a tak na poważnie nie wiem jak z reszta papierów, może też będzie po prostu trzeba było donieść później ... zapytamy zapewne dzisiaj:) napisze jak to nas wyróżniono jak już będę wiedzieć więcej :->

[ Dodano: 25-02-2008, 13:01 ]
zresztą co za głupota, że akt chrztu musi mieć datę z przed max trzech miesięcy przecież pod tym względem ta jedna rzecz, tak jak akt urodzenia chyba sie nie zmienia :-> chyba :roll:

olgaaa1

Cytat: "wisienka"zresztą co za głupota, że akt chrztu musi mieć datę z przed max trzech miesięcy przecież pod tym względem ta jedna rzecz, tak jak akt urodzenia chyba sie nie zmienia  chyba  
Musi być 3 miesiące przed, bo tam masz adnotacje, że w czasie tych 3 miesięcy nie zawarłaś innego związku małżeńskiego, w Polsce nikt takich oszustw nie robi, to raczej za granicą :P (w Niemczech).
Widocznie nasz ksiądz był bardzo restrykcyjny, bo my musieliśmy mieć WSZYSTKO:poradnie dokumenty itd.
A co do tego, że odmówił parze 3 miesiące przed, to nie miał takiego prawa. Bo spisać protokuł, można najpóźniej 4 tygodnie przed ślubem ( bo 3 tygodnie przed ksiądz na mszy niedzielnej ogłasza te zapowiedzi).  :oops:

Kata

Akt chrztu nie może być starszy niż 6 miesięcy, przynajmniej tak wyczytałam na stornie archidiecezji krakowskiej, i nam takie uznali. Tylko dokumenty z USC są ważne 3 miesiące. Przy protokole nie płaciliśmy nic, dostaliśmy kartki na zapowiedzi i zanosząc je do parafii (ślub był w trzeciej parafii) płaciliśmy za nie po 50 zł. Po dwóch tygodniach odebraliśmy podbite zapowiedzi i wtedy zanieśliśmy je do księdza i płaciliśmy za ślub.
Pozdrawiam

Kata

zwierzatko_mojej_mamy

Kata, u nas chrzest 3 miesiace tez - tak powiedzieli
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl