szycie sukienki

Zaczęty przez Monika, 23 Lut 2008, 22:11:28

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

madea

ja szyje sukienke u krawcowej. Spodobała mi sie ta sukienka:

http://www.slubne.pl/index.php?pid=3&col=29&item_id=1790&cmd=show_item&gallery_id=&shift=9

tzn. ogólny zamsył plisowania itd., moja sukienka będzie uszyta jednak z innego materiału i będzie inne zdobienia miała.
1 przymiarka czeka mnie już 12 czerwca więc porobie zdjęcia :)

cały czas zastanawiam sie czy dobrze robie szyjąc u krawcowej, nie jestem pewna efektu końcowego czy będzie mi się podobało,zobaczymy ;)

tachogti

tez mam szyta, przez zaufana krawcowa, dostosowalysmy moje pomysly do mojej figury i z niecerpliwoscia oczekuje na przymiarke :)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

zuzia

Cytat: Kasia w 15 Mar 2008, 14:14:09
wszystko zalezy jakie masz wymaganie


widziałam już wiele ZADOWOLONYCH Panien Młodych w sukienkach tak uszytych że się płakać chciało.



Kasia, ale to jest kwestia gustu PM a nie czy sukienka szyta czy z salonu.
Pamiętasz tego nieszczęsnego ptysia? PM się podobal chociaż na niej byl tragiczny.

elizapj

Cytat: panikarola w 15 Maj 2008, 16:57:21
julka, byla taka dziewczyna na forum gazety, gosianixa. pamietasz? ona szyla suknie wlasnie w Warszawie. moze jest jeszcze na forum?
julka ja osobisci enei znam, ale chodze przez ostatnie kilka dni nonstop po sklepach najrozniejszcyh szukajac a to materialow do sukni mojej mamy, a to pomyslwo na welon dla siebie,etc..
znalazlam 3 fenomenalne miejsca, o kt mma zamiar szerzej napisac na blogu , ale wieczorami padam na pyszczek po maratonach z mama...:(

do rzeczy, w tych miejscach pytano sie czy potrzebujemy krawcowa , bo jesli tak to oni moga polecic. to sa oczywiscienie niesprawdzone namiary, ale ze wzgledu na fachowa obsluge w tych miejscach zaufalabym, ze i polecane przez nie krawcowe sa fachowe:)
- sklep z tkaninami w landzie (blawatek czy jakos tam)
- sklep z tkaninami na orlej (nazwy nie pamietam, ale krociutka uliczka)
- sklep z tkaninami Mimoza na NSwiecie
- ten chyba najmniej fajny ale tez proponowali krawcowa
- butik Karolina Brodzinska w Promenadzie
- butik bardo72 tez w Promenadzie
- to taka dziewczyna ze szczecina, kt raz na jakis czas jest w wawie (teraz np bedzie wlasnie w niedziele)(kiedys o niej pisalam, bo rozwazalam ja do szycia na cywilny) ma fajne projekty, ale chetnie szyje na miare zmieniajac swoje, zgodnie z zyczeniem klientki:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

zuzia no tak  zgodzę się ale ...

mi chodzi o samo szycie, o ściegi o jakość materiałów

tamten ptyś tak naprawdę jest bardzo ładną, dobrze USZYTĄ z dobrych materiałów sukienką

po prostu ta dziewczyna w niej źle wygladała


a chodzi mi o to że widziałam kilka sukienek szytych przez krawcowe i większsoć z nich miała IMO brzydkie szwy, brzydkie wykoczenia, dziwny krój, no i materiały tez pozostawiały wiele do życzenia


Dla mnie te sukienki były ewidentnie spiep....one
Ja bym była zaiedziona takim szyciem

I dlatego podkreślam aby dobrze rozważyć szycie sukni u krawcowej bo może się okazać że efekt nie będzie nas zadowalał
chociaż może wyjść super :)

madea

cuż moim zdaniem suknie szyta u krawcowej może odbiegac krojem od najnowszych trendów ale z drugiej strony ma sie pewność że z samą suknią nie stanie się nic złego, jeszcze nie spotkałam sie z suknią wykonaną u krawcowej w której odpruwa się zamek, albo coś innego. Zaś w sukniach gotowych tylko dostosowywanych do klientki zdarza się to nadzwyczaj często. Moja koleżanka kupiła suknie w salonie ze sukniami i wysiadając z samochodu pod kosciołem usłyszała odgłos pękania. Okazało sie że pod pachą pękły szwy...po całosci do połowy talii...uratowały ją tylko agrafki...nie było czasu ani miejsca na szycie. dopiero na sali kolezanki zeszyły jej prowizorycznie pęknięcie, takich przypadków jest niestety dużo. Może krawcowe korzystają z grubszych nici i nie wygląda to po przyjżeniu się jakoś ładnie to jednak suknie te są bardziej wytrzymałe. Suknie z salonów mają droższe nicici ale są one słabsze bo bardziej delikatne i często bardziej oszczędnie używane...

sierpniowajulka

Karola, Eliza - polałam w podzięce. :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sznapkowa

Ja swoją suknię szyłam przede wszystkim dlatego , że chciałam krótką a w salonach takowych nie ma. Moja sukienka była uszyta z muślinu tkanego na jedwabiu, z jedwabnej podszewki itd. Mam dość dużą róznicę w cm między talią a biustem i żadna gotowa sukienka na gorsecie by się tak dobrze nie trzymała. Gdybym teraz miała podejmować decyzję co do sukni to na pewno bym szyła. Dobre gatunkowo materiałt są w sklepach z materiałami i artykułami dla tancerzy (np. Darles Dance).

Fotki w linku poniżej.

chudonoga

Sznapkowa, obejrzałam zdjęcia i zaniemówiłam. Jak z profesjonalnego katalogu. Piękna suknia, piękne nogi, piękna stylizacja, piękny mąż, nawet pogoda piękna. Jakbym miała takie nogi, to bym chodziła wyłącznie w któtkich spódnicach.

sznapkowa

chudonoga dzięi za miłe słowa. Chyba na prawdę dobrze wyglądałam, bo nawet ostatnio sąsiadka mnie zaczepiła że znalazła mnie na naszej-klasie i że tak  pięknie wyglądałam że aż nie mogła się napatrzeć :) Zawsze miałam kompleks chudych nóg ale teraz zaczynam je odkrywać na nowo. Jeszcze żebym się tak przekonała do obcasów to mój mąż byłby w siódmym niebie.