Domowa łatwa "wędlina"

Zaczęty przez jo_miekka, 19 Lut 2008, 10:07:03

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

foszek

znalazlam i odkopuje, mysle ze taka wedlinka bedzie pasowac do diety dukana, wiec jutro kupuje piers z indyka i bede probowac :D

giga

jo_miekka,a ten przepis mam zaznaczony w ulubionych. Bardzo czesto robie wedline wg.Twojego przepisu,  pycha  :thumbup:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

effik

Cytat: foszek w 26 Kwi 2010, 22:34:35
znalazlam i odkopuje, mysle ze taka wedlinka bedzie pasowac do diety dukana, wiec jutro kupuje piers z indyka i bede probowac :D

też zrobiłam w ramach dukana z piersi z kurczaka i... jo, to jest pyszne!!! :) :bighug:

claridad

Cytat: effik w 20 Sie 2010, 11:58:26
też zrobiłam w ramach dukana z piersi z kurczaka i... jo, to jest pyszne!!! :) :bighug:
to zrobię i ja :) ja wędlin w ogóle nie jadam tak żeby ze sklepu, chyba że na święta wtedy takie pieczone przez Mamę robione. Zupełnie inny smak! Tego przepisa wypróbuję na 100% jak bum cyk cyk

didi_loczek

effik zostawiłaś to mięso na całą noc w zalewie na kuchence czy po wystygnięciu trzeba do lodówki?

effik

Cytat: didi_loczek w 20 Sie 2010, 14:20:14
effik zostawiłaś to mięso na całą noc w zalewie na kuchence czy po wystygnięciu trzeba do lodówki?

gdyby był upał, to bym się bała. ale nie było, więc stało na kuchence :)

didi_loczek

Chyba się w takim razie skuszę i zrobię, jak effik, z piersi kurczaka :)

giga

Cytat: effik w 20 Sie 2010, 11:58:26
też zrobiłam w ramach dukana z piersi z kurczaka i... jo, to jest pyszne!!! :) :bighug:
swietny pomysl
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

W ramach Dukana właśnie studzę zalewę (wymieszałam taki miszmasz przypraw, że może być ciekawie :P ) i będę walczyć z mięskiem ;) Ciekawam efektu baaaardzo!!
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

Helena

fajny przepis, kupię jutro indyczka i wypróbuję, do tej pory piekłam w piekarniku zawsze, bo wędliny to u nas w domu są bardzo rzadko, czasem tylko kupuję taka polędwicę podwędzoną do gotowania jest w miarę jadalna :)
jo-miekka  :beer:

Helena

wędlinka palce lizać ! przepis ląduje w ulubionych :)

mignon

zrobiłam i jest rewelacyjne!!! mmmm... pyszności, mąż zachwycony ;)

bozena.dp

chyba czas wypróbować ten przepis ;)

kasiad

Cytat: bozena.dp w 07 Lut 2012, 12:26:24
chyba czas wypróbować ten przepis ;)

schab wczoraj zakupiony, teraz przyprawy i zabieram się za robotę  ;)

jo_miekka

Cytat: kasiad w 07 Lut 2012, 13:31:47za robotę

roboty to akurat przy tym tyle, co kot napłakał ;)


marcheewka

Znam ten przepis z GW i często robię taką wędlinę. Najbardziej lubię schab, ale robię też piers z indyka, kuraka, poledwicę.
Łatwe i pyszne.

kasiad

Wędlinka zrobiona i zjedzona, pycha :) Pierwszym razem robiliśmy schab, wyszedł przepyszny, wczoraj Mąż zrobił szynkę, też rewelacja :) Myślę, że już chyba wędliny kupować więcej nie będziemy  ;)

jo_miekka

Tak mi odświeżyłyście temat, że też zrobiłam. Z szynki.
Rano wsadziłam do lodówki, spróbuję w domu.
Jakie to jest fajne!

kasiad

#69
Cytat: jo_miekka w 13 Lut 2012, 10:02:25

Jakie to jest fajne!

Mojemu Mężowi tak sie spodobały domowe wyroby, że postanowił uwarzyć sobie piwa  ;) Kupił wielkie wiadro, cały sprzęt i dogląda, mierzy temperaturę, wącha, sprawdza, oszalał :D

jo_miekka

Wow, super!
Ja bym chciała wędzarnie ;)
No i już ten twaróg "robię" ileś lat i ciągle nie zrobiłam...

rudasekawf

Cytat: kasiad w 13 Lut 2012, 11:15:59Mojemu Mężowi tak sie spodobały domowe wyroby, że postanowił uwarzyć sobie piwa  wink Kupił wielkie wiadro, cały sprzęt i dogląda, mierzy temperaturę, wącha, sprawdza, oszalał
Nasi dobrzy znajomi robią sami piwo, jest przepyszne :) zawsze w prezencie przywożą skrzynkę ;)

justynaaaa2

ja zrobiłam po raz drugi, niby wszystko identycznie, te same przyprawy, taka sama szynka a jednak wyszła zupełnie inna i niestety gorsza :( ta pierwsza była idealnie pyszna, a z tą coś nieteges ;D też dobra ale inna

jo_miekka

justynaaaa2 hmmm... no trudno powiedzieć, mi też różnie wychodzi
ale nie teges, że nie da się jeść? czy nie teges, że tamta lepsza?
nie zrażaj się! ;)

justynaaaa2

zjeść się da, jak najbardziej :) ogólnie jest dobra, no ale wolałabym odwrotną kolejność :)