Badania hormonow tarczycy a tabletki anty...

Zaczęty przez mobka, 18 Lut 2008, 19:42:15

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobka

Muszę iść zrobić inne badania, a przy okazji chciałam zrobić badania hormonów tarczycy - tylko, że biorę tabl. antykoncepcyjne i nie wiem czy nie mają one wpływu na hormony tarczycy. Zgodnie z moim poziomem wiedzy biologiczno - medycznej nie powinny mieć. A jak jest w rzeczywistości??? I jeśli chodzi o tarczyce to co robić? ft3? ft4? tsh?

marax

TSH FT3 FT4 wystarczy-tabletki nie powinny miec zadnego wplywu (oczywiscie nie ejstem specjalista w tej dziedzinie :)

Louve

Tabletki anty nie mają wpływu na poziomy hormonów tarczycy - znam się, bo od paru lat mam chorą tarczycę  :-(

mayagaramond

Cytat: "mobka"I jeśli chodzi o tarczyce to co robić? ft3? ft4? tsh?

Ale to chyba lekarz Ci powie jakie badanie masz zrobic...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mobka

CytujAle to chyba lekarz Ci powie jakie badanie masz zrobic...

E, nieee... ja tak dla siebie z ciekawości ;) Jak byłam ostatnio po skierowanie na morfologię, to się naprosić musiałam, a morfologia 7zł kosztuje. Więc teraz robie sobie badania sama :D
A to tak w kierunku ewentualnych mysli o podjeciu rozmnazania sie chce zrobic ;)

mayagaramond

Cytat: "mobka"to tak w kierunku ewentualnych mysli o podjeciu rozmnazania sie chce zrobic ;)


Aha, no tak badanie powinnas zrobic. A masz jakies "objawy" np. niedoczynnosci - sennosc, wypadanie wlosow, slabe paznokcie itp? (objawow nadczynnosci nie znam, bo sama mam niedoczynnosc)

Z tego co pamietam najpierw byla badanie krwii na wartosc TSH, a pozniej jeszcze na przeciwciala (chyba). W kazdym razie bylam dwa razy na pobieraniu krwi.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

dagi

mobka, tabletki nie mają wpływu na wyniki, wiem bo ja też je brałam a mam niedoczynność tarczycy.
Cytat: "mayagaramond"Ale to chyba lekarz Ci powie jakie badanie masz zrobic...
niestety ale większość lekarzy zleca tylko TSH a czasami TSH może być w normie a i tak ma się problemy z tarczycą.
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

marax

TSH wydzielany jest przez przysadke a fT3 i fT4 przez tarczyce - no nie ma co dywagowac lekarz ktory zbiera wywiad wie jakie badania musi wykonac i trzaba mu zaufac  :angel:

[ Dodano: 21-02-2008, 12:05 ]
mozna w ramach pasji zbadac sobie TRH  :lol:  :lol:  :lol: ---->on jest przez podwzgorze  :mrgreen:  :mrgreen: