czym czyścicie biżuterię

Zaczęty przez zuzia, 18 Lut 2008, 18:36:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzia

Mam do was male pytanko - czym czyścicie biżuterię?
do zlotej mam taki specjalny środek, ale do srebrnej i "fashion jewerly" już nie (mialam, skończyl się, ale zniknąl juz z rynku). Co możecie polecic?

zwierzatko_mojej_mamy

zuzia,  ja zawsze pasta do zebow ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Ja mam argentum, wrzucam na kilka sekund, wyciągam i jak nowa :) Złoto terzeba moczyć dłużej. Nie można tak czyścić biżuterii z perłami.
Imagine there is no hate

zuzia

Cytat: "inkageo"argentyninę
a co to?

inkageo

Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"zuzia,  ja zawsze pasta do zebow ;)

oj lepiej zaprzestan, bo pasta rysuje.

Zloto - na 15 min. do wody z delikatnym plynem do mycia naczyn, wyczyscic miekka (!) szczorteczka do zebow. Wytrzec do such bawelnina szmatka. Tak mozna czyscic pierscionki z brylantami, szafirami i topazami. Bizuterie z miekkimi kamieniami (turkisy, korale) lepiej oddac do jubilera

Srebro - sa specjalne pasty i scieraczki do czyszczenia srebra. Tylko trzeba uwazac, bo zawieraja substancje trujace, wiec zawsze rekawiczki!

Brylanty - na 20 min. w wodzie z amoniakiem.

Perly - wycierac pojedynczo miekka szmatka. Perel nie wolno spryskiwac lakierem/perfumami!

I co ja bym zrobila bez Elle? :mrgreen:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

goga

do srebrnej i złotej tzw "biały kamień" z ACT - nietoksyczny, ulega biodegradacji :->
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

zuzia

Cytat: "goga"do srebrnej i złotej tzw "biały kamień" z ACT - nietoksyczny, ulega biodegradacji
no dobra, a tak po polsku?  :mrgreen:

goga

najprościej mówiąc - nie szkodzi środowisku, na bazie naturalnych składników np olejki z owoców cytrusowych, naturalne tłuszcze roślinne
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

magdalinska

ja srebro czyszcze taka szmatka małą :)

inkageo

Jeżeli macie srebrną biżuterię na której pojawił się czarny nalot to naprawdę polecam to argentum, potrafi zdziałać cuda! Zanurza się w tym płynie ozdobę na kilka sekund i wyciąga błyszczącą i srebrną, zupełnie jak nową. Byłam pod takiem wrażeniem tych czarów, że w jeden wieczór odświeżyłam wszystko co mieliśmy w domu :)
Ja zanużałam pincetką, żeby nie moczyć w tym paluchów i każdą rzecz płukałam wodą i wycierałam do sucha.
Imagine there is no hate

zuzia

goga,
Cytat: "goga""biały kamień" z ACT
mi chodziło o tą część :D reszte zrozumiałam  :-P

callja

Zamiast pasty do zębów można wytrzeć sproszkowaną kredą (taką "do tablicy") a potem wypolerować miękką szmatką. Porysować nic się nie powinno.

Albo "domowa elektroliza" - na dnie szklanej miski układamy kilkakrotnie złożoną folię ALU, i zalewamy gorącą wodą z solą (ale nie wrzątkiem). Wkladamy biżuterię na kilkadziesiąt sekund, wyjmujemy, płuczemy i wycieramy do sucha, ewentualnie polerujemy.

Przepis drugi made by koleżanka - fizyk z wykształcenia  ;-)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

nionczka

Srebro czyszcze roztworem z sody oczyszczonej, czasem pasta do zebów. Ale wole sode. Wrzucam pierscionki i kolczyki do miseczki i zostawiam to na kilka godzin. Potem plucze, susze szmatka i po sprawie. Inne bizuterii nie czyszcze bo nie nosze tak czesto, zeby sie ubrudzila.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

goga

Cytat: "zuzia"mi chodziło o tą część
a to sorki :oops:  zaznaczyłaś całość :lol:  dlatego pisałam jak do moich dzieci w gimnazjum :lol:  ja mam sporo rzeczy z tej firmy do sprzatania, a ten "biały kamień" to jakby taka pasta, do której dołączona jest gąbka - zwilżasz ją i pocierasz ten kamień aż na gąbce utworzy się piana i tą pianą czyścisz - chrom, metal itp.  - gwarancja długowieczna, bardzo wydajny i super czyści - tylko trzeba dobrze spłukać,żeby nie zostawić białych smug
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)