Cytomegalia co to ?? I gdzie zrobić badanie na toksoplazmę ?

Zaczęty przez misiaczek187, 16 Lut 2008, 13:52:11

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misiaczek187

Dziewczyny za jakiś pół roku planuję zajść w ciążę niestety już dwa razy poroniłam stąd moje pytanie,mam wyniki na toksoplazmę i różyczkę więc teraz pytam czy muszę je powtarzać jeszcze przed terminem zaciążenia :) ?? poza tym co to ta cytomegalia ??  :oops:  :oops:

marax

Cytat: "misiaczek187"poza tym co to ta cytomegalia ??  

dziwia mnie zawsze takie pytania stawiane w sieci ja mysle ze wyszukiwarka nie gryzie www.google.pl-

odnosnie toxoplazmozy i rozyczki czy musiesz -zalezy keidy roilas poprzednie jezeli tydzien temu to nie musisz jezeli dawno to koneicznie :shock:

zuzia

Cytat: "misiaczek187"mam wyniki na toksoplazmę i różyczkę więc teraz pytam czy muszę je powtarzać jeszcze przed terminem zaciążenia  ??
zalezy co jest w tych wynikach. Generalnie na różyczkę choruje się raz w życiu wiec jeżeli na wynikach masz, że na nią chorowalas to juz nie musisz tego powtarzać.

co to cytomegalii - jest to choroba przebiegająca bezobjawowo, nie ma na nią szczepionki i leczenia i jest przeciwskazaniem do zajścia w ciążę (tzn. dopoki nie przejdzie :D )

marax

Cytat: "zuzia"Generalnie na różyczkę choruje się raz w życiu wiec jeżeli na wynikach masz, że na nią chorowalas to juz nie musisz tego powtarzać.


trafna uwaga zalozylam ze nie chorowalas  :lol:  :lol:  :lol:

zuzia

Cytat: "maraxela"trafna uwaga zalozylam ze nie chorowalas    
widzisz jaka jestem mądra po tym jak wypytalam cie chyba od wszystko odnośnie tych badań?  :mrgreen:

marax

sprawa jest jeszcze szczepienia kazda dziewczyna byla chyba szczepiona na rozyczke wiec w wynikach wyjdzie podwyzszone miano przeciwcial tak jaby sie na rozyczke juz chorowalo - no ale przy 2 poronieniach trzeba juz dmuchac na zimne

zuzia

Cytat: "maraxela"sprawa jest jeszcze szczepienia kazda dziewczyna byla chyba szczepiona na rozyczke
ja nie bylam bo chorowalam w dziecinstwie :)

marax

Cytat: "zuzia"ja nie bylam bo chorowalam w dziecinstwie  
\\

sadze ze jednak bylas szczepienie ejst obowiaskowe bez wzgledu czy sie chorowalo czy tez nie .Zawsze istnieje prawdopodobienstwo ze lakarz mogl sie pomylic i rozpoznac rozyczke zamiast nr zmian skornych alergicznych-dlatego kazda dziewczyna jest szczepiona

zuzia

Cytat: "maraxela"sadze ze jednak bylas szczepienie ejst obowiaskowe bez wzgledu czy sie chorowalo czy tez nie
teraz już jest. Ale mój rocznik się nie zalapal :)

marax

Cytat: "zuzia"teraz już jest. Ale mój rocznik się nie zalapal  

a no tak zapomnialam o takich mamutach


zuzia

Cytat: "maraxela"a no tak zapomnialam o takich mamutach
:evil:  :evil:  :evil:
gówniara!!!

foszek

Wlasnie rozszyfrowalalam swoja ksiazeczke ciazowa (niemiecka) Ciekawe ze u mnie nie robiona badania w kierunku toxoplazmozy, ale robiono wlasnie w kierunku rozyczki i chorob wenerycznych  :shock:

Lwica

misiaczek187, kochana toksoplazmoze czyli wynik Igg Ign powinno sie robic często w przypadku kobiet chcących zajść w ciąze i będących w ciąży. O ile masz do czynienia z kotami!
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

zwierzatko_mojej_mamy

Dorotka1981, robic czesto pod warunkiem, ze nie masz przeciwcial, jak masz przeciwciala, to nie masz sie czym przejmowac ;) a przede wszystkim, jak nie masz to uwazac i myc lapy i owoce i wszystko ;)
a nie tylko koty - ptaki i owady, a takze niedogotowane miesko i inne, kupy kocie jak najbardziej, ale jak nie masz kota, to nie znaczy, ze masz sie nie przejmowac zupelnie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Lwica

zwierzatko_mojej_mamy, dlatego napisałam jak ma kontakt z kotami! Ja niestety mimo że mamy dwa podwórkowe koty w domku jeszcze sie od nich nigdy nie zaraziłam i nie mam przeciwciał. Więc teraz z moją ginekolog chuchamuy na zimne i w każdym trymestrze robimy Igg Ign. A prawdą jest że owoce i ręce trzeba myć ale o tym to chyba nawet bez ciązy każdy wie i to robi. A o kotach niestety nie każdy. Jak powiedział moja lekarka najlepiej przed zajsciem w ciąże każda powinna pocałować kota w dupe zeby potem nie mieć problemów.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

misiaczek187

Dzięki :) nie mam kota,a całować kota w dupę nie będę i to jeszcze cudzego  ;-)

abkasia

Cytat: "foszek"chorob wenerycznych :shock:
oczywiscie w Polsce roboa badanie na kile:)
A co do toxoplazmy to jesli sie nie przebylo choroby i nie ma sie przeciwcial to kaza robic badanie w 1 i 3 trymestrze ciazy.i unikac kotow i surowego miesa :mrgreen:

zuzia

Cytat: "abkasia"i unikac kotow i surowego miesa  
tzn. że moje prosiaki (czyt. świnki morskie) nie są źródłem zagrożenia?

abkasia

Cytat: "zuzia"tzn. że moje prosiaki (czyt. świnki morskie) nie są źródłem zagrożenia?
nie wiem... chyba nie.. pozatym to sa domowe swiniaki... a jesli chodzi o koty to o takie co sie szwendaja wszedzie ;-)
i jak zuzia zaszczepilas sie na WZW?

zuzia

Cytat: "abkasia"i jak zuzia zaszczepilas sie na WZW?
oczywiście! 29 lutego mam drugą dawkę :)

zwierzatko_mojej_mamy

Dorotka1981,  ja tez mam wlasnie takie podejscie - chetnie bym pocalowala w dupe :D zamiast potem sie bac ;) ja tylko dopisalam, ze jak nie ma kota to np kupy ptasie z balkonu tez sa potencjalnym zrodlem, a z tym myciem owocow, to nie wiem np czy ja wystarczajaco myje owoce ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

abkasia

Cytat: "zuzia"oczywiście! 29 lutego mam drugą dawkę :)
i bardzo dobrze :lol:

zuzia

Cytat: "abkasia"i bardzo dobrze  
K. skaptulował. Ale muszę przyznać, że nie bronił swoich pozycji za bardzo :)

abkasia

CytujK. skaptulował. Ale muszę przyznać, że nie bronił swoich pozycji za bardzo :)
:lol: czyli parcie na macice nieco zmalalo.. :mrgreen: