mężczyzna i manicure

Zaczęty przez spragnienie, 11 Lut 2008, 18:48:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


gioseppe

Cytat: "salsa"spoko, zaraz się okaże ze Gios w ekspresowym tempie zmieniła model swojego małżeństwa, bo nieładnie jejwyszło:P
na szczęście nic nie musze i nie zamierzam zmieniać
prawdę mówiąc niewiele mnie obchodzi jakie masz zdanie na temat naszego małżeństwa :)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

salsa

Cytat: "gioseppe"daleko mi od egoistki :)
cóz, widocznie ja mam inne zdanie, że użyje Twoich słow.

u nas panuje wspólne prowadzenie domu i fakt, ze moj mąz prasuje równeiż moje rzeczy  a ja piorę (również jego)  nie swiadczy o lenistwie czy wykorzystywaniu kogokolwiek. Wy jak po powiedziałaś: każde robi koło siebie. Twoj wola.

My jednak oboje na ten dom zarabiamy i zadne   z nas nie zbija bąków w domu, wiec moze tez dlatego umiemy potraktować się po partnersku i nikt nie czuje sie wykorzystywany w sytuacji gdy sobie pomagamy i zdejmujemy nawzajem z własnych ramion obowiązki , których drugie nie lubi. ;-)

[ Dodano: 15-02-2008, 17:14 ]
Cytat: "gioseppe"prawdę mówiąc niewiele mnie obchodzi jakie masz zdanie na temat naszego małżeństwa :)
nie znam Twojego małżeństwa i nie wypowiadam takich durnych sądów o lenistwie jak Twoje "mądre" wypowiedzi.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

gioseppe

Cytat: "maroonbug"
no tez wlasnie usilowalam to przedstawic. dla mnie dwa ostatnie wymienione modele (czyli podzial rol na pana domu i kure domowa i sobiectwo-czyli kazdy sobie) sa wynaturzeniem i powinno sie z takim czyms leciec do terapeuty.
i to jak najszybciej... a znam takie pary.. ona "domowo" haruje jak wół podczas gdy jej facet w tym czasie gra na kompie. Chore
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

mayagaramond

Cytat: "maroonbug"czyli podzial rol na pana domu i kure domowa

Moja tesciowa od urodzenia 1. dziecka nie pracowala zawodowo, a w domu. Tesc zajmowal sie sprawami papierowo-urzedowymi, robil zakupy, chyba sprzatal lazienki, kosil trawe itp. Gotowaniem, praniem, prasowaniem itp. zajmowala sie wylacznie mama.

I gwarantuje, ze nie jest (i nie byla) kobieta nieszczesliwa. Kiedys zreszta sie jej zapytalam, czy nie chciala wrocic do pracy (jest pielegniarka), powiedziala, ze nie, ze nigdy jej pracy zawodowej nie brakowalo.

I H. chociaz dorastal w bardzo tradycyjnej rodzinie, to skrzywien u niego nie zaobserwowalam. ;-)  Posprzatac umie lepiej niz ja, zrobi pranie, uprasuje i jak trzeba tez ugotuje. Nie mialby absolutnie problemu z pojsciem na "macierzynski" i zajeciu sie domem.  Nie przeszkadzaloby mi gdybym zarabiala wiecej od niego.

Aha, nosi dlugie wlosy, ale nie postawi nogi w gabinecie kosmetycznym  :mrgreen:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

gioseppe

Cytat: "salsa"cóz, widocznie ja mam inne zdanie, że użyje Twoich słow.
no i masz do niego pełne prawo.
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

salsa

Cytat: "dodaa84"PRZEZ PRZYPADEK DODAłAM KOGOś DO LISTY IGNOROWANYCH :oops:
nie wiem kogo, bo przypadkiem coś wcisnęłam i pojawił się komunikat:
użytkownik dodany do listy ignorowanych!!!!

nie wiem nawet kogo dodałam!!

ZWIERZAK POMóż!!! jak to odkręcić :cry: :cry: :cry:
:oops: :oops: :oops:


tu jest link do listy ignorowanych http://strefaslubna.pl/forum/ignore.php
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

salsa,  dzizas - skad zes to wziela :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"salsa, dzizas - skad zes to wziela :D
no z Twojej Strefy :):):) ja jak usuwam kogos po przypadkowym dodaniu do ignorowanych to robie tak-dodaje kolejna osobę do ignorowanych i wtedy pojawia mi sie przez chwile napis" Przejdź do Twojej Listy ignorowanych" czy cos w ten deseń, juz nie pamiętam i szybko zanim to zniknie wchodzę w ten link i tak jest moja lista-wykasowuję obie te osoby i po sprawie
wiem-na pewno jest jakis banalny prosty sposób i nawet go kiedyś przypadkiem odkryłam, ale jak nie pamiętam to tak robię - bo nagminnie mi sie zdarza kogoś kliknąć;)
ten link to jest właśnie link do tej listy (mam nadzieje ze nie tylko do mojej)  :lol:  :lol:  :lol:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytujto była Mayagaramond!!!

dodaa, i co ja mam teraz z Toba zrobic? :evil:  :evil:  ;-)
:-D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

maroonbug

Cytat: "mayagaramond"
Cytat: "maroonbug"czyli podzial rol na pana domu i kure domowa
Moja tesciowa od urodzenia 1. dziecka nie pracowala zawodowo, a w domu. Tesc zajmowal sie sprawami papierowo-urzedowymi, robil zakupy, chyba sprzatal lazienki, kosil trawe itp. Gotowaniem, praniem, prasowaniem itp. zajmowala sie wylacznie mama.
I gwarantuje, ze nie jest (i nie byla) kobieta nieszczesliwa. Kiedys zreszta sie jej zapytalam, czy nie chciala wrocic do pracy (jest pielegniarka), powiedziala, ze nie, ze nigdy jej pracy zawodowej nie brakowalo.

Wedlug mnie to bylo partnerstwo a nie podzial rol. Dla mnie strasznie sie robi wtedy jak oboje pracuja a zona zajmuje sie dodatkowo domem i taka sytuacje mialam na mysli w poprzednich postach. U Twoich tesciow, sytuacja jest/byla jak najbardziej fair i w wielu domach w Irlandii czy Luxemburgu to jest na porzadku dziennym. W spisie powszechnym w IE jest na liscie zawodow "housewife". Problem jest w PL, gdzie tradycyjny model rodziny wedlug wielu ludzi to pracujacy malzonkowie i wylacznie kobieta zajmujaca sie domem i dziecmi.

mayagaramond

Cytat: "maroonbug"Problem jest w PL, gdzie tradycyjny model rodziny wedlug wielu ludzi to pracujacy malzonkowie i wylacznie kobieta zajmujaca sie domem i dziecmi.

jak w sygnaturce gios: "Dlaczego kobieta ma tak dużo pracy w domu? A śpi w nocy to i się jej zbiera!" ;-)

Cytat: "maroonbug"jest na liscie zawodow "housewife"

W DE tez tak jest. Jesli maz jest ubezpieczony w panstwowej kasie chorych to niepracujaca zawodowo zona jest tez razem z nim ubezpieczona. Nie wiem jak to jest uregulowane w PL, ale chyba albo pracujesz zawodowo i masz ubezpiecznie, a jak nie pracujesz to nie (no chyba ze sie zarejestrujesz jako bezrpobotna...) Moze sie myle, nie jestem na biezaca z polskimi przepisami.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

maroonbug

Cytat: "mayagaramond"Moze sie myle, nie jestem na biezaca z polskimi przepisami.

Zdaje mi sie,ze tak jest, ale tez nie jestem pewna, bo w PL nie pracowalam nigdy...Istota problemu tkwi tez troche glebiej niz w przpisach, bo niektorzy ludzie jednak ciagle uwazaja taki stan rzeczy za naturalny. Ale to sie na szczescie zmienia.

Kasia

Cytat: "mayagaramond"Nie wiem jak to jest uregulowane w PL,

w PL jest tak że jak jeden z małżonków pracuje to ten drugi niepracujący jest ubezpieczony razem z tym pracującym

jakiś czas temu weszło nawet rozporzadzenie mówiące o tym że w przypadku niepracyjacego obowiązek ubezpieczenia spada na pracodawcę pracującego małżonka.

spragnienie

dziewczyny zrobiłście mega offtopa w temacie, który jest wydzielonym offtopem od innego tematu  :mrgreen:

golinda

jest spora różnica między wymuskanym palantem, który poza opakowaniem nic sobą nie reprezentuje, a zadbanym mężczyzną z klasą (takich niestety jest strasznie mało, bo z klasą to się człowiek chyba rodzi)

a co do obowiązków domowych, to gotuję, piorę, prasuję, mój mąż sprząta kuchnię, odkurza, naprawia wszelkie usterki - a potrafi naprawić wszystko, od uszczelki, przez pralkę do tv i komputera (jest generalnie wychowany dobrze, chyba lepiej niż ja, jeśli chodzi o utrzymywanie porządku ;-) )

no i ja nie zajmuję się moim samochodem, jak coś jest nie tak, to on go zabiera i mnie nie interesuje nic, ale on się nie interesuje zawartością lodówki i czystością ubrań - coś za coś :-)
nam odpowiada, bez względu czy ktoś to uważa za lenistwo

p.s. robię mu codziennie śniadania i zimą przynoszę do łóżka (za co karci mnie mój teść) ;-)

salsa

golinda, Ty leniu!  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: kolejna wspolna nasza cecha:):)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)