Podwiazka

Zaczęty przez calla, 13 Sie 2007, 18:13:39

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

calla

Czy wszystkie bedziecie ja mialy? Ja sie zastanawiam po co wogole ona jest? Czy tylko dlatego, zeby miec cos niebieskiego?? A moze u Was  jest jakas tradycja z nia zwiazana??
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

inkageo

Ja chyba nie będę miała bo suknia wąska i będzie się odznaczać...
Imagine there is no hate

nionczka

Ja mialam bo dostalam od kolezanek. W niektorych regionahc Hiszpanii panna mloda zdejmuje podwiazke na weselu, tnie ja drobne kawalki i sprzedaje gosciom po kawalku. im drobniejsze kawalki tym wiecej kasy zbierze. Ja tego nie robilam bo nie wydaje mi sie elegancke, choc nie wykluczam, ze moze byc zabawne. Przynajmniej nadaje sens istnieniu podwiazki.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

U mnie nie bedzie sie odznaczac, tylko sie zastanawiam po co ja zakladac?
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

inkageo

To tak jak z bukietem ;) Też nielogiczne żeby cały dzień z kwiatami paradować ;)
Imagine there is no hate

calla

Cytat: "inkageo"To tak jak z bukietem ;) Też nielogiczne żeby cały dzień z kwiatami paradować ;)

Nie no, w sumie to kwiaty sie ma tylko w kosciele, a potem stoja w wazonie na stole. Tak przynajmniej u mnie bedzie, bo zadnego pleneru nie przewiduje.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

salsa

Cytat: "inkageo"Ja chyba nie będę miała bo suknia wąska i będzie się odznaczać...

inka, te suknie nie sa tak cienkie zeby sie odznaczała mała podwiazka:))

ja miałam, bo po pierwsze dostałam od przyjaciółki , po drugie miałam do niej "cos niebieskiego" no i nawte mi sie to podoba:))
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

Majtki mi się odznaczały na przymiarce, a żadnych pomponów nie miały ;)
Imagine there is no hate

salsa

w sumie to sobie pooglądałam jeszcze twoja suknie i jest mocno obcisła na pupie, może masz racje ze nie chcesz ryzykować:)
mam nadziej ze nie przeszkadza w chodzeniu i tańczeniu.
hmmmm, majtki z pomponami:))) ciekawe skojarzenia, na prawde ciekawe:) :) :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

kamelia04.08.2007

ja miałam podwiazkę, gdzieś do godz. 23.00, potem ja zdjęlam bo mi przeszkadała.
Szczerze powiedzawszy, potrzebna mi byla ta podwiązka jak psu na budę.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

zuzia

mój M. bardzo chce, żebym tą podwiązkę miała. Wiadomo dlaczego.

siog

kupilam mojej przyjaciolce piekna podwiazke z Agent Provocateur w kolorze ecru. jest cudna!kiedy chcialam kupic sobie juz takiej nie bylo, wiec pozyczam od przyjaciolki! :mrgreen:

bede miala cos "pozyczonego" . a to ze nie jest niebieska to wcale sie nie przejmuje bo mam pierscionek zareczynowy z szafirem :-D

vobi

Dostalam podwiazke na wieczorze panienskim, ale w przedslubnym zamieszaniu ... zapomnialam jej zalozyc.  Zabobonna nie jestem, wiec brak podwiazki mi jakos specjalnie nie przeszkadzal. Ale kiedy przyjaciolki od ktorych dostalam owa podwiazke zapytaly, czy ja zalozylam, sklamalam. Pomyslalam, ze bedzie im przykro ze to olalam  :-/

butterfly80

a czy podwiązka nie jest wykorzystana w jakiejś zabawie weselnej? Np. ze mąz ją musi dorwać zedrzeć z uciekającej żony?
Glupie są zabawy? moze cos takiego jest?
Słyszałam o zabawie, gdzie męskie grono gości (chętni)  w trakcie jednej z zabaw rozbiera się do rosolu.... hmmm, ciekawe czy zaraz po obiedzie t en rosól, czy jak;-)
Sądzę, ze podwiązka była/jest w jakieś zabawie potrzebna.
Ja nie chcę, jeszcze mnie tam w udo ma cóś uciskać/? albo spdanie w trakcie szalonego tańca??

aniak1211

Ja mialam podwiazke,tak dla tradycji,zaraz po pierwszym tancu ja zdjelam.
A jesli chodzi o niebieski kolor to mialam majteczki z niebieskim dodatkiem  :-D

catlady

Ja miałam rok temu na cywilnym śliczną niebieską podwiązkę, to chyba tylko jest taki zwyczaj, że trzeba mieć, no i przy okazji to spelnia rolę czegoś niebieskiego. Mnie nie przeszkadzała wcale, może po prostu kupując trzeba przymierzyć i zobaczyć czy nie uciska nigdzie za bardzo. Założę ją także na slub kościelny. kupiłam tą podwiązkę sama, bo nie miałam wieczoru panieńskiego niestety ze względów finansowych i takich, ze ślub zaczęliśmy organizować miesiąc przed, a że były to wakacje to większości osób które chciałabym zaprosić nie było. Podwiązka fajnie wygląda na zdjęciach,  jeśli ktoś lubi takie bardziej odważne sesje foto.

kamu2

Ja będę miała podwiązkę od mojej świadkowej,jest niebieska.Więc będę miała coś pożyczonego i coś niebieskiego.Spotkałam się pare razy że podwiązka była "skradzona ' zez któregoś z gości a następnie na oczepinach wykupowana przez młodych,podobnie jak z butami( nie wiem czy u was tez jest ten zwyczaj bo u nas na kazdym weselu)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

kocica27

Ja też będę miała niebieską podwiązkę i też dostałam ją w prezencie od świadkowej :mrgreen:

iosellin

ja nie mialam podwiazki i jakos nie odczuwalam jej braku. Standardowy rozmiar podwiazki ze mnie zlatuje, bo mam dosc szczuple nogi a ostatnia rzecza jaka mi sie chcialo przed slubem kombinowac, to zaszywanie podwiazki zeby jej nie gubic co chwila --;
O zgrozo, nawet chyba nie mialam na sobie nic niebieskiego ;) i zapomnialam tez suma-sumarum o pozyczonym:P ale do przesadnych to nie naleze ;)

egrin

Nie rozumiem po co ta podwiązka.
Jakoś nie szczególnie chcę ją założyć.... Ale...
Mój K. od kogoś usłyszał, że to przyszły mąż kupuje przyszłej żonie i... Tak się tym przejął, że szukał odpowiedniej chyba przez dwa tygodnie. Jak znalazł był taki szczęśliwy, że nie mam wyjścia ;) i założę to to.

kalwa

co do podwiązki to byłam na weselu w belgii gdzie została ona wykorzystana w oczepinach, a wyglądało to tak: moja siostra została postawiona na stole, gdy panie dawały pieniądze suknia była opuszczana, a gdy panowie podnoszona do góry. oczywiście była to zabawa na czas i kto ostatni dał pieniadze dostawał za to podwiązkę. oczywiście rywalizacja była zacięta, bo damska część chciała zeby suknia była na poziomie kostek, a męska na pozimie podwiązki :) zabawa była przednia i zaskoczyła mnie, bo pierwszy raz spotkałam się z taką zabawą :)
swego rodzaju był to zamiennik naszego polskiego zbierania na wózek :)

malutenka

Dostałam w prezencie w salonie sukien ślubnych, a ubrałam tylko po to,żeby mieć 'coś niebieskiego' :) na weselu zdjęłam, bo podwiązka bardziej przeszkadzała niż robiła cokolwiek innego :)

calla

Wiec jest dokladnie tak jak myslalam. Nie spelnia ona zadnej roli, tylko zawiera w sobie "cos niebieskiego". Ja nie zamierzam jej kupowac ani zakladac. Czy cos niebieskiego bede miala tez sie okaze, bo przesadna nie jestem i byloby to troche na sile szukac niebieskiego akcentu. Dziekuje za wszystkie odpowiedzi:)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

zuzia

moi teściowie, razem z figurkami na tort, przysłali mi podwiązkę. Taki mocny róż. Super to wygląda, ale chyba założę swoją (kremową z niebieską kokardką) o ile w ogóle założę.

magdalinska

ja nie bede miala, nie jest mi potrzebna, nie bede miala wieczoru panienskiego, wiec jej nie dostane, a nie kupie, bo mam tysiace innych wydatkow i najzwyczajniej w swiecie szkoda mi kasy na bzdury, ktore wyrzuce do kosza po jednej nocy ;-)  (nawet tych 10 czy 20zl  :lol: ) poza tym nie jestem przesadna, wiec nie bede miala nic niebieskiego, oczepin nie bedzie, wiec problem czym rzucac odpada  :)