Migrena

Zaczęty przez ishka82, 13 Lut 2008, 22:53:21

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

siog ze tak powiem "i've been there" i teraz mam to juz w nosie - nie chce mi sie nawet o tm myslec ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

panikarola

#51
dziewczyny, pisalam kiedys o takim leku fumamigren. czy jakos tak. podobno jest do dostania i w PL, tylko na recepte niestety, produkcji czeskiej. jestem na tropie nazwy. podobno na "s" i nie jest to sumamigren.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

ishka82

Dziewczyny, ja mam migreny związane z hormonami i cyklem, zawsze pojawiają się raz w m-cu tuż przed okresem, prawie w ogóle w innym terminie i ostatnio dostałam od gina niehormonalny lek (homeopatyczny) na regulację okresu. Czytając ulotkę byłam wściekła, że nikt mi o nim wcześniej nie powiedział, to właściwie jest lek na objawy PMS (o dziwo takie migreny jak moja też do nich należą) i odpukać w niemalowane, odkąd je łykam migreny nie miałam. Ten lek to mastodynon. Postaram się zeskanować ulotkę, to same zobaczycie ;)

inkageo

Ishka a bierzesz teraz jakieś leki hormonalne? Ja od kiedy odstawiłam tabletki anty nie miałam ani raz migreny, a wcześniej całe lata miałam je bardzo regularnie.. Tak jak Ty w okolicy okresu i jeszcze często w środku cyklu. Ból trwał 2-3 dni i nawet jak pierwszego dnia wieczorem mi przeszło, to rano znowu wstawałam z bólem..
Imagine there is no hate

ishka82

Nie biorę prochów już przeszło rok. Ja mam migrenę od 10 roku życia, czyli odkąd zaczęłam miesiączkować i miałam ją niezależnie od tabsów. Przy nich była nawet bardziej przewidywalna i trochę lżejsza. No a teraz 2-gi m-c cisza:D

ishka82


gioseppe

o czesc ishka, milo Cie widziec :)
ja dzisiaj cierpie na bol glowy i jakos az tu mnie ponioslo ;)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

claridad

Ja największy i najpoważniejszy atak migreny (wzywanie pogotowania) miałam po seansie kinowym, a poszłam na "Pasję". Jak ktoś teraz gdzieś pisze o tym filmie to myślę tylko o tym piorunującym bólu powodującym mdłości, wymioty i ciemność przed oczami. Nie sądzę aby M. Gibsonowi o to chodziło, ale nie mogę powiedzieć, że nie przeżyłam odpowiednio "Pasji".

Podłączając się do tekstu inkageo w tym stanie zdecydowanie marzyłam o spacerze, gorącej kapieli, może jeszcze o krótkiej wycieczce rowerem ;) Z pewnością bym się na to zdecydowała gdyby nie...ból głowy.
Czasami mam wrażenie, że te dobre rady pochodzą od osób które w życiu migreny nie doświadczyły   - nie wiem, sama nie wiem czemu mi się tak wydaje ;)

ishka82

A mi minął kolejny cykl i migreny ani śladu  brawo brawo jupi jupi brawo brawo

aurelia

jak moja ciocia mówi że ma migrene to jej syn mówi że migrene mają bogaci a ją łeb napier.... :)
jak mi dugo nie przechodzi to biorą ibuprofen dla mnie najlepszy :)

salsa

a ja nie miałam migreny od czasu powrotu z Egiptu, czyli juz połtora miesiąca:):)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

ishka82

Cytat: aurelia w 15 Lip 2008, 17:29:44
jak moja ciocia mówi że ma migrene to jej syn mówi że migrene mają bogaci a ją łeb napier.... :)
Ja usłyszałam od kogoś, że migrenę, to ma królowa angielska a mnie łep napier..., ale osobie, która mówi takie rzeczy poważnie życzę jednego porządnego ataku migreny i na 100% złapie różnicę.

fijolek

Wpisuję się na forumową listę migrenowiczek :(

Zgodnie z wieloma poradami ekspertów obserwowałam, co wywołuje u mnie ataki i ta drogą wydedukowałam, że muszę odstawić tabletki anty. I faktycznie coś było na rzeczy, bo teraz migreny mam coraz rzadsze. Za to zawsze dopadają mnie po stresującym dniu. I co dziwne straszne migreny mam po zjedzeniu czosnku  :)

A jeżeli chodzi o leki to kilka lat temu przyjmowałam Flunarizinum i całkiem nieźle się po tym czułam, wbrew obawom nie byłam w ogóle senna. O ile pamiętam to ten lek rozszerza naczynia krwionośne i dzięki temu poprawia się przepływ krwi. Teraz w razie napadu biorę tylko Sumigrę. Pojawiła się na rynku chyba rok temu. Tylko na receptę, ja kupuję za ok. 16 złotych. Co prawda to tylko 2 małe tableteczki, ale w razie migreny lek na wagę złota...

ishka82

fijolek, to sumigra tańsza niż sumamigren :) Ciekawe czy to podobny lek, trzeba poczytać ulotki.

fijolek

Neurolog przepisywał mi to jako tańszy odpowiednik

fijolek

Sprawdziłam w ulotce :) Skład to Sumatriptanum (50/100 mg), więc chyba to samo. Ale ja się nie znam ;)

zwierzatko_mojej_mamy

to ja wypisuje sumamigren:

sumatryptan 25,50 lub 100mg w postaci bursztynianu sumatryptanu

wiec pewnie to samo ;)

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ishka82

No to wszystko jasne :) Mi na szczęście ostatnio nie potrzebne, ale warto wiedzieć.

inkageo

Dziewczyny czy któraś z Was ma migreny z aurą?
Imagine there is no hate

goga

ja na szczęście nie, ale jak mnie złapie to tak jakby ktoś żelazną obręczą ściskał mi 1/3 głowy i zbiera mi się na wymioty :(
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

salsa

a co to jest migrena z aurą?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

Migrena której towarzyszą zaburzenia wzroku, drętwienie ciała, zaburzenia mowy (tego to ja nigdy nie mam) ;)
Imagine there is no hate

salsa

Cytat: inkageo w 07 Sty 2009, 23:17:30
Migrena której towarzyszą zaburzenia wzroku, drętwienie ciała, zaburzenia mowy (tego to ja nigdy nie mam) ;)

jezuuuu
to ja nie mam
ale kiedyś miałam tak silną migrenę, ze zwymiotowałam (sorki  :blush:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

To wklejam żeby nie zaginęło, jeżeli ktoś kto ma migrenę, szczególnie z aurą się zainteresuje:

http://www.neuroedu.pl/pdf/03_Domitrz.pdf
http://www.viamedica.pl/gazety/gazetaT/darmowy_pdf.phtml?indeks=9&indeks_art=118

Ogólnie aura to efekt niedokrwienia mózgu.
Imagine there is no hate

ishka82

inkageo, na szczęście nie mam z aurą, ale ta bez też potrafi nieźle dokopać :headbang: