Autor Wątek: Migrena  (Przeczytany 25770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

Odp: Migrena
« Odpowiedź #50 dnia: 10 Kwi 2008, 23:10:17 »
siog ze tak powiem "i've been there" i teraz mam to juz w nosie - nie chce mi sie nawet o tm myslec Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

panikarola

« Odpowiedź #51 dnia: 10 Kwi 2008, 23:42:14 »
dziewczyny, pisalam kiedys o takim leku fumamigren. czy jakos tak. podobno jest do dostania i w PL, tylko na recepte niestety, produkcji czeskiej. jestem na tropie nazwy. podobno na "s" i nie jest to sumamigren.
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2008, 18:27:21 wysłana przez panikarola »
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

ishka82

« Odpowiedź #52 dnia: 26 Cze 2008, 22:54:31 »
Dziewczyny, ja mam migreny związane z hormonami i cyklem, zawsze pojawiają się raz w m-cu tuż przed okresem, prawie w ogóle w innym terminie i ostatnio dostałam od gina niehormonalny lek (homeopatyczny) na regulację okresu. Czytając ulotkę byłam wściekła, że nikt mi o nim wcześniej nie powiedział, to właściwie jest lek na objawy PMS (o dziwo takie migreny jak moja też do nich należą) i odpukać w niemalowane, odkąd je łykam migreny nie miałam. Ten lek to mastodynon. Postaram się zeskanować ulotkę, to same zobaczycie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Po burzy zawsze wychodzi słońce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #53 dnia: 27 Cze 2008, 09:53:33 »
Ishka a bierzesz teraz jakieś leki hormonalne? Ja od kiedy odstawiłam tabletki anty nie miałam ani raz migreny, a wcześniej całe lata miałam je bardzo regularnie.. Tak jak Ty w okolicy okresu i jeszcze często w środku cyklu. Ból trwał 2-3 dni i nawet jak pierwszego dnia wieczorem mi przeszło, to rano znowu wstawałam z bólem..
W owczym pędzie giną owce
A ja schodzę na manowce

ishka82

« Odpowiedź #54 dnia: 27 Cze 2008, 22:39:41 »
Nie biorę prochów już przeszło rok. Ja mam migrenę od 10 roku życia, czyli odkąd zaczęłam miesiączkować i miałam ją niezależnie od tabsów. Przy nich była nawet bardziej przewidywalna i trochę lżejsza. No a teraz 2-gi m-c cisza:D

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #54 dnia: 27 Cze 2008, 22:39:41 »

ishka82

« Odpowiedź #55 dnia: 01 Lip 2008, 00:31:14 »
Jak kogoś interesuje, to tu jest opis leku Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

gioseppe

• Trajkocząca wiedźma
  • Ilość polubień: 0
  • Ilość piw: 556
  • mama Wiktora zmysłowoustego ;)
    • stylizacja, make-up, sesja portretowa Kraków
« Odpowiedź #56 dnia: 02 Lip 2008, 21:56:35 »
o czesc ishka, milo Cie widziec Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ja dzisiaj cierpie na bol glowy i jakos az tu mnie ponioslo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   - makijaż Kraków - fotografia kobiet

claridad

« Odpowiedź #57 dnia: 12 Lip 2008, 14:02:54 »
Ja największy i najpoważniejszy atak migreny (wzywanie pogotowania) miałam po seansie kinowym, a poszłam na "Pasję". Jak ktoś teraz gdzieś pisze o tym filmie to myślę tylko o tym piorunującym bólu powodującym mdłości, wymioty i ciemność przed oczami. Nie sądzę aby M. Gibsonowi o to chodziło, ale nie mogę powiedzieć, że nie przeżyłam odpowiednio "Pasji".

Podłączając się do tekstu inkageo w tym stanie zdecydowanie marzyłam o spacerze, gorącej kapieli, może jeszcze o krótkiej wycieczce rowerem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Z pewnością bym się na to zdecydowała gdyby nie...ból głowy.
Czasami mam wrażenie, że te dobre rady pochodzą od osób które w życiu migreny nie doświadczyły   - nie wiem, sama nie wiem czemu mi się tak wydaje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
zawsze coś, zawsze coś...

ishka82

« Odpowiedź #58 dnia: 12 Lip 2008, 16:27:15 »
A mi minął kolejny cykl i migreny ani śladu  brawo brawo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj brawo brawo

aurelia

• Gość
« Odpowiedź #59 dnia: 15 Lip 2008, 17:29:44 »
jak moja ciocia mówi że ma migrene to jej syn mówi że migrene mają bogaci a ją łeb napier.... Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
jak mi dugo nie przechodzi to biorą ibuprofen dla mnie najlepszy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #60 dnia: 15 Lip 2008, 17:45:53 »
a ja nie miałam migreny od czasu powrotu z Egiptu, czyli juz połtora miesiąca:)Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ishka82

« Odpowiedź #61 dnia: 20 Lip 2008, 18:33:35 »
jak moja ciocia mówi że ma migrene to jej syn mówi że migrene mają bogaci a ją łeb napier.... Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Ja usłyszałam od kogoś, że migrenę, to ma królowa angielska a mnie łep napier..., ale osobie, która mówi takie rzeczy poważnie życzę jednego porządnego ataku migreny i na 100% złapie różnicę.

fijolek

« Odpowiedź #62 dnia: 20 Paź 2008, 22:26:44 »
Wpisuję się na forumową listę migrenowiczek Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Zgodnie z wieloma poradami ekspertów obserwowałam, co wywołuje u mnie ataki i ta drogą wydedukowałam, że muszę odstawić tabletki anty. I faktycznie coś było na rzeczy, bo teraz migreny mam coraz rzadsze. Za to zawsze dopadają mnie po stresującym dniu. I co dziwne straszne migreny mam po zjedzeniu czosnku  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

A jeżeli chodzi o leki to kilka lat temu przyjmowałam Flunarizinum i całkiem nieźle się po tym czułam, wbrew obawom nie byłam w ogóle senna. O ile pamiętam to ten lek rozszerza naczynia krwionośne i dzięki temu poprawia się przepływ krwi. Teraz w razie napadu biorę tylko Sumigrę. Pojawiła się na rynku chyba rok temu. Tylko na receptę, ja kupuję za ok. 16 złotych. Co prawda to tylko 2 małe tableteczki, ale w razie migreny lek na wagę złota...

ishka82

« Odpowiedź #63 dnia: 21 Paź 2008, 19:17:34 »
fijolek, to sumigra tańsza niż sumamigren Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Ciekawe czy to podobny lek, trzeba poczytać ulotki.

fijolek

« Odpowiedź #64 dnia: 21 Paź 2008, 19:57:27 »
Neurolog przepisywał mi to jako tańszy odpowiednik

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #64 dnia: 21 Paź 2008, 19:57:27 »

fijolek

« Odpowiedź #65 dnia: 21 Paź 2008, 19:59:35 »
Sprawdziłam w ulotce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Skład to Sumatriptanum (50/100 mg), więc chyba to samo. Ale ja się nie znam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #66 dnia: 21 Paź 2008, 20:02:38 »
to ja wypisuje sumamigren:

sumatryptan 25,50 lub 100mg w postaci bursztynianu sumatryptanu

wiec pewnie to samo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ishka82

« Odpowiedź #67 dnia: 21 Paź 2008, 20:44:56 »
No to wszystko jasne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Mi na szczęście ostatnio nie potrzebne, ale warto wiedzieć.

inkageo

« Odpowiedź #68 dnia: 07 Sty 2009, 22:22:48 »
Dziewczyny czy któraś z Was ma migreny z aurą?

goga

« Odpowiedź #69 dnia: 07 Sty 2009, 23:15:04 »
ja na szczęście nie, ale jak mnie złapie to tak jakby ktoś żelazną obręczą ściskał mi 1/3 głowy i zbiera mi się na wymioty Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

salsa

« Odpowiedź #70 dnia: 07 Sty 2009, 23:15:42 »
a co to jest migrena z aurą?

inkageo

« Odpowiedź #71 dnia: 07 Sty 2009, 23:17:30 »
Migrena której towarzyszą zaburzenia wzroku, drętwienie ciała, zaburzenia mowy (tego to ja nigdy nie mam) Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #72 dnia: 07 Sty 2009, 23:18:14 »
Migrena której towarzyszą zaburzenia wzroku, drętwienie ciała, zaburzenia mowy (tego to ja nigdy nie mam) Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jezuuuu
to ja nie mam
ale kiedyś miałam tak silną migrenę, ze zwymiotowałam (sorki  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj)

inkageo

« Odpowiedź #73 dnia: 07 Sty 2009, 23:21:55 »
To wklejam żeby nie zaginęło, jeżeli ktoś kto ma migrenę, szczególnie z aurą się zainteresuje:

Ogólnie aura to efekt niedokrwienia mózgu.

ishka82

« Odpowiedź #74 dnia: 07 Sty 2009, 23:44:25 »
inkageo, na szczęście nie mam z aurą, ale ta bez też potrafi nieźle dokopać Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj