Autor Wątek: Migrena  (Przeczytany 25767 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ishka82

Migrena
« dnia: 13 Lut 2008, 22:53:21 »
Czytając Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj zauważyłam, że sporo z nas cierpi na migrenę. Ja niestety też i to od wielu lat  :-( Pomyślałam, że możemy tutaj pisać o prochach przeciwbólowych i innych sposobach walki z nią.
Na mnie kiedyś świetnie działała aspiryna na migrenowe bóle głowy-to była rewelacja, zmuszałam się do wypicia, poleżałam kilkanaście minut i po bólu, ale z czasem działała coraz słabiej, aż w końcu zupełnie przestała. Teraz biorę nurofen ultra forte. Działa tak sobie, często nie daje rady. Może ze 2 razy w życiu miałam przepisany sumamigren i to działało od razu. Poza tym przetestowałam mnóstwo innych proszków, ale niestety bez oczekiwanych skutków.
A Wy jak radzicie sobie z migreną?
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Po burzy zawsze wychodzi słońce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

Migrena
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lut 2008, 23:33:16 »
ja sobie nie radze - zawsze na poczatek zjadam w dawce podwojnej jakis normalny srodek, czyli apap, nurofen, ibuphrom, solpadeine lub aspiryne migrenowa, jesli nie przechodzi w godzine, to znaczy, ze migrena i odczekuje czas dzialania tamtego srodka i tylko sumamigren dziala.
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

ishka82

Migrena
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lut 2008, 23:37:07 »
zwierzatko_mojej_mamy, szkoda tylko, że sumamigren jest na receptę. Chociaż dla Ciebie to chyba nie problem ;-)

zwierzatko_mojej_mamy

Migrena
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Lut 2008, 00:15:09 »
ishka82,  dzieki o bogowie, nie jest Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

[ Dodano: 14-02-2008, 00:19 ]
inaczej co miesiac jakis lekarz by mial mnie na lbie ;)pewnie po 3 wizytach tez by mi wypisal na 2 opakowania na przyszlosc i kazal sie nie pokazywac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale cena tego cholerstwa jest tez bardzo przyjemna  :-x

inkageo

Migrena
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lut 2008, 09:03:47 »
Ja biorę ketonal, na słabesze bóle ibuprom zatoki, ale muszę zdobyć receptę na sumamigren.. Chirurg może mi to przepisać, czy powinien neurolog? Nie chce mi się latać po skierowania i na dodatek muszę zmienić przychodnię bo do starej już nigdy nie pójdę.
W owczym pędzie giną owce
A ja schodzę na manowce

Strefa Ślubna

Migrena
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lut 2008, 09:03:47 »

ishka82

Migrena
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lut 2008, 09:37:55 »
Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"
cena tego cholerstwa jest tez bardzo przyjemna
I to jeszcze jeden powód dlaczego raczej tego nie biorę. Chociaż inne migrenowe zagraniczne tabletki są jeszcze droższe, sporo droższe :shock:
Cytat: "inkageo"
ketonal
Ja to mogę jeść jak cukierki. Nie działa na żadne moje bóle, więc się nie truję, bo to już bardzo mocny lek.
A znacie jakieś domowe sposoby walki z bólem migrenowym?
Ja staram się przespać atak, ale nie zawsze się da. Przeczytałam kiedyś o tym, że niektórym pomaga wypicie mocnej kawy z...cytryną :shock: Spróbowałam i muszę przyznać, że wspomaga działanie nurofenu dość dobrze. Ale to jak jeszcze nie jest tragicznie, bo przy rozwiniętym ataku bym tego nie przełknęła lub zaraz zwróciła.
Chirurg może mi to przepisać, czy powinien neurolog?
Mi przepisał internista.

zwierzatko_mojej_mamy

Migrena
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Lut 2008, 09:43:56 »
ishka82,  ze sposobow "dziwnych" to moja babka od pianina miala zawsze w lodowce ŻUR - bo to jej pomagalo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

Migrena
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lut 2008, 09:44:45 »
Ja zawsze wybucham histerycznym śmiechem, jak czytam dobre rady autorytetów medycyny w stylu - po co się truć tabletkami, lepiej pójść na długi spacer, zrobić sobie ciepłą kąpiel, wypić ziółka, a najlepiej uprawiać seks... Jak ja mam atak migreny to nie widzę na oczy, wymiotuję, słaniam się na nogach i telepię, czasem krzyczę, że chcę na pogotowię Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj W tym stanie to ja mogę na spacer ewentualnie na czworaka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ishka82

Migrena
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Lut 2008, 09:52:49 »
dobre rady autorytetów medycyny w stylu - po co się truć tabletkami, lepiej pójść na długi spacer, zrobić sobie ciepłą kąpiel, wypić ziółka, a najlepiej uprawiać seks...
Też mnie to wkurza. Życzę takiemu "autorytetowi" jednego porządnego ataku, może przestałby bluźnić.
Cytuj (zaznaczone)
miala zawsze w lodowce ŻUR - bo to jej pomagalo
:shock: takie proste rozwiązanie, szkoda, że na swoją migrenę jeszcze takiego nie znalazłam.

goga

Migrena
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Lut 2008, 13:37:37 »
Ja się już nauczyłam rozpoznawać ból głowy przepowiadający migrenę - i jesli moge  to mocna kawa z cytryna lub redbull, a jeśli jest za późno to ketonal i pól godziny snu. Gorzej ,jak dopadnie mnie w szkole to ketonal, ale przez pierwsze pól godziny jestem jak nieżywa
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

ishka82

Migrena
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Lut 2008, 14:06:42 »
Cytuj (zaznaczone)
mocna kawa z cytryna
Widzę, że nie tylko ja się tak ratuję ;-)

kwiaty-aga

• Gość
Migrena
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Lut 2008, 15:43:27 »
Ja też dolaczam do migrenowiczek Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Oczywiście kawa to podstawa!
Jak od razu rozpoznam migrene, to Solpadeine rozpuszczalne pomaga, a jak nie no to taki lek w saszetkach MigPriv.
Ostatnio moja neurolog zapisała mi Flunarizinum, co prawda ospałym się jest przez pierwsze dni brania, ale potem działa - kończe opakowanie 30 tabletek i tylko raz jak narazie migrene miałam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Aaaaa.. i kazała magnez brać i się nie stresować. To ostatnie to raczej mało możliwe Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

panikarola

Migrena
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Lut 2008, 17:27:39 »
fajny watek ishka!!!

ja wlasnie odkrylam nowy lek na moim ostatnim wyjezdzie - formigran. nie wiem czy w PL tez dostepny. sklad: naratriptanhydrochloroid. w opakowaniu sa 2 tabletki, w cholere drogi ten lek, dziala na migrene z aura i bez. juz chodzilam po scianach z bolu, bolaly mnie tez oczy, zatoki, uszy i generalnie jazda bez trzymanki w rozkwicie, tylko jakos mocniej niz do tej pory, i niestety skonczyla mi sie solpadeina.

polazlam do apteki po cos analogicznego do solpadeiny bez wiekszych nadziei, ale trafilam na przemila pania, ktora mi sprzedala wielka paczke paracetamolu i wlasnie ten lek formigram. zadzialal i to jedna tabletka, chociaz podobno jest dobry tylko jak sie bierze na poczatek migreny i zazwyczaj trzeba jeszcze wziac tez druga tabletke. trzeby sprawdzic czy w PL tez dostepny.

o kawie z cytryna nie slyszalam  :shock:  :shock: jak to smakuje?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

ishka82

Migrena
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Lut 2008, 17:34:54 »
Cytat: "panikarola"
fajny watek ishka!!!
:mrgreen:  :Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj:  :mrgreen:
o kawie z cytryna nie slyszalam :shock: :shock: jak to smakuje?
Dziwnie ;-) Ale da się przełknąć, ja to jeszcze słodzę :->

[ Dodano: 15-02-2008, 17:36 ]
formigram
Ciekawe czy jest i ciekawe czy bez recepty.
solpadeina bez recepty? Coś mi się kojarzy, że chyba próbowałam i nie działała, ale może czas przetestować jeszcze raz (tym bardziej, że nie jestem pewna, czy właśnie to próbowałam :oops: ).

panikarola

Migrena
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Lut 2008, 17:38:56 »
no, solpadeina na bank bez recepty. tamto tez nabylam bez - ale nie wiadomo jak jest u nas. poza tym nie wiadomo czy tak samo sie nazywa, wiec trzeba by patrzec po tym skladniku leku: naratriptanhydrochloroid.

[ Dodano: 15-02-2008, 17:39 ]
a ile tej cytryny na filizanke (ja mam taka sluszna, z 250 ml jak z mlekiem, jak bez to tak z polowa tego)?

Strefa Ślubna

Migrena
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Lut 2008, 17:38:56 »

ishka82

Migrena
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Lut 2008, 17:40:49 »
Ostatnio pojawił się Nurofen Migrenol, próbowałam i bez spektakularnych efektów, a droższy niż ten ultra forte. A Wy go próbowałyście?

[ Dodano: 15-02-2008, 17:42 ]
a ile tej cytryny na filizanke (ja mam taka sluszna, z 250 ml jak z mlekiem, jak bez to tak z polowa tego)?
Bez mleka, ja daję na oko, tak żeby było czuć tą cytrynę, ale żeby dało się to przełknąć. Ogólnie nie żałuję tej cytryny ;-)

[ Dodano: 15-02-2008, 17:43 ]
Na gazecie jest forum pt. Migrena Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Może komuś się przyda Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

panikarola

Migrena
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Lut 2008, 17:44:58 »
tam jakos nudno na tym forum, poza tym ja nie mam az takich akcji z wymiotami itd. mam wzglednie lagodnie, a tam sa glownie takie krwawe przypadki  ;-) .

ishka82

Migrena
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Lut 2008, 17:51:14 »
Ja też tam nie zaglądam raczej, ale może kogoś zainteresuje. Z resztą kawa z cytryną to chyba z tamtąd wygrzebana ;-)

spragnienie

• Gość
Migrena
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Lut 2008, 17:56:58 »
kawa z cytryną  :shock:
nie umiem wyobrazić sobie tego smaku

Kasia

Migrena
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Lut 2008, 21:48:11 »
Cytat: "spragnienie"
kawa z cytryną :shock:

ochydztwo stawiające na nogi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

moi koledzy jedli cytryny przed jakąś większą popijawą - podobno głowa ich mniej bolała Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

panikarola

Migrena
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Lut 2008, 21:51:45 »
Kasia, bo to wit C. a jak sie pije alkohol to wlasnie sie wit c wyplukuje z organizmu (czy jakos tak, w kazdym razie jest deficyt). czyli jak dbasz, zeby uzupelniac rowno z piciem to nie bedzie kaca - obojetnie czy cytryna czy ogorek kiszony. i duzo wody  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

a w przypadku migreny to nie wiem, czemu to takie dobre skutki daje. polaczenie mi sie wydaje... zastanawiajace, ale wyprobuje  ;-)

goga

Migrena
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Lut 2008, 22:03:56 »
tę kawę z cytryna to poleciła mi moja mama farmaceutka, ale to tylko w początkowej fazie bólu głowy no i nie każdemu pomaga :-/    a na drugi dzień po piciu na kaca pomaga sok pomidorowy ;-)

spragnienie

• Gość
Migrena
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Lut 2008, 23:00:20 »
no ja niestety (?) nie lubię cytryny  (oprócz whisky z colą i cytryną/limetką  :oops: )
nawet herbatę piję bez cytryny, więc jak się zmusić do kawy z cytryną w dodatku czując się podle (migrena)

goga

Migrena
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Lut 2008, 23:36:07 »
tez nie lubię cytryny :-/  ale to traktuje jak mało smaczne lekarstwo  :-P

kwiaty-aga

• Gość
Migrena
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Lut 2008, 08:48:50 »
Mnie wczoraj przyatakowała migrena Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Cytryny nie miałam w domu, więc nie potwierdze czy jest skuteczna.
Migea mi nie pomogła dopiero wspardzie jej Solpadeine i drzemka w ciemnym, cichym pokoju zlikwidowały ból i reszte objawów..