Migrena

Zaczęty przez ishka82, 13 Lut 2008, 22:53:21

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ishka82

Czytając ploty zauważyłam, że sporo z nas cierpi na migrenę. Ja niestety też i to od wielu lat  :-( Pomyślałam, że możemy tutaj pisać o prochach przeciwbólowych i innych sposobach walki z nią.
Na mnie kiedyś świetnie działała aspiryna na migrenowe bóle głowy-to była rewelacja, zmuszałam się do wypicia, poleżałam kilkanaście minut i po bólu, ale z czasem działała coraz słabiej, aż w końcu zupełnie przestała. Teraz biorę nurofen ultra forte. Działa tak sobie, często nie daje rady. Może ze 2 razy w życiu miałam przepisany sumamigren i to działało od razu. Poza tym przetestowałam mnóstwo innych proszków, ale niestety bez oczekiwanych skutków.
A Wy jak radzicie sobie z migreną?

zwierzatko_mojej_mamy

ja sobie nie radze - zawsze na poczatek zjadam w dawce podwojnej jakis normalny srodek, czyli apap, nurofen, ibuphrom, solpadeine lub aspiryne migrenowa, jesli nie przechodzi w godzine, to znaczy, ze migrena i odczekuje czas dzialania tamtego srodka i tylko sumamigren dziala.
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ishka82

zwierzatko_mojej_mamy, szkoda tylko, że sumamigren jest na receptę. Chociaż dla Ciebie to chyba nie problem ;-)

zwierzatko_mojej_mamy

ishka82,  dzieki o bogowie, nie jest ;)

[ Dodano: 14-02-2008, 00:19 ]
inaczej co miesiac jakis lekarz by mial mnie na lbie ;)pewnie po 3 wizytach tez by mi wypisal na 2 opakowania na przyszlosc i kazal sie nie pokazywac ;) ale cena tego cholerstwa jest tez bardzo przyjemna  :-x
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Ja biorę ketonal, na słabesze bóle ibuprom zatoki, ale muszę zdobyć receptę na sumamigren.. Chirurg może mi to przepisać, czy powinien neurolog? Nie chce mi się latać po skierowania i na dodatek muszę zmienić przychodnię bo do starej już nigdy nie pójdę.
Imagine there is no hate

ishka82

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"cena tego cholerstwa jest tez bardzo przyjemna
I to jeszcze jeden powód dlaczego raczej tego nie biorę. Chociaż inne migrenowe zagraniczne tabletki są jeszcze droższe, sporo droższe :shock:
Cytat: "inkageo"ketonal
Ja to mogę jeść jak cukierki. Nie działa na żadne moje bóle, więc się nie truję, bo to już bardzo mocny lek.
A znacie jakieś domowe sposoby walki z bólem migrenowym?
Ja staram się przespać atak, ale nie zawsze się da. Przeczytałam kiedyś o tym, że niektórym pomaga wypicie mocnej kawy z...cytryną :shock: Spróbowałam i muszę przyznać, że wspomaga działanie nurofenu dość dobrze. Ale to jak jeszcze nie jest tragicznie, bo przy rozwiniętym ataku bym tego nie przełknęła lub zaraz zwróciła.
Cytat: "inkageo"Chirurg może mi to przepisać, czy powinien neurolog?
Mi przepisał internista.

zwierzatko_mojej_mamy

ishka82,  ze sposobow "dziwnych" to moja babka od pianina miala zawsze w lodowce ŻUR - bo to jej pomagalo ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Ja zawsze wybucham histerycznym śmiechem, jak czytam dobre rady autorytetów medycyny w stylu - po co się truć tabletkami, lepiej pójść na długi spacer, zrobić sobie ciepłą kąpiel, wypić ziółka, a najlepiej uprawiać seks... Jak ja mam atak migreny to nie widzę na oczy, wymiotuję, słaniam się na nogach i telepię, czasem krzyczę, że chcę na pogotowię ;) W tym stanie to ja mogę na spacer ewentualnie na czworaka ;)
Imagine there is no hate

ishka82

Cytat: "inkageo"dobre rady autorytetów medycyny w stylu - po co się truć tabletkami, lepiej pójść na długi spacer, zrobić sobie ciepłą kąpiel, wypić ziółka, a najlepiej uprawiać seks...
Też mnie to wkurza. Życzę takiemu "autorytetowi" jednego porządnego ataku, może przestałby bluźnić.
Cytujmiala zawsze w lodowce ŻUR - bo to jej pomagalo
:shock: takie proste rozwiązanie, szkoda, że na swoją migrenę jeszcze takiego nie znalazłam.

goga

Ja się już nauczyłam rozpoznawać ból głowy przepowiadający migrenę - i jesli moge  to mocna kawa z cytryna lub redbull, a jeśli jest za późno to ketonal i pól godziny snu. Gorzej ,jak dopadnie mnie w szkole to ketonal, ale przez pierwsze pól godziny jestem jak nieżywa
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

ishka82

Cytujmocna kawa z cytryna
Widzę, że nie tylko ja się tak ratuję ;-)

kwiaty-aga

Ja też dolaczam do migrenowiczek :)
Oczywiście kawa to podstawa!
Jak od razu rozpoznam migrene, to Solpadeine rozpuszczalne pomaga, a jak nie no to taki lek w saszetkach MigPriv.
Ostatnio moja neurolog zapisała mi Flunarizinum, co prawda ospałym się jest przez pierwsze dni brania, ale potem działa - kończe opakowanie 30 tabletek i tylko raz jak narazie migrene miałam :) Aaaaa.. i kazała magnez brać i się nie stresować. To ostatnie to raczej mało możliwe :)

panikarola

fajny watek ishka!!!

ja wlasnie odkrylam nowy lek na moim ostatnim wyjezdzie - formigran. nie wiem czy w PL tez dostepny. sklad: naratriptanhydrochloroid. w opakowaniu sa 2 tabletki, w cholere drogi ten lek, dziala na migrene z aura i bez. juz chodzilam po scianach z bolu, bolaly mnie tez oczy, zatoki, uszy i generalnie jazda bez trzymanki w rozkwicie, tylko jakos mocniej niz do tej pory, i niestety skonczyla mi sie solpadeina.

polazlam do apteki po cos analogicznego do solpadeiny bez wiekszych nadziei, ale trafilam na przemila pania, ktora mi sprzedala wielka paczke paracetamolu i wlasnie ten lek formigram. zadzialal i to jedna tabletka, chociaz podobno jest dobry tylko jak sie bierze na poczatek migreny i zazwyczaj trzeba jeszcze wziac tez druga tabletke. trzeby sprawdzic czy w PL tez dostepny.

o kawie z cytryna nie slyszalam  :shock:  :shock: jak to smakuje?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

ishka82

Cytat: "panikarola"fajny watek ishka!!!
:mrgreen:  :lol:  :mrgreen:
Cytat: "panikarola"o kawie z cytryna nie slyszalam :shock: :shock: jak to smakuje?
Dziwnie ;-) Ale da się przełknąć, ja to jeszcze słodzę :->

[ Dodano: 15-02-2008, 17:36 ]
Cytat: "panikarola"formigram
Ciekawe czy jest i ciekawe czy bez recepty.
solpadeina bez recepty? Coś mi się kojarzy, że chyba próbowałam i nie działała, ale może czas przetestować jeszcze raz (tym bardziej, że nie jestem pewna, czy właśnie to próbowałam :oops: ).

panikarola

no, solpadeina na bank bez recepty. tamto tez nabylam bez - ale nie wiadomo jak jest u nas. poza tym nie wiadomo czy tak samo sie nazywa, wiec trzeba by patrzec po tym skladniku leku: naratriptanhydrochloroid.

[ Dodano: 15-02-2008, 17:39 ]
a ile tej cytryny na filizanke (ja mam taka sluszna, z 250 ml jak z mlekiem, jak bez to tak z polowa tego)?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

ishka82

Ostatnio pojawił się Nurofen Migrenol, próbowałam i bez spektakularnych efektów, a droższy niż ten ultra forte. A Wy go próbowałyście?

[ Dodano: 15-02-2008, 17:42 ]
Cytat: "panikarola"a ile tej cytryny na filizanke (ja mam taka sluszna, z 250 ml jak z mlekiem, jak bez to tak z polowa tego)?
Bez mleka, ja daję na oko, tak żeby było czuć tą cytrynę, ale żeby dało się to przełknąć. Ogólnie nie żałuję tej cytryny ;-)

[ Dodano: 15-02-2008, 17:43 ]
Na gazecie jest forum pt. Migrena http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=12154 Może komuś się przyda :)

panikarola

tam jakos nudno na tym forum, poza tym ja nie mam az takich akcji z wymiotami itd. mam wzglednie lagodnie, a tam sa glownie takie krwawe przypadki  ;-) .
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

ishka82

Ja też tam nie zaglądam raczej, ale może kogoś zainteresuje. Z resztą kawa z cytryną to chyba z tamtąd wygrzebana ;-)

spragnienie

kawa z cytryną  :shock:
nie umiem wyobrazić sobie tego smaku

Kasia

Cytat: "spragnienie"kawa z cytryną :shock:

ochydztwo stawiające na nogi ;)

moi koledzy jedli cytryny przed jakąś większą popijawą - podobno głowa ich mniej bolała ;)

panikarola

Kasia, bo to wit C. a jak sie pije alkohol to wlasnie sie wit c wyplukuje z organizmu (czy jakos tak, w kazdym razie jest deficyt). czyli jak dbasz, zeby uzupelniac rowno z piciem to nie bedzie kaca - obojetnie czy cytryna czy ogorek kiszony. i duzo wody  :)

a w przypadku migreny to nie wiem, czemu to takie dobre skutki daje. polaczenie mi sie wydaje... zastanawiajace, ale wyprobuje  ;-)
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

goga

tę kawę z cytryna to poleciła mi moja mama farmaceutka, ale to tylko w początkowej fazie bólu głowy no i nie każdemu pomaga :-/    a na drugi dzień po piciu na kaca pomaga sok pomidorowy ;-)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

spragnienie

no ja niestety (?) nie lubię cytryny  (oprócz whisky z colą i cytryną/limetką  :oops: )
nawet herbatę piję bez cytryny, więc jak się zmusić do kawy z cytryną w dodatku czując się podle (migrena)

goga

tez nie lubię cytryny :-/  ale to traktuje jak mało smaczne lekarstwo  :-P
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

kwiaty-aga

Mnie wczoraj przyatakowała migrena :(
Cytryny nie miałam w domu, więc nie potwierdze czy jest skuteczna.
Migea mi nie pomogła dopiero wspardzie jej Solpadeine i drzemka w ciemnym, cichym pokoju zlikwidowały ból i reszte objawów..