nasze kwiatki domowe

Zaczęty przez jusia, 13 Lut 2008, 18:06:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lwica

#375
Cytat: emcia w 10 Maj 2013, 09:41:19
śliczne :)

Jezu z twoich ust to miód na moje uszy ciesze jakbym 5 w szkole dostała  :P  :beer:

Dodany tekst: 10 Maj 2013, 09:45:08

Ale powiem ci, że do tej pory nie trafiło się, żeby tak długo nie kwitły ( a mam już je wiele lat). Następne 3 już mają pączki, a próbowałam metodę rozsadzania z liścia i już dwa następne mi się przyjęły.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

emcia

Cytat: Dorotka1981 w 10 Maj 2013, 09:43:03
Jezu z twoich ust to miód na moje uszy ciesze jakbym 5 w szkole dostała  :P  :beer:
no proszę Cię, nie mam nic kwitnącego oprócz jednego storczyka
a te są śliczne i takie wybajerzone

Lwica

Cytat: emcia w 10 Maj 2013, 09:48:42
no proszę Cię, nie mam nic kwitnącego oprócz jednego storczyka
a te są śliczne i takie wybajerzone

Storczyka mam pierwszego w życiu, zawsze bałam się tych kwiatów, bo to czekanie aż zakwitną to nie dla mnie. Piękny jest sam w sobie od początku, dostałam go na imieniny od szefowej i tak cudnie (tfu tfu) stoi.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

zwierzatko_mojej_mamy

no jak by go tak jeszcze odrzec z tych dekoracji to dopiero bylby cudny ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

iksa_nl

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Maj 2013, 12:54:23no jak by go tak jeszcze odrzec z tych dekoracji to dopiero bylby cudny

:highfive:  :thumbup:  :thumbup:  :thumbup:

Lwica

#380
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Maj 2013, 11:54:23
no jak by go tak jeszcze odrzec z tych dekoracji to dopiero bylby cudny ;)

Takiego go dostałam, wiesz, że nawet się nie zastanawiałam nad tym żeby go wyjąć. Ale w sumie masz racje. No i z tego co słyszałam to podobno storczyki lubią przezroczyste osłonki, nie wiem co w tym jest.

Dodany tekst: 10 Maj 2013, 12:29:55

No i podejrzewam, że te "bibeloty" i dodatki były droższe niż sam storczyk.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

zwierzatko_mojej_mamy

wyjmowac pewnie bym nie ruszala, skoro kwitnie, bo bym sie bala, ze mi padnie ;) ale te motylki i farfocle bym zdjela ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Lwica

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Maj 2013, 12:35:38
wyjmowac pewnie bym nie ruszala, skoro kwitnie, bo bym sie bala, ze mi padnie ;) ale te motylki i farfocle bym zdjela ;)

No ja jeszcze się nie otrząsnęłam z szoku i wrażenia, że właścicielka nie dość, że pamiętała, to jeszcze się szarpnęła i kupiła, a to, że już przyjechała i dała osobiście to już szczena w dół. Boję się go ruszyć bo to jak taki relikt  ;) :P
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

mobka

Fiolki sie bardzo fajnie z liscia rozsadzaja. Szkoda, ze nie mam parapetow ;D

feeling.good

ja nigdy fiołków nie utrzymałam. Albo schły, albo gniły :D

niewiemjaka

a to mój, przeżył już tak wiele, że obecnie rośnie tyłem do przodu, bardzo lubie te jego fioletowe środeczki :)

a drugiego zdechulca wziełam z pracowego hospicjum i mam zamiar ożywyć, nie ma tej "ziemi" wysypała sie połowa, pousychane ma pędy, ale liście zielone, więc musze poszukać jakiejś kory i powinien dać radę nie?

mobka

niewiemjaka no popatrz, w oslonce go masz, lisci malo, a kwiaty piekne!

Ja mam jednego do wyrzucenia, bo liscie mu przywiedly i nie chca ozyc.

niewiemjaka

mobka, no w sumie nie wiem , czy jest przymus żeby storczyk rósł w tej przezroczystej ?
mam go kilka lat i w sumie od początku jest w osłonce, kwitł jak głupi, miał po 2 pędy, kwitł na okąrgło, potem przystopował i tak sobie teraz od czasu do czasu ale kwiatów ma sporo

nie wiem co z tym drugim zrobić, bo te pędy które ma są zaschniete na końcach albo przygnite, nie sa to pędy kwiatowe, tylko każdy na końcówce nie żyje,
czy ja je powinnam obciąć może ? :knuje: czy sam sobie wypusci nowe?

szelma

Ja bym te nieżyjące obciachała. Ale ja mam manię ciachania ;) Choć akurat storczykom to nie zaszkodziło :D

A z tymi osłonkami to sama nie wiem. Mam 4 storczyki - 2 w przezroczystych doniczkach, 2 z nieprzezroczystych - i wszystkie rosną tak samo :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

niewiemjaka

no ja sie boje ciachać :D żeby nie naruszyć żywych przez przypadek i krzywdy im nie zrobić
tak czy siak musze narazie sosny poszukać... :D

szelma

Eee, ja parę razy obcięłam żywe przez przypadek, parę razy złamałam świeże pędy, bo chciałam je przypiąć do patyka i tak mi się jakoś ręka omsknęła - i co? Nic - nowe wyrosły i tyle :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

niewiemjaka

szelma to masz rękę :D chyba że je czymś karmisz ? :D a może lubia taki chłodny związek :D

szelma

Cytat: niewiemjaka w 14 Maj 2013, 11:25:07a może lubia taki chłodny związek

Myślę, że to takie lekkie SM z ich strony ;) Pięćdziesiąt twarzy szelmy lol
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

niewiemjaka