Wystrój kościoła

Zaczęty przez marcheewka, 13 Lut 2008, 09:37:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcheewka

Bardzo podobają mi się udekorowane kwiatami, wstążkami, itp. kościoły. Chcielibyśmy też taki mieć na ślub. czy ktoś orientuje się, jaki to koszt?? W firmach dekoratorskich nie udzielają info na telefon, jakiego rzędu są to kwoty?

I jeszcze coś - jeśli kościół jest bardzo "popularny" i ślubów jest kilka, to może  istnieje możliwość zrobienia jednej dekoracji na kilka ślubów (np. ten przed nami, lub ten po?) może będzie taniej i mniej roboty dla dekoratorów?

jo_miekka

marcheewka, najpierw zapytaj w kościele, co oni oferują. U nas dekoracja kościoła była "w cenie". Nie jakaś tam super, ale ładna. Zresztą mi na tym specjalnie nie zależało, bo sam kościół był super.
A jeśli ślubów kilka, to na pewno można się podzielić kosztami, o ile wszystkie pary zechcą tak samo... ;)

Kasia

u nas w kościele jest taka zasada że kośció jest dekorowany przez siostre zakonną
koszt to około 600zł podzielone na ileść par bioracych w tym dniu ślub

w sezonie jest duże prawdopodobieństwo że pary bedą się mijały więc ksiądz może się nie zgodzić na zamieszanie z ustawianiem i ZABIERANIEM dekoracji po ślubie

rozstawienie to pikuś - to jest akcja ekspresowa, ale z zabieraniem może być problem gdyż w kościele są już goście następnych slubujących, w dziwch stoi już nowa para młoda a po kościele latają obcy ludzie i zabierają dekorację
nie chciałabym takiego widoku przed swoim ślubem i mam nadzieję że para biorąca ślub przed nami nie bedzie wprowadzać firmy dekoratorskiej

marcheewka

Dzięki, to jest pomysł  - zapytać w kościele. Wybieramy się tam jutro, więc spytamy.
Wiem, że jakaś firma dekoruje nasz kościół ( nawet ogłasza sie w gazetce parafialnej).

Tylko boję się, że podadzą jakąś kosmiczna kwotę w tysiącach złotych!

Kurcze, budżet naszego ślubu i wesela coraz bardziej puchnie. Miało być skromnie i tanio, ale niestety (albo stety) mamy coraz więcej pomysłów, które kosztują!

[ Dodano: 13-02-2008, 09:49 ]
Cytat: "Kasia"u nas w kościele jest taka zasada że kośció jest dekorowany przez siostre zakonną
koszt to około 600zł podzielone na ileść par bioracych w tym dniu ślub

w sezonie jest duże prawdopodobieństwo że pary bedą się mijały więc ksiądz może się nie zgodzić na zamieszanie z ustawianiem i ZABIERANIEM dekoracji po ślubie

rozstawienie to pikuś - to jest akcja ekspresowa, ale z zabieraniem może być problem gdyż w kościele są już goście następnych slubujących, w dziwch stoi już nowa para młoda a po kościele latają obcy ludzie i zabierają dekorację
nie chciałabym takiego widoku przed swoim ślubem i mam nadzieję że para biorąca ślub przed nami nie bedzie wprowadzać firmy dekoratorskiej



Ja też nie - więc  myśle, że ciekawym rozwiązaniem jest dekoracja na kilka par! Te, które chcą i zapłacą, no i te którym to obojętne i nie zapłacą! Trudno, niech mają dekorację, aby nikt nie latał i nie składał  - tak jak piszesz.

kwiaty-aga

No to najlepszy pomysł jeśli nie dekoruje kościół, to dogadać się z innymi pami.
Moje klientki często tak robią. Dekoracja kościoła nie jest zbyt tania bo to najczęściej dużo dekoracji, a im większy kościół tym więcej kosztuje, a jak sie rozłoży na więcej par, to koszty są znośne :)

inkageo

U nas wcalenie nie wolno dekorować kościoła, a siostra zakonna która ma monopol na wystrój nie szykuje niczego specjalnego na śluby oprócz wyłożenia trzymetrowego paskudnego chodnika i za każdym razem innych krzeseł z piwnicy..
Nie pytając o pozwolenie przed ceremonią brat męża zwinął chodnik, ustawił nasze krzesła i zapalił świeczki wzdłuż przejścia. Trochę to przykre, że ceremonie ślubne są traktowane po macoszemu.. Z innych okazji - komunia, bierzmowanie, święta dekorować kościół wolno i nawet długi chodnik się znajduje... A jak powiedział ksiądz - na ślub nie ma takiej potrzeby...
Imagine there is no hate

nantu

nam kosciól udekorowala moja ciocia, ktora zajmuje sie tym w swojej parafii za granica, kupilysmy w hurtowni kwiatow mnostwo bialych mieczykow i wlasnie nimi ciocia udekorowala kosciol - wygladal przepieknie  :-D

rubin04

no ja bym tylko ławki chciała bo dywan jest i to ładny, no i kościół sam w sobie tez ladny. ławek jest 10 i z przodu 5 czyli po dwóch stronach razem daje 30 "czegoś" na te ławki.. no własnie.. Tylkoczego??

Moze jak ktoś ma jakies propozycje to tu wrzuci?
Najlepiej albo tanie albo takie które da się samemu zrobić...
Bo po co mi od razu firma do tego.. Zaangażuję siostrę M. - ona chyba lubi prace reczne :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dagi

hmm muszę zapytać księdza jak jest u nas. Ja bym chciała dużo kwiatów a co jeszcze to nie wiem, chętnie podpatrzę wasze pomysły   :->
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

salsa

marcheewka, u nas wolno było wszystko, księza są bardzo tolerancyjni
jest tam fajny zwyczaj-jesli pary chcą się dogadac to mozna zrobić wspólną dekorację dla wszystkich par z jednego dnia-jesli pary sie dogadają to ejst nawet zaprzyjaźniona kwiaciarnia, ktora robi to w rozsądnych cenach a panie są bardzo otwarte
u nas się udało dogadać w te 4 pary i mielismy wspólną  dekorację, na która złożyły sie wszystkie pary a potem i tak zostało to w kosiele
jedna z par chciała dodatkowo jeszcze dwa bukiety w mocnych kolorach ktore zostały dla nich wstawione na czas ich slubu i potem dyskretnie zabrane - z tego co wiem bukiety te w wazonach zostały potem w kosciele
tu było to o tyle dobre, ze z racji zaprzyjaźnienia kwiaciarni z parafią - wszelkie wazony, materiały do dekoracji, dywany czy co tam kto sobie zyczy kwiaciarnia we własnym zakresie sprowadza i potem zabiera bez dodatkowych kosztów czy zainteresowania ze strony par
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

nantu

my na ławkach mielismy po jednym kremowym gerberku (takim jak w moim bukiecie), łodyzka byla w probowce, a probowka zakryta galazka bluszczu, ktora owiniety byl kwiatek, zawieszone to bylo na tasiemce w kolorze ecru, na co drugiej ławce. Bylo skromne, ale ładne i nie kiczowate. Zdjecia bede mogla wkleic wieczorem.

rubin04

..coś zdjec nie widze.. Tez tak macie??
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dagi

ja też nie widzę zdjęć  :-(
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

zwierzatko_mojej_mamy

chwilowo prosze nie wklejac i nie denerwowac sie - juz to zalatwiam
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rubin04

zwierzatko_mojej_mamy, dziękuję, że czuwasz nad naszym dobrym samopoczuciem :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

buehhehe ;D juz dziala - wyedytujcie posty i wklejcie raz jeszcze ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

cumberland

propozycje dekoracji kościołów
www.kwiatowewnetrze.pl
zakładka galeria

Monika

a ja kiedyś gdzieś znalazłam coś takiego:

[ Dodano: 13-02-2008, 19:38 ]
tylko nie wiem na ile to dekoracja kościoła, a na ile USC jakiegoś, ale bardzo mi się podoba ;)

aniak1211

My mielismy na lawkach "kokardy"z tiulu(taka wiszaca,dluga do ziemi) i galazka zieleniny-ladnie wyglada bluszcz,dekoracja byla co druga lawke,wygladalo super.

marcheewka

Dzięki.
My myślimy też o jakiejś małej dekoracji - kwiaty, kokardy na ławkach. Aby było odświętnie, kościół sam jest ładny, ale taki smutny.

Niestety, nie będzie miał nam kto tego zrobić, więc myślimy o firmie. Fajnie byłoby dogadać sie z innymi parami. Ciekawe tylko, czy ksiądz da nam telefony do nich?

Ale możliwe, że kościoła nie wolno dekorować we własnym zakresie :-/

rubin04

aniak1211, a wrzuć jakies zdjęcie tej dekoracji
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dr_chaos

Ja sie poważnie zaczynam zastanawiać nad dekoracją Kościoła, tylko, że u mnie zapewne będzie dużo par, ja ślubuje o 18 i  w związku z tym przede mną mogą być 2-3 śluby. Problem w tym, że dużo par decyduje się na dekorację ze sztucznych kwiatów. Widziałam to w zeszłym roku, jak dla mnie po prostu koszmar. Łuk przybrany sztucznym bluszczem, paskudnie ułożonym tiulem i mnóstwem sztucznych kwiatków wątpliwej urody. Dalej wzdłuż ławek wysokie smukłe plastikowe (sic) wazony również ze sztucznymi kwiatami. Jak ja to zobaczyłam w moim skromnym i mało kościelnym z wyglądu kościele, to się przeraziłam. Postaram się skontaktować z pozostałymi parami i będę nalegała na skromną dekorację z żywych kwiatów, bez tych wszystkich kolorowych tiulów i innych materiałów poupinanych gdzie bądź oraz bez plastikowych, tandetnych wstążek w serduszka.
Ale i tak prześladuje mnie myśl, że jak ktoś przede mną się uprze na taką dekorację, a firma nie zdąży tego posprzątać przed moim ślubem, to będę musiała ślubować w oszpeconym kościele.
Zaznaczam, że widziałam kiedyś ładną i nie tandetną dekorację ze sztucznych kwiatków, ale takie w moim mieście nie oferują  :-(

kwiaty-aga

Ja sama zawsze namawiam klientki na żywe kwiaty.. bo sa najpiękniejsze. Fakt, że taka dekoracja jest droższa, ale jak się pary zbiorą razem, to taniej wychodzi i naprawdę pieknie można ubrać kościół.
Wiadomo, że tańsze są sztuczne kwiaty, ale sama świadomość, że wcześniej używane były już kilka lat i mogę być ubrudzone i wogóle nieświerze aż mnie o gęsią skórkę przyprawia :-x
Żywe kwiatki! Popieram! :-D

aniak1211

Cytat: "rubin04"aniak1211, a wrzuć jakies zdjęcie tej dekoracji
rubin04, wrzuce wieczorkiem cos jak znajde

mika

u nas wystrój kocioła należał do obowiązków par biorących ślub, w tym dniu były dwa śluby więc się złożyliśmy, kwiaty były kupione na giełdzie kwiatowej koszt - 300 zł za wszystko, układanie kwaitów trwało ponad 4 godziny w piątek przed ślubem i robiło to ok 10 osób, były 4 bukiety - jeden bardzo duży pod ołtarzem, 2 na ołtarzach bocznych, 1 pod Matką Boską, głównie z mieczyków, lilii, takich zielono brązowych kulczek (które też miałam w bukiecie) kapusty ozdobnej, a ławki były przystrojone bluszczem z białymi wstążkami... generalnie oczywiście należy zapytać się księdza jaka jest tradycja w kościele odnośnie strojenia bo słyszałam już historie że księża w ogóle zabraniają strojenia.... nam ksiądz powiedział że pary najczęściej korzystają z usług pobliskiej kwiaciarni, która jak byliśmy się zapytać o koszta, za jeden bukiet pod ołtarzem i przystrojenie krzeseł i klęcznków państwa młodych chciała 800 zł :shock: