Nasze podróże

Zaczęty przez sonja, 12 Lut 2008, 16:22:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonja

Z inicjatywy oofcy zakładam ten temat:) proponuję, żeby tu opisywac odbyte podróże i planowac przyszłe:)) Zdjęcia mile widziane :)

Kasia

to ja podkleję wątek mary o podróżach poślubnych
http://strefaslubna.pl/forum/viewtopic.php?t=558&highlight=podr%F3%BFe

[ Dodano: 12-02-2008, 17:19 ]
co do opisywania to nie wiem co opisywać .........

byłam w Turcji (Alanya), Egipcie (Hurgada, SSH ), Tunezji (Sousse), Izraelu,
i mniej egzotycznie na Ukrainie, na Słowacji, w Austrii

więcej grzechów nie pamiętam jak ktoś ma jakieś pytania to śmiało :) chętnie odpowiem :)

mayagaramond

Az tak straszenie sie co prawda nie najezdzilam: (mam malo fotek, bo robimy analogowe fotki i czasem cos tam zeskanuje, wkleje pare jak wroce do domu)


Chorwacja - 3 razy, m.in. w podroz poslubna. Goraco polecam!
Malta - pieknie. Jest co zwiedzac, na kapanie nie bardzo
Wlochy . Siena, Florencja, San Giminiano (w ogole cala Toskania), pld. Tyrol (Meran i Bolzano), Wenecja, Verona (podobala mi sie bardziej od Wenecji). Wybrzeze Amalfii!!!!!
Ischia - najgorszy urlop mojego zycia, wszedobylskie skutery, halas, brod i smord. Polecam tylko na pobyt w termach.
Hiszpania - bylam niestety tylko na Costa Brava - wrazenia - Warszawa Ursynow z plaza;)
Francja:
- Paryz - co tu duzo gadac - niesamowite miasto, ale spodobalo mi sie dopiero za drugim razem
- Alzacja - fantystyczne krajobrazy, przepiekne miasteczka (Colmar, Straßburg itp.)

W. Brytania - Londyn na pewno cos w sobie ma, szczegolnie latem, gdy pelno jest koncertow open air itp. Oprocz tego warto zobaczyc - Liverpool (ze wzgledu na architekture i knajpy ), Glasgow (ze wzgledu na knajpy i architekture;)), Bath (urocza miejscowosc wypoczynkowa), wybrzeze Walii (Aberystwyth).

Austria - przede wszystkim Wieden, ale i cala reszte, bo krajobrazy w Austrii sa nie z tej ziemi.
Niemcy - znam niestety tylko poludniowe (no i Berlin). Schwarzwald, Berchtesgadener Land, Allgäu. Z miast: Freibug, Berlin, Monachium, Tybinga, Stuttgart i jego okolice. W Kolonii bylam, ale nie zachwycila mnie

Szwajcaria - Zurich, obowiazkowo!!!!!!!!!!!

USA - bylam w NY, LA, Waszyngtonie i jeszcze paru mniejszych miestach. Niestety nie bylam ani w San Francisco ani w Chicago.

Chcialabym pojechac do:

Jeszcze raz do Hiszpanii, zobaczyc i Andaluzje i polnoc.
Koniecznie do Portugalii (tramwaje w Lizbonie:-)))
Poludniowa Francja
Korsyka, Sardynia, Sycylia
W Grecji tez jeszcze nie bylam
Szwajcaria (Tessin)

A oprocz tego:
Kiedys tam pld. Ameryka (Argentyna, Meksyk, Boliwia, Kuba), Szanghaj/Malezja, Oman. A moze Azerbejdzan?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

sonja

Cytat: "mayagaramond"
Malta - pieknie. Jest co zwiedzac, na kapanie nie bardzo
ooo zgadzam się! byłam 3 tygodnie na obozie językowym i wspominam bardzo miło. Przepiękna jest La Valetta zwłaszcza katedra św. Jana. Chciałabym tam wrócic tym razem z J., ale jeszcze trochę poczekam.

W tym roku myślimy (głównie ja powiedzmy sobie szczerze) nad Dominikaną, Wyspami Kanaryjskimi, Cyprem, Tunezją i Toskanią:) Bardziej dalekosiężne plany obejmują Indie, Peru, Argentynę, Chiny i Malediwy żeby się wyleżec:) O i tak jak Mayi Oman też mi się gdzieś tam po głowie kołacze

nionczka

Ja znam dosyc dobrze:
- Hiszpanie
- Francje
- Wlochy
- Portugalie

Bylam tez w:

- Wielkiej Brytanii
- Niemczech
- Szwajcarii
- Luksemburgu
- Liechtensteinie
- Belgii
- Holandii
- Czechach
- Slowacji
- Monaco
- San Marino
- Andorze (to z krajów na niby :-)

- Maroko
- Stany Zjednoczone
- Dominikana

Chce:

- Argentyna
- Kraje skandynawskie
- Martynika
- Slowenia i Chorwacja (od kiedy mieszkam gdzie mieszkam jakos nie po drodze)
- Wyspy greckie
- Chiny
- wrocic do moich ulubionych krajów
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Ja służę wrażeniami w zakresie:
okolic Wenecji - Bibione, Lignano (ale tam jeździliśmy jak byłam dzieckiem)
Costa Brava - Blanes
Grecji - Peloponez i wybrzeże olimpijskie, Meteory
Majorki - El Arenal
Turcji - Alanya, Kapadocja
Tunezji - Port El Kantaoui
Egiptu w styczniu - Sharm
Wysp Kanaryjskich - Fuerteventura, Lanzarotte

W najbliższym czasie wybieramy się na kilka dni do Paryża na zorganizowane zwiedzanie :) Prawdopodobnie pod koniec kwietnia.

Dysponuję też fotkami słoni latających luzem z RPA ;)
Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytat: "nionczka"Andorze (to z krajów na niby :-)

O! tez tam bylam. Ale tylko jeden dzien na wycieczce z Costa Brava. Glownie ze wzgledu na Duty Free :mrgreen:

Wygrzebalam pare fotek, glownie z Chorwacji, pare z Grazu. Nie mam duzo do wklejenia, bo sa na nich albo koty albo akty ;-)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cc1d2661e820d5d6.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7861fcc344645822.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/279890ba1331714d.html

To jest Graz:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5639c376f110ec2a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e5365c7cfcf8c421.html

To z NY juz kiedys wkleilajam:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c9f2d3619ceaf089.html
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rubin04

Byłam w wielu miejscach.. Europa, czarna Afryka, Ameryka Płn. przejechana z pólnocy na południe ale najpiękniejsze miejsce w jakim byłam, i co więcej - dane mi było ciut tam pomieszkać to Syberia.
Mieszkałam tam moze krótko, mozna by to liczyć w miesiącach, ale mieszkałam u ludzi miejscowych. Nie w hotelach, pensjonatach ale w domach przyjaciół, i małych drewnianych domach będących w ich standardach domkami wczasowymi, choc w rzeczywistości były to po prsotu domy z półką do spania przy piecu i płytą do gotowania..

Chciałam Wam wkleić tu jakies zdjecia z Syberii zimą czy latem ale nie potrafiłam wybrac...  
Syberia jest miejscem niesamowitym. Tam oprócz pięknych krajobrazów - jeziora, najwiekszego na świecie, które miejscowi nazywają morzem,  gór, lasów i wielkich przestrzeni gdzie człowiek ma szansę na chwilę poczuć życie bardzo mocno, tam przede wszystkim są ludzie.. I to oni sprawiają, że można tam poczuć się u siebie..
Obcy ludzie, którzy na przystanku, dowiadujac się ze masz 4 godziny do autobusu proponują Ci herbatę u siebie w domu sprawiają, że ma się wrażenie że było się tam od zawsze.. Znajomi, którzy po 2-letniej rozłące pamiętają że twoje ulubione piwo to Baltika trojka, a papierosy to Jawa Zolotaja i z takim powitaniem witają cie o o piątej rano na lotnisku.. dla takich momentów warto żyć..

Za każdym razem ogladając zdjęciaz Syberii coś ściska mnie w gardle bo wiem, ze jakaś częśc mnie chciałaby tam zostać na zawsze, a może ona już tam została..

Byłam tam i zimą, gdy mróz jest ponad -20C, i latem gdy słońce opala jak nigdzie indziej..

Cóż jeszcze mogę napisać - Syberia zajmuje ważne miejsce w moim życiu.

Jeśli będziecie się tanm kiedyś wybierać - polecam się z radami - jechałam tam i koleją transyberyjska jak i leciałam samolotem (polecam Aeroflot, w przeciwieństwie do SibirAwia którą stanowczo odradzam).

Mam nadzieję, ze namówię kiedyś mojego M. który jest rusofobem i pokaże mu to moje najpiekniejsze miejsce na Ziemi :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

No to ja dorzuce Wam pare zdjec Z Dominikany: 3 ojczyzny mojego meza jak sie smieja znajomi :-D
http://picasaweb.google.com/Foszka/Dominikana

jo_miekka

rubin04, Syberia to moje marzenie...

mayagaramond

rubin - do twarzy Ci ze strzelba  ;-)   :)  :)  :)

foszek - a pod tymi wodospadami mozna sie wykapac? Slyszalam tez, ze mozna nimi zjezdzac?

[ Dodano: 12-02-2008, 23:03 ]
Cytat: "jo_miekka"rubin04, Syberia to moje marzenie...

ale nie rowerem? ;-)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

foszek

I jeszcze pare: http://picasaweb.google.com/Foszka/Dom

[ Dodano: 12-02-2008, 23:05 ]
Cytat: "mayagaramond"foszek - a pod tymi wodospadami mozna sie wykapac?
Mozna i to jak najbardziej. Ja sie kapalam, woda zimna, ale bardzo orzezwiajaca, o staniu pod mozna zapomniec, tak mocno bije, ale ogolnie jeszcze raz bym sie tam wybrala Zjezdzac tez mozna, ale akurat nie z tego :-)

mayagaramond

Cytat: "foszek"Zjezdzac tez mozna,

Ja bym wlasnie ze wzgledu na te zjezdzalnie pojechala :) To musi byc radocha!
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rubin04

Cytat: "mayagaramond"rubin - do twarzy Ci ze strzelba  ;-)   :)  :)  :)

Kiedyś tym zdjeciem wygrałam jakiś konkurs i zostałam twarzą mBanku na rok - to zdjecie tyle ze wykadrowane i czarno-białe pojawiało się na stronie startowej mBanku, ale to byłojakieś 5 lat temu...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

madolka

Hm, jesli chodzi o mnie, to mam za soba mniej miejsc, ale za to na dluzej:).
6 lat w Turcji- poludnie, Adana.
Rok w Szwecji- Lund kolo Malmo.
Rok w Danii, Jutlandia- Kolding.

Oczywiscie przy okazji stacjonarnego pobytu w powyzszych, zwiedzilam w danych krajach wiecej.

Poza tym Grecja- kontynentalna- wakacje- srednio mi sie podobalo.
Paryz- dawno temu.
Wyspy Kanaryjskie- weekend.
Mediolan- weekend.- CUDO.
Slowacja- Lipovsky Mikulasz? - stoki super, ale reszta- nie.
I ostatnie wakacje- 'powrot prawie do korzeni', hehe- 10 dni- Stambul- genialne miasto.

Acha- i caly czas trwajacy, znow dluzszy 'wyjazd', Dublin. I przy okazji zwiedzanie Irl.- polecam Galway i Connemare.

Bardzo chetnie wroce do Skandynawii.... Chcialabym pojechac do Portugalii, na Sycylie, i do NY.

Acha, zdjecia innym razem, bo dzis juz nie mam sily.......

Sluze radami.:) Jesli chodzi o 3 pierwsze pozycje.

inkageo

Cytat: "rubin04"
Cytat: "mayagaramond"rubin - do twarzy Ci ze strzelba  ;-)   :)  :)  :)

Kiedyś tym zdjeciem wygrałam jakiś konkurs i zostałam twarzą mBanku na rok - to zdjecie tyle ze wykadrowane i czarno-białe pojawiało się na stronie startowej mBanku, ale to byłojakieś 5 lat temu...
Rubin ja myślałam, że już Cię "znam", a tu tyle historii przed nami zatajałaś ;) Piękny opis syberii :)
Imagine there is no hate

rubin04

inkageo, dzięki Inka :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Bajka Rubin!

[ Dodano: 13-02-2008, 09:58 ]
Ja tez nie mam za duzo zdjec bo glownie robie analogowe a wiekszosc z nich i tak zostala w Warszawie albo jest wklejona w albumach. Ale poszukam czegos fajnego, zebu urozmaicic moj wpis.

[ Dodano: 13-02-2008, 10:00 ]
madolka,  a moge spytac co Ty przez 6 lat w Turcji robilas?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

madolka

Cytat: "nionczka"madolka, a moge spytac co Ty przez 6 lat w Turcji robilas?

Nionczka, moi rodzice byli na kontrakcie, a ja sie uczylam i zwiedzalam....Bylo to dawno, wyjechalam jak mialam 12 .lat, a wrocilam do maturalnej klasy.....

fasolka1980

Rubin - piekne masz wspomnienia z Syberii. Zawsze marzyłam o podróży koleją transsyberyjską:))

Ze swej strony gorąco polecam Australię - nie tylko na podróż poślubną :-D

dagi

wow, dziewczyny ile wy miejsc zwiedziłyście, ale wam zazdroszczę. Zawsze podziwiam moją ciocię, która zwiedziła prawie całą kulę ziemską (z podkreśleniem prawie) ja tez tak chcę...
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

mayagaramond

Cytat: "fasolka1980"Zawsze marzyłam o podróży koleją transsyberyjską:))

Tak, a jeszcze fajnie byloby Orient Expressem :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rubin04

fasolka1980, no podróż koleją transyberyjska wbrew powszechnej opinii jest znacznie bardziej bezpieczna niz podróż np. nocnym Wrocław -Warszawa.
W takiej koleji kazdy wagon jest pilnowany przez 2 "prowadnice", w pociągu jedzie lekarz, codziennie korytarz (dywniki) jest odkurzany, postoje są co kilka-kilkanascie godzin. Na takim postoju poręcze przy schodkach sa wycierane, a do wagonu nikt obcy nie wejdzie bo panie obsługujące wagon w sobie tylko znany sposób rozpoznaja kto z tego wagonu jest a kto nie.. No i prawie cay czas jest dostępny wrzątek na korytarzu, no chyba że jak kiedys usłyszałam - "jest wrzątek ale wystygł".

Na postojach można kupic wszytko co potrzeba - alkohol, ciepły obiad od miejscowych kobiet, które przchodzą tylko po to na peron by sprzedać np. pieorgi podróznym.
A sama podróz jest też niesamowita bo zatraca się poczucie czasu.. Róznica miedzy Polską a Irkutskiem to 7 godzin więc jadac przekraczasz kolejne strefy czasow i nigdy do końca nie wiesz która jest godzina. Ale zresztą, tam nikomu nie jest to do szczęscia potrzebne :)

A ile ludzi się poznaje.. W końcu to prawie 6 dni.. (do Irkutska), bo do Władywostoku jescze dłuzej.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

dodaa84, może ja po prostu poświadomie  ściągam na siebie takie absurdy...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: "rubin04"No i prawie cay czas jest dostępny wrzątek na korytarzu,

Zupelnie inaczej niz w czasie mojej podrozy do Bulgarii (zapomnialam, ze bylam, ale mialam wtedy 8 lat). 3 dni pociagiem, od granicy z Czechami nie bylo w pociagu wody do mycia... upal 40°, polewalismy sie woda ze szlauchu na przystankach :mrgreen:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"