Mamuśki, pomóżcie stworzyć wyprawkę dla dziecka!

Zaczęty przez twinnie77, 11 Lut 2008, 14:35:47

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

brawurka

chodzi o to że te kola same skręcają, są tam niby jakieś blokady.... no nie wiem ja mam wozek na dużych pompowanych kołach i na nasze polskie chodniki jest super.

http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=22462

znalazłąm tam jedną opinie, że pod krawężnik jest koszar podjechac. ja Cie nie chce zniechęcać :mrgreen: , ale wybór wózka jest ważny, więc warto popytać, poczytać i się zastanowić. ja kupiłam, bo mie  podobał  :roll:  i fakt prowadzi się fajnie, ale wnieść go po schodach to tragedia.

twinnie77

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


moonlight

Przy obu moich syneczkach miałam wózki z obrotowymi kołami przednimi i już nigdy nie kupiłabym wózka bez takiej możliwości... Pierwszy był jakiś Polski (ciężki i nie polecam, nawet nazwy nie pamiętam - ale ciężki był...) Pierwsza spacerówka - chicco CT5 - nie polecam - tak na wszystkim oszczędzali, że już na pierwszym deszczowym spacerze podarła się osłona p/deszczowa i tak była fatalnie (oszczędnie uszyta, że deszcz spływał Adasiowi na buciki, połamały się takie podpórki pod nogi). Druga - full wypas Mclaren całkowicie rozkładany na płasko - dokładnie taki

http://www.allegro.pl/item313502782_hb_maclaren_xlr_kolekcja_2008_barierka_wys0zl_w_wa.htm

W Anglii dopuszczony od urodzenia u nas chyba od 6 miesiąca, ale nie miałam wyboru, bo w 3 miesiącu życia Filipka - drugiego syncia rozwalił mi się wysłużony (po pierwszym) Baby Welt i musiałam coś kupić. Miałam do wyboru - albo głęboki, albo spacerówka rozkładana na płasko z usztywnionym dnem i wybór padł na tego właśnie Mclarena - gdybym miała drugi raz kupować już nie miałabym wątpliwości - jest rewelacyjny!!

Nie bójcie się skrętnych kólek - one naprawdę ułatwiają życie i zwykle mają blokadę kół, więc jakby coś się nie podobało to można zablokować...

I sprawdzajcie wagę wózków - to też ważne.

brawurka

Cytat: "moonlight"
I sprawdzajcie wagę wózków - to też ważne.

bardzo ważne, a ja głupia to olałam. i wózek waży ok 17kg+ 7 Maja

[ Dodano: 21-02-2008, 23:18 ]
mówcie mi Pudzian :mrgreen:

olgaaa1

O ja Cię kręce jaki ten świat mały witaj Martuś, witaj Majeczko, to ja twoja stara ciotka Agata, która Cię jeszcze nie widziała. :lol:
Moja droga koleżanko, powinnaś dostać bure, że nic a nic się nie odzywasz. :)
Martus na święta będę musiała Cię nawiedzić (mam coś dla Ciebie i Tomka) i zobaczyć to twoje cudeńko.
Pozdrawiam i przepraszam, że nie w temacie :)

brawurka

nosz kurde, wreszcie mam bratnią realną dusze na forum!!! :mrgreen: wpadaj do nas kiedy chcesz!ja jestem troche jakby uwiązana w domu :mrgreen:

[ Dodano: 22-02-2008, 09:55 ]
olgaaa1, oby nie w same swieta, bo ide na wesele :mrgreen:

aniak1211

Cytat: "moonlight"sprawdzajcie wagę wózków - to też ważne.
No wlasnie ten co mi sie podoba jest lekki.
Widzialam tez inne fajne i lekkie.
Kola obrotowe mile widziane,zwlaszcza ze mozna je zablokowac,tylko prezentowany przezemnie ma male z przodu i to mnie zastanawia.
Nic popatrze i poszukam cos innego ;-)

foszek

A jaj myptanie odnosnie lozeczek: sposobaly mi sie takie, ktorych mozna zdjac jeden bok lozeczka. Jednak jak zauwazylam maja one wtedy tylko 2 poziomy regulacji wysokosci. Czy ten 3, najwyzszy, dla najmniejszch dzieci jest w rzeczywistosci potrzebny?

[ Dodano: 22-02-2008, 21:37 ]
O o takich mysle :-)

sonatina

Ile waży wózek lekki a ile ciężki??
Ostatnio oglądałam wóżki w jednym sklepie i jeden faktycznie był lekki - waga wersji głebokiej to 11kg, ale był jakiś taki mały, mało masywny. Moja mama stwierdziła, że on nie pasuje do mojej i męza postury. Obydwoje jesteśmy wysocy i wozek wyglądał przy nas prawie jak zabawka dla wiekszych dzieci:)
Podobają mi się wózki gdzie wrsja z gondolą to ok15 kg, ze spacerówką ok 14, czy to duzo jak na wózek?

brawurka

sonatina,  moj razem z gondolą waży 17 i powiem Ci że po wniesieniu go po 2 schodkach do klatki ja padam. kiedyś mi sie noga zablokowala pomiedzy kołami:) z 5 min sie szarpałam:)pocieszeniem jest tylko to ze gondola to krótko jest, jak dzieco nie siedzi ale ma juz ze 4 miesiace i jest cieplo to mozna spacerowke rozłożyć

aniak1211


foszek

Cytat: "aniak1211"ja tez mysle o takim lozeczku,boki sie zdejmuje i jest lozko
Mi sie podobaja, tylko mam 2 dylematy z tym zwiazane: pierwszy to to calkiem zabudowane boki. Czy nie lepsze te z paliczkami naokolo? No i z reguly te ze zdejmowanymi bokami maja tylko 2 poziomy regulacji wysokosci.
Porownywalam wczoraj mebelki w Ikea w DE i PL, w sumie to samo, ale roznica maja ok 20 % w cenie w dziale dzieciecym, podczas gdy w innach dzialach cena prawie co do joty sie pokrywa

brawurka

z tymi bokami zabudowanymi to racja, że chyba lepsze paliczkami. np teraz siedze niedaleko łożeczka i widze Maje, nie musze co chwile wstawać zeby do niej zajrzeć, a że 2 poziomy... moje też ma 2 poziomy i nie jest to jakieś strasznie nie wygodne, czasem tylko jak Maja na reku zaśnie to przy odkładaniu moze sie obudzić

aniak1211

Cytat: "foszek"calkiem zabudowane boki. Czy nie lepsze te z paliczkami naokolo? No i z reguly te ze zdejmowanymi bokami maja tylko 2 poziomy regulacji wysokosci.
W sumie nie zastanawialam sie nad tym,ale brawurka132, pisze ze te dwie wysokosci to nie duzy problem ;-)

Ja sie zastanawiam nad "Mojzeszowym koszykiem"na poczatek,
dziecko do 3 miesiecy moze spac,
a pozniej kupic lozeczko razem z zestawem mebli,teraz mnie nie bedzie stac bo musze mieszkanie umeblowac, jak je dostane ;-)

foszek

Cytat: "aniak1211"Ja sie zastanawiam nad "Mojzeszowym koszykiem"na poczatek,
Wiesz, ladnie to wyglada, ale do mnie w ogole nie przemawia, raczej dla mnie to zbedny wydatek.
Co do mebelko d dzieciecego pokoiku, to zamierzam kupic komode do przwijania, jakas szafke na ciuszki, poleczke wiszaca na zabawki, lozeczko, lamke nocna z regulowana jasnoscia swiatla i wygodna lezanke dla siebie :-) Zaczynam sie zastanawiac czy nie szukac juz teraz takich rzeczy. Jak narazie robie sobie liste z uwagamina co zracac uwage przy kupnie takich rzeczy.

zwierzatko_mojej_mamy

a moja mama, zawsze taka radykalna z dzieciorami mnie ostatnio zaskoczyla, bo gadalysmy o tym, ze w stanach od razu dziecko ma swoj pokoik i lozeczko i tylko te krotkofalowki maja, zeby sluchac, a ona o dziwno powiedziala, ze do roku zycia, jesli to nikomu nie przeszkadza oczywiscie to ze bylaby sklonna spac z dzieckiem ;) zszokowala mnie nie powiem ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

foszek

a sie bede bala spac z dzieckiem, bo bardzo sie w nocy rzucam :-/

nionczka

Ja w jednym lozku z dzieckiem nie moglabym spac. Pewnie by mi sie nawet nie udalo zasnac ze strachu, ze je zwale, pobije albo przygniote. Maz moze sie bronic kiedy go atakuje (i robi to) ale taka dziecina nie. Poza tym takie maluchy nie powinny spac pozawijane a u nas dwie koldy, koc i sama nie wiem co jeszcze (skarpetki!  :mrgreen: )

[ Dodano: 23-02-2008, 18:59 ]
Cytat: "foszek"aniak1211 napisał/a:
Ja sie zastanawiam nad "Mojzeszowym koszykiem"na poczatek,

Ja napewno taki bede miala bo dostane od szwagra. I fajnie bo to moge postawic przy naszym lozku a normalne lozeczko by sie nie zmiescilo.

[ Dodano: 23-02-2008, 19:06 ]
Cytat: "sonatina"Moja mama stwierdziła, że on nie pasuje do mojej i męza postury. Obydwoje jesteśmy wysocy i wozek wyglądał przy nas prawie jak zabawka dla wiekszych dzieci:)

Jesli mieszkacie w plaskim miescie, nie macie pod górke do domu, macie winde i nie musicie sie do niej wspinac po schodkach oraz nie zamierzacie korzystac z transportu publicznego (autobus, pociag, tramwaj, metro) waga wózka w sumie nie jest taka wazna.
Przejdz sie najlepiej Sonatina bo okolicach gdzie bedziesz z wózkiem chodzila (zakupy, przychodnia, dom rodziców, tesciów) i poprzygladaj sie kraweznikom, schodkom, rampom. Zwroc tez uwage na inne osoby z wozkami jak sobie radza.
Lekki wózek ma byc ulatwieniem dla rodziców :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Cytat: "foszek"Wiesz, ladnie to wyglada, ale do mnie w ogole nie przemawia, raczej dla mnie to zbedny wydatek.
Kolezanka miala i byla bardzo zadowolona,koszyk mozna przenosic w dowolne miejsce,
a w UK wcale nie jest az taki drogi wiec moge sobie pozwolic ;-)

Co do mebli to mi sie ten komplecik podoba,jeszcze jakas polke na zabawki dokupie
http://www.argos.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/Search?storeId=10001&catalogId=1500001001&langId=-1&searchTerms=3770942

foszek

Ladny komplecik, wlasnie mysle o podobynm zestawie. Nie wiem jeszcze czy w kolorze drewnopodobnym, czy moze bialam, badz rozowym/niebieskim.
Cytat: "aniak1211"Kolezanka miala i byla bardzo zadowolona,koszyk mozna przenosic w dowolne miejsce,
a w UK wcale nie jest az taki drogi wiec moge sobie pozwolic
Musze to jeszcze w takim razie przemyslec. Ile kosztuje to w UK??

ishka82

Cytat: "aniak1211"Ja sie zastanawiam nad "Mojzeszowym koszykiem"
A co to jest :?:  :oops:

aniak1211

Cytat: "foszek"Ile kosztuje to w UK??
30-50 funtow,mozna znalesc taniej na ebay.

Cytat: "ishka82"A co to jest  
takie coshttp://cgi.ebay.co.uk/moses-basket-And-Stand-Mother-Care_W0QQitemZ170195812101QQihZ007QQcategoryZ20423QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
oczywiscie jest wiele wzorow :-D

ishka82

Cytat: "aniak1211"takie coshttp://cgi.ebay.co.uk/...1QQcmdZViewItem
oczywiscie jest wiele wzorow :-D
Link nie działa :-| Więc pozostaję w nieświadomości ;-)