Jak to jest z tymi sukniami?

Zaczęty przez miracle8512, 09 Lut 2008, 13:50:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

miracle8512

Hej dziewczyny!
Rok temu jak się zaręczaliśmy przeglądałam różne strony z sukniami i nawet kilkanaście modeli mi sie podobało, a w tej chwili nawet nie chce mi się wybrać do sklepu i poprzymierzać. Tymbardziej zaczynam się martwić bo byłam w kilku sklepach i na  targach ślubnych w pkin i dotykałam tych "pięknych sukien"- czyli tych które zachwycały mnie na obrakach i wówczas czar prysł. Materiały, koronki i tym podobne ozdoby wydały mi sie tandetne, sztywne, nienaturalne.Czy to tylko moje wrażenie - czy taka jest rzeczywistość (zwłaszcza  że w niektórych postach pojawia się stwierdzenie"to tylko jedna noc w życiu i warto się przemęczyć") Powiedzcie czy jeżeli nie mam wybranego nawet przypuszczalnego modelu i sprecyzowanych wymagań to czy już powinnam rozglądać się za suknią i na kiedy najpóźniej powinnam zamówić jeżeli ślub na koniec sierpnia.

mayagaramond

Moim zdaniem zacznij sie juz rozgladac. na suknie czekasz jakies 3 miesiace, salon musi zrobic poprawki.

Jesli koronka to Ciebie nie przemawia to moze jedwab, jedwabna satyne? La Sposa ma w tegorocznej kolekcji piekne niekoronkowe sukienki.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

miracle8512, trzeba pochodzić po salonach i poprzymierzać

wtedy wyrobisz sobie zdanie :)

te sukienki całkiem inaczej wyglądają na człowieku :)

ja pierwszy salon który odwiedziłam to Madonna i byłam zachwicona koronkami

akurat ja przymierzałam raczej zeszłoroczne modele i te zeszłoroczne koronki bardzo bardzo mi sie podobały

potem pochodziłam po innych salonach i ładne koronki znalazłam tylko w salonach Tylko Ona
tam koronki były inne niż w Madonnie ale też piękne :)

Niedawno miałam okazję byz w Madonnie z dziewczynami z forum

i miałam okazję podotykać te nowe modele

i byłam strasznie rozczarowana

zamiast pięknych zeszłorocznych koronek ujrzałam sztywne tiule  :shock:

byłam w szoku


proponuję poprzymierzać i stare i nowe modele
salonony które ja moge polecić to
Madonna na Wilczej
Mystique na JP II
Ona i On na Nowolipiu
Scrabeo na JP II I na Grochowskiej
Abiu na JPII
Młoda i Moda na Koprzywiańskiej
Susane Blanche na Kijowskiej
Katrin na Leszno, JP II lub na Świętokrzyskiej
Agora na Grochowskiej

przymierzać ile sie da
różne fasony, różne firmy
ogladać porównywać ;)


mozna zobaczyć kiecki w powiedzmy  polskich salonach zobaczyć a może tamte koronki podobają się bardziej (mi sie stanowczo nie podobały ;) ) - salon Carmen na JP II

aureola

Hej Miracle,

ja zupelnie nie mialam sprecyzowanego wygladu sukienki. Wynikalo to z braku czasu na przegladanie stron i chodzenie po salonach. Jedyny pomysl jaki mialam, to ze nie chce sukni bez ramiaczek i sklaniam sie ku jakiejs rybce.

Suknie musialam kupic w jeden dzien. Bylam w trzech salonach. Przymierzylam ok. 30 sukien i na zywo od razu zauwazylam, w czym mi najlepiej. Skonczylo sie na tym, ze kupilam suknie bez ramiaczek i nie-rybke.

Tak wiec radze zarezerwowac sobie jakis najblizszy termin w salonie i przymierzyc najrozniejsze fasony. Mozesz tez panie z salonu poprosic, aby Ci cos zaproponowaly. Zreszta same to pewnie zrobia.

Pozdrawiam i owocnych poszukiwan.

miracle8512

Dzięki,
Już się wystraszyłam że jestem wybredna i niezdecydowana i że kupno tej sukni to będzie :droga przez mękę" :lol:

sierpniowajulka

Do salonów, które wymieniła Kasia, dorzucam jeszcze Promesę na JPII (po przekątnej skrzyżowania względem salonu Mystique) - mają przepiękne koronkowe suknie. I Cymbeline na Świętokrzyskiej - też wspaniałe suknie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

Cytat: "sierpniowajulka"dorzucam jeszcze Promesę na JPII (po przekątnej skrzyżowania względem salonu Mystique)
tak ! popieram. promesa ma piekne materialy. najpierw mnie denerwowali, bo to z katalogu co wydawalo mi ladniejsze, okazywalo sie nie byc sprowadzane.
ale warto ich suknie przymierzac, nawet jesli nie masz przekonania do kroju. sa super lekkie i bardzo miekkie. villais to jedna z niewielu firm hiszp na polskim rynku, kt nadal szyje w  hiszp. to generalnie bardziej czuc niz widac, ale jesli zalezy Ci na jakosci materialow, oraz na wygodzie, by Cie nie drapalo etc, to z villais powinnas byc zadowolona:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mary

elizapj, czy Ty już dokonałaś wyboru? Bo być może coś mi umknęło ;)

Kasia

Cytat: "sierpniowajulka"I Cymbeline na Świętokrzyskiej

a tego poleciłam ;)

bo to katrin :)

elizapj

Cytat: "mary_popins"elizapj, czy Ty już dokonałaś wyboru? Bo być może coś mi umknęło
milcze 8-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mary

wybrałaś?  :roll:  :hide:  :?:

sierpniowajulka

Cytat: "Kasia"sierpniowajulka napisał/a:   
I Cymbeline na Świętokrzyskiej   


a tego poleciłam ;)

bo to katrin :)
przeoczyłam, wybacz.  :->
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login