Badania krwi - anemia?

Zaczęty przez goga, 08 Lut 2008, 15:52:58

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

goga

Kochane dziewczyny - po zrobieniu profilaktycznych badań wyszła mi chyba...anemia :?:
zerknijcie proszę na te wyniki i może coś doradzicie (lekarz w poniedziałek :evil: )
hemoglobina                                                            9,4g/dL             n 12,0-16,0
hematokryt                                                              30,4%               n 37,0-47,0
średnia objętość erytrocytów                                     65,3fL                n 77,0-93,0
średnia masa hemoglobiny w erytrocytach                  20,2 pg              n 27,0-32,0
średnie stężenie hemoglobiny w erytrocytach              30,9 g/dL           n 32,0 -36,0
wskaźnik anizocytozy erytrocytów                              20,1%                n 11,5-14,5

postawiłam sobie diagnozę - anemia z niedoboru żelaza - ciekawe na ile trafiłam????
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

brawurka

jak dla mnie to stanowczo za niska hemoglobina co świadczy o anemii lub stanem bliskim anemii-  jeśli nie palnujesz wizyty u lekarza to kup sobie żelazo w tabletkach i jedz buraki, natke z pietruszki itp.

pozdrawiam
dr Marta :mrgreen:

goga

brawurka132,  dzięki dr Marto, dzięki ;-)  a wiesz,że podobno :lol:  natka dobrze na potencję wpływa?? :lol:
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

twinnie77

Podobno dobry jest też zakwas z buraków, taki jak się robi na barszcz wigilijny. Jest bardzo smaczny. Buraki trzeba obrać, włożyć do słoja, zalać letnią lekko osoloną wodą i dodac kilka ząbków czosnku. Po kilku dniach barszczyk gotowy.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

brawurka

moja mama miała ostrą anemie i lekarz kazał jej jesć surową wątróbke ( nie jadła), więc goga to nie przelewki, wchrzaniaj te buraki pod każdą postacią, no i NATKE oczywiście :mrgreen:

ishka82

goga, a ja radzę spokojnie poczekać do poniedziałkowej wizyty u lekarza. On Ci chyba lepiej niż my powie co to jest ;-)

zwierzatko_mojej_mamy

goga,  odpisuje zanim zapomne - moja mam diagnozuje anemie niedoborowa - poziom zelaza jeszcze sobie zrob, ale masz jesc te buraki i natke ;) i miesko i jajka i pic czerwone wino - "bycza krew" :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

Cytat: "brawurka132"lekarz kazał jej jesć surową wątróbke (

mojej koleżance w ciąży lekarz kazała się surową wątróbką delektować
i to jeszcze najlepiej wołową bo daje najlepsze efekty

a moja babcia zawsze dawała mi do jedzenia natkę pietruszki właśnie aby żelazo uzupełnić :)

aaaaaaa i nie ma co się zajadać smażoną wątróbka drobiową - ona ma bardzo mało przyswajalnego żelaza

ja proponuję do wszystkiego dodawać natkę pietruszki
nieuciążliwe to prawie wcale, ładnie wygląda i najważniejsze że uzupełnia niedobory żelaza :)

a więc pietrucha i buraki
pod groźbą jedzenia surowej wołowej wątroby

goga

Cytujale masz jesc te buraki i natke ;) i miesko i jajka i pic czerwone wino - "bycza krew"


tak tak - na to się piszę bo lubię - mniam - szczególnie to wino ;-) , mięsko - niekoniecznie

Cytat: "Kasia"a więc pietrucha i buraki
pod groźbą jedzenia surowej wołowej wątroby

bleeeeeeeeeeeeeeeeeee :-x  surowa wątroba  :-(
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

brawurka

Cytat: "Kasia"mojej koleżance w ciąży lekarz kazała się surową wątróbką delektować
i to jeszcze najlepiej wołową bo daje najlepsze efekty

a to dziwne bo wątroba w ciąży jest na liście rzeczy zakazanych, a co dopiero surowa!

goga

wypróbuję wszystko, pewnie lekarz doradzi to samo - zobaczę w poniedziałek, ale najbardziej podoba mi się to wino :mrgreen:
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

Kasia

Cytat: "brawurka132"a to dziwne bo wątroba w ciąży jest na liście rzeczy zakazanych, a co dopiero surowa!

lekarz kazał jej jesc
powiedział że tylko w ten sposób uzupełni w miarę szybko braki żelaza
a sytuacja była z tych groźniejszych

zwierzatko_mojej_mamy

goga,  widzisz - co lekarz to lekarz ;P wie co zalecic ;P
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mimbla

Czy jest lekarz na sali? Maraxela, pomóż im! Bo naprawdę narozrabiają!

marax

ja dzisiaj pracowalam 14 H jak mam myslec  :cry:  :cry:  :cry: Wstepne rozpoznanie niedokrwistosc z niedobory zelaza

goga

maraxela,  dzięki że tak napracowana poświęciłaś mi chwilkę :-D
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

zwierzatko_mojej_mamy

goga, halo halo - moja mama podala rozpoznanie z dyzuru!!! :P
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

goga

dzięki zwierzatko_mojej_mamy,  biedna ta Twoja mama z nami jest  ;-)  powiedz że ma u mnie piwo, albo nie - lepiej koniak :)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

foszek

Ja pije zelazo w plynie: wyciag z roslin, bez alkoholu, szczegolnie polecany wlasnie przy anemii, ciazy itp stanach :-) Do kupienia w aptece.
Takie cos: http://www.duopharm.de/startseite/produkte/floradix_kraeuterblut/index.html

konwalia

Dziewczyny, badanie poziomu żelaza nie ma sensu, jeśli nie bada się stopnia wiązania. Ważny jest nie tylko jego poziom, ale też wykorzystanie.
Wiem o tym, bo na ostatnich badaniach miałam dwukrotnie przekroczoną normę  :oops:

goga

No i dopiero dziś wylądowałam u lekarza  - anemia, le jeszcze dał skierowanie na badanie żelaza i potem zadecyduje - wspomniał cos o zastrzykach - brrrrrrrrrrrrr :cry:
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

zwierzatko_mojej_mamy

goga, HA! jedz lepiej to misko i jajka i popijaj winkiem ;) to zdazysz przed abdaniem i zastrzykami ;)  :flower:
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

goga

pierwsze o co mnie lekarz zapytał to było - "nie lubisz czerwonego mięsa co?" - he he miał rację, ale moja teściowa stwierdziła,że będzie mi robić sok z buraków i marchwi, ja to mam teściówkę super :)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

Kasia

Cytat: "goga"wspomniał cos o zastrzykach

ja tam bym nic przeciwko zastrzykom nie miała

raz dwa i po bólu

i surowizny jeść nie trzeba ;)

żeby tak wszystko mozna było przyjąć w zastrzykach :)

goga

tylko podobno te zastrzyki są wyjątkowo bolesne :shock:
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)