Jak odżywiać sie w ciąży?

Zaczęty przez abkasia, 04 Lut 2008, 22:34:19

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

foszek

Cytat: "aniak1211"A ja sie dowiedzialam ze jak bede jadlo duzo bananow to bede miala rude dziecko  
No to ja mam nadzieje ze bedzie jednak dziewczynka, jej rude wloski jakos przejda :-)

marax

Cytat: "foszek"aniak1211 napisał/a:
A ja sie dowiedzialam ze jak bede jadlo duzo bananow to bede miala rude dziecko


a jak bedziesz sluchac chopina to pedziesz miala pieniste prrrrrrrooooooszzzzzzeee wasssssssss  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :shock:  :shock:  :shock:

[ Dodano: 05-02-2008, 22:46 ]
najnowsze badania wskazuja jedynie na kawe jako dosc grozna w ciazy i mogaca byc przyczyna poronien---ale banany no prooooszeeee was  :lol:  :lol:  :lol: kolor wlosow jest uwarunkowany genetycznie-idac tym tropem jezeli chcecie miec wlosy rude zjedzcie 20 bananow -zaoszczedzicie na fryzjerze i farbach :lol:  :lol: lob robcie z tymi bananami co tam chcecie-czekam na rezultaty :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

aniak1211

maraxela, ja sie nie martwie rudymi wlosami ani bananami,smieje sie z tego tak samo jak i ty :!:
A taka glupia paniusia niestety pracuje ze mna co daje mi dobre rady :mrgreen:  i codziennie jem przy niej banana  :-D  :mrgreen:  :mrgreen:

zwierzatko_mojej_mamy

aniak1211, moze zjadaj rowniez buraki - powiedz, ze chcesz, zeby dziecie mialo czerwony odcien  rudosci :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

aniak1211

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"aniak1211, moze zjadaj rowniez buraki - powiedz, ze chcesz, zeby dziecie mialo czerwony odcien  rudosci :D

dobry pomysl :mrgreen:  :chef:  :mrgreen:

marax

dzisiaj pracowalam na pasazu w jednej z galerii jak mnie te pindu wkur.............. przychodzi taka blad paniusia i mowi -niech mnie pani czyms zaskoczy :shock:  :evil:  :evil:  :evil:  podaje jej to co chciala mniej wiecej-a ona -do kolezanki "wiadomo taka prosta dziewczyna po podstawowce czym ona mnie moze zaskoczyc"i sie smieja :evil:  :evil:  :evil: normalnie wulkany we mnei wybuchly

[ Dodano: 05-02-2008, 23:21 ]
odac dalej tropem bananow-zadaje pytanie co trzeba zorbic zeby miec rude wlosy lonowe ?????? :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

mayagaramond

Cytat: "maraxela"wiadomo taka prosta dziewczyna po podstawowce czym ona mnie moze zaskoczyc"

Burakow nie brakuje. Szkoda, ze jej zaproponowalas recepty na jakis preparat przeciwgrzybiczny :mrgreen:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

hmmmm moze sie kiedys postkamy na innej plaszczyznie to zaczne zdanie do niej pt "pani to pewnie taka prosta dziewczyna po podstawowce wiec nie bede uzywac skaplikowanych wyrazen? :-P  :-P  :-P  :-P niekorzym panienka to chyba mozg razem z farba blond wypawowal

aniak1211

Cytat: "maraxela"odac dalej tropem bananow-zadaje pytanie co trzeba zorbic zeby miec rude wlosy lonowe ?????? :mrgreen:

:mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen: moze do fryzjera :-D jak mama za malo bananow jadla to moze byc ciezko :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

A jeszcze czego sie dowiedzialam :!:  :!:  :!:
Musze wyjac kolczyk z pepka bo DZIECKO MOZE DOTYKAC :!:  :!:  :!: tak stwierdzila mloda angielka-i to utwierdza mnie w przekonaniu ze ten narod jest glupi :-P  :lol:  :mrgreen:

abkasia

Cytat: "aniak1211"bo DZIECKO MOZE DOTYKAC    
o matko :!:  :shock:  :shock:  :mrgreen:  :mrgreen: rzeczywicie glupi:)

kamu2

Ale się uśmiałam z tego kolczyka w pępku,aż się wierzyć nie chce :mrgreen:  :mrgreen:
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

nionczka

Cytat: "foszek"aniak1211 napisał/a:   
A ja sie dowiedzialam ze jak bede jadlo duzo bananow to bede miala rude dziecko

No to ja mam nadzieje ze bedzie jednak dziewczynka, jej rude wloski jakos przejda :-)

A ja dzisiaj w radio slyszalam (wlasnie rozmawiali na temat bzdurnych przesadów na temat ciazy), ze jak sobie ciezarna wlosy ufarbuje to jej dziecko moze wyjsc ciemnoskóre :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamu2

Ja ostatnio oglądałam taki program w tv wypowiadała się lekarka-ginekolog położnik i mówiła o kwasie foliowym że w 70% wad genetycznych są winne kobiety które tego kwasu foliowego nie brały. I radziła aby kobiety które nawet dziecka na razie nie planują a współżyją lepiej żeby ten kwas brały,bo wiadomo że żadna metoda nie daje 100% pewności. Często o ciąży dowiadujemy się ok 6-8 tyg(a wtedy już może być za późno na barnie kwasuu i zapobieganiu wadą).Więc żeby zapobiedz tym wada trzeba bać kwas profilaktycznie wcześniej.
Ja mimo że dziecko miałam w odległych planach kwas już brałam wcześniej bo mi tak doradził lekarz.Wystarczy 1 tabletka dziennie.Pomyślcie o tym
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

irula

Właśnie zauważyłam, że w składzie moich tabletek na poprawę stanu cery i włosów (noszą miano "Belissa") jest już kwas foliowy (i to 100% dziennego zapotrzebowania). Nie jestem pewna, ale chyba w Silice też jest. Więc jeśli któraś też bierze takie specyfiki, to chyba nie ma potrzeby brać foliowego osobno :-)

aniak1211

Cytat: "nionczka"jak sobie ciezarna wlosy ufarbuje to jej dziecko moze wyjsc ciemnoskóre  
To ja moge miec ruda murzynke :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

foszek

Ja niestety nie jadlam, ale pocieszam sie ze jadlam duzo rzeczy z listy pokarmow bogatych w kwas foliowy:
Źródła w pożywieniu - liściaste warzywa, szczególnie zielonolistne (sałata, szpinak, kapusta, brokuły, szparagi, kalafiory, brukselka) a także pomidory, groch, fasola, soczewica, soja, buraki, orzechy, słonecznik, drożdże piwne, wątroba, żółtko jajka, pszenica, pomarańcze, banany, awokado. Ostatnio również chleb.

[ Dodano: 12-02-2008, 22:44 ]
Cytat: "maraxela"najnowsze badania wskazuja jedynie na kawe jako dosc grozna w ciazy i mogaca byc przyczyna poronien---
Czy tu chodzi o kawe jako kawe i jakies zawarte w niej substancje czy po prostu o kofeine?

nionczka

Cytat: "maraxela"Ja niestety nie jadlam, ale pocieszam sie ze jadlam duzo rzeczy z listy pokarmow bogatych w kwas foliowy:
Źródła w pożywieniu - liściaste warzywa, szczególnie zielonolistne (sałata, szpinak, kapusta, brokuły, szparagi, kalafiory, brukselka) a także pomidory, groch, fasola, soczewica, soja, buraki, orzechy, słonecznik, drożdże piwne, wątroba, żółtko jajka, pszenica, pomarańcze, banany, awokado. Ostatnio również chleb.

Nie martw sie. Mojej kolezance lekarz powiedzial, ze o wiele wazniejsze sa 3 pierwsze meisiace ciazy niz 3 m-ce przed zajsciem.  Czasem zastanawiam sie na ile lekarze przedstawiaja nam swoje wlasne zdanie a na ile reprezentuja mafijny przemysl farmaceutyczny.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

#67
a

foszek

Cytat: aja w 28 Kwi 2008, 19:44:13
a grila to można jeść ?
:)
Dobrze wysmazonego dlczego nie :)

aja

#69
a oco chodzi z fetą? czemu jej nie można jeść!

mary

Cytat: nionczka w 11 Lut 2008, 17:00:55

A ja dzisiaj w radio slyszalam (wlasnie rozmawiali na temat bzdurnych przesadów na temat ciazy), ze jak sobie ciezarna wlosy ufarbuje to jej dziecko moze wyjsc ciemnoskóre :-)

:o ;D lol

golinda

dziewczyny, nie wygadujcie bzdur!
wszystko można jeść, i sery pleśniowe i ryby wędzone, byle w umiarze (nie wierzę, żeby którakolwiek "nie w ciąży" jadła codziennie makrelę wędzoną)
trzeba podobno tylko unikać tzw. "owoców morza"
reszta dozwolona

nionczka

Mi lekarz powiedzial, zebym nie jadla surowego miesa, ryb ani hiszpanskich wedlin, ktore nie sa poddawane procesom termicznym. A kolega weterynarz, ktory zna sie na chorobach odzwierzecych powiedzial, ze mam jadac sery tylko z mleka pasteryzowanego. Wiec zaczelam sie przygladac wszytskim serom i czytac etykietki. Ale to zaden problem bo te, ktore ja kupowalam sa zawsze z mleka pasteryzowanego.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Od razu mowie, ze sie nie znam za bardzo, wiec moge sie mylic, ale to chyba zalezy od tego czy ktos "chorowal" na toksoplazmowe czy nie. Jesli tak, to chyba moze jesc wszystko, bo i tak sie juz nie zarazi.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jusia

Cytat: mayagaramond w 04 Maj 2008, 14:02:57
Od razu mowie, ze sie nie znam za bardzo, wiec moge sie mylic, ale to chyba zalezy od tego czy ktos "chorowal" na toksoplazmowe czy nie. Jesli tak, to chyba moze jesc wszystko, bo i tak sie juz nie zarazi.
ja chorowałam, tzn. jak zrobiłam badania na poczatku ciazy to wyszło, ze byłam chora...mnie ginka, zarówno jedna jak i druga uprzedziła, zeby nie jesc surowego miesa (i tak jadam b. rzadko), surowego mleka (takiego prosto od krowy) i jaj, np. kogel- mogel,, druga ginka poszerzyła to o sery plesniowe i wedzone ryby, reszte jem i to jeszcze jak ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"