Jak odżywiać sie w ciąży?

Zaczęty przez abkasia, 04 Lut 2008, 22:34:19

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

twinnie77

Cytat: "aniak1211"A jak mi piwko teraz smakuje...czasami tylko lyczka od meza wezme,tak dla smaku

Ja wczoraj delektowałam się małą szklaneczką piwka z soczkiem malinowym, pychaaa...
Mam to po mamie, ona w każdej ciąży piła piwko, jak tylko miała ochotę (oczywiście małe ilości).
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

a duzo masz rodzenstwa, twinnie?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

twinnie77

Cytat: "panikarola"a duzo masz rodzenstwa, twinnie?

Mam dwóch braci i wszyscy jesteśmy piwoszami  :mrgreen:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

i Twoje dziecie, nalezy wnosic, tez bedzie  :mrgreen:
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

wrobelek0403

Cytat: "panikarola"zwierzatko_mojej_mamy, nie ma szans, bez plesniowych nie ladujemy sie w ten interes  :evil:

to co Ci zostanie? przeciez nie ma substytutu!

ja w to nie wierze... moze chodzi o to, ze one sa z surowego mleka te sery?... jak tak, to po problemie, aniak1211 pije surowe i jest ok, to plesniowe tez mozna jesc. zreszta, niech sie dziecie przyzwyczaja  :-x

zwierzatko, ale na wszelki wypadek moze rzeczywiscie zapytaj...

z tego co wiem, mozna jest sery plesniowe "polskie", bo sa z pasteryzowanego mleka, a te francuskie nie.
Sa przypadki zarazenia sie listerioza z takiego sera/mleka. Ale to jest jakies 1 na 10.000 wiec lepiej nie panikowac :)
Z tego wniosek, ze surowego mleka prosto od krowy tez pewnie nie mozna, a takie z kartony UHT juz tak,bo pasteryzowane :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Produkty nie zalecane podczas ciąży

Ryby.
Ryby są smacznym i wartościowym składnikiem naszego pożywienia. Niestety, pewne gatunki, nie są zalecane w ciąży. Mogą zawierać one metale ciężkie oraz inne pierwiastki pochodzące z zanieczyszcznonego środowiska.
Ryby, których należy unikać:
okonie
szczupaki
sandacze
miętusy
wątróbki z dorsza, innych ryb
węgorze
surowe owoce morza
ryby zimnowędzone oraz wędzone, niewiadomego pochodzenia, niezbyt świeże

Ryby, które można spożywać bez ograniczeń:
ryby, pochodzące z otwartych mórz, oceanów, np. dorsz, makrela, sielawa
potrawy ze śledzi, paluszki rybne, kawior
łososie morskie, oceaniczne
ryby hodowlane
sieje
śledzie, poch. z połowów oceanicznych
świeże ryby, z renomowanych wędzarni
surowe ryby, np. sushi można spożywać pod warunkiem, że są świeże, poch. z renomowanego sklepu, baru, restauracji

Mięso
Unikaj:
surowych, półsurowych mięs, drobiu, jaj
wątróbek ! ! ! ! ! (zawierają b. duże ilości wit A.)
tatara, surowego, mielonego mięsa
nie spożywaj na zimno mięs, które powinny być podgrzane !
uważaj na podroby, spożywaj tylko świeże, z renomowanych firm, sklepów
zwróć uwage, czy mięso z grilla jest dostatecznie dopieczone !

Mleko i sery
Bez ograniczeń można spożywać:
sery żółte
białe
topione
Feta, pod warunkiem, że wyprod. go z pasteryzowanego mleka


Należy unikać:
niepasteryzowanego mleka i serów z niego wyprodukowanych
miękkich i półmiękkich serów pleśniowych (camambert, gorgonzola, brie)

Inne zasady:
Pamiętaj, że bakterie i pasożyty, pochodzące ze źle przygotowanych potraw mogą zaszkodzić Twojemu dziecku !
Zwróć uwagę, czy jedzenie jest dogotowane i dopieczone ! Potrawy gotowe, do podgrzania powinny być odpowiednio długo przyrządzane, wg. przepisu. Nie zapomnij, że kuchenka mikrofalowa podgrzewana nierównomiernie !
Regularnie, często, myj ręcę podczas gotowania.
Wykorzystuj świeże i świeżo zapakowane produkty.
Myj owoce, warzywa, obieraj, jeśli to jest możliwe.
Zachowaj szczególną ostrożność podczas zagranicznych wojaży !
Nie odchudzaj się podczas ciąży ! (Toksyny, będące skutkiem odchudzania moga uszkodzić płód oraz zaszkodzić Tobie !). Jeśli sporo przybywasz na wadze, ogranicz spożywanie ciastek, śmietany, chipsów, cukierków, dużej ilości tluszczu.

[ Dodano: 05-02-2008, 09:31 ]
I jeszce cos takiego :-)
Na liście produktów zakazanych podczas ciąży powinny znaleźć się:
mocna kawa, cola, herbata - kofeina może spowodować zaburzenia rytmu serca maleństwa;
surowe mięso, np. tatar - grozi zakażeniem toksoplazmozą;
sery pleśniowe i typu camembert - występują w nich bakterie typu listeria, które mogą doprowadzić nawet do poronienia;
ryby słodkowodne - mogą zawierać związki chemiczne z zanieczyszczonych jezior i rzek;
surowe owoce morza i ryby - bywają zakażone bakteriami;
surowe jaja i mleko niepasteryzowane - niebezpieczeństwo zatrucia salmonellą;
duże ilości wątróbki - nadmiar witaminy A może być szkodliwy dla rozwoju dziecka.

[ Dodano: 05-02-2008, 09:33 ]
Zwierzaku moze wydzielisz czesc plot na temat odzywiania w ciazy do wlasciwego dzialu?? Przyda sie na pewno innym przyszlym mama :book:

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

martullek

Cytat: "foszek"mocna kawa, cola, herbata - kofeina może spowodować zaburzenia rytmu serca maleństwa;

i coli też nie można...  :mad:

kamu2

Ja jem wszytko na co mam ochotę,akurat surowego mięsa i serów pleśniowych nie znosiłam.
Nie pije już tylko kawy czarnej tak jak robiłam to zawsze rano przed śniadaniem,kawe już pije sporadycznie i raczej z mlekiem.Ale coli też się czasem napije i ostatnio szklaneczke piwa też wypiłam,bez przesady w małych ilościach przecież nie zaszkodzi.
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

nionczka

A co, Abkasia w ciazy, ze tak dopytuje???
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Cytat: "kamu2",bez przesady w małych ilościach przecież nie zaszkodzi.
Tez wychodze z tego zalozenia. Staram sie tylko nie pic kawy i coli w ten sam dzien No i w niewielkich ilosciach, nie wiecej niz 0,5 l

Jedynie czego sie tak naprawde wystrzegam to slodycze i chipsy, bo niepotrzebne mi zbedne, puste kalorie. Ale nie torturuje siebie: jak chce cos slodkiego ide od razu zjesc cukierka, bo jak tego nie zrobie tego od razu to wiem ze w koncu zjem cala paczke ;-)

nionczka

Mi najtrudniej bedzie w ciazy zredukowac 4 mocne espresso bez cienia mleka, wino i surowe mieso. Za serami plesniowymi tez pewnie zatesknie. Tym bardziej, ze wystarczy, zeby cos bylo zakazane lub niewskazane, zeby akurat na to ochota mnie naszla.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Orzeszkow niet???? Matko to co ja bede jadla :shock: Chyba kawior ;-)  :mrgreen:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

panikarola

Cytat: "mayagaramond"Chyba kawior

oj, ale tylko po ugotowaniu :-P
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

Cytujmayagaramond napisał/a:   
Chyba kawior   


oj, ale tylko po ugotowaniu :-P

Foszek napisala, ze kawior bez ograniczen. Dziwne, ze kawior tak (w koncu to nic innego jak surowa mala rybka ;-) ), a wedzonego lososia/wegorza nie wolno :-/  :-/  :-/  :-(
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

panikarola

a, to sorry, nie doczytalam. dziwne, faktycznie! a jajko takie kurze mozna? na surowo, np. w tiramisu? musimy na foszka albo inna ciezarowke pewnie z tym poczekac.

[ Dodano: 05-02-2008, 14:26 ]
nie mozna, pisala tez foszek u gory, bo salmonella.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

Cytat: "panikarola"nie mozna, pisala tez foszek u gory, bo salmonella.

Czyli nic nie mozna. Nie wiem w takim razie, dlaczego kobiety tyja w czasie ciazy. Ja chyba umre z glodu :mrgreen:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

aniak1211

Cytat: "panikarola"a jajko takie kurze mozna? na surowo, np. w tiramisu?

Takie swieze nie z supermarketu,tylko z pewnego zrodla to chyba mozna w masie ;-)

foszek

Cytat: "nionczka"Mi najtrudniej bedzie w ciazy zredukowac 4 mocne espresso bez cienia mleka, wino i surowe mieso. Za serami plesniowymi tez pewnie zatesknie.
Ninoczka nawet nie wiesz jak zmieniaja smaki w ciazy. No moze mi sie nie  zmienily ale gdzies znikly. nie ciagnie mnie np do chipsow, mieska, ryb, krewetek ktore uwilbialam....
Cytat: "mayagaramond"Nie wiem w takim razie, dlaczego kobiety tyja w czasie ciazy.
No wiesz slodycze, slodycze i jeszcze raz slodycze :-) Siostra np jadla czekolade jak batoniki, przegryzala chipsami.... i zostalo jej po ciazy jakies 15 kg :-)

[ Dodano: 05-02-2008, 20:14 ]
Cytat: "aniak1211"Takie swieze nie z supermarketu,tylko z pewnego zrodla to chyba mozna w masie
Nie wiem, ja mam stracha zawsze, wazne jest aby je spazyc przed uzyciem. W ciazy ich nie rusze :-)

aniak1211

Cytat: "foszek"Ninoczka nawet nie wiesz jak zmieniaja smaki w ciazy.

Ja uwielbiam dobra kawe,zwlaszcza z dobrej kawiarni,teraz wogle jej nie pije,nie mam ochoty,nawet jak sobie zrobilam to nie wypilam,
zawsze wcinalam chipsy,w pojoju jak wiedzialam ze sa jakies to musialam je zaraz zjesc :-D
teraz maz otwiera pake i sam zjada,ja nawet nie mam ochoty,

za to slodyczy wiecej jem,ale bez przesady,wlasnie jem lody ktore zawsze uwielbiam ;-)  :lol:  :-D


Co do tych jaj ja tez nie ryzykuje,jajecznice wysmazam a gotowane tylko na twardo.

abkasia

oo jaki fajny temat i wyszlo na to ze to ja go zalozylam:) :lol:

aniak1211

A ja sie dowiedzialam ze jak bede jadlo duzo bananow to bede miala rude dziecko :!:  :shock:  :mrgreen:  :lol:

abkasia

Cytat: "aniak1211"A ja sie dowiedzialam ze jak bede jadlo duzo bananow to bede miala rude dziecko :!: :shock: :mrgreen: :lol:
hahahahahaha :mrgreen:

[ Dodano: 05-02-2008, 22:01 ]
aniak1211,  za to ze mnie do szczerego smiechu pobudzilas..:)

zwierzatko_mojej_mamy

dobra - po konsultacjach z pania mama doktor obwieszczam co nastepuje - jesli porobine mamy wszystkie badania i wszystko jest w porzadku to po prostu zalecenie jest proste - JESC ZDROWO :)
wiedzialam, ze tak bedzie - ze wysmieje i wedzone ryby i plesnowe sery - dlatego nie chce tutaj macic za bardzo, bo wiadomo, ze czasami sa wskazania, zeby cos jesc, a czegos nie i porzadny lekarz powinien powiedziec co i jak, wiec nie bede naklaniac nagle do spozycia mleka od krowy, jak ktos nie jest przkonany do takich racji, ale powiedziala mi tak, ze jak ja bede w ciazy to nie bedzie mi zabraniac ani plesni, ani ryb :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

abkasia

zwierzatko_mojej_mamy,  no tak grunt to nie popadac w przesade... :mrgreen: