kwas foliowy

Zaczęty przez jusia, 28 Sty 2008, 11:30:24

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jusia

od ponad dwóch miesięcy biorę kwas foliowy i wiecie co zaobserwowałam? trądzik mi się wysypał, czoło, broda, no większy niż w mym nastoletnim życiu...czy to może być z tym powiązane? dodam, że ani diety nie zmieniłam, ani nie biorę żadnych innych leków, nic nie biorę i niczego tez nie przestałam brać, po prostu doszedł tylko ten kwas foliowy...
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

nionczka

Cytat: "jusia79"od ponad dwóch miesięcy biorę kwas foliowy i wiecie co zaobserwowałam? trądzik mi się wysypał, czoło, broda, no większy niż w mym nastoletnim życiu...czy to może być z tym powiązane? dodam, że ani diety nie zmieniłam, ani nie biorę żadnych innych leków, nic nie biorę i niczego tez nie przestałam brać, po prostu doszedł tylko ten kwas foliowy...

Nie wiem. Ja nie mam ladenj cery wiec trudni mi zaobserwowac ewentualne zmiany. Mi sie tylko wymiotowac chce od tego slodkawego smaku i nudzi mnie ta codzienne rutyna.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Ja mam kwas foliowy w polaczeniu z jodem. Jak narazie zadnychzmian nie widze :-D Ale jem to dopiero 2 tyg

marax

kazdy lek ma ulotke ktora nelezy czytac!!!! na kwasie foliowym tez sa napisane skutki uboczne .jednak nie sadze zeby pogorszenie tradziku mialo jakikolwiek zwiazek z kw foliwoym

zuzia

maraxela,
wyslalam Ci pw. zajrzyj prosze.

foszek

Cytat: "maraxela"kazdy lek ma ulotke ktora nelezy czytac!!!!
Probowalam, ale slownictwo mnie zabilo :-) Ale skoro pisze na niej ze to dla kobiet w ciazy do 3 m-ca i na dodatek przepisane przez lekarza wiec mu zaufam  :-D

jusia

Cytujkazdy lek ma ulotke ktora nelezy czytac!!!!
marax oczywiście, że ulotkę czytałam i nic tam o moim trądziku nie ma :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

marax

no to jak tam nie pisze to zaden lekarz nic wiecej wymyslec nie moze  :mrgreen:

Monika

Cytat: "maraxela"kazdy lek ma ulotke ktora nelezy czytac!!!!
hehe, ja to jestem uzależniona od czytania ulotek i instrukcji wszelkich - a już na pewno leku nie wezmę jak ulotki od deski do deski nie przeczytam. Wszyscy się ze mnie śmiali - niestety do czasu aż moja babcia się mało co nie przekręciła, bo mądra lekarka zapisała jej na raz lek pobudzający i uspokajający - ten pobudzający podnosił ciśnienie, a drugi obniżał. Jak lekarz z pogotowia zobaczył ten zestaw to podobno był bardzo niecenzuralny... Od tej pory wszyscy u mnie w domu ulotki czytają - mimo że 'w końcu lekarz przepisał'  :-D

abkasia

ja lykam juz 5 mies, ale tradziku nie mam.. :oops:

Kata

ja też łykam 5 miesięcy i żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam i też nigdy nie słyszałam, żeby ktoś je miał po kwasie foliowym. W niektórych krajach dodaje się go do mąki, żeby społeczeństwo było zdrowsze, więc raczej nie powinien być szkodliwy - no chyba, że dla kogoś kto jest nań uczulony.

jusia79 a może to kwestia hormonów, nie zmieniałaś nic w tej kwestii?, np. odstawienie tabletek itp?
Pozdrawiam

Kata

jusia

Cytat: "Kata"jusia79 a może to kwestia hormonów, nie zmieniałaś nic w tej kwestii?, np. odstawienie tabletek itp?
na pewno nie, tabsy odstawiłam już 2,5 roku temu...i w ogóle nigdy nie miałam kłopotów z cerą..teraz się zastanawiam kiedy zmieniłam krem do twarzy, bo może to to??
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

Kata

jusia no może, ja ostatnio też zmieniłam krem na noc i strasznie mi się zaczęła cera wysuszać i pojawiały sie takie czerwone plamy, drogą dedukcji doszłam po paru dniach, że to może być krem, jak go odstawiłam i wróciłam do poprzedniego cera mi wróciła do normy :-)
Pozdrawiam

Kata