Wrocław nauki przedmałżeńskie gdzie można szybko zrobić??

Zaczęty przez Lwica, 27 Sty 2008, 14:10:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lwica

cześć dziewczyny jeśli któraś  zna kościół w którym można szybko ( kilka spotkań albo tydzień) zrobić nauki przedmałżeńskie to będę bardzo wdzięczna!!
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

vobi


spragnienie

vobi stawiam piwko, ta informacja przyda się bardzo i mnie  :)

dzidzia101

Szybkie, wekendowe nauki byly w Olawie w parafii Sw. Piotra i Pawla na pl. Zamkowym. My zaliczylismy je w maju ubieglego roku. Odbywaly sie co miesiac w jeden weekend (a dokaldniej 2 wieczory sob-niedz). Nie wiem jak jest tam teraz ale mozesz sprobowac  :mrgreen:

http://www.archidiecezja.wroc.pl/parafia.php?id_dek=22&id_par=8

Mam nadzieje ze telefon jest aktualny
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

W Oławie zmienił się proboszcz i ponoć nauki już nie będą miały takiej formy jak kiedyś. Jak ja dzwoniłam w październiku to nie było nic wiadomo.

nantu

my w grudniu 2006 chodzilism,y na nauki we Wroclawiu do kosciola sw. Henrykaniedaleko. Nauki odbywaly sie wieczorami-ok 18-19 po 60 min, jakies 6-7 spotkan, najlepiej zadzwonic i zapytac, wyedy odbywaly sie co miesiac. Nie bylo "bezproblemowo", bo np. nie mozna bylo zadnego spotkania opuscic, ale moge polecic, bo szybko i sprawnie;) oto stronka parafii: http://swhenryka.archidiecezja.wroc.pl/

Lwica

nantu, wielkie piwko! Właśnie o coś takiego nam chodziło często ale szybko.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

dzidzia101

Mobka, bardzo mozliwe ze cos sie zmienilo. Ja niestety nie mam informacji na biezaco  :-(  Na cale szczescie nam sie udalo  :mrgreen:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Lwica

nantu, dzwoniłam do parafii i niestety już się zmieniło!! Spotkania są raz  wtygodniu i trwa to  ok 8-9 tygodni  :-(  
ale wzięłam sie do roboty i zaczęłam dzwonic do każdej możliwej parafii  :-P i juz było cięzko bo wszędzie słyszałam to samo 9 tygodni spotkania raz w tygodniu!! Ale udało się na ulicy Stysia w parafii św. Ignacego Loyoli  spotkania są pn-wt-śr-czw godzina 19.00. Dwa tygodnie i mamy nauki zrobione! dziś i dziemy pierwszy raz! jakby któras potrzebowała to dam znac jak było. Pozdrawiam
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

spragnienie

daj znać jak było i kiedy jest następna tura nauk  :)

Monika

Dorotka1981 hehe, to któregoś wieczora na kwawę możecie do mnie wpaść - ja mieszkam prawie że na przeciwko tego kościoła - taki blok ze śmiesznym wjazdem do garażu podziemnego ;) A informacje można znaleźć tu: www.loyola.pl - tam jest forum do kontaktu wiernych z ks. proboszczem - ks proboszcz szybko odpisuje ;)

Lwica

spragnienie, jesteśmy po pierwszych naukach! Pierwsze zdziwienie to ilość par nawet proboszcznie był na to przugotowany bo mu zabrakło zaświadczeń. A par było około 100. Cały dolny kościół wypchany młodymi. Ksiądz szybko i na temat mówił ok 35 minut. Potem nastepne pół godziny niestety czekaliśmy na podpisanie sie na liście i otrzymanie karty uczestnictwa. Dzisiaj kolejne spotkanie (z kim innym codziennie w tym dwa razy poradnia).
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

spragnienie

dorotko, dzięki za info
czy wiesz może kiedy zaczynają się następne nauki? (następna tura  :mrgreen: )

Lwica

spragnienie,  z tego co wyczytałam na ich stronce to dopiero w maju http://www.loyola.pl/index1024.html  ale tam jest forum na tej stronie mozna pisać a proboszcz służy pomocą i odpisuje na pytania.

[ Dodano: 07-02-2008, 09:39 ]
Dziewczyny dzisiaj idziemy  ostatni raz na spotkanie inauki mamy zaliczone. Nie bolało chociaż chodzenie codziennie wieczorem jest męczące. Ale musze jeden wątek poruszyć. Panie z poradni. He he he cóż na zajęciach ponad godzinnych słuchaliśmy "W KOśCIELE" o lepkości i przezroczystości śluzu kobiecego. o plemnikach i macicach. W ustach pani w tym wieku było to po pierwsze śmieszne a po drudie w kościele jakoś tak dziwnie. Panie huczały o tym jak to niszczymy siebie zabijamy tabletkami hormonalnymi zycia i grzeszymy. Ufff dobrze że dziś koniec i spotkanie z księdzem.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!