Sukienka - moje typy

Zaczęty przez marcheewka, 22 Sty 2008, 10:14:12

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

panikarola

marcheewka, a fotografa zamowiliscie?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

spragnienie

Cytat: "marcheewka"

Chciałam uszyć sukienkę na wzór white one ( koleżanka poleciła sprawdzoną pracownię) ale moj N mi odradza, bo boi się, że ciągle będę marudzić, że coś nie tak, a nie daj Bóg coś nie wyjdzie, to będzie koniec! - bo ja taka jestem, wole coś kupić gotowego, trudno mi wyobrazić sobie efekt koncowy u krawcowej

Zgadzam się z Twoim narzeczonym  :)  Ja też bym żyła w stresie, że z krawcową to "miało być pięknie, a wyszło jak zwykle"  ;-)

mona_liza

Cytat: "spragnienie"Jak pójdę z siostrą na przymiarkę to sprawdzę, bo tak to za wcześnie chyba iść na 7 m-cy przed śłubem sukienki oglądać..

7 miesięcy to wcale nie tak wcześnie  ;-)  Na to nigdy nie jest za wcześnie  :-D

spragnienie

o cześć mona_liza  :)
my ślubujemy tego samego dnia, pamiętam jak się dopisywałam do kalendarza to byłaś pod tą samą datą  :mrgreen:
a Ty kiedy się wybierasz na poszukiwania?

marcheewka

Byłam dzisiaj na przymiarkach. Okazało się, że lepiej mi jest w takiej literce A  - blisko ciała, niz w klasycznej princesie!
Salon Adeline na Szewskiej - model Sincerity 3143 - baaardzo mi się podoba i wyglądam w porządku.
Salon Bellissima na Sokolniczej - model Lugano firmy Anais(?) też bardzo fajny.

w czwartek idę do Lisa Ferrera mierzyć Demetrios 941 i cosmobellę 7269

poniżej fotki sukienek, które mam na oku

Kasia

Cytat: "marcheewka"model Sincerity 3143

ta jest super

wiem wiem powtarzam się :)

mika

Cytat: "Kasia"marcheewka napisał/a:
model Sincerity 3143



ta jest super

oj tak :wow:  :love:

mona_liza

Cytat: "spragnienie"o cześć mona_liza  :)
my ślubujemy tego samego dnia, pamiętam jak się dopisywałam do kalendarza to byłaś pod tą samą datą  :mrgreen:
a Ty kiedy się wybierasz na poszukiwania?

ja już po poszukiwaniach... ale się nie przyznaje póki co, bo uznacie mnie za szaloną, że to już, jak tu jeszcze czerwcówki kiecek szukają  ;-)

mary

marcheewka, jeśli możesz kupić sukienkę w salonie to absolutnie nie szyj u krawcowej. Krawcowa to ostateczność, kiedy już w ogóle nie ma się kasy, by kupić w salonie.

Jak sobie poprzymierzasz więcej modeli to może się okaże, że i rybki będą super pasowały ;) Z tych typów powyżej chyba demetrios 941 najbardziej mi się widzi.

marcheewka

Cenowo wyglada to tak Sincerity 2750 zł ( ale dają tydzień w Karpaczu dla dwóch osób!)
Anais Lugano w ballisimie 1990 zł ( promocja do konca stycznia 1690 zł! ale ja się juz nie załapię)
Demetrios chyba 2850

Najlepiej się czuję w Sincerity - jest lekka, fajnie dopasowana i tak miło wyszczupla! ( chyba że to lustro w salonie!)

Lugano kusi ceną, ładnie wygląda, ale trochę za bardzo sterczy  na dole- pani wsadziła mi halkę z kołem, wolę taką falbaniastą. Może jak ubiorę bez koła będzie lepiej.

Uszycie sukienki z takiej koronki ,jaką ja chcę ( z kryształkami) w pracowniach krawieckich na Sokolniczek ok. 2000zł ( pytałam w kilku, ale w żadnym nie było modelu do przymierzenia, więc musiałabym eksperymentować) Więc raczej się nie opłaca.

Powiedziałm i pokazałam modele narzeczonemu, wykrzyknął "bierz Karpacz! " :)
Ale on nie jest obiektywny w tym momencie , choć Sincerity od początku mu się podobała.

Kasia

Cytat: "marcheewka"Anais Lugano w ballisimie 1990 zł (
o kurdę to taniej niż na warszawskim Różycu  :shock:

sincerity jest super

ale ja bym nie podejmowała żadnych kroków przed przymierzeniem tego demetriosa :)
bo on nieźle sie zapowiada
no i jest ciekawszy od sinceruty

ja jak mierzyłam sincerity to kiecka wygladała jakby na mnie szyta była, piekny tren i wogóle
ale czegoś w niej mi brakowało
taka jednolita ona jest

[ Dodano: 28-01-2008, 20:30 ]
a nie możesz poprosić aby ci tą lugano do takiego dzwonka jak sincerity zwężyli??

marcheewka

ta Lugano jest fajna, na modelce jest taka lużna na dole, pewnie na tiulowej halce.

Mi pani dała taką z kołem na dole, wiec suknia lekko :stała" jak klasyczne A, ale była ekstra dopadowana w biuście i talii, ech, aż sama sie nad sobą zachwycałam ( talia osy wręcz :) )

Gdybym szybciej zaczęła oglądać sukienki, to możliwe, że załapałabym sie na ta Lugano za 1690 zł! ale do czwartku nie zdążę niestety.

Wiem, że któraś z dziewczyn na strefie miała Sincerity i wyglądała cudnie. Nie mogę teraz znaleźć wątku, ale wstawię fotkę.
Mam nadzieję, ze piekna właścicielka się nie obrazi, proszę o opinie o tej sukience.

jeśli nie, mozna zdjecie usunąć.

[ Dodano: 28-01-2008, 21:07 ]
Tylko, czy ona ma sie tak ciągnąć po podłodze? Chyba wolę krótszą i bardzej sterczącą.

spragnienie

Cytat: "mona_liza"
Cytat: "spragnienie"o cześć mona_liza  :)
my ślubujemy tego samego dnia, pamiętam jak się dopisywałam do kalendarza to byłaś pod tą samą datą  :mrgreen:
a Ty kiedy się wybierasz na poszukiwania?

ja już po poszukiwaniach... ale się nie przyznaje póki co, bo uznacie mnie za szaloną, że to już, jak tu jeszcze czerwcówki kiecek szukają  ;-)

mona_liza możesz mi się przyznać, przecież nikt nie patrzy  ;-)


marcheewka mnie się podoba ta sincerity, pamiętam ją z innego wątku  :mrgreen:  ma fajniejsza górę niż ta anais (przynajmniej na tych zdjeciach)

salon firmowy anais jest  na Jagielly , a na Sokolniczej jest 1 z salonów wspolpracujących, moze w tym firmowym da się kupić taniej, albo zalatwić jakiś upust dłużej niż do końca stycznia  ;-)  - jeslibyś zostala przy tej anais
Mnie się spodobała suknia Kristi z Anais, więc wzielam ulotkę na targach, stąd wiem o tym głównym salonie na Jagiełły ...

wrobelek0403

Cytat: "marcheewka"

Wiem, że któraś z dziewczyn na strefie miała Sincerity i wyglądała cudnie. Nie mogę teraz znaleźć wątku, ale wstawię fotkę.
Mam nadzieję, ze piekna właścicielka się nie obrazi, proszę o opinie o tej sukience.

jeśli nie, mozna zdjecie usunąć.

[ Dodano: 28-01-2008, 21:07 ]
Tylko, czy ona ma sie tak ciągnąć po podłodze? Chyba wolę krótszą i bardzej sterczącą.

marcheewka
, ja mialam sincerity, ale to cudnie to chyba nie o mnie  ;-)

ona sie nie bedzie ciągnac, bedzie dopasowana do twojego wzrostu plus obcas tak, zeby 3 cm od ziemi byla :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdarynka

Mierzyłam tego demetriosa, jest naprawde ładny. W salonie w Katowicach babeczki pozbyły sie sztywnikow z sukni i byla bardzo lekka i ladnie ukladala sie . Jedyne do czego sie przyczepie to wykonczenie przy dekoldzie, tam jest taka powiedzmy fala ktora sie brzydko strzepi. Ale sama suknia robi wrazenie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marcheewka

Dziewczyny, czy jest sens iść do Agory na Solskiego??
Sukienki Agory mi się nie podobają, czy mają tam też inne firmy?

Do Flossmana też raczej nie pójdę, bo tam sukienki raczej nie na moją kieszeń - 3000 to maksimum ile sobie założyłam ( choć kwota rośnie, niestety, wcześniej było 2500 :) )
Bo jak mi się coś spodoba, to potem będzie problem :)
Nie chcę też za dużo mierzyć, aby nie mieć mętliku w głowie, a moze powinnam??

Kasia

Cytat: "marcheewka"Flossmana też raczej nie pójdę, bo tam sukienki raczej nie na moją kieszeń - 3000 to maksimum ile sobie założyłam ( choć kwota rośnie, niestety, wcześniej było 2500  )
Bo jak mi się coś spodoba, to potem będzie problem  

myślę że we Flossmanie na bank Ci sie coś spodoba  ;-)

ale mimo to nie odpóściłabym sobie tego salonu :)

spragnienie

we Flossmanie są różne sukienki, nie tylko pronovias i nie tylko >3 tys  ;-)
Są jeszcze Agnes, White One itd , a one są tańsze od pronovias . Osobiście widzialam super sukienke z flossmana za 2 tys.
http://www.flossmann.com.pl/pronovias.html

marcheewka

[shadow=white]salon firmowy anais jest  na Jagielly , a na Sokolniczej jest 1 z salonów wspolpracujących, moze w tym firmowym da się kupić taniej, albo zalatwić jakiś upust dłużej niż do końca stycznia  ;-)  - jeslibyś zostala przy tej anais



Dzwoniłam tam. Ha, tam mają droższą! 2350 zł , a do konca stycznia rabat 15%

W Bellisimie 1990 zł, no i rabat 15% (1690)

Kurcze, nie wiem. Obie mi się podobają.
Pani z Anais tłumaczyła, że halka z kołem jest czasem potrzebna przy szerszych sukienkach (nie rybkach) aby można było normalnie chodzić, tzn. żeby suknia między nogi nie wchodziła.

Prawda li to?
Tylko ja sie tego kołą boję   - widziałm kiedyś jak młoda siedziała , miała suknię z kołem i całe nogi na wierzchu.

Nie chce mierzyć za dużo, bo sie pogubię ze wszystkim. Zresztą kurcze, to wcale nie jest takie przyjemne :)
Chciałabym już mieć zamówioną! no i święty spokój

[ Dodano: 29-01-2008, 10:13 ]
Cytat: "wrobelek0403"marcheewka, ja mialam sincerity, ale to cudnie to chyba nie o mnie  

ona sie nie bedzie ciągnac, bedzie dopasowana do twojego wzrostu plus obcas tak, zeby 3 cm od ziemi byla

No i jak ci się nosiło? jak chodziło ( halka tiulowa?)
Z zalet, to jest bardzo lekka...

zuzia

Cytat: "marcheewka"Prawda li to?
Tylko ja sie tego kołą boję - widziałm kiedyś jak młoda siedziała , miała suknię z kołem i całe nogi na wierzchu.
ja miałam suknię z kołem i wszystko było ok. Koło elastyczne, było mi wygodnie.
A takie koło, sztywne, zeby ci nogi było widać, to rzadko się raczej zdarza.
Jak bedziesz przymierzać sukienkę poproś o halkę z kołem i usiądź w tym. Zobaczysz, że jest ok.

marcheewka

W końcu znalazłam właścicielkę sukienki sincerity!


http://strefaslubna.pl/forum/viewtopic.php?t=521

Pięknie!

[ Dodano: 30-01-2008, 08:01 ]
Byłam wczoraj w salonie Annaisa na ul. Jagiełly (Wrocław) i mierzyłam Lugano bez halki z kołem. Okazało się, że musi być to kółko, bo bez niego suknia brzydko opada, wręcz zapada sie na tyłku i robi takie brzydkie  wgłębienie na lini pośladki - podpięty tren.
Sukienka baardzo mi sie podoba, hmmm
Różnica w cenie podstawowej  - Bellissima i salon Annaisa jest spora
Bellissima 1990 ( z rabatem 1790) a w Annaisa 2390 ( z rabatem ok 2030)

Dlaczego? Wiecie? Czy w salonie Bellissima moze być "inna" tzn. nie oryginalna? chyba nie...
Myślałam, ze w salonie firmowym będzie taniej.

Idę dzisiaj jeszcze do Lissa Ferrera mierzyć cosmobellę i demetriosa, no i przelecę jeszzce raz to co ostatnio , czyli Sincerity i znów Lugano. Idę z doradcami, mam nadzieję, że już oststecznie wybiorę :)

spragnienie

Nie wiem z czego wynika różnica cen
zdziwilo mnie to, ze w jedynym salonie firmowym jest drożej niż w salonie współpracującym  :shock:
Myślę, że są to na 100% te same suknie, więc po co przepłacać, 300 zł to buty czy welon  8-)

Mam wieści co do w1 165, dostalam maila od Pań z flossmana
CytujWitamy,
koszt zakupu sukni White One, modelu 165 wynosi 3.200zł, niestety  
jeszcze nie posiadamy jej w salonie, ale spodziewamy sie w najbliższym  
czasie,
zapraszamy
Niestey nie napisały co z w1 175, a pytalam o te 2  ;-)  chyba, ze Ty coś wiesz

wrobelek0403

Cytat: "marcheewka"
Cytat: "wrobelek0403"marcheewka, ja mialam sincerity, ale to cudnie to chyba nie o mnie  

ona sie nie bedzie ciągnac, bedzie dopasowana do twojego wzrostu plus obcas tak, zeby 3 cm od ziemi byla

No i jak ci się nosiło? jak chodziło ( halka tiulowa?)
Z zalet, to jest bardzo lekka...

marcheewka, ale ja ja tylko mierzylam :) w moim watku jest gdzies fotka z przymiarek (str.6-7) Mierzylam z waska halką taką przy ciele i falbaną od kolan w dół. Bardzo lekka mi sie wydawala i tren nie ciążył.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


mika

marcheewka, bardzo dobrze wyglądasz w tej sukni, suknia też mi się bardzo podoba, droga jest?? tylko ten welon mi się do niej nie widzi... ja bym tu chyba bardziej widziała kwiat we włosach albo takie świecidełka które miała gioss we włosach i do tego ładny bukiet z egzotycznych kwiatów i będzie pięknie :mrgreen: