Panu Młodemu też się coś z przygotowań należy!

Zaczęty przez talula, 21 Sty 2008, 10:59:12

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vobi

ze_nitka, na pewno koszula nie moze byc biala, bo Twoja sukienka bedzie przy niej wygladala jak przybrudzona. Ja juz wczesniej gdzies pisalam ze najlepiej wziasc ze soba kawalek materialu z ktorego szyta bedzie sukienka i pozwiedzac sklepy z koszulami, spradzajac ktory odcien do niej bedzie pasowal. Na oko nie da sie tego imho dobrac....

mika

Cytat: "vobi"Ja juz wczesniej gdzies pisalam ze najlepiej wziasc ze soba kawalek materialu z ktorego szyta bedzie sukienka i pozwiedzac sklepy z koszulami, spradzajac ktory odcien do niej bedzie pasowal.

trzeba też wiedzieć jaki jest kolor garniaka bo do niego też koszula musi pasować!! ;-)

ze_nitka

Cytat: "mika9983"krawat kolorystycznie zgrany z Twoim bukietem
Mika... właśnie wczoraj jak czytałam jakieś artykuły ślubne o Panu Młodym natknęłam się na twierdzenie że krawata lepiej nie dopasowywać do bukietu, bo bukiet trzyma sie tylko w kościele przez godzinę, a potem krawat występuje bez towarzystwa bukietu... Zaznaczam, że też mi sie wydawało że krawat należy zgrać właśnie z bukietem, ale ten artykuł zasiał wątpliwość ;)

mika

bo ja widziałam kiedyś dramat: pan młody w jasnym garniaku, młoda w sukni ecru i on do sukni miał dobraną ecru koszule, nie muszę chyba mówić że wyglądało to okropnie: zimny odcień garniaka i ciepły koszuli :shock:

vobi

Cytat: "mika9983"trzeba też wiedzieć jaki jest kolor garniaka bo do niego też koszula musi pasować!!  
no tak... ale tu juz jest mniejsze pole manewru ;)

zuzia

Cytat: "vobi"ze_nitka, na pewno koszula nie moze byc biala, bo Twoja sukienka bedzie przy niej wygladala jak przybrudzona.
ja miałam suknię ivory i biała koszula nie wyglądała przy tym najlepiej.

Cytat: "vobi"Ja juz wczesniej gdzies pisalam ze najlepiej wziasc ze soba kawalek materialu z ktorego szyta bedzie sukienka i pozwiedzac sklepy z koszulami, spradzajac ktory odcien do niej bedzie pasowal. Na oko nie da sie tego imho dobrac....
zgadzam się. Poza tym nawet w tej samej firmie różne partie mogą mieć różny odcień.
Zdecydujcie czy chcecie koszulę na spinki, krawat czy muchę i zacznijcie szukać koszuli niezależnie od garnituru.
Ja swoją kupiłam w CH Land w sklepie Willsoor (taki maly sklepik, gdybym nie wiedziała, że jest to bym go nie znalazła). Mają też salony na pewno w Złotych Tarasach i w Wola Parku (i na pewno jeszcze więcej) ale... nasz odcień był tylko w Landzie, bo w pozostałych sklepach za bardzo się różnił.

mika

Cytat: "ze_nitka"właśnie wczoraj jak czytałam jakieś artykuły ślubne o Panu Młodym natknęłam się na twierdzenie że krawata lepiej nie dopasowywać do bukietu, bo bukiet trzyma sie tylko w kościele przez godzinę, a potem krawat występuje bez towarzystwa bukietu...
no niby tak... ale jeśli będzie to wasz kolor przewodni!! tak jak było np u Inki, u nas był złoty

ze_nitka

Cytat: "vobi"Ja juz wczesniej gdzies pisalam ze najlepiej wziasc ze soba kawalek materialu z ktorego szyta bedzie sukienka i pozwiedzac sklepy z koszulami, spradzajac ktory odcien do niej bedzie pasowal. Na oko nie da sie tego imho dobrac....
Kawałek materiału jest i będzie w ruchu :)
Chciałam zapytać o techniczną kwestię (mama przyszłego chciała go ubrać w białą koszule i nie bardzo mi to grało)
Cytat: "mika9983"trzeba też wiedzieć jaki jest kolor garniaka
Najpierw garniak potem koszula, zapamiętam ;)

zuzia

Cytat: "mika9983"bo ja widziałam kiedyś dramat: pan młody w jasnym garniaku, młoda w sukni ecru i on do sukni miał dobraną ecru koszule, nie muszę chyba mówić że wyglądało to okropnie: zimny odcień garniaka i ciepły koszuli  
ja myślałam, że np. ogólna decyzja do co garnitury została już podjęta (np. będzie ciemny) to wtedy można już niezależnie szukać koszuli.

vobi

Cytat: "ze_nitka"(mama przyszłego chciała go ubrać w białą koszule i nie bardzo mi to grało)
ze_nitka, przyloz ten kawalek materialu z Twojej sukienki do jakiejkolwiek bialej koszuli i pokaz przyszlej tesciowej - mysle ze nei bedziesz miala problemu z przekonaniem jej ze to nei najlepiej wyglada :)

talula

Cytat: "mika9983"ja polecałabym bytom, bardzo mi się podobjaą jakościowo i krojowo te garnitury

To miło, bo my się własnie na taki zdecydowaliśmy;)

mika


vobi

Cytat: "ze_nitka"właśnie wczoraj jak czytałam jakieś artykuły ślubne o Panu Młodym natknęłam się na twierdzenie że krawata lepiej nie dopasowywać do bukietu, bo bukiet trzyma sie tylko w kościele przez godzinę, a potem krawat występuje bez towarzystwa bukietu..
Mi sie jednak bardzo podoba pomysl dobierania koloru krawata do bukietu - po pierwsze jest jakis "wspolny element" w ubiorze Mlodej i Mlodego (kwiatek w butonierce mi nie wystarcza ;)), po drugie - gdyby nie ten argument, wiekszosc facetow pewnie by szla do slubu w smetnych (w sensie koloru) krawatach.

mika

Cytat: "vobi"wiekszosc facetow pewnie by szla do slubu w smetnych (w sensie koloru) krawatach.

to jest baaaardzo dobry argument!!

wrobelek0403

Cytat: "ze_nitka"mika9983, to znaczy że Ty polecasz ten sklep?
Na dniach przyszły planuje mnie zatrudnić do latania za garniturami i powstaje pytanie gdzie (obszar oblatywania zawężony do Warszawy)? Znalazła takie oto adresy:
Warszawa, 01-024, al. Jana Pawła II 49, tel. (022) 635 83 25 - NEW MEN

"Scarlett" Salon ślubny
Warszawa
Al. Komisji Edukacji Nar. 26
tel. (22) 894 98 14

"Susan Labo"
Warszawa ul. Kijowska 11

i salon Ona i On oraz Abiu.

gdzie warto uderzyć? A może w ogóle gdzie indziej?

ze-nitka, a moze poszukajcie salonów typowo meskich, nie-slubnych??? Jest szansa, ze tam sprzedawcy beda bardziej kompetentni. Niestety nie wiem, gdzie takowe moga byc w wawie.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

talula

Koszulę też wczoraj kupiliśmy, z tym jest mały problem, bo do wyboru są : biała i ecru, przy czym ecr czasem bywa w różnych odcieniach, wzięliśmy ten jasny (Lambert).

Ale nadal nie wiem, co z krawatem robić? Jaki kolor...i do czego go dobierać?

[ Dodano: 28-01-2008, 09:37 ]
Cytat: "mika9983"talula19, na jaki?? fotki plisss

Nie mogę pokazać, bo jak na razie po prostu go zamówiliśmy, będzie za jakieś 3-4 tygodnie. Stanęło na czarnym z wełny, trzyczęściowym...a własciwie 4. Jeszcze pół roku temu miał  być jasny, ale to sie zmienia;)

Kasia

Cytat: "ze_nitka"kto trochę doradzi jak mój przyszły powinien się ubrać, dlatego pomyślałam o salonach ślubnych. Ale on nie chce mieć fulara/musznika tylko klasyczny krawat, więc już chyba odbiega od normy salonowej z tego co piszecie.

w kazdym garniturowym sklepie mają opcję ślubną :)


mój N stwierdził że on chyba chciałby krawat dobrać do mojej sukni :)
czyli coś ze srebrem :)

no i teraz mam ćwieka co z bukietem
z drugiej strony to do mojego bukiety bedzie pasował jego kwiatek w butonierce :)

wogóle to mój N bardzo chciał bieluśką koszulę i dlatego też poniekąd chciałam białą suknię :)

ze_nitka

Cytujja myślałam, że np. ogólna decyzja do co garnitury została już podjęta (np. będzie ciemny) to wtedy można już niezależnie szukać koszuli.
Dobrze myślałaś ;)  będzie ciemny (czarny, albo inny rodzaj ciemnego odcienia)

salsa

Cytat: "ze_nitka"tylko klasyczny krawat, więc już chyba odbiega od normy salonowej z tego co piszecie.
nie jest to nic nadzwyczajnego:) takie samo popularne jak cała reszta-jesli mam porównać to mniej więcej tyle samo widziałam krawatów jak i innych ozdób męskiej szyj - problem raczej  stanowi właściwy dobór:)
Cytat: "ze_nitka"Czy do krawata można założyć kamizelkę w kolorze krawata? Zupełnie nie mam wyczucia w garniakach.
oczywiscie-ale jak wpadniesz na genialny pomysł krawata w ostrym kolorze a do tego taka sama kamizelka to hmmm ... :):) choć z drugiej strony na pewno znajdą się tacy, którzy powiedzą-czemu nie;)? ale kamizelka garniturowa tez mozne dobrze wygladac:)

[ Dodano: 28-01-2008, 16:44 ]
Cytat: "ze_nitka"Zaznaczam, że też mi sie wydawało że krawat należy zgrać właśnie z bukietem, ale ten artykuł zasiał wątpliwość ;)
eeeeeeeee, ale dlaczego? to tylko jedna z wielu opcji. Ktos moze powiedzieć, ze super, ale np. dla mnie to troche rozwiązanie "beckhamowe" ;) wszystko zależy od Twojej wizji.

[ Dodano: 28-01-2008, 16:48 ]
Cytat: "talula19"Stanęło na czarnym
a może jednak grafit? wiesz, czarny daje taki strasznie mocny akcent i ciężko go potem wykorzystać...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

ze_nitka - a w factory w ursusie byliscie? Tam sa tez garnitury.

W Zlotych Tarasach masz tez Hugo Bossa, a na Brackiej Ermenegildo Zegna, przy czym nie kupowalabym takiego garnituru w PL, bo maja zawyzone ceny. Z drugiej strony na garnitur nie trzeba zalowac, bo nie jest to jednorazowy stroj.

Co go ogolnego stylu, to pytanie jest jak chce wygladac, Twoj N.
H. dokladnie wiedzial co chce i czego nie chce (ta lista byla baaaaaaaardzo dluga), nawet nie probowalam namawiac ani przekonywac go do czego innego.  :)

Tu np. rozne kolnierzyki, nie wiem czy Twojemu N. wszystkie sie podobaja, ale w przypadku H. w gre wchodzil tylko "Kent", o zadnym innym nie chcial slyszec...

http://www.frag-vati.de/tipp/p/show/category_id/5/article_id/516/Der-Hemdkragen-ein-ueberblick.html
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

ze_nitka

Z nim jest taki problem, że na co dzień nie nosi garnituru, więc nie ma wyrobionego gustu co do tego typu ubioru.
Ja bym tylko chciała uniknąć totalnego niezgrania kolorystycznego między nami.

Kasia

Cytat: "ze_nitka"więc nie ma wyrobionego gustu co do tego typu ubioru

poprzymierza i zobaczy w czym sie najlepiej czuje :)

a może pokaż mu różne zdjęcia ślubne Panów Młodych
nich zobaczy co mu sie najbardziej podoba :)

mayagaramond

Cytat: "Kasia"a może pokaż mu różne zdjęcia ślubne Panów Młodych
nich zobaczy co mu sie najbardziej podoba :)

Wlasnie. Moj tez na codzien nie chodzi w garniturze. Mozecie tez popatrzec na stylizacje na stronach Hugo Bossa, Giorgio Armani albo Ermenegildo Zegna. Albo kupic w Empiku GQ.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

talula

Cytat: "salsa"talula19 napisał/a:
Stanęło na czarnym

a może jednak grafit? wiesz, czarny daje taki strasznie mocny akcent i ciężko go potem wykorzystać...

Miał być jasny lub czarny. Ja czarnego koloru w ogóle nie lubię, N. tak. On dobrze wygląda w niemal każdym garniturze i bardzo chciał czarny. Grafit dla mnie jest ok, ma też taki, ale na ślub nie chcieliśmy.



A tak w ogóle to wólczanka ma wyprzedaż koszul, kupiliśmy nawet 2 z polecanych przez Was.... zabawne, niby takie sama, kupowane w różnych miesjcach i różnią się odcieniem. Biały odpadł od razu. Ecru na guziki była ciemna, ecru na spinki jasna ecru i 2 tez na spinki jeszcze jaśniejsza.

mary

talula19, jakie to były koszule? Z wólczanki na spinki? Wystarczy tyle powiedzieć?
I czy ten jaśniejszy kolor ma jakąś nazwę?